Google SketchUp

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

dave píše:
anurin píše:V inventoru můžeš nakreslit 2D model a vygenerovat 3D model.
Nedílnou součástí jsem původně myslel, že strojaři pracují jak v Autocadu tak v inventoru a to mnohdy současně. Hodíme o tom řeč kdyžtak u píva.
2D model?
Jj - docela bych to probral - doteď sem myslel že tomu rozumim :-)
2d obrázek :megalol:

// nejsem vševědoucí, netušil jsem třeba jak vznikl inventor, měl jsem za to, že je to prvotní nápad Autocadu. Ale nějaké zkušenosti s ním mám. Dělám v něm skoro každý den.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Inventor je zcela samostatný produkt od Autodesku, s Autocadem nemá nic společného (je s ním pravda distribuován, ale dost dobře nechápu proč. Možná jak stojí v letáku kvůli 2D kreslení, které jde zase mizerně v Inventoru), kromě mateřské firmy. Je to plnohodnotný 3D modelář, což Autocad prostě není. Z 3D programů bych ještě vypíchnul solidworks, který má proti Inventoru poměrně lépe zpracované plochy, což je asi pro architekta mnohem důležitější věc než pro strojaře.

Kreslil jsem interiéry bytů (za prachy) ještě v autocadu 12 pod dosem, to byl sakra porod. :o)). Jsem také strojař, takže většina mnou osahaných produktů (Catia, solidworks, solidedge, inventor, PRO engineer, I-deas, AutoCAD) jsem osahával s primární myšlenkou na kreslení pro strojaře, nevím co potřebuje stavař. Jo, také jsem zkoušel Archicad, ale nejak mně k srdci nepřirostl.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Odpovědět