Podivné ceny (výkupné)

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
aster3
Příspěvky: 59
Registrován: 29. 1. 2008 9.44
Bydliště: Hag Hargol

Podivné ceny (výkupné)

Příspěvek od aster3 »

Jednu moji postavu moc trapi, cena vykupu ovocia, zeleniny, masa atd. Ide o to ze ovocinarka Mo je nestastna z toho ze vsade maju priblizne rovnake ceny vykupu ovocia bez ohladu na to kde sa da to dane ovocie zohnat. Uvediem niektore priklady:

Tirian (jahody):
-jahody rastu kusok od brany mesta, nikto ich nestrazi, je to povazovane za velmi kludnu lokaciu - velmi ľahko natrhatelne
-ananas sa da zohnat v pusti, takze bud prejst cez minimalne polku Desky pesi, pricom treba bojovat s dost tuhymi lupeznikmi, alebo zaplatit lod do Mamoninu, ktora stoji x penazi, potom treba vyrazit na pust, kde sa sem tam ukaze nejaky ten chrobacik, natrhat ananasy, ktorych je pocertoch malo (v porovnani napr s jahodami)

A teraz to najlepsie:
Vykup v Tirianu:
jahody cca 10medenych
ananas cca 8 medenych

Zda sa mi po prinajmensom zvlastne, ze exoticke ovocie je lacnejsie (teda je ho v tirianu viac) ako povedzme jahod, ktore rastu hned v lokacii za branami :)

Rovnake je to z masom:
krokosov som v tiriane nenasiel ale maso je tam rovnako cenene ako povedzme v Hagu, od ktoreho su krokosi len kusok (teda maju tam dostatok)

Ked uz su ceny rozdelene podla ras (elf preda najlepsie v Amfi, trpaslik v Hagu) tak by mohli byt ceny upravene aj na exoticke zbozie, ktore by malo byt samozrejme drazsie. Teda aspon to je moj nazor. A inak rad by som tiez vedel RP dovod preco je exoticke ovocie lacnejsie ako typicke pre danu oblast :helpsmilie: :bigwink:
Obrázek
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

NO.…. pokial viem Ananas predavaju dole v pristave takže ho zjavne niekto do Tirianu už dovaža a trhat jahody je zas prplačka :bigwink:

Krokodilie masičko asi nieje na Eq považovane za delikatesu ale humus. :biggrin:
Because I'm Batman !!!
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

allekoo píše:
Krokodilie masičko asi nieje na Eq považovane za delikatesu ale humus. :biggrin:
v popisku to je že je to vyhledávaný jako delikatesa, tak nevim:-)
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Uživatelský avatar
aster3
Příspěvky: 59
Registrován: 29. 1. 2008 9.44
Bydliště: Hag Hargol

Příspěvek od aster3 »

allekoo píše:NO.…. pokial viem Ananas predavaju dole v pristave takže ho zjavne niekto do Tirianu už dovaža a trhat jahody je zas prplačka :bigwink:
Krokodilie masičko asi nieje na Eq považovane za delikatesu ale humus. :biggrin:
Ano predavaju ho za 20-30medennych a vykupuju za 8 medennych. ale to je uplne jedno. pointa je v tom ze exoticke ovocie (dovozove) ma mensiu hodnotu ako ovocie ktore raste o niekolko metrov dalej. zda sa mi to nelogicke.
A krokodilie masicko je specialitka. Ja to berem aspon tak ze to je nieco ako kaviar. niekomu chuti, niekomu nie ale je to proste drahe maso, lebo je tazke ho ziskat. a tiez sa da povazovat v tiriane za "exoticke"
Obrázek
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Podívejte se, kolik v krámu (Tesco, …) stojí například jablka (kterých máme plnou zahradu a sklep) nebo jahody (trhané na plantážích kolem Plzně = za hradbami) a kolik banány a podobné exotické ovoce.
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Dnešek

Příspěvek od Aefar »

Jenže mám pocit, že dnes se kvůli banánům a ananasům nemusí pěšky překonat půl pouště a pak ještě bojovat s x potvorami a riskovat život.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Re: Dnešek

Příspěvek od merlik »

Aefar píše:Jenže mám pocit, že dnes se kvůli banánům a ananasům nemusí pěšky překonat půl pouště a pak ještě bojovat s x potvorami a riskovat život.
Jako nevím, kde rostou banány na Eq, tak nevím kde a jak "těží" banány Tesco...

Taky samozřejmě nevím, co všechno ovlivňuje cenu ananasů a banánů na trhu v Tirianu. Jen jsem chtěl přidat i trošku jiný pohled :blush:
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Odpovědět