Několik různých dotazů

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Ne, myslím že ne a pokud ano, tak to ignoruj. A nebo tam lez jen a pouze totálně nadranej. :clover:
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

The_Balrog píše:snekoun: Presneji: viewtopic.php?p=40551#40551
díky už jsem si to přečetl a nejen to :bigwink:
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Teď mě napadá, nebylo by jednodušší, kdyby se tam v tom místě udělala ne-neviditelná stěna? Tj. když už se tam nedá chodit a dělá to problémy, ať to má aspoň IC vysvětlení. A problémy by zmizely.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ne :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

The_Balrog píše:Ne :)
Ne co? :smile: Nemám sebemenší zkušenosti s tvorbou prostředí v NWN, byl to jen nápad :bigwink:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Sethiel píše:Ne co? :smile: Nemám sebemenší zkušenosti s tvorbou prostředí v NWN, byl to jen nápad :bigwink:
Šlo by to jen špatně a vypadalo by to rozhodně hůře než současný stav, kdy se postavy prostě trochu vymanévrují.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Chtěl bys zeď uprostřed hospodského sálu, nebo do půlky ulice ve městě? A pokládáš takovou zeď za dostatečné IC vysvětlení? : )


Na dost postelí (na ty hezké) v pokojích se nedá vlézt. Mají se taky zrušit, aby bylo IC vysvětlení, proč se na nich nedá spát?

Nevadilo by ti, že pak by nemohly být žádné pokoje v hostinci v Amfiberai?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

The_Balrog píše:Chtěl bys zeď uprostřed hospodského sálu, nebo do půlky ulice ve městě? A pokládáš takovou zeď za dostatečné IC vysvětlení? : )


Na dost postelí (na ty hezké) v pokojích se nedá vlézt. Mají se taky zrušit, aby bylo IC vysvětlení, proč se na nich nedá spát?

Nevadilo by ti, že pak by nemohly být žádné pokoje v hostinci v Amfiberai?
"Zeď" může taky znamenat třeba polici nebo zástěnu, nebo celkem cokoliv toho tvaru. Ano, pokládám to za dostatečné IC vysvětlení. A hlavně to pokládám za řešení problému, který podle všech nemá řešení. Nevím, jak moc je těžký zeditovat místnost, ale řekni mi, že není lepší ji přestavět (a IC přestavět) než tam mít neviditelnou blokádu, na které postavy tancujou, aby se dostaly pryč. S postelema to nemá nic společného. Ale absolutně nic.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

drake127 píše:
Sethiel píše:Ne co? :smile: Nemám sebemenší zkušenosti s tvorbou prostředí v NWN, byl to jen nápad :bigwink:
Šlo by to jen špatně a vypadalo by to rozhodně hůře než současný stav, kdy se postavy prostě trochu vymanévrují.
Z mojí strany je to jen návrh, protože vím, že se často stane, že člověka nenapadne i nějaká celkem přímočará a jasná možnost. Tak to píšu, aby o tom měl možnost minimálně každej popřemýšlet.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Sethiel píše:
"Zeď" může taky znamenat třeba polici nebo zástěnu, nebo celkem cokoliv toho tvaru. Ano, pokládám to za dostatečné IC vysvětlení. A hlavně to pokládám za řešení problému, který podle všech nemá řešení. Nevím, jak moc je těžký zeditovat místnost, ale řekni mi, že není lepší ji přestavět (a IC přestavět) než tam mít neviditelnou blokádu, na které postavy tancujou, aby se dostaly pryč. S postelema to nemá nic společného. Ale absolutně nic.
Ale má. Obojí to jsou věci/prostranství, přes které nejde přejít/vlézt na ně, ačkoliv by to logicky jít mělo bez problémů. A důvod toho je špatná definice choditelných ploch (povrchů) modelu.

Stejné příčiny mají i levitující koberce, případně jejich zmizení pod povrchem v některých tilesetech (prostředích).

Každý, kdo má trochu inteligence a citu pro hru brzy po střetnutí s něčím takovým pochopí, že to je vlastnost a bug hry a pro hru postav to nemá žádný vliv. Přechází se to, stejně jako jiné technické nedostatky, kterých má nwn plno. Reagovat na postavu,která se na chvilku v prostoru díky tomu zasekla má asi takový smysl, jako reagovat na to, že se postava, co sedí na židli, musí vstát, aby se mohla napít.

Tím ovšem nechci říci, že tvé řešení je špatný nápad - popravdě jsem úplně to samé použil v Alkaranině věži. Poukazuji na to, že pokud už se tohle někde stane, že to není podle mne tak závažný problém, aby se musel řešit, hlavně protože takových míst není málo. (I když to u Marda asi už zmizlo).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

Mam dotaz hraji postavu barda. To kolik skladeb umim zahrat na jednotlive nastroje urcuji pouze body v umeni, nebo i to jak casto trenuji hranim na nastroje ?
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

Dale mam druhy dotaz : kdyz spim ( v hospode i o ohne ) pise mi to ze je to mene kvalitni spanek nez s pouzitim spacaku. Zkousel jsem hledat po obchodech spacak a zadny jsem nenasel ? Existuje nejaky spacak a kvalitnejsi spanek s jeho pouzitim ?.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

snekoun píše:Mam dotaz hraji postavu barda. To kolik skladeb umim zahrat na jednotlive nastroje urcuji pouze body v umeni, nebo i to jak casto trenuji hranim na nastroje ?
Pouze body v umění, když budeš mít hodně bodů v umění, můžeš být schopnej zahrát klidně všechny písničky i na … hodně malým lvlu i bez "tréningu".
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

George píše:
snekoun píše:Mam dotaz hraji postavu barda. To kolik skladeb umim zahrat na jednotlive nastroje urcuji pouze body v umeni, nebo i to jak casto trenuji hranim na nastroje ?
Pouze body v umění, když budeš mít hodně bodů v umění, můžeš být schopnej zahrát klidně všechny písničky i na … hodně malým lvlu i bez "tréningu".
dikec :band001:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

snekoun píše:Dale mam druhy dotaz : kdyz spim ( v hospode i o ohne ) pise mi to ze je to mene kvalitni spanek nez s pouzitim spacaku. Zkousel jsem hledat po obchodech spacak a zadny jsem nenasel ? Existuje nejaky spacak a kvalitnejsi spanek s jeho pouzitim ?.
Právě jsem se koukal a spacák určitě v obchodech je, nejkvalitnější spánek je v pokoji (pokud nejsi hraničář (možná i druid), to by bylo naopak) a v pokoji by spacák asi (?) neměl mít vliv, v případě přírody u ohně je to se spacákem rozhodně kvalitnější.
Mám takovej pocit, že v divočině se vyspíš na 50% (dvakrát rychleji se unavíš), u spacáku nevím.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

George píše:
snekoun píše:Dale mam druhy dotaz : kdyz spim ( v hospode i o ohne ) pise mi to ze je to mene kvalitni spanek nez s pouzitim spacaku. Zkousel jsem hledat po obchodech spacak a zadny jsem nenasel ? Existuje nejaky spacak a kvalitnejsi spanek s jeho pouzitim ?.
Právě jsem se koukal a spacák určitě v obchodech je, nejkvalitnější spánek je v pokoji (pokud nejsi hraničář (možná i druid), to by bylo naopak) a v pokoji by spacák asi (?) neměl mít vliv, v případě přírody u ohně je to se spacákem rozhodně kvalitnější.
Mám takovej pocit, že v divočině se vyspíš na 50% (dvakrát rychleji se unavíš), u spacáku nevím.
Hmm s tim spacakem mi to pise i v pokoji. Je pravda ze v pokojich spim na podlaze a v tech nejlevnejsich pokojich. Neprisel jsem na to jak se da lehnnout na postel ( v hospode u namornika ). Po spacaku se tedy podivam :bigwink:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

snekoun píše:Mam dotaz hraji postavu barda. To kolik skladeb umim zahrat na jednotlive nastroje urcuji pouze body v umeni, nebo i to jak casto trenuji hranim na nastroje ?
Ať postava cvičí pečlivě na nástroj a ty ji dávej podle toho, jak moc se tomu věnuje, body do Umění - a ona se časem lepší skladby naučí ; )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

snekoun píše:
George píše:
snekoun píše:Dale mam druhy dotaz : kdyz spim ( v hospode i o ohne ) pise mi to ze je to mene kvalitni spanek nez s pouzitim spacaku. Zkousel jsem hledat po obchodech spacak a zadny jsem nenasel ? Existuje nejaky spacak a kvalitnejsi spanek s jeho pouzitim ?.
Právě jsem se koukal a spacák určitě v obchodech je, nejkvalitnější spánek je v pokoji (pokud nejsi hraničář (možná i druid), to by bylo naopak) a v pokoji by spacák asi (?) neměl mít vliv, v případě přírody u ohně je to se spacákem rozhodně kvalitnější.
Mám takovej pocit, že v divočině se vyspíš na 50% (dvakrát rychleji se unavíš), u spacáku nevím.
Hmm s tim spacakem mi to pise i v pokoji. Je pravda ze v pokojich spim na podlaze a v tech nejlevnejsich pokojich. Neprisel jsem na to jak se da lehnnout na postel ( v hospode u namornika ). Po spacaku se tedy podivam :bigwink:
na postel se dostaneš tim že na ni prostě klikneš, popřípadě vejdeš pomocí šipek. Ovšem ne všechny postele mají model na kterýý se dá vylízt, tudíž to musíš udělat ve hvězdičkách.
S tim spacákem nevim jak to je, ale podívej se pořádně po obchodech, určitě se dá sehnat
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Nebo se zeptej některé postavy, kde se dá koupit spacák.. jistě ti rádi odpoví.. některé :blush:
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

Jája CZE píše:Nebo se zeptej některé postavy, kde se dá koupit spacák.. jistě ti rádi odpoví.. některé :blush:
No u řeky bych možná sehnal spacáky zn. Lacosta. ale vyspat se v něm můžeš jenom jednou :biggrin:
Podívám se po nich. Snad na to mé úspory chudého umělce budou stačit :serenade:
Odpovědět