Almanach nemocí (+ trezor?)

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Almanach nemocí (+ trezor?)

Příspěvek od Darthirii »

Dostal se mi do rukou almanach nemocí, ale nějakým záhadným způsobem se mi rozbil.

Jeho váha se několikrát změnila - z původní jedné libry se po vložení a vyjmutí z trezoru stalo 201 liber, po opětovném vložení a vyjmutí 11 liber, poté 211 liber a nyní se váha ustálila zřejmě na 11 librách.
Zároveň má nyní dvě možnosti "použití" (tak jako například barvy 1,2), ale obě dělají to samé.

Jinak je kniha funkční.

Podezřívám z toho trezor, protože před jejím vložením do něj byla kniha v poádku a něco podobného se mi stalo i s pigmenty, kdy ty také získaly nestandardní váhu (v desítkách liber).

Bazének záměny nepomohl.
Amber
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Podotýkám že jde o trezor u Krysy, byt číslo 4.
Už kdysi s ním byly problémy ještě za Koljy (po nasypání peněz staré měny), ale to bylo myslím opraveno.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Na tenhle problem sme již natrefili - bývalo to opravdu způsobeno způsobeno trezorem. Nám se to dělo U Draka na jedenáctce. Občas se to spravilo tím, že věc se dala zpět do trezoru, trezor se zavřel, počkalo se a věc se vyndala. Anebo to tam nechat přes restart, jedno z toho.

Jinak nám se zvětšovala váha o +10 liber a to u lepšího teploměru a pak tuším ještě něčeho. Je to už doba a od té doby se promazaly hlášení chyb.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

kokosak píše: Jinak nám se zvětšovala váha o +10 liber a to u lepšího teploměru a pak tuším ještě něčeho. Je to už doba a od té doby se promazaly hlášení chyb.
Obloženy chleba, čaj a barvičky.

:smile:
Because I'm Batman !!!
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

O téhle chybě vím, ale nejde vyřešit tak jednoduše.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

A existuje způsob, jak ji předvídat, vyvarovat se jí či předmět následně opravit vlastními prostředky?
Amber
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Darthirii píše:A existuje způsob, jak ji předvídat, vyvarovat se jí či předmět následně opravit vlastními prostředky?
No právě že bohůmžel ne. Jedná se o zanesení databáze "datovými zbytky" které si následně systém obnovení vyloží většinou jako vlastnost váha +10 liber. Na řešení se pracuje, ale ani já tu chybu nedokážu při testech nasimulovat, projevuje se jen v malém procentu případů otevření/zavření trezoru. A zřejmě záleží na tom co se do trezoru dává (nějaký druh vlastností předmětu to právě zanáší).

Co by mohlo pomoci, je vyprázdnit celý trezor. Zavřít ho. Počkat a dát do něj postižený předmět. Zavřít ho. A zkontrolovat. Mohlo by ho to opravit (ale nemuselo) a rozhodně to odstraní zanesené datové zbytky v trezoru.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

No zrovna si vzpomínám, že kdysi v Mamoníně, v tom domě, co stojí přímo naproti molu s lodí do Tiru, jsme v trezoru měli 10ti librový rybářský prut. Možná jsem to už psal dřív. :ermm:

Prostě se na ty věci navalí pár liber prachu. Blbé.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

labir píše:Co by mohlo pomoci, je vyprázdnit celý trezor. Zavřít ho. Počkat a dát do něj postižený předmět. Zavřít ho. A zkontrolovat. Mohlo by ho to opravit (ale nemuselo) a rozhodně to odstraní zanesené datové zbytky v trezoru.
Pomohlo, díky.
Amber
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak hlásím, že se mi to stalo na dřevěném rapíru. Taky +10 liber po vyndání z trezoru.

Sice tohle hlášení asi nikomu nepomůže, ale mně se ulevilo :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Šlo to opravit tamtím postupem? Já mám zkušenost, že je dobré nedávat do trezoru předměty s +x do váhy... nejhůře ještě dynamickým (sudy).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:Šlo to opravit tamtím postupem? Já mám zkušenost, že je dobré nedávat do trezoru předměty s +x do váhy... nejhůře ještě dynamickým (sudy).
To jsem ještě nedělal, zatím nebyl čas, síla, ani volný inventář. (Těch padesát blbovin je docela hodně.)

Ale almanach nemocí, ani tenhle rapír by změněnou váhu mít neměli. Ani tyjo si neodvážím tipnout, co tak mohou mít tyhle dva předměty společného :) Ani ve spojitosti s čajem, chlebem, barvami a teploměrem. Rapír totiž, narozdíl od všeho ostatního, nemá "při použití speciální schopnost".
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Spíš než na předmětu bude asi záležet na pořadí v jakém se do trezorů vkládají a době, kdy se chyba začne projevovat. Nic než smůla, řekl bych.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Pak ti ho vyměním za nový.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

ono to niekedy stači prehnat niekolkokrat skrz rozne trezory a nadvaha neikedy zmizne aj sama.
Because I'm Batman !!!
Odpovědět