NWN + NWNX + Linux

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

NWN + NWNX + Linux

Příspěvek od ArashX »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s nwn a nwnx na linuxu.

Jde mi o otázku tvorby:

Když mám nwn na woknech tak sice mi vše funguje jak má, ale chtěl bych využívat ve svém modulu funkce které jsou v nwnx pluginu s funkcema který je jen pro Linux. Jedná se o funkce pro přidávání featů, kouzel, prostě dynamické úpravy povolání za chodu modulu.

Takže jsem to zkoušel s Linuxem, podařilo se mi nainstalovat linuxovou verzi z binárek co jsou na stránkách bioware, podařilo se mi přidat nwnx, ale problém je že linuxová verze neobsahuje toolset, nebo jsem ho tam alespon nenašel.

Zatím se moc v linuxu nevyznám tak jsem moc nezkoušel abych nepřišel o data, ale myslíte si že by fungovalo kdybych do jedné složky nahrál jak Linuxovou verzi tak windowsovou, a toolset pouštěl přes wine?
Protože jinak vůbec nechápu jak na to.…
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

No, Linuxová verze binárek pokud vím přepisuje i dost jiných souborů (teď u sebe bohůmžel nemám svůj Linuxový stroj), takže ač se hlavní binárka jmenuje jinak (v Linuxu postrádá .exe příponu), s funkčností bych osobně moc nepočítal. Co takhle rozběhat to přes wine celé?
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

Darmonlor píše:No, Linuxová verze binárek pokud vím přepisuje i dost jiných souborů (teď u sebe bohůmžel nemám svůj Linuxový stroj), takže ač se hlavní binárka jmenuje jinak (v Linuxu postrádá .exe příponu), s funkčností bych osobně moc nepočítal. Co takhle rozběhat to přes wine celé?
Jenže v tom případě to nějak nechápu, tzn, jako vezmu komplet pro windows rozjedu to na linuxu přes wine?
A pak mám na tom do toho nainstalovat nwnx pro linux?

Myslíte že to bude fungovat? že bych spustil nwnx čistě přes linux a toolset přes wine, myslíte že to bude spolu komunikovat?
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

ArashX píše:
Darmonlor píše:No, Linuxová verze binárek pokud vím přepisuje i dost jiných souborů (teď u sebe bohůmžel nemám svůj Linuxový stroj), takže ač se hlavní binárka jmenuje jinak (v Linuxu postrádá .exe příponu), s funkčností bych osobně moc nepočítal. Co takhle rozběhat to přes wine celé?
Jenže v tom případě to nějak nechápu, tzn, jako vezmu komplet pro windows rozjedu to na linuxu přes wine?
A pak mám na tom do toho nainstalovat nwnx pro linux?

Myslíte že to bude fungovat? že bych spustil nwnx čistě přes linux a toolset přes wine, myslíte že to bude spolu komunikovat?
Jo pravda, sorry, zapoměl jsem na nwnx :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Asi takhle... Nejdřív se mrkni jaké všechny soubory se přepisují. Pokud jich je víc než jen spouštěcí binárky a mají ve windows i linux verzích stejné názvy, máš dvě možnosti.
1) mít dvě instalace nwn (jednu win a druhou linux verzi) a modul na kterém děláš přesouvat ručně
2) mít nwn nainstalované dvakrát a modul na kterém pracuješ mít jako symlink v obou (nebo pro úsporu místa symlinkovat všechny datové soubory shodné pro obě verze.)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

Darmonlor píše:Asi takhle... Nejdřív se mrkni jaké všechny soubory se přepisují. Pokud jich je víc než jen spouštěcí binárky a mají ve windows i linux verzích stejné názvy, máš dvě možnosti.
1) mít dvě instalace nwn (jednu win a druhou linux verzi) a modul na kterém děláš přesouvat ručně
2) mít nwn nainstalované dvakrát a modul na kterém pracuješ mít jako symlink v obou (nebo pro úsporu místa symlinkovat všechny datové soubory shodné pro obě verze.)
otázka ale je proč 2? pro win verzi totiž neexistuje ten plugin do nwnx
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

ArashX píše:
Darmonlor píše:Asi takhle... Nejdřív se mrkni jaké všechny soubory se přepisují. Pokud jich je víc než jen spouštěcí binárky a mají ve windows i linux verzích stejné názvy, máš dvě možnosti.
1) mít dvě instalace nwn (jednu win a druhou linux verzi) a modul na kterém děláš přesouvat ručně
2) mít nwn nainstalované dvakrát a modul na kterém pracuješ mít jako symlink v obou (nebo pro úsporu místa symlinkovat všechny datové soubory shodné pro obě verze.)
otázka ale je proč 2? pro win verzi totiž neexistuje ten plugin do nwnx
Otázka je, jestli nwnx potřebuješ mít funkční i v toolsetu, nikdy jsem s ním nic společného neměl, tak nevím. Já ti jen nadhodil možnost jak mít souběžně rozběhanou windows i linux verzi NWN se stejnými soubory bez problémů s konfliktem jejich verzí. :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

Myslím že jsem na to přišel.

No četl jsem to na bioware. Zkopíruju funkční nwn pro wokna do linuxu. A do toho dám jen binárky linuxových klientů, a do toho nainstaluju standartně pro linux nwnx s pluginy.

Sice to nabere na velikosti ale je to jedinná zaručená cesta jak to může fungovat.
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

Nevíte někdo prosím jak je to s licencí s nwn když se tvoří vlastní server, jaké tam jsou podmínky nebo jak je to právně svázáno?

Nebo nemáte nějaký odkaz kde bych tu licenci našel?

Díky ArashX
Odpovědět