Přechody

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Přechody

Příspěvek od Street_cz »

Rád bych upozornil na jednu věc, a to, že postava vidí i za "přechody" a ne jen tu lokaci, ve který se nachází, a byl bych rád, kdyby si to uvědomili nejen hráči, ale i DM, protože když se postava rozhlíží a potřebuje vidět i dění v další lokačce, musí přes ten přechod přejít aby se mohl rozhlídnout - upozorňuju tím na konflikt který se stal před chvílí, kdy jsem se s postavou potřeboval rozhlídnout po okolí (před vchodem do lokace jsem to zdůraznil ve hvězdičkách) a v další lokaci hned za přechodem byli nepřátelé (které bych viděl z předchozí lokačky normálně) a byl z toho IC celkem průser...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Přechody

Příspěvek od anurin »

Street_cz píše:Rád bych upozornil na jednu věc, a to, že postava vidí i za "přechody" a ne jen tu lokaci, ve který se nachází, a byl bych rád, kdyby si to uvědomili nejen hráči, ale i DM, protože když se postava rozhlíží a potřebuje vidět i dění v další lokačce, musí přes ten přechod přejít aby se mohl rozhlídnout - upozorňuju tím na konflikt který se stal před chvílí, kdy jsem se s postavou potřeboval rozhlídnout po okolí (před vchodem do lokace jsem to zdůraznil ve hvězdičkách) a v další lokaci hned za přechodem byli nepřátelé (které bych viděl z předchozí lokačky normálně) a byl z toho IC celkem průser...
No, rozumím co tím myslíš, ale né nadarmo se u přechodů vypisuje hláška že blízko u přechodu stojí bla bla bla...
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Navíc ani DM neví co je za přechodem protože tam prostě ty NPC být nemusí. Když není nikdo v lokaci tak se NPC odspawnují aby nezatěžovaly server. Proto je tam ten systém TIS, který má k těmto datům přístup (DM nemají) a hlásí to sám a automaticky. Takže nějaká hláška *rozhlíží se kolem* u přechodu je nutně z pohledu DM jen RP hláškou - DM předpokládá že hráč čeká na hlášení z TISu a podle něj se zařídí.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

anurin píše:Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
ne, ale nechci tady zveřejňovat IC informace...
Psal jsem to zde protože nepřátelská NPC byla rozestavěna kousek za přechodem a byla tam připravena zřejmě DMkem (proto to taky píšu), jakmile jsem tam vlez, rozeběhli se ke mě...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Street_cz píše:
anurin píše:Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
ne, ale nechci tady zveřejňovat IC informace...
Psal jsem to zde protože nepřátelská NPC byla rozestavěna kousek za přechodem a byla tam připravena zřejmě DMkem (proto to taky píšu), jakmile jsem tam vlez, rozeběhli se ke mě...
V takovémto případě se píše do družiny. Ber to jako ponaučení pro příště. Víc bych to nerozmazával.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

anurin píše:
Street_cz píše:
anurin píše:Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
ne, ale nechci tady zveřejňovat IC informace...
Psal jsem to zde protože nepřátelská NPC byla rozestavěna kousek za přechodem a byla tam připravena zřejmě DMkem (proto to taky píšu), jakmile jsem tam vlez, rozeběhli se ke mě...
V takovémto případě se píše do družiny. Ber to jako ponaučení pro příště. Víc bych to nerozmazával.
Nota bene i v takovém případu je TIS vidí a pošle varování hráči. A vidí dost daleko. Stačilo to využít.

A ještě další rada - dejte DM čas! Netvrdím že to tak bylo v tomhle konkrétním případu, tohle platí obecně. Pokud se snažíte věci řešit honem-honem tak kolikrát DM ani nestíhá reagovat. Postava si najednou vzpomene skočit vedle do lokace kde DM má připravenou léčku na skupinu a tak za ní hned letí a než se dostane do lokace tak může být po všem nebo stihne zastavit tak 1-2 potvoru (a zpacifikovat útočící NPC aby se zastavilo je strašně náročné).
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jenom takový rejp:
TIS vnímám jen jako "tu občasnou nedůležitou hlášku před přechodem", ale když jsem se snažil hrát, že se *dívá dál po cestě*, tak jak na potvoru mi ta hláška nevyskočila. :bigwink: Možná má někdo podobnou zkušenost, a proto ani tenhle "užitečný" systém moc nevnímá a nenapdne ho využít.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Stačí si popojít a *podívat se dál po cestě ještě jednou*.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 317
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Street_cz píše:
anurin píše:Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
ne, ale nechci tady zveřejňovat IC informace...
Psal jsem to zde protože nepřátelská NPC byla rozestavěna kousek za přechodem a byla tam připravena zřejmě DMkem (proto to taky píšu), jakmile jsem tam vlez, rozeběhli se ke mě...
Nechápu co tady řešíš, ta situace byla zcela jasná, varování bylo a kdyz sme u OOC prechodu tak by jsi uz mohl vedet ze prelezt ho "pro zisteni toho co vidim" je ta nejvetsi kravina co muze byt nebot si s nejvetsi pravdepodobnosti do te lokacky neco spawnes. Vyzadovat info od DM tam kde muzes krasne zahrat ze si zahlíd cosi se mihnout ve tme ja myslim trosku absurdni, Zkus se trosku oprostit od vnimani sveta jako systemů a věř že se víc pobaví i ostatní a nejen ty ;)
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

koulinek píše:
Street_cz píše:
anurin píše:Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
ne, ale nechci tady zveřejňovat IC informace...
Psal jsem to zde protože nepřátelská NPC byla rozestavěna kousek za přechodem a byla tam připravena zřejmě DMkem (proto to taky píšu), jakmile jsem tam vlez, rozeběhli se ke mě...
Nechápu co tady řešíš, ta situace byla zcela jasná, varování bylo a kdyz sme u OOC prechodu tak by jsi uz mohl vedet ze prelezt ho "pro zisteni toho co vidim" je ta nejvetsi kravina co muze byt nebot si s nejvetsi pravdepodobnosti do te lokacky neco spawnes. Vyzadovat info od DM tam kde muzes krasne zahrat ze si zahlíd cosi se mihnout ve tme ja myslim trosku absurdni, Zkus se trosku oprostit od vnimani sveta jako systemů a věř že se víc pobaví i ostatní a nejen ty ;)
Takovej názor tu fakt chyběl!
Pokusím se to zhrnout.
:point: Pokud nevíte, co je za přechodem, pokuste se používat TIS informační systém. Stačí si stoupnout k přechodu a počkat, do minuty se objeví výpis. Pokud předpokládáte, že by tam něco mohlo být a napíše se vám 5x těsně u přechodu něco stojí, tak je to hned jasné.
:point: Nepište DM pokud to není opravdu nutné, DM nemají čas (zvlášť, když dělají nějaký event) a kolikrát ani prostředky.
:point: Nespawnujte příšery tak blízko přechodu, že kdyby tam nebyl, tak zaútočí. :biggrin:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

koulinek píše:
Street_cz píše:
anurin píše:Mimochodem na tu vzniklou situaci, na kterou narážíš... tak ta vznikla z jiného IC důvodu. A hlavně někdy jindy.
ne, ale nechci tady zveřejňovat IC informace...
Psal jsem to zde protože nepřátelská NPC byla rozestavěna kousek za přechodem a byla tam připravena zřejmě DMkem (proto to taky píšu), jakmile jsem tam vlez, rozeběhli se ke mě...
Nechápu co tady řešíš, ta situace byla zcela jasná, varování bylo a kdyz sme u OOC prechodu tak by jsi uz mohl vedet ze prelezt ho "pro zisteni toho co vidim" je ta nejvetsi kravina co muze byt nebot si s nejvetsi pravdepodobnosti do te lokacky neco spawnes. Vyzadovat info od DM tam kde muzes krasne zahrat ze si zahlíd cosi se mihnout ve tme ja myslim trosku absurdni, Zkus se trosku oprostit od vnimani sveta jako systemů a věř že se víc pobaví i ostatní a nejen ty ;)
Dám ruku do ohně, že to spawn nebyl …
A byl bych rád kydby se to už nerozpitvávalo, z toho co tu padlo si vemu ponaučení pro příště.
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

taky si myslím že to spawn nebyl ale připravené potvory od DM, vyplynulo to i z toho psani
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 317
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Tomyn píše:taky si myslím že to spawn nebyl ale připravené potvory od DM, vyplynulo to i z toho psani
Tady ale nikdo nerika ze "tamto" byl spawn, jen duvod proc to obecne nedelat "takhle" a nevztahovalo se to na zadny konkretni pripad. tedy cast ohledne OOC prechodu.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

koulinek píše:
Tomyn píše:taky si myslím že to spawn nebyl ale připravené potvory od DM, vyplynulo to i z toho psani
Tady ale nikdo nerika ze "tamto" byl spawn, jen duvod proc to obecne nedelat "takhle" a nevztahovalo se to na zadny konkretni pripad. tedy cast ohledne OOC prechodu.
nojo tak jo :) každopádně jsem to tak nikdy nedělal
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

K TISu

Příspěvek od Aefar »

Ještě k tomu TISu.

Jednou jsem v hobitíně prchl před Vrrrčím jezdcem a několik hodin ustrašeně sledoval TIS, jestli se za přechodem ještě vyskytuje, protože jsem jednou nakoukl a pořád tam byl...

Po několika hodinách jsem to nevydržel a tak i přes hlášku těsně u přechodu něco stojí jsem tam vlítl...

Smál se na mě a mával křídly... netopýr

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět