Custom hlavy

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Custom hlavy

Příspěvek od kokosak »

Prosím vás, buďte od té dobroty a nedávejte si postavám custom hlavy. Je fajn, že vy vidíte na monitoru postavičku, jak si ji představujete, ale NENÍ fajn, že všichni ostatní ji vidí jako bezhlavé monstrum. Zkuste myslet i na lidi, které tím vytrhnete ze hry... nemluvě o tom, že přiměřená IC reakce většiny postav a všech stráží na monstrum je útok ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Jo , bezhlavý rytíř bude strašit pouze ve věži v base, do té doby, dokud mu zas hlava nenaroste.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

a pokud to i tak uděláte prosím nahrajte příslušné soubory k postavičce na server do portrétů, nebo jinak s odkazem na foru, kde bude adresář portraits - foto vaší postavy a override - kde budou soubory s tou vaší hlavou

mě osobně toto nevadí a nereaguji na bezhlavé jezdce :)
ale když už to tak děláte dejte si tu práci a nahrajte to tam, aby vaší hlavu mohl každý vidět protože je pravda, že to kazí hru kor když není možnost si hlavu někde později stáhnout
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Tomyn píše:a pokud to i tak uděláte prosím nahrajte příslušné soubory k postavičce na server do portrétů, nebo jinak s odkazem na foru, kde bude adresář portraits - foto vaší postavy a override - kde budou soubory s tou vaší hlavou

mě osobně toto nevadí a nereaguji na bezhlavé jezdce :)
ale když už to tak děláte dejte si tu práci a nahrajte to tam, aby vaší hlavu mohl každý vidět protože je pravda, že to kazí hru kor když není možnost si hlavu někde později stáhnout
Ne, tohle není řešení.. Prostě to nedělat, protože narozdíl od portrétů jsou s hlavama problémy.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no nevím já jsem se ještě s problémem nesetkal, ale jestli to tak je tak dobře

každopádně já bych to nedělal :)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Tomyn píše:no nevím já jsem se ještě s problémem nesetkal, ale jestli to tak je tak dobře

každopádně já bych to nedělal :)
Nesetkal jo? tak to ti neverim, ponevadz tezko zapres ze by si nevidel bezhlavou postavu. :p
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

koulinek píše:
Tomyn píše:no nevím já jsem se ještě s problémem nesetkal, ale jestli to tak je tak dobře

každopádně já bych to nedělal :)
Nesetkal jo? tak to ti neverim, ponevadz tezko zapres ze by si nevidel bezhlavou postavu. :p
Pravděpodobně odpovídal mě, tj. problém s přidáváním custom hlav do override.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Tak mě napadá, nešlo by tou jednou hlavou přepsat overidem nějakou podobnou? .. jasně, ostatní hlavu neuvidí, ale alespoň ten hráč bude tu hlavu vidět jak chce.
...Jinak bych stejně doporučil nějakej HAK s hlavama a budou je mít všici... je fakt, že víc hlav navíc se hodí, zvlášť když pořádných tam není nějak moc není.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

George píše:Tak mě napadá, nešlo by tou jednou hlavou přepsat overidem nějakou podobnou? .. jasně, ostatní hlavu neuvidí, ale alespoň ten hráč bude tu hlavu vidět jak chce.
...Jinak bych stejně doporučil nějakej HAK s hlavama a budou je mít všici... je fakt, že víc hlav navíc se hodí, zvlášť když pořádných tam není nějak moc není.
Souhlas, pro vic hracu by se hodilo vice pouzitelnejch hlav, ale nyni to neni. Bude mozna s novyma hackama v nektere dalsi fazi (to nevim) A proto je vhodne to ted resit tak ze si proste vyberu z toho co je, sezenu si treba obrazek kterej postavicku lepe vystihuje a vyhraju se s popisem a tim je to excelentne vyreseny.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Darmonlor píše:
koulinek píše:
Tomyn píše:no nevím já jsem se ještě s problémem nesetkal, ale jestli to tak je tak dobře

každopádně já bych to nedělal :)
Nesetkal jo? tak to ti neverim, ponevadz tezko zapres ze by si nevidel bezhlavou postavu. :p
Pravděpodobně odpovídal mě, tj. problém s přidáváním custom hlav do override.
jojo přesně tak jsem to myslel, spíš někteří hráči maj problém najít správné haky v jejich obrovském override

nové hlavy by se hodily možná by bylo dobré udělat nějaký externí soubor s adresářema override a portraits od někoho zodpovědného, kdo by ho občas třebas jednou měsíčně aktualizoval a umisťoval na net, možná by bylo lepší udělat portraits a override zvlášť kvůli velikosti a stahování, možná by mohly být umístěny i na oficiálních stránkách EQ s odkazem na ně

nechci se chlubit ale myslím že můj override je vcelku fajně udělanej (až na gnomy kde místo skrčení dělaj kung-fu) (týká se modelů potvor, hlav, textur, ikon atd.), ale nemám ho přeplácaný, a i portraits mám vždy aktualizovaný

nebo další varianta je taková že by override se přidal jako update s tím že by tam byl už hlavy hráčů co už hrají a udělalo by se pravidlo že kdo by měl novoou hlavu která v tomto overridu nejde vidět ten by měl smůlu a postava by byla podle toho souzena či potrestána, avšak toto řešení je o tom že by všichni museli mít stejný override nebo tu danou část co by byla umístěna na stránkách (samo s návodem instalace)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

Nutit override si nemyslim že je nejštastnější řešení tohoto problému, spíš se přiklánim k více Rp řešení jak bylo zmíněno formou custom portrétů a kvalitních popisků u postav.
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Myslím, že nejlepší řešení je všechno nechat na hacích a na override sahat co nejmíň - rozhodně ho nebrat jako součást světa.

Všechno, co se řeší přes override, lze vyřešit přes haky. Není proto důvod, proč do overridu něco cpát a vynucovat to ještě k tomu pravidly světa. Když navíc může override způsobovat nepříjmenosti a kolize ve hře.

Stejně tak si uvědomte, že vaše override změny jsou jen vaše, lokální. Co když někdo s postavou bude reagovat na texturu/objekt/animaci, kterou vy máte udělanou v overridu nějak jinak? (A naopak.) Chyba je pak samozřejmě u vás, protože to vy jste si hru "přizpůsobili" nějak jinak.

Osobně preferuju prázdný override; jen s českými fonty, patchem 1.69 a photterovou hlavou od Nae (kterou bohužel používá moje víla - a myslím, že ještě nějaká postava... snad Safira (ta bělovlasá). A na to, že je tahle hlava k dostání od počátku Eq a je v různých pacích, ji stejně většina lidí nainstalovanou nemá : /


vědět, jaké s ní mohou být problémy, tak tý víle dám jinou... : (
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Oficiální stanovisko:

Používání extra hlav či jakýchkoliv částí těla jenž je nutné zprovoznit přes override není doporučováno. Ostatním hráčům nelze vnutit zásahy do jejich override (osobně mě nikdo nedonutí něco cpát do mého vyváženého override).

Pokud přesto máte neodbytnou potřebu mít extra hlavu, tak počítejte s tím že vaše postava může mít i IC problémy.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no takže jak koukám postavy co mají atipyckou(neviditelnou hlavu) mají dá se říci smůlu, jediná rada prototo je tedy nosit stále kapuci nebo nějakou helmu, popřídadě donutit :) ostatní hráče co jí potkají a hrajou s ní bay si nabourali svůj override, což chápu se někomu nechce

jen dotaz pokud už někdo takovou postavu má a hraje s ní už dlouho nešlo by mu tu hlavu změnit na nějakou standartní?
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Sylmael
Příspěvky: 58
Registrován: 5. 6. 2007 17.40
Bydliště: SK

Příspěvek od Sylmael »

Kedysi som premyslal o systeme ktory by nahradil tieto komplikacie. Slo by o takzvany "dynamicky vzhlad hlavy postavy".

V hre by mala kazda postava tu zakladnu neviditelnu hlavu.
Spravil by sa hak s roznymi modelmi (brada, tvar, vlasy, rozne pridavne doplnky ako okuliare/celenky/ korunky...). A samotna hlava by sa po vytvoreni postavy musela poskladat. Potom by sa uz pocas hrania dal menit len vzhlad vlasov, alebo brady. (podobne ako je tomu napr u hry Fable)

Dalo sa to kombinovat potom s upravenymi modelmi heliem. (ktore mali vyrezany priezor aby bolo tvar postavy vidiet.)

Malo to len jednu malu chybycku. A to ze nebolo mozne ofarbit taketo casti hlavy pomocou funkcii v scripte. Ak by chcel WB mat 20 farebnych vzhladov pre jeden typ vlasov. Tak by musel mat 20 farebnych modelov pre tie vlasy v haku... no asi tolko.
ICQ uz nepouzivam. Piste len PM, dik.
Odpovědět