Odhad

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Odhad

Příspěvek od Fryn »

Když jsem se díval co všechno za systémy má Eq, tak mě napadl jeden, který bych tu rád viděl. Objevil se kdysi dávno už na Arku2, ale nebyl tam zcela funkční. Jednalo by se o nový skill, pomocí kterého by postava dokázala odhadnout sílu PC/NPC pouhým pozorováním. Po použití by se podle velikosti skillu (plus možná nějakého hodu, síly PC/NPC atd...) vypsal příslušný text s kým má postava co dočinění.
Postavy by měli při odhadování samozřejmě bonus ke svému povolání (mág nejlépe zhodnotí dalšího mága …) a postihy k jiným. Nejednalo by se o podrobný popis, ale takový lehčí nástin.
Kdysi se tu probíraly náhodně posílené NPC. Nevím jak přesně to je to s tou jejich "mutací", jestli se silnější kusy objevují jen při boji, ale kromě jiných věcí by to i tak určitě zvedlo hodnotu těch co se věnují průzkumu.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

To se mi líbí :) A ti mutanti: Tak by mutaci nespouštěl jen boj, ale i to "okoukání", takže by to bylo validní a ve výpisu by se objevilo něco jako "vypadá jako silnější jedinec svého druhu".
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

Jeví se mi to jako dobrej nápad, otázkou je technická proveditelnost. Jestli by ale nebylo vhodnější vrhnout se na ten craft, dnes je craft sice celkem RP uhratelný, ale funkční systém by moh odlehčit i náporu na DM.
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Podobným způsobem kdyby šlo "odhadnout" rámcově i jiné vlastnosti - přesvědčování, charisma, obratnost, sílu.. Prostě to, co by na PC i NPC mělo být "vidět" nebo "poznat" at už při jednání nebo jen pohledu :dribble:
Moc hezký nápad, ted jen jak proveditelný.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Použití featu vyhazuje z hide (hraničáři stopaři mohou vyprávět), takže prozkoumávat jím příšeru je trochu o sosáček...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

A tak taková ta pěkná udělátkověc co maj drujdi na desítce, co z ničehož nevyhazuje?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

The_Balrog píše:Použití featu vyhazuje z hide (hraničáři stopaři mohou vyprávět), takže prozkoumávat jím příšeru je trochu o sosáček...
Jestli narážíš na použití featu čtení stop na EQ, tak ten z hidu nevyhazuje.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

no, pokud to používáš přes "zvláštní činnosti postavy" a ne přes kruhové menu tak ano.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

aha, myslel jsem, že vyhazuje při jakémkoliv použití : ) .. když to nějak půjde udělat, že vyhazovat nebude, tak to je OK :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Braenn píše:no, pokud to používáš přes "zvláštní činnosti postavy" a ne přes kruhové menu tak ano.
aha, nenapadlo mě že to někdo používá přes zvláštní kontrolu postavy :megalol:
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Asi ideální z hlediska použitelnosti by byla integrace do standardního examine. Popis nestvůr a třeba i zobrazení magických vlastností by pak byl generován dynamicky pro každé PC examine zvlášť. Ale vsadim se, že to nejde udělat, tak aby to nesložilo servr …..

Jinak odhad PC postav by měl fungovat přes popisy postav, které nyní lze i přímo ve hře jednoduše editovat, tak je používejte. Přijde mi škoda, že 10% postav tam má nwn default "Toulavá duše tě degradovala na další nevýrazné plivnutí v louži.…". Nerad vidím i prosté "mladá elfka/hobit/zrůda/cokoliv", ale je to lepší než nic.

Edit: Diskuze o popisku postavy přesunuta do topicu Popisek postavy.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Panathian píše:Ale vsadim se, že to nejde udělat, tak aby to nesložilo servr …..
Vsadím se, že to jde udělat dost nenáročně na server. V základní myšlence tam není nic, co by se muselo přepočítávat. Nerozumím ani minimálně skriptování v NWN a jejich enginu, ale mám myslím celkem přehled o algoritmech a programování, a na první pohled to pro mě nevypadá náročně. Cokoliv se děje, děje se při kliknutí na tlačítko "prozkoumat" nebo při použití featu, ne automaticky nebo průběžně. Při vyvolání se zkontroluje spousta vlastností cíle a postavy a vyhodí se nějakej text. Algoritmicky i výpočetně triviální, ale jak říkám, neznám programování v NWN samotném.

Mně se to líbí hodně, ale taky bych řekl, že craft je o stupínek výš.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Moc se mi to nelíbí, spousta postav se snaží utajit, jak jsou silný, popř. některý jsou systémově silnější, než se hrajou. Např. mága těžko poznáte když nekouzlí.… a když už tak systém to jen těžko pozná, např. je vélikej rozdíl mezi klerikem léčitelem a klerikem bojovníkem.
Když už na někom jde na první pohled poznat, že je schopnej, tak to buď má napsaný v popisu (velká obratnost atd.) nebo podle výbavy (ve zbroji nechodí každej druhej mlynář)… popř. budete vidět, že je tak chytrej, že by se klidně mohl zajímat o magii, ale pokud něco nezakouzlí, tak to nemůžete poznat.
Prostě, co jde vidět, poznáte bez systému, pokud to nejde vidět, bude systém ukazovat něco, co nemělo být viděno.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

George píše:Moc se mi to nelíbí, spousta postav se snaží utajit, jak jsou silný, popř. některý jsou systémově silnější, než se hrajou. Např. mága těžko poznáte když nekouzlí.… a když už tak systém to jen těžko pozná, např. je vélikej rozdíl mezi klerikem léčitelem a klerikem bojovníkem.
Když už na někom jde na první pohled poznat, že je schopnej, tak to buď má napsaný v popisu (velká obratnost atd.) nebo podle výbavy (ve zbroji nechodí každej druhej mlynář)… popř. budete vidět, že je tak chytrej, že by se klidně mohl zajímat o magii, ale pokud něco nezakouzlí, tak to nemůžete poznat.
Prostě, co jde vidět, poznáte bez systému, pokud to nejde vidět, bude systém ukazovat něco, co nemělo být viděno.
A právě proto je dobré, když to bude brát v potaz kdeco … od povolání přes statistiky až po jánevímco. A informace musí být samozřejmě jen velice orientační. Není dobře, pokud má postava sílu 30, v popisu má napsáno, jaká je sušinka a taky to tak hraje. Prostě proto, že to na ní JDE vidět.

Navíc to dává docela zajímavý element. Když se zloděj nebo hraničář plíží a uvidí čaroděje, můžou být průzkumníci až na podlahu, ale o něm zjistí tak maximálně že má COOL HŮL. Prostě proto, že o magii nemají ani páru. Pro čaroděje by to nemuselo být tak špatný, protože by mohl tak nějak vycítit sílu magickýho potenciálu.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Sethiel píše:
George píše:blablabla
A právě proto je dobré, když to bude brát v potaz kdeco … od povolání přes statistiky až po jánevímco. A informace musí být samozřejmě jen velice orientační. Není dobře, pokud má postava sílu 30, v popisu má napsáno, jaká je sušinka a taky to tak hraje. Prostě proto, že to na ní JDE vidět.
A co vyjímky? :) co když má někdo sílu větší než kdejakej půlork a má to kvůli jistý věci, která mu magickým potenciálem zvyšuje sílu, jinak by ta postava byla uplně obyčejná? :smile: ….
A stejně tak síla neznamená moc.… postavy jsou tak pestrý, že se to ani nedá odhadnout (něco systém odhadne podle vlastností, ale to není moc)…. např. mág klidně na 20. lvlu pokud nebude bufflej a přiběhne k němu Govan, tak už se mág nezvedne, pokud bude mít jeden lvl mnicha, bojovníka, barbara (někoho s výcvikem), tak je ten boj hnedka o něčem jiným, systém možná uvidí jeden lvl toho povolání, ale asi si už neuvědomí, že je to jen čistě kvůli tomu aby měl výcvik. Např. moje postava nemá sílu zrovna nejmenší, ale většina postav na stejným lvlu by ji rozdrtila ( i přes to, že by jely přes sílu a měly jí menší).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

George píše:
Sethiel píše:
George píše:blablabla
A právě proto je dobré, když to bude brát v potaz kdeco … od povolání přes statistiky až po jánevímco. A informace musí být samozřejmě jen velice orientační. Není dobře, pokud má postava sílu 30, v popisu má napsáno, jaká je sušinka a taky to tak hraje. Prostě proto, že to na ní JDE vidět.
A co vyjímky? :) co když má někdo sílu větší než kdejakej půlork a má to kvůli jistý věci, která mu magickým potenciálem zvyšuje sílu, jinak by ta postava byla uplně obyčejná? :smile: ….
A stejně tak síla neznamená moc.… postavy jsou tak pestrý, že se to ani nedá odhadnout (něco systém odhadne podle vlastností, ale to není moc)…. např. mág klidně na 20. lvlu pokud nebude bufflej a přiběhne k němu Govan, tak už se mág nezvedne, pokud bude mít jeden lvl mnicha, bojovníka, barbara (někoho s výcvikem), tak je ten boj hnedka o něčem jiným, systém možná uvidí jeden lvl toho povolání, ale asi si už neuvědomí, že je to jen čistě kvůli tomu aby měl výcvik. Např. moje postava nemá sílu zrovna nejmenší, ale většina postav na stejným lvlu by ji rozdrtila ( i přes to, že by jely přes sílu a měly jí menší).
Magický vylepšení síly nebo čehokoliv je samozřejmě problém, na druhou stranu se dá odlišit, ne? Tj. třeba "zrakem" jde odhadnout základní hodnotu síly, ne buffy a bonusy na věcech … a ty zase dokáže poznat kouzlící postava, protože vycítí magii. Takže ano, máš pravdu, je to o něco složitější. Ale ne zásadně.

Ke druhému odstavci … moje představa je, že ODHAD ti neřekne "Tenhle kápo ti nabije hubu ani nemrkneš" - není to tip na výsledek vás dvou při souboji. Je to odhad postavy na konkrétní vlastnosti - sílu a další vlastnosti, magické schopnosti, možná některé vybrané skilly (akrobacie).

A trošku OT … už jste někdy udělali překlep ve slově "magie" a místo G tam klepli to písmenko nalevo od něj? :megalol: Mně se to teď povedlo a celkem jsem se zasmál.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Sethiel píše:
George píše:
Sethiel píše:A právě proto je dobré, když to bude brát v potaz kdeco … od povolání přes statistiky až po jánevímco. A informace musí být samozřejmě jen velice orientační. Není dobře, pokud má postava sílu 30, v popisu má napsáno, jaká je sušinka a taky to tak hraje. Prostě proto, že to na ní JDE vidět.
A co vyjímky? :) co když má někdo sílu větší než kdejakej půlork a má to kvůli jistý věci, která mu magickým potenciálem zvyšuje sílu, jinak by ta postava byla uplně obyčejná? :smile: ….
A stejně tak síla neznamená moc.… postavy jsou tak pestrý, že se to ani nedá odhadnout (něco systém odhadne podle vlastností, ale to není moc)…. např. mág klidně na 20. lvlu pokud nebude bufflej a přiběhne k němu Govan, tak už se mág nezvedne, pokud bude mít jeden lvl mnicha, bojovníka, barbara (někoho s výcvikem), tak je ten boj hnedka o něčem jiným, systém možná uvidí jeden lvl toho povolání, ale asi si už neuvědomí, že je to jen čistě kvůli tomu aby měl výcvik. Např. moje postava nemá sílu zrovna nejmenší, ale většina postav na stejným lvlu by ji rozdrtila ( i přes to, že by jely přes sílu a měly jí menší).
Magický vylepšení síly nebo čehokoliv je samozřejmě problém, na druhou stranu se dá odlišit, ne? Tj. třeba "zrakem" jde odhadnout základní hodnotu síly, ne buffy a bonusy na věcech … a ty zase dokáže poznat kouzlící postava, protože vycítí magii. Takže ano, máš pravdu, je to o něco složitější. Ale ne zásadně.

Ke druhému odstavci … moje představa je, že ODHAD ti neřekne "Tenhle kápo ti nabije hubu ani nemrkneš" - není to tip na výsledek vás dvou při souboji. Je to odhad postavy na konkrétní vlastnosti - sílu a další vlastnosti, magické schopnosti, možná některé vybrané skilly (akrobacie).

A trošku OT … už jste někdy udělali překlep ve slově "magie" a místo G tam klepli to písmenko nalevo od něj? :megalol: Mně se to teď povedlo a celkem jsem se zasmál.
No v magii na EQ se nevyznám, ale není od nakouzlení zase magiometr?
Na vlastnosti je buď zrak, nebo průzkum. (popis, nebo chování ve hře).
A schopnosti (ty, co se nějak projevujou, možná akrobacie, výcvik) jsou od toho aby se pozorovaly, na první pohled to nikdo nepozná (a když už je pozorujete, tak to poznáte bez systému)
Zkrátka podle mě to jako hráč/postava poznáš líp než systém.…
Podle mě pokud má hráč trochu cit (a předpokládá se, že má) tak to vystihne v popisu nebo hvězdičkách pokud to má jít poznat. Pokud to nemá jít poznat, tak by ten systém, nebyl moc prospěšnej...
Prostě pokud má postava sílu 30 a nedává to nějak najevo (popis, ** … ) tak k tomu má důvod.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no já bych to řešil obecnějš postava vypadá silně postava vypadá slabě atd. ale radši ten craft toto je pěkná věc ale je složité jí promyslet pořádně a i systémově
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Ještě k tomu stopování... mně osobně funguje jen přes "pokročilé ovládání postavy"; v kruhovém menu ani v Character sheetu ho nemám. Rangera mám vysokého.
Kraki Skengdrang
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Jon píše:Ještě k tomu stopování... mně osobně funguje jen přes "pokročilé ovládání postavy"; v kruhovém menu ani v Character sheetu ho nemám. Rangera mám vysokého.
Musíš ho tam mít.
Odpovědět