Proč?

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 244
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě jeden dotaz

Příspěvek od Lampyris »

Pipi_CZ píše:
Aefar píše:
U mě je to zase způsobeno tím, že NWN mi běží pouze ve fulscreenu, a pokud někdo volá na skype (typicky rodičové a podobně), případně se domáhá odpovědi na icq a jabberu a už mi začíná spamovat i mobil, tak pak než to všechno vyřídím a odepíšu, mám tolik relogů, až hanba mluvit. :smile: Naštěstí bydlím na koleji, takže sousedé když něco chtějí, vidí, že nemám čas a vůbec si jich nevšímám, tak to není takový problém je odpálkovat.

Takže se nakonec řídím radou Tomyna a snažím se hrát co nejlíp jak to jde.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Tomyn píše:ale je prostě to neřeš a hraj a nevšímej si trestů a postihů a věcí kolem , protože pokud budeš hrát knihu, film, divadlo, tak ti nic nehrozí i kdyby ti to spadlo před předem prohraným soubojem, prostě to neřeš a hraj postavu, system a lidi to rozpoznaj a pokud ne a budeš neprávem obviněn napiš PM DM podle hyrerarchije, takže ohledně tohoto případu přímo Labirovi nebo Artovi, ale nepočítej s tím že se ti ozvou třebas ještě ten den, maj svoje životy, piš jen jednomu a pokud do tejdne nezareaguje napiš jinému, podle hirerarchie, jinak to spíš zkus podle hyrerarchie na stránkách jak je uvedeno a Labira nevotravuj kvůli každé hlouposti, samo věci k Labirovi bys měl směřovat hlavně co se týká systému atd, jelikož je WB a co se týká hry - k DM

a halvně buĎ v klidu pokud nejsi hříšník nebo už si jen bývalí hříšník máš vždy šanci, lidem co tu hrají jde hlavně o to aby se bavili v rámci pravidel světa a to je celé snaž se je dodržovat a zahrajem si výborně
Amen.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Darmonlor
Příspěvky: 801
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Re: Ještě jeden dotaz

Příspěvek od Darmonlor »

Lampyris píše:
Pipi_CZ píše:
Aefar píše:
U mě je to zase způsobeno tím, že NWN mi běží pouze ve fulscreenu, a pokud někdo volá na skype (typicky rodičové a podobně), případně se domáhá odpovědi na icq a jabberu a už mi začíná spamovat i mobil, tak pak než to všechno vyřídím a odepíšu, mám tolik relogů, až hanba mluvit. :smile: Naštěstí bydlím na koleji, takže sousedé když něco chtějí, vidí, že nemám čas a vůbec si jich nevšímám, tak to není takový problém je odpálkovat.

Takže se nakonec řídím radou Tomyna a snažím se hrát co nejlíp jak to jde.
Tyhle prudící aplikace je stejně nejlepší při hře vypnout :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

labir píše:
Tomyn píše:ale je prostě to neřeš a hraj a nevšímej si trestů a postihů a věcí kolem , protože pokud budeš hrát knihu, film, divadlo, tak ti nic nehrozí i kdyby ti to spadlo před předem prohraným soubojem, prostě to neřeš a hraj postavu, system a lidi to rozpoznaj a pokud ne a budeš neprávem obviněn napiš PM DM podle hyrerarchije, takže ohledně tohoto případu přímo Labirovi nebo Artovi, ale nepočítej s tím že se ti ozvou třebas ještě ten den, maj svoje životy, piš jen jednomu a pokud do tejdne nezareaguje napiš jinému, podle hirerarchie, jinak to spíš zkus podle hyrerarchie na stránkách jak je uvedeno a Labira nevotravuj kvůli každé hlouposti, samo věci k Labirovi bys měl směřovat hlavně co se týká systému atd, jelikož je WB a co se týká hry - k DM

a halvně buĎ v klidu pokud nejsi hříšník nebo už si jen bývalí hříšník máš vždy šanci, lidem co tu hrají jde hlavně o to aby se bavili v rámci pravidel světa a to je celé snaž se je dodržovat a zahrajem si výborně
Amen.
No tak tedy dobrá, když už i Labir... :smile: dobrá dobrá. To mi stačí
Děkuji
Ome
Příspěvky: 57
Registrován: 29. 3. 2007 22.03

Příspěvek od Ome »

Proc jsem dostal IP ban??Naposedy co jsem byl lognuty, tak jsem se byl podivat v Hagu na turnaji.Na 100% jsem neporusil zadne pravidlo.Prosil bych nejake vysvetleni.Dekuji
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Ome píše:Proc jsem dostal IP ban??Naposedy co jsem byl lognuty, tak jsem se byl podivat v Hagu na turnaji.Na 100% jsem neporusil zadne pravidlo.Prosil bych nejake vysvetleni.Dekuji
viewtopic.php?p=69659#69659
Poslední (možná několik posledních) má třeba stejnýho poskytovatele jako ty a tak se může stát, že rozsah IP zahrnuje i tvojí, mělo by stačit říct si Labirovi o odbanování a on udělí vyjímku té tvé. :clover: :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ome píše:Proc jsem dostal IP ban??Naposedy co jsem byl lognuty, tak jsem se byl podivat v Hagu na turnaji.Na 100% jsem neporusil zadne pravidlo.Prosil bych nejake vysvetleni.Dekuji
Jak píše George, napiš mi PM se svou vnější IP adresou a přesným názvem účtu. Možná jsi včera spadl do BAN smrště tak dostaneš výjimku na account.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Ome
Příspěvky: 57
Registrován: 29. 3. 2007 22.03

Příspěvek od Ome »

labir píše:
Ome píše:Proc jsem dostal IP ban??Naposedy co jsem byl lognuty, tak jsem se byl podivat v Hagu na turnaji.Na 100% jsem neporusil zadne pravidlo.Prosil bych nejake vysvetleni.Dekuji
Jak píše George, napiš mi PM se svou vnější IP adresou a přesným názvem účtu. Možná jsi včera spadl do BAN smrště tak dostaneš výjimku na account.
PM odeslana.Diky
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

Chtěl bych odpovědět na první příspěvek v tomto tématu:

Na EQ jsem přišel před nějakým časem a hraju hodně oddychově připojím se tak 1x až 2x za týden.
RP mě vůbec nezajímá, je to způsobeno určitým návykem na standartních RPG systémech.
Je naprosto jedno jak tomu říkáte jestli hcrp, rp, light, pvp - nwn je nwn.

Proč tady teda loguju?
Protože jsem fascinován systémy které zde jsou.
A abych mohl všechno důkladně prozkoumat potřebuju co nejvyšší lvl. Takže expení je pro mě jedinná varianta.

Jinak někdo tam zmínil že 20% začínajících hráčů buguje, mě to příjde naprosto normální - pokud příjde hráč z jiného serveru tak automaticky zkouší co vše si může dovolit. Někteří to dělejí neopatrně a nechají se chytit.

Možná je ten váš placos dokonalý ale i tak má své mouchy.
Já znám více než 30 bugů co jde v nwn použít a zatím jsem použil 3, které se mi zdali že váš systém nenašel, a asi nenašel - protože se nic nestalo a z toho jeden na kopírování itemů.

Dost bylo toho, možná se někdy uvidíme ve hře.

PS: Díky ten systém extras je super - 5. lvl ze startu se náramně hodí.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

ArashX píše:
Vyvolal si ve mě spousty pocitů tím svým příspěvkem. Bylo to upřímné, ale nevim co tomu řeknou ostatní.

Povím ti něco málo, jestli si chceš EQ projít a pokochat se okolím, i tak je dobré hrát pěkné RP a kochat se s někým, protože příšery tady jsou mnohem silnější jak ve standartním nwn. EQ je stavěná především na RP a pak na RP ve skupině. Takže sám si toho příliš neužiješ a placos tě může honem rychle odradit. Mnohem lépe se hraje ve skupině lidí, je dobré mít svého partáka. Když ho nemáš, vše je rázem těžší.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

ArashX píše:Chtěl bych odpovědět na první příspěvek v tomto tématu:

Na EQ jsem přišel před nějakým časem a hraju hodně oddychově připojím se tak 1x až 2x za týden.
RP mě vůbec nezajímá, je to způsobeno určitým návykem na standartních RPG systémech.
Je naprosto jedno jak tomu říkáte jestli hcrp, rp, light, pvp - nwn je nwn.

Proč tady teda loguju?
Protože jsem fascinován systémy které zde jsou.
A abych mohl všechno důkladně prozkoumat potřebuju co nejvyšší lvl. Takže expení je pro mě jedinná varianta.

Jinak někdo tam zmínil že 20% začínajících hráčů buguje, mě to příjde naprosto normální - pokud příjde hráč z jiného serveru tak automaticky zkouší co vše si může dovolit. Někteří to dělejí neopatrně a nechají se chytit.

Možná je ten váš placos dokonalý ale i tak má své mouchy.
Já znám více než 30 bugů co jde v nwn použít a zatím jsem použil 3, které se mi zdali že váš systém nenašel, a asi nenašel - protože se nic nestalo a z toho jeden na kopírování itemů.

Dost bylo toho, možná se někdy uvidíme ve hře.

PS: Díky ten systém extras je super - 5. lvl ze startu se náramně hodí.
Hm.. no alespoň dík za upřímnost, ale přesně takové jako jsi ty se snažím ze všech sil dostat pryč ze serveru - ty co jenom berou a nejenom že nic nechtějí dát (hrát pěkně) ale ještě podvádí. Takže moje opatření - ruším runy Extras na levely do začátku, protože je stejně v drtivé většině využívají jen takoví jako ty.

A podívám se ti na IP adresy a dohledám tě. Zneužívat chyby bez nahlášení a podvádět tu tedy nikdo nebude. A jestli je pro tebe normální podvádět jen abys dosáhl svých cílů (co nejrychleji prozkoumat atd...) tak je mi tě jen líto, musíš mít dost pokřivený charakter když ti podvody přijdou normální... ale to je asi dobou a výchovou.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
magnumik
Příspěvky: 1700
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

hm... opravdu velice zvláštní příspěvek od ArashX... takový sem tady snad ještě nezažil :biggrin: Každopádně, pokud tě zajímají POUZE systémy napadá mě jedna možnost využití tě. A tímto to i navrhuju Labirovi, využít znalostí ArashXe v boji proti buguserům. V tom případě by byla služba vzájemná. ArashX by si prozkoumával systémy, které ho tak zajímají a hlásil by všechny bugy, které se mu podařilo na EQ zneužít. Labir by pak měl méně práce s odhalováním takových věcí a s jejich řešením. Pokud by se nějak ošetřil negativní vliv na postavy ve hře (například permanentní neviditelnost ArashXe), nebyl by problém. Otázkou je, jestli chce Labir dát takovou důvěru neznámému člověku. Mno, byl to pouze návrh.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

labir píše: … Takže moje opatření - ruším runy Extras na levely do začátku, protože je stejně v drtivé většině využívají jen takoví jako ty. …
Ehm, Labire, jenom upozorňuju, že je občas potřeba udělat pro AQ nějakou epizodní postavu, která aspoň něco umí (aby ze sebe mohla udělat ducha, nebo použít jiné kouzlo pro efekt - vyvolat něco a tak...) a třeba aby vůbec přežila cestu na místo AQ.

Ale když to zrušíš, nebude to sice vypadat tak pěkně, ale nějak se to udělá...
Ale mám pocit, že kombinace vyšších levelů se smrtelnou nemocí je skoro právě k tomuto účelu.

K Arashovu příspěvku:

Podle jistých Cippolových zákonů se dělí lidé do čtyř kategorií z hlediska toho, co přináčejí společnosti:

1) Ti, kteří jsou prospěšní sobě i ostatním ("Inteligents") - inteligenti
2) Ti, kteří jsou prospěšní sobě a ostatním ne ("Bandits") - bandité
3) Ti, kteří jsou prospěšní ostatním a sobě ně ("Helpless") - nešťastníci
4) Ti, kteří nejsou prospěšní ani sobě ani ostatním ("Stupids") - blbci

Právě jsme narazili na banditu

Upozorňuji, že všechny kategorie jsou rovnoměrně rozloženy v celé škále společnosti bez ohledu na postavění, věk nebo vzdělání

Více třeba zde:
http://amicuswebsite.blogspot.com/2009/ … ae303239a4

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
DenGrasse
Příspěvky: 209
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

Na snadnou zneužitelnost extras smrtelné nemoci jsem upozorňoval už v době vzniku...

Co se týče lidí jako ArashX, dalo by se říct, že se Labir chytil do pasti vlastní dokonalosti (míněno technické dokonalosti systémů). Jeho systémy jsou v české komunitě NWN již legendární a součástí počítačové komunity je celá řada jedinců, kteří pouhou existencí takového systému chápou jako přímou výzvu k tomu poměřit s ním své síly a znalosti. Paradoxně tak EQ přitahuje řadu hackerů, kteří sem přicházejí výhradně kvůli PLACOSu a dalším systémům, přičemž samotná hra je ani trochu nezajímá a postavu berou jako "vstupní hesla" pro možnost si to se systémy pořádně rozdat... :bigwink:
Je to historicky známý paradox, který říká, že nejlepší zámky přitahují nejlepší kasaře... a tak se Labirova snaha o odstranění "nevhodných" uživatelů setkává s hromadným úspěchem u těch, kteří serveru nijak moc (až na výjimky) neškodí a naopak vábí ty, kteří mu reálně škodit mohou a navíc chtějí...
malinový harwester a arcilooter
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

DenGrasse píše:
Ty bys mohl psát do novin : ) Aneb jak z minima informací a doměnek vytvořit něco, co se tváří jako fakt a pravda.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

ArashX píše:….
EQ je RP a navíc HCRP server. Pokud tu chceš hrát, měl by ses tím řídit. Na odreagování na jednou týdně to není. V tomto ohledu ti doporučuji Demonu, tam si spíš užiješ. Tady bys zbytečně otravoval nás a my tebe.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

[quote="labir"][/quote]

Teď když to tak čtu, už docela dlouho tu o runách chci něco napsat … takovou menší úvahu. Chápu to nějak tak, jako že vlastnosti, jaké dávají runy, šly získat již před zavedením run - při vytváření postavy přímo s DM. A pak se labir rozhodl, že by bylo fajn, kdyby s tím DMka nemusely trávit čas, a že si to každej hráč udělá sám - a zavedou se runy. Tohle jsou předpoklady, pokud se pletu, pak následuící text zřejmě nemá smysl, protože z nich vychází :bigwink:

No a se zavedením run nastal problém. Jak to udělat, aby to hráči nezneužívali k maxování postav. A tak se ceny run vychýlily tak, aby to prostě nešlo, nebo jen konkrétní kombinace. Aby prostě byly natolik drahé, aby hráč nemohl naboostovat postavu. Což podle mě splnilo svůj účel, ale pohřbilo ten původní - velice omezilo možnosti při dotváření postavy. Ve srovnání s původním stavem je tedy možné, aby si hráč dotvořil postavu zcela bez zásahu DMka, ale na druhou stranu bylo tohle dotvoření osekáno na minimum kvůli tomu, že runy musí pokrýt všechny typy hráčů - jak ty, kteří si chtějí udělat zajímavou postavu a uhrají ji, tak začátečníky, kteří si chtějí mermomocí udělat něco úplně originálního a nemají na to, tak ty, kteří to chtějí zneužít pro powergaming.

Aby mě tu někdo neosočil … ne, nesnažím se ukecat lepší ceny run :bigwink: . Chtěl jsem se jen podělit o svou úvahu a svoje pozorování - zrovna v tomto místě, u těch run, je vidět, jak moc jdou policejní úpravy a systémy (zde zvýšení cen run) proti původním myšlenkám a záměrům. Protože je hezký mít neproniknutelnej policejní systém, ale pokud pohřbívá nebo i jen částečně znehudnocuje to, co ochraňuje (zde nápad s bonusovými vlastnostmi pro postavu, jak negativními, tak pozitivními), jakou má pak vlastně cenu? Protože jak ten ochraňovaný nápad, tak policejní systém pro něj určitě stojí spoustu práce a času.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Sethiel píše:
labir píše:
Teď když to tak čtu, už docela dlouho tu o runách chci něco napsat … takovou menší úvahu. Chápu to nějak tak, jako že vlastnosti, jaké dávají runy, šly získat již před zavedením run - při vytváření postavy přímo s DM. A pak se labir rozhodl, že by bylo fajn, kdyby s tím DMka nemusely trávit čas, a že si to každej hráč udělá sám - a zavedou se runy. Tohle jsou předpoklady, pokud se pletu, pak následuící text zřejmě nemá smysl, protože z nich vychází :bigwink:

No a se zavedením run nastal problém. Jak to udělat, aby to hráči nezneužívali k maxování postav. A tak se ceny run vychýlily tak, aby to prostě nešlo, nebo jen konkrétní kombinace. Aby prostě byly natolik drahé, aby hráč nemohl naboostovat postavu. Což podle mě splnilo svůj účel, ale pohřbilo ten původní - velice omezilo možnosti při dotváření postavy. Ve srovnání s původním stavem je tedy možné, aby si hráč dotvořil postavu zcela bez zásahu DMka, ale na druhou stranu bylo tohle dotvoření osekáno na minimum kvůli tomu, že runy musí pokrýt všechny typy hráčů - jak ty, kteří si chtějí udělat zajímavou postavu a uhrají ji, tak začátečníky, kteří si chtějí mermomocí udělat něco úplně originálního a nemají na to, tak ty, kteří to chtějí zneužít pro powergaming.

Aby mě tu někdo neosočil … ne, nesnažím se ukecat lepší ceny run :bigwink: . Chtěl jsem se jen podělit o svou úvahu a svoje pozorování - zrovna v tomto místě, u těch run, je vidět, jak moc jdou policejní úpravy a systémy (zde zvýšení cen run) proti původním myšlenkám a záměrům. Protože je hezký mít neproniknutelnej policejní systém, ale pokud pohřbívá nebo i jen částečně znehudnocuje to, co ochraňuje (zde nápad s bonusovými vlastnostmi pro postavu, jak negativními, tak pozitivními), jakou má pak vlastně cenu? Protože jak ten ochraňovaný nápad, tak policejní systém pro něj určitě stojí spoustu práce a času.
To je sice hezké, ale je to rozhodně "menší zlo". Naboostované postavy s extras generují větší problémy. Nicméně jsem našel velmi elegantní řešení - ty nejsilnější runy budou prostě jen pro hráče se statutem "Starší hráč" a "Hostitel". Tam je jistota že je nezneužijí, ale naopak využijí ke hře a ku prospěchu světa. Spadnou do toho všechny levely do začátku, silné redukce a imunity, smrtelné nemoci apod...

Aneb stále dokolečka: Kdyby se věci nezneužívali tak je 1000x víc možností. Jako "hráči" si za tohle můžete sami. Kdybych věděl že se věci nebudou zneužívat tak bude možností víc... ale vím že se zneužívat budou, tak jich je méně, zabezpečených a nebo jen pro ty prověřené čestné. Protože póvl myslím ani tak netáhne chuť něco někde obejít jako zahrát si na vytuněném světě s nejvíce herními systémy - no a jelikož se jim nechce nic investovat tak sáhnou po podvodech aby měli vše hned.

EDIT Pavel: Diskuze o znepřístupnění run přesunuta sem - viewtopic.php?p=69992#69992
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
DenGrasse
Příspěvky: 209
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

The_Balrog píše: Ty bys mohl psát do novin : ) Aneb jak z minima informací a doměnek vytvořit něco, co se tváří jako fakt a pravda.
Do novin bych sice psát mohl, ale nechápu, jak to s tím souvisí. Pokud myslíš, že píšu fabulace a vymýšlím si, měl bys také ještě říct, jak to tedy doopravdy je s ArashXem... Já jen vycházel z toho, co napsal a k čemu se přiznal.

Pro případ, že jsi snad v jeho příspěvku důležitá fakta přehlédl, ti je tady mohu zopakovat.
ArashX píše:
RP mě vůbec nezajímá, je to způsobeno určitým návykem na standartních RPG systémech.
Proč tady teda loguju? Protože jsem fascinován systémy které zde jsou.
Možná je ten váš placos dokonalý ale i tak má své mouchy.
Já znám více než 30 bugů co jde v nwn použít a zatím jsem použil 3, které se mi zdali že váš systém nenašel, a asi nenašel - protože se nic nestalo a z toho jeden na kopírování itemů.
Toto jsou informace, z nichž vycházím a které ty nazýváš domněnkami. Já jsem jen převedl tento konkrétní případ do obecné roviny. Použitá fakta jsou naprosto zjevná a pokud je hodláš ignorovat nebo chápat jinak, aspoň nevytýkej ostatním, že tak činit nechtějí. Prostě jsem poukázal na aspekt, který byl dosud mimo pozornost, to je vše. Jsem samozřejmě přístupný polemice o tomto zajímavém fenoménu, ovšem polemice věcné, obsahující argumenty a protiargumenty, nikoli prázdné fráze osočující ze lži. pro případ, že bys něvěděl, která část tvého příspěvku je lživá, pak je to tato:
The_Balrog píše:...vytvořit něco, co se tváří jako fakt a pravda.
malinový harwester a arcilooter
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ach tak, takže z tohoto konkrétního případu jsi to převedl to obecné roviny takto?
Jeho systémy jsou v české komunitě NWN již legendární a součástí počítačové komunity je celá řada jedinců, kteří pouhou existencí takového systému chápou jako přímou výzvu k tomu poměřit s ním své síly a znalosti. Paradoxně tak EQ přitahuje řadu hackerů, kteří sem přicházejí výhradně kvůli PLACOSu a dalším systémům, přičemž samotná hra je ani trochu nezajímá a postavu berou jako "vstupní hesla" pro možnost si to se systémy pořádně rozdat...
Je to historicky známý paradox, který říká, že nejlepší zámky přitahují nejlepší kasaře... a tak se Labirova snaha o odstranění "nevhodných" uživatelů setkává s hromadným úspěchem u těch, kteří serveru nijak moc (až na výjimky) neškodí a naopak vábí ty, kteří mu reálně škodit mohou a navíc chtějí
(Kurzivou vyznačená věc je hloupost z jiného soudku, o které by se ovšem dalo sáhodlouze diskutovat.)

Vyrobit tahle tučně vyznačená tvrzení z toho, že se tu jeden týpek vyzná z hraní si se systémy (dosud zdá se neškodného), je asi tak stejně rozumné, jako z jedné zkušenosti okradení vietnamským kapsářem začít prohlašovat, že tu kolem je významná čínsko-vietnamská mafie hrdlořezů.

Taky takové převedení do obecné roviny.

Sorry, ale pokud neznáš několik "hackerů", co na Eq chodí jen rozdávat si to se systémy, tak jsi jen vařil z vody, nicméně jsi to podal tak, že to vypadá jako obecná pravda. Všiml jsem si, že to tu ostatně na fóru děláš v různých diskuzích dost často, a proto jsem se také ozval.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Zamčeno