Učedník Draka

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

By som mohol tiež namietat že prečo mame my PG Wizny na rukaviciach a prilbach postihy na čarovanie a nemože ich bez riskovania použivat, ale mi pride normalne že v kovovych rukaviciach a hrnci to take jednoduche nebude. (a tiež nieje nikde zmienka že na Eq postihy su, hoci v Nwn nie) :clover:
Because I'm Batman !!!
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

allekoo píše:By som mohol tiež namietat že prečo mame my PG Wizny na rukaviciach a prilbach postihy na čarovanie a nemože ich bez riskovania použivat, ale mi pride normalne že v kovovych rukaviciach a hrnci to take jednoduche nebude. (a tiež nieje nikde zmienka že na Eq postihy su, hoci v Nwn nie) :clover:
Tak to máš jistě pravdu...to by se tu jistě našlo víc věcí..., ale rukavice si mužeš sundat a máš možnost si to sám zvolit... a rozhodně po nástupu na novej level tva postava neklesne na účinosti o dva levely, tak že by byla slabší..

Edit: Já nijak neútočím, dávám to sem hlavně k zamyšlení...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

kokosak píše:Vzhledem k tomu, že sem viděl nejmenované RDDčko vesele si pobíhat v třeskutém mrazu s odkrytými křídly, tak asi ne. Ale dávalo by to smysl, nemyslíš? Je to přece jen Red Dragon Disciple, s imkou na oheň, s vlastním dechem...
Nj, však taky těch bodíků za 50% teplotní odolnost nebylo málo :bigwink: .
S odkrytými křídly? hm, nevím, jak bych si je přikryl.
To allekoo: Selhání mystického kouzla je NWN záležitost, ne EQ.
Kokosak píše:
George píše: allekoo říkal, co všechno RDD dostane, tak jen říkám, co všechno dostane čaroděj.
Jen se tu o tom nikdo nebaví, řeší se RDD a pláště.
Bohužel, právě o tom se allekoo bavil, o tom, co všechno RDD dostane, jako by chtěl poukázat na to, jak kdoví jak není RDD silný.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

George píše: co všechno RDD dostane, jako by chtěl poukázat na to, jak kdoví jak není RDD silný.
No RDD je silný, alespoň dle mě ano... a v dobré kombinaci je to dost dobrý PB na vyšších levelech...
ale tímto... je oslaben dosti, pokud jede ve stylu bojového povolání...

Logicky je jasné, že pokud máš křídla je asi celkem jasné, že je asi neschováš...pod běžný plášť..
Šlo by to vyřešit např. ochranným vakem na křídla... místo pláště... ale to už lehce ujíždím... jinam
Naposledy upravil(a) kohen dne 15. 3. 2009 21.39, celkem upraveno 1 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

allekoo len poukazal že podla neho su kridla a nemožnost nosit plašt len mala dan za RDD bonus na 10 lvl a kludne by obetoval nemožnost nosenia plašta a kludne aj helmy za rovnaky bonus pre Wiznu :bigwink: :clover:
Because I'm Batman !!!
Libra
Příspěvky: 318
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

kohen píše: Tak to máš jistě pravdu...to by se tu jistě našlo víc věcí..., ale rukavice si mužeš sundat a máš možnost si to sám zvolit... a rozhodně po nástupu na novej level tva postava neklesne na účinosti o dva levely, tak že by byla slabší..

Edit: Já nijak neútočím, dávám to sem hlavně k zamyšlení...
K zamyšlení? Nad čím? Že někdo si bral RDD kvůli jeho vlastnostem a ne kvůli tomu že ho chce hrát? Nebo je to celkově zamyšlení nad tím že když se nemůžou nosit pláště na křídlech tak by se teda zákonitě měli zvednout bonusy za 9.lv? Nějak pořádně nechápu point téhle debaty :blink:

Co takhle jinou věc k zamyšlení.… Pokud ti na zádech narostou dvě věci o velikosti dvou sáhů tak tě to posílí a nebpo naopak hodně omezí ?
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

allekoo píše:allekoo len poukazal že podla neho su kridla a nemožnost nosit plašt len mala dan za RDD bonus na 10 lvl a kludne by obetoval nemožnost nosenia plašta a kludne aj helmy za rovnaky bonus pre Wiznu :bigwink: :clover:
Vždtyť ale každé povolání má své bonusy..a výhody, nevýhody... RDD zase nemá to co jiní, system je tak nastaven a vše je na ukor něčeho... při postupu může vybrat méně bodů atd... a to co jsi vypsal je sice hezké.., ale srovnej si to s jiným povoláním a v posouzení je to fifty-fifty.

A malá daň to rozhodně není...celkově to spíše oslabí,ten level, než nakopne... vymaže to fukční pole...
Libra píše:
K zamyšlení? Nad čím? Že někdo si bral RDD kvůli jeho vlastnostem a ne kvůli tomu že ho chce hrát? Nebo je to celkově zamyšlení nad tím že když se nemůžou nosit pláště na křídlech tak by se teda zákonitě měli zvednout bonusy za 9.lv? Nějak pořádně nechápu point téhle debaty :blink:

Co takhle jinou věc k zamyšlení.… Pokud ti na zádech narostou dvě věci o velikosti dvou sáhů tak tě to posílí a nebpo naopak hodně omezí ?
Takže na postup na nový level souhlasíš s tím, že to postavu může velmi citelně oslabit... místo posílit..?
To jak kdo RDD hraje je čistě každého věc.. a zda si to vezme kvuli bonusum.. a zahraje ho jinak .. jeho věc..to je u všech povolání stejné... (vezmu si paladina či kněze, kterého každý hraje po svém)…
Naposledy upravil(a) kohen dne 15. 3. 2009 21.54, celkem upraveno 1 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

allekoo píše:allekoo len poukazal že podla neho su kridla a nemožnost nosit plašt len mala dan za RDD bonus na 10 lvl a kludne by obetoval nemožnost nosenia plašta a kludne aj helmy za rovnaky bonus pre Wiznu :bigwink: :clover:
No, jasně, ale u RDD je to jediný co má, zatímco wizna by to měl spíš jako takovej bonus.
Pro imku na kritikaly u PM taky musíš obětovat kouzla :bigwink: .
Nebo u SD taky si musíš dát "zbytečný" lvly jen aby ses dostal na vysněnej HIPS.
U RDD je to podobný, 10. lvl je prostě imba, ale je to ta "daň", že si musíš dát ty předešlý lvl, když to shrneš do 10-ti lvlů, tak to vypadá dobře, ale jsou i lvly, na kterých dostaneš třeba oč+1 nebo něco podobnýho a to už není nic moc. :clover:
PS: nebrat mě prosím útočně, jen mě příjde líto, že hned každej nadává, jak je už tak RDD silný a že se s tím musí počítat. :clover:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Já nevím. Asi se pletu, ale vždyť dostává RDD body do vlastností, imunitu, dech, + do oč. Což mu vykompenzuje tu ztrátu pláště.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Nebereme to útočně, ale RDD silný je a s těmi křídly se hold počítat musí. To je fakt.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Hrajte postavy a na nějaká čísla se vykašlete.

Ráno se probudíte, a máte křídla. Plášť prostě nenavléknete. I obyčejná košile asi bude dělat problém. A kdo ví, jak se taková křídla budou líbit manželce?

Imunity, OČ+ a kdo ví co ještě dávají pláště, ať vezme čert :)

Co takhle se zkusit učit lítat? :bigwink:
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Libra píše:Co takhle jinou věc k zamyšlení.… Pokud ti na zádech narostou dvě věci o velikosti dvou sáhů tak tě to posílí a nebpo naopak hodně omezí ?
Pokud budeš mít na zádech dvě věci o velikosti dvou sáhů, tak tam nebudou pro srandu králíků ale nějak omezí a zase něco dají navíc.
Např. nemůžu mít plášť kvůli tomu, že je to RP hezčí, tak naopak můžu mít bonus do rychlosti pohybu +5% s tím, že mává těma "dvousáhovýma křídlama" , ne? :bigwink:
EDIT: ano, s těma křídlama už se dlouho učím lítat :bigwink: , dlouho (bohužel narozdíl od pláště to nikdy nedostanu systémově)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Alfray píše:Já nevím. Asi se pletu, ale vždyť dostává RDD body do vlastností, imunitu, dech, + do oč. Což mu vykompenzuje tu ztrátu pláště.
No jak píšu, je to jako každé povolání každý má něco...a tu ztrátu to moc nekompenzuje...

Teď to neberte zle ale potažmo v ostatních světech křídla neničí možnost použití pole pláště, někde jdou schovat, někde se neschovají, ale bonus pláště zůstává...

Logicky je jasné že je to kapku přitažené...proto dle mě by bylo dobré tohle kompenzovat věcmi, které by to RDDču ulechčili...

Kovový připínací vycpávaný plát na záda (s možností +OC a + teplotní odolnosti)

Dražší , těžší.. nezobrazovaný pro oko.kdo ví co ještě...
Tím se pole pláště stává najednou účinější...možné operovatelnosti...

a diskriminace vyřešena..

Takovéto jsem myslel zamyšlení, dání možnosti toto pole použít...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

A proč se mluví o diskriminaci? Existují dva způsoby řešení: destruktivní, kdy budu hledat výmluvy "proč něco nejde" a konstruktivní, kdy budu zkoumat "jak to jde".

Ta křídla jsou asi prostě slabá a zranitelná. A řekl bych, že to tak má být.
Kraki Skengdrang
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

PM obetuje silu kuzla, ale čo ta permka ktora mu hrozi lebo na Eq skoro niesu šaty z rukavicami na tvrdo ? (a reakcie hračstva na menšie veci mi ukazuju že tell a popisok to vyriešit nemusia, hlavne ked sa blbo telluje niekomu kto ide v hidu či invize okolo.

P.S. Videl som hrat bojovnikov bez plašta, lebo by im zavadzal pri boji a nejake to +1,2,3 do AC neriešili.
Because I'm Batman !!!
Libra
Příspěvky: 318
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

George píše:
Libra píše:Co takhle jinou věc k zamyšlení.… Pokud ti na zádech narostou dvě věci o velikosti dvou sáhů tak tě to posílí a nebpo naopak hodně omezí ?
Pokud budeš mít na zádech dvě věci o velikosti dvou sáhů, tak tam nebudou pro srandu králíků ale nějak omezí a zase něco dají navíc.
Např. nemůžu mít plášť kvůli tomu, že je to RP hezčí, tak naopak můžu mít bonus do rychlosti pohybu +5% s tím, že mává těma "dvousáhovýma křídlama" , ne? :bigwink:
EDIT: ano, s těma křídlama už se dlouho učím lítat :bigwink: , dlouho (bohužel narozdíl od pláště to nikdy nedostanu systémově)
Podle mě ale RDD ty křídla nevyužije (můj osobní dojem) Na to aby ho vynesli do vzduchu jsou přeci jen pořád malé. Každopádně pokud by tě i unesli, pak zcela jistě bez zbroje a dalších několika stovek liber vybavení.
Pokud nejsi ve vzduchu, je taková věc jen na překážku.
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.
Libra
Příspěvky: 318
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

kohen píše:
Kovový připínací vycpávaný plát na záda (s možností +OC a + teplotní odolnosti)

Dražší , těžší.. nezobrazovaný pro oko.kdo ví co ještě...
Tím se pole pláště stává najednou účinější...možné operovatelnosti...

a diskriminace vyřešena..

Takovéto jsem myslel zamyšlení, dání možnosti toto pole použít...
Uvědomuješ si ale že pořád tam jsou ty křídla co jsou ničím nechráněná a snadno zranitelná. Prostě ti přibyde na těle něco navic na co žádnou zbroj nenavlečeš, je to úplně stejné jako by jsi měl najednou nechráněnou půlku těla. To zmenšení OČ je tam zcela opávněně a logicky.
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Libra píše:
George píše:
Libra píše:Co takhle jinou věc k zamyšlení.… Pokud ti na zádech narostou dvě věci o velikosti dvou sáhů tak tě to posílí a nebpo naopak hodně omezí ?
Pokud budeš mít na zádech dvě věci o velikosti dvou sáhů, tak tam nebudou pro srandu králíků ale nějak omezí a zase něco dají navíc.
Např. nemůžu mít plášť kvůli tomu, že je to RP hezčí, tak naopak můžu mít bonus do rychlosti pohybu +5% s tím, že mává těma "dvousáhovýma křídlama" , ne? :bigwink:
EDIT: ano, s těma křídlama už se dlouho učím lítat :bigwink: , dlouho (bohužel narozdíl od pláště to nikdy nedostanu systémově)
Podle mě ale RDD ty křídla nevyužije (můj osobní dojem) Na to aby ho vynesli do vzduchu jsou přeci jen pořád malé. Každopádně pokud by tě i unesli, pak zcela jistě bez zbroje a dalších několika stovek liber vybavení.
Pokud nejsi ve vzduchu, je taková věc jen na překážku.
Vskutku, jenže RDD se do vzduchu nikdy nedostane, takže mu jsou jen na překážku.
allekoo píše:P.S. Videl som hrat bojovnikov bez plašta, lebo by im zavadzal pri boji a nejake to +1,2,3 do AC neriešili.
Za WM mě taky bude jedno, jestli mi ubere někdo tolik nebo tolik životů, když si vykosím všechno. … mimoto kdybych věděl dřív, že nebudu moct nosit plášť, mohl bych si vzít runu odolnosti na sečný, protože jinak pro někoho bez kamenky (a pokud to není PB) je pak skoro všechno sečný hodně drsný.

Pochopím, když nebude moct RDD mít přes křídla plášť kvůli tomu, že to vypadá RP blbě, ale za to by měl dostat zase na oplátku něco, ať už systémově ne tak silnýho jako použití pláště (a tím nemyslím nevraživý pohledy ostatních)..
Aneb jak už jsem psal spoustě lidem, "křídla jsou moc malý na to, aby se s nima dalo lítat, ale jdou moc velký na to, aby přes ně nešel přehodit plášť".. zlatej střed.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Nevím, asi jsem to jen já, ale zdá se mi, že tyhle diskuse se opakují pravidelně. Jednou je to stín SDčka, pak HIPS, teď "diskriminující" nedostatek plášťů s křídly. Argumentace stále stejná - class co sem si vybral má takový či onaký nedostatek, který se mi nelíbí... ale ta class se mi líbí, udělejte něco s tím nedostatkem. Začíná mě to upřímně řečeno unavovat.

Pro šiftra chci proměnu do draka na dvacatym levelu, tože wizny a drujdi na to maj kouzlo už na sedumnáctce a je diskriminující, že já ne. Taky mi vadí, že si v proměně nevylezu na koně, udělejte spešl koně s postruhama pro minotaury. Proč nejlepší proměny co mám nemůžou na světlo? Nahraďte je něčim jinym! Chci se učit bojový finty jako válečník, dyk sem sakra vlastně taky bojovník, proč bych se to nemohl naučit?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

kokosak píše:Nevím, asi jsem to jen já, ale zdá se mi, že tyhle diskuse se opakují pravidelně. Jednou je to stín SDčka, pak HIPS, teď "diskriminující" nedostatek plášťů s křídly. Argumentace stále stejná - class co sem si vybral má takový či onaký nedostatek, který se mi nelíbí... ale ta class se mi líbí, udělejte něco s tím nedostatkem. Začíná mě to upřímně řečeno unavovat.

Pro šiftra chci proměnu do draka na dvacatym levelu, tože wizny a drujdi na to maj kouzlo už na sedumnáctce a je diskriminující, že já ne. Taky mi vadí, že si v proměně nevylezu na koně, udělejte spešl koně s postruhama pro minotaury. Proč nejlepší proměny co mám nemůžou na světlo? Nahraďte je něčim jinym! Chci se učit bojový finty jako válečník, dyk sem sakra vlastně taky bojovník, proč bych se to nemohl naučit?
Ale ty o tom dopředu víš, že to nemůžeš... taky si se na 20. lvlu nedozvěděl, že nemáš přeměnu na draka a že ji budeš umět až na 30. lvlu.
Stejný je to u všech, co si jmenoval...
Mimoto ty nemáš postavu, která by pocítila nedostatek výbavy, ty buď v proměně máš odolnost, nebo nemáš, podle toho se taky odvíjí statistiky a schopnosti tý přeměny.
Ono pokud si chceš stěžovat na to, že máš proměnu do draka později než někdo jinej, já můžu říct zas třeba to, že ty budeš mít dřív HIPS než SDčko s ještě vyšším skrýváním a tichým pohybem.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět