Učedník Draka

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

DenGrasse píše:to Naylun:
Dle settingu DnD mají už všichni bardi a sorceroři v žilách dračí krev - to je to, co jim umožňuje kouzlit. (It is rumored that the magical powers of sorcerers and bards is somehow connected to the presence of dragon blood in their family tree...).
Trochu odvážné tvrzení, n'est-ce pas?

it is rumored - povídá se, říká se (A ta citace není ze settingu DnD, ale z popisu povolání NwN.)

Tome and Blood - a guidebook for wizards and sorcerers na straně 55:
… Sometimes a child is born of this union, and every child of that child unto the thousandth generation claims a bit of dragon blood, be it ever so small. Usually, little comes of it, through mighty sorcerers occasionally credit their powers to draconic heritage...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Trošku se ztrácím v tom, o čem tahle debata vlastně je. Zkusím si to sám pro sebe zrekapitulovat, zkuste mi to kdyžtak poopravit.

1) Dostal jsem křídla a nemůžu nosit plášť! Ale chci nosit plášť, protože mi dává magické bonusy!

K tomuhle bych řekl … každé povolání má výhody a nevýhody, a křídla určitě nejsou vyslovená nevýhoda. Podobně mi bylo nedávno odpovězeno na HIPS … chceš HIPS? Vezmi si šest úrovní SD, byť z toho dostaneš jen tohle. To je stejný případ … chceš křídla? Obětuj plášť. RP je z toho moc pěkné, minimálně moje postava se na jedince s křídly dívat s mnohem větším respektem, takže aspekt "jsem teď horší" není úplně jednoznačnej. Dál bych mohl říct něco o munchkinech a o powergamingu, ale toho se zdržím.

2) Nedal bych si tenhle level, kdybych věděl, že nebudu moct nosit plášť! Nikde to není napsané.

Nejsem odborník, ale nestačí přijít o dost zkušeností, abys ten level zase ztratil, a pak volně pokračovat, kde jsi skončil, a zvolit třeba něco jinýho?

3) Křídla snadno dostávají i lidi, kteří to neumí zahrát. Nebylo by lepší zrušit tuhle možnost získání křídel?

Snadno zde samozřejmě znamená jen na základě mechaniky namísto odměny od DM, a ne že by to bylo snadné. K tomuhle se vyjadřovat nebudu.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Ad 2) Je velmi snadné se zbavit několika XP, třeba odměnit pár postav kolem sebe..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

sethiel:

to jsi shrnul moc pěkně : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

balrog:

Znáš tenhle pojem ? :bigwink:
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Ona vlastně celá debata se zvrhla trošku jinam…, ale alespoň se RDD rozebralo.

Bylo to z počátku jen ohlášení pro ty, kteří se RDD na (9) chtějí stát a zamyšlení se nad tím, že pokud tak učiní, něco ztratí a i získají, a zda by nebyla nějaká alternativní možnost.. drakům na druhou stranu něco dopřát pro možné využití plášťového pole.

Pak se zde hezky rozebralo, jak by se měl učedník draka vlastně chovat, jak vy si učedníka představujete a co by na druhou stranu asi dělat neměl. Je alespoň vidět jak lidé učedníka chápou a berou. I když odpověď na to je různorodá.

Nakonec debata spěla k tomu, že classy by si neměli lidi upravovat a vysvětlovat dle svého, že úprava a touha jednoho se nemusí zamlouvat druhému. Na to mohu říci asi jen to, že by OOC tolerance vztažení k (IC) v tomhle světě mohla být otevřenější.

Nečekal jsem, že mi tahle debata znechutí i IC hru, ale trošku to tak i cítím…
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

KaTo píše:balrog:

Znáš tenhle pojem ? :bigwink:
Nevím, jestli na tohle mám napsat něco pohoršenýho, sprostýho nebo co. Tohle nebylo hezký. Myslím si, že z nějakého sbírání počtu hlášek na fóru ho obviňovat nemůžeš. Tak za co si to zasloužil? Za to, že vyjádřil svůj názor? To jako šetříme místem na disku serveru až tolik? Nebo co bylo důvodem téhle reakce?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
DenGrasse
Příspěvky: 209
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

už jen poznámka na okraj, další pokračování této teoretické debaty když tak v PM
The_Balrog píše:Trochu odvážné tvrzení, n'est-ce pas?
it is rumored - povídá se, říká se (A ta citace není ze settingu DnD, ale z popisu povolání NwN.)
Máš naprostou pravdu. Nás nicméně zajímá NWN, protože hrajeme NWN. Doufám, že ostatní pochopili, co jsem chtěl sdělit.
Vím, co je rumored. Ty zas věz, že je to běžně užívaný obrat, kterým se nezřídka sdělují i fakta, zejména toho druhu, kdy autor chce fakt sdělit, ale zároveň upozornit na skutečnost, že obyvatelé popisovaného světa o tom nemohou být na 100% ujištěni (např. neovládají genetické rozbory). Chápu, že někteří lidé vyžadují exaktní formulace, ale bohužel, těch se jim vždy nedostane, např. ve středověku se jim jich nedostávalo vůbec, krom těch, které poskytovala církev :biggrin:
The_Balrog píše: Tome and Blood - a guidebook for wizards and sorcerers na straně 55:
… Sometimes a child is born of this union, and every child of that child unto the thousandth generation claims a bit of dragon blood, be it ever so small. Usually, little comes of it, through mighty sorcerers occasionally credit their powers to draconic heritage...
přijde mi to poněkud vytržené z kontextu, např. nevím o jakou union se jedná... pokud union mezi lidmi a draky, ani potom tato věta nevylučuje nic z toho, co jsem napsal dříve...
malinový harwester a arcilooter
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

jen by me zajímala jedna věc, která mi hned nesecvakla, ale sthiel ji nastínil...no asi není tak duležitá, lae:

Postava dostane křídla a hraje s nimi...pak např. umře..nestastne třeba dvakrát a přijde o level a tím pádem i o křídla..a ted zase hraje bez křídel...a pak zase postoupí a hraje zase s křídly...hmm..divný...asi se to dá okecat RP, ale...
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Akira píše:jen by me zajímala jedna věc, která mi hned nesecvakla, ale sthiel ji nastínil...no asi není tak duležitá, lae:

Postava dostane křídla a hraje s nimi...pak např. umře..nestastne třeba dvakrát a přijde o level a tím pádem i o křídla..a ted zase hraje bez křídel...a pak zase postoupí a hraje zase s křídly...hmm..divný...asi se to dá okecat RP, ale...
NJ, musíš se snažit nehebat (což není tak hrozný, uděláš si rezervu 10k, tak už nedáš delevel)….a když už jo, tak se hold někam zašiješ dokud je zas nedostaneš. :smile:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Aki:

Pavouk/medvěd/wyverna mi sežrala křídla.

*chodí s ovázanýma zádama*

Chodím do chrámu na terapie a už se mi to lepší.… tak za den/týden/měsíc (v závislosti na frekvenci a způsobu smrti) je budu mít zase jako nová.

//přijde mi celkem normoš... rozhodně se vysvětluje lépe, než jak to, že člověk zapomněl spell level ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

kokosak píše:Aki:

Pavouk/medvěd/wyverna mi sežrala křídla.

*chodí s ovázanýma zádama*

Chodím do chrámu na terapie a už se mi to lepší.… tak za den/týden/měsíc (v závislosti na frekvenci a způsobu smrti) je budu mít zase jako nová.

//přijde mi celkem normoš... rozhodně se vysvětluje lépe, než jak to, že člověk zapomněl spell level ;)
prostě mi to přijde..divný :) je to vnější vzhled (ale zase chápu, že je to věc systému) a ani to nechci rozpitvávat..prostě mi to přišlo jako zajímavost...
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

DnD píše:At 9th level, a dragon disciple grows a set of draconic wings. He may now fly at a speed equal to his normal land speed, with average maneuverability.
Notak... za to nemůžeme, že ty křídla nalepil BioWare špatně... krom toho většina RDD mají takovou sílu, že by lítali i s menšíma křídlama, protože by byli jak kolibříci. :smile:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Sebevětší síla ti nepomůže, když nemáš kde ji uplatnit.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:
DnD píše:At 9th level, a dragon disciple grows a set of draconic wings. He may now fly at a speed equal to his normal land speed, with average maneuverability.
Notak... za to nemůžeme, že ty křídla nalepil BioWare špatně... krom toho většina RDD mají takovou sílu, že by lítali i s menšíma křídlama, protože by byli jak kolibříci. :smile:
Ber to tak, ze je na EQ ridsi vzduch a silenjsi gravitace :bigwink:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

cybermisa píše:
George píše:
DnD píše:At 9th level, a dragon disciple grows a set of draconic wings. He may now fly at a speed equal to his normal land speed, with average maneuverability.
Notak... za to nemůžeme, že ty křídla nalepil BioWare špatně... krom toho většina RDD mají takovou sílu, že by lítali i s menšíma křídlama, protože by byli jak kolibříci. :smile:
Ber to tak, ze je na EQ ridsi vzduch a silenjsi gravitace :bigwink:
Nevadí, pořád má např. moje postava větší sílu než kdejakej půlork a o poměru síla/váha ani nemluvě... pokud jde o hustotu vzduchu, tak můžu mít lítání alespoň na poušti :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:
cybermisa píše:
George píše:Notak... za to nemůžeme, že ty křídla nalepil BioWare špatně... krom toho většina RDD mají takovou sílu, že by lítali i s menšíma křídlama, protože by byli jak kolibříci. :smile:
Ber to tak, ze je na EQ ridsi vzduch a silenjsi gravitace :bigwink:
Nevadí, pořád má např. moje postava větší sílu než kdejakej půlork a o poměru síla/váha ani nemluvě... pokud jde o hustotu vzduchu, tak můžu mít lítání alespoň na poušti :)
Nojo, ale visco, ta platovka a ty tuny veci v milonech batuzku, to preci jen neco vazi a prekazi v pohybu. Mozna by se dalo uznat, ze na pousti muzes lepe skakat, ale zase jak to sileny vedro, tak se rychleji unavis :biggrin: :bigwink:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

cybermisa píše:
George píše:
cybermisa píše: Ber to tak, ze je na EQ ridsi vzduch a silenjsi gravitace :bigwink:
Nevadí, pořád má např. moje postava větší sílu než kdejakej půlork a o poměru síla/váha ani nemluvě... pokud jde o hustotu vzduchu, tak můžu mít lítání alespoň na poušti :)
Nojo, ale visco, ta platovka a ty tuny veci v milonech batuzku, to preci jen neco vazi a prekazi v pohybu. Mozna by se dalo uznat, ze na pousti muzes lepe skakat, ale zase jak to sileny vedro, tak se rychleji unavis :biggrin: :bigwink:
1. Nejsou to miliony, ale desítky
2. NP, když budu chtít lítat, tak si ty věci odložím ;) (Ale mysli na to, že většina postav by věci, co má u sebe, v životě nepobrala.. a to ikdyž jich zrovna nemá moc)
3. Klidně se budu unavovat rychleji :bigwink: :biggrin:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:
cybermisa píše:
George píše:Nevadí, pořád má např. moje postava větší sílu než kdejakej půlork a o poměru síla/váha ani nemluvě... pokud jde o hustotu vzduchu, tak můžu mít lítání alespoň na poušti :)
Nojo, ale visco, ta platovka a ty tuny veci v milonech batuzku, to preci jen neco vazi a prekazi v pohybu. Mozna by se dalo uznat, ze na pousti muzes lepe skakat, ale zase jak to sileny vedro, tak se rychleji unavis :biggrin: :bigwink:
1. Nejsou to miliony, ale desítky
2. NP, když budu chtít lítat, tak si ty věci odložím ;) (Ale mysli na to, že většina postav by věci, co má u sebe, v životě nepobrala.. a to ikdyž jich zrovna nemá moc)
3. Klidně se budu unavovat rychleji :bigwink: :biggrin:
OKi, pokud vzdycky odlozis 99% inventare, jsem ochoten te nechat se obcas proletet :biggrin: :bleh:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

cybermisa píše:
George píše:
cybermisa píše: Nojo, ale visco, ta platovka a ty tuny veci v milonech batuzku, to preci jen neco vazi a prekazi v pohybu. Mozna by se dalo uznat, ze na pousti muzes lepe skakat, ale zase jak to sileny vedro, tak se rychleji unavis :biggrin: :bigwink:
1. Nejsou to miliony, ale desítky
2. NP, když budu chtít lítat, tak si ty věci odložím ;) (Ale mysli na to, že většina postav by věci, co má u sebe, v životě nepobrala.. a to ikdyž jich zrovna nemá moc)
3. Klidně se budu unavovat rychleji :bigwink: :biggrin:
OKi, pokud vzdycky odlozis 99% inventare, jsem ochoten te nechat se obcas proletet :biggrin: :bleh:
99% je moc.. postavy s menší silou by měli proti mě výhodu... požaduju vejít se do limitu 10% nosnosti postavy a DM-free možnosti.
(Stačí mi jen potvrzení, že si můžu lítat a já už si to nějak uhvězdičkuju)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět