Učedník Draka

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:
cybermisa píše:
George píše:1. Nejsou to miliony, ale desítky
2. NP, když budu chtít lítat, tak si ty věci odložím ;) (Ale mysli na to, že většina postav by věci, co má u sebe, v životě nepobrala.. a to ikdyž jich zrovna nemá moc)
3. Klidně se budu unavovat rychleji :bigwink: :biggrin:
OKi, pokud vzdycky odlozis 99% inventare, jsem ochoten te nechat se obcas proletet :biggrin: :bleh:
99% je moc.. postavy s menší silou by měli proti mě výhodu... požaduju vejít se do limitu 10% nosnosti postavy a DM-free možnosti.
(Stačí mi jen potvrzení, že si můžu lítat a já už si to nějak uhvězdičkuju)
Hele Georgi, uz jsme to kdysi celkem dopodrobna probirali. Situace se od te doby nezmenila. Az se zmeni, budes to vedet, takze zatim to prosim akceptuj :clover:
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

To jsou problémy... Takový Catigern nemá zatím trvalé bydlení a tak jede ve stylu hlemýždě (všehno na zádech)… V inventáři mám jedinou OOC kolonku, kde jdem prostě musel odstranit moc vážící klacek, a jinak celý inventář skutečně řeším tak, že co tahám v invu tahám s sebou v batohu. Koneckonců, všechno, co mám, se mi tam opravdu vleze, ale víc už neunesu... Tedy neunesu tak, aby batoh nebyl moc velký a nepřekážel mi v boji.

Co potřebuješ víc, než zbraně, luk přes rameno, na torně připnutý štít a v batohu jedny boty, jednu složenou lehkou zbroj a pár kusů oblečení + nějaké to jídlo, čutory a pár drobností.

Osobně si myslím, že postava klidně může mít v inventáři těžkou kovovou zbroj - ale pokud v ní nevyleze z místa, kde má zázemí (tedy kde ji má odloženou, když v ní nechodí), tak by si ji prostě neměla obléct. Docela se šklebím, když řeknu někomu, že bych šel tam a tam, potava v normálním oblečení řekne, že se převleče a vytáhne těžkou zbroj a pavézu. Přitom tohle si když ne na něm dokážu představit tak akorát na stojanu doma.

Můžu říct, že lidi, se kterými hraji často a rád, tohle nedělají. Jdou se převlíct, i když jdou pro kožich. Já ho tahám v batohu (a taky mi prostě třetinu zabírá kožich, druhou rozložená lehká (!) zbroj a pak je teprve zbytek). Ti, co chodí ve zbroji, ji zase nosí furt a pokud ji sundají, jdou ji prostě odložit domů.

Taky si myslím, že když tahá někdo deset batohů, bude to spíš deset pytlů s něčím - jako silák je sice utáhne, ale v boji to považuju za to, že to automaticky upustí a po boji to sebere...

Prostě a jenoduše postavy by měly brát v úvahu, co skutečně s sebou táhnou, kolik to váží a jaký to má objem - a ten objem bez ohledu na to, jakou má postava sílu.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Aefar píše:Co potřebuješ víc, než zbraně, luk přes rameno, na torně připnutý štít a v batohu jedny boty, jednu složenou lehkou zbroj a pár kusů oblečení + nějaké to jídlo, čutory a pár drobností.
.. jednu záložku OOC kytek, abys moh sbírat i tam, kde to systémově nejde, jednu záložku dokumentů, váček s mincemi (které ti váží pomalu víc jak brnění), kožich, který máš SYSTEMOVĚ s sebou, abys ho mohl vytáhnout ze skříně (a nemusel otvírat trezor jak blbec), spodní prádlo, které máš IC na sobě, čaj, abys ho mohl *uvařit*, spacák, nějakou tu rohož, teploměr, pár mastí.… se nezdá, ale když se sečte jedno s druhym tak seš nad 50 librama jen to hvízdne.

IMHO by neměl být pro postavu s velkou silou si svoje brnění tahat s sebou nějaký problém (v rozměrné batožině). Přece jen se bavíme o (ve většině případů) nadlidské síle nad 18. A v dobře rozložené a sestavené batožině by neměl být problém utáhnout skoro cokoli (viz lidi v rozvojových zemích co nesou balíky dřeva třikrát takvý jako sou sami).

Do schopnosti létání bych moc zatížení nevztahoval. Zatížení je vztažené k síle a ta nemá s letem moc společného, tam je podstatná manévrovatelnost. Teprve, když klesne zatížení tak, že postavě klesne movement je na čase padnout z oblohy (v závislosti na tom, zda se postava ještě vejde do minimálního move určeného právě manévrovatelností). Dle DnD. Podle logiky věci by mělo existovat oddělené score na "sílu křídel" - v reálu platí, čím větší síla, tím více svalové hmoty, tím větší váha a tím horší let. To, že má někdo nabouchané svaly kerýma máchá mečem a nosí batoh, neznačí nic o tom, jak bude létat.

A to nezabíhám do detailů jako že spolu s proměnou osoby se mění i všechny neživé věci, takže by technicky mělo všechno z inventáře při proměně zmizet a postava být nezatížená, zatímco v NWN se kouzelník po přeměně do pixie najednou propadne pod tíhou inventáře :D
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no s těmi batohy sám mám v inventáři pět batohů a ktomu jeden batoh sudonos, a to kvůli hospodě, bo bych neměl kam věci do hospody narvat, je jich fakt hodně, aby to vypadalo pak pekně když se vydává jídlo bo pití, já to spíš beru jako OOC věc jelikož je jídlo uložené v hospodě

ale když si pak představíte, že Brumla někde bojuje ověšený šesti batohy v plné zbroji, které samozřejmě unese systémově, je celý v nich zabalený a koukaj jen nohy a pracky s kladivem a štítem a kus hlavy v helmě, němělo by mu stoupnout AC? :biggrin: (i když teoreticky postih k obratnosti to asi vyrovná ) :biggrin:

jinak kolikráte mám zbroj nebo jiné oblečení u sebe ale jdu se s Brumlou převléknout dom (většinou), občas se také někde nasoukám do zbroje za pochodu, podle situace

jako ten objem by se asi měl řešit, ale tím pádem vzniká problém tedy aspoň pro mě jako Brumlu a Gulyna, kteří to takhle děláme kvůli hospodě, já osobně to řeším jako jeden pořádný batoh a zbytek věcí co nosím jsou uložené jakoby v hospodě (ne že mi je tam ukradnete jakoby :biggrin:)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jak říkám - nosnost je jasná a systémová. Pokud to unesete, noste si co chcete v inventáři...

Ale IC a RP se musí řešit objem. Pokud taháte v báglu zbroj, měl by být v popisku, že taháte "obrovitý těžký bágl, ovšem majiteli to, jak e zdá,. vůbec nevadí" nebo něco takového.
Pokud taháte věci, které "jsou IC v hospodě" nebo kdekoli jinde - ať je postavy mají, ale pak by je neměli "čarovat" zničeho nic daleko od místa, kde se k nim dá dostat.

Prostě by v popisku mělo být:
"Trpaslík na svých mohutných bedrech vláčí sud s pivem a kolem něj má několik vaků plných nějakého harampádí, z některých lezou ocelové pláty těžké zbroje. K sudu je připnuta rovněž obrovská pavéza. U pasu se houpe mohutná sekera, tři velké čutory a jeden lovecký nůž."

To, že tam má v invu dvě jiné zbroje navíc, kožich a další tři sudy je věc jiná, ale pak to nesmí vyčarovat jen tak.

Rozumíte, co tím myslím?

1) Na takovémto trpaslíkovi bude opravdu na první pohled nejzajímavější jeho náklad - a proto by měl být v popisu
2) Pokud má postava v popisu "Štíhlý elf s arogantním pohledem" nebo "Od pohledu protivný trpaslík, který prdí asmrdí" a je oblečený v lehkém oblečení a pak vyčaruje zbroj, štít kožich, sud, cokoli... nejlépe uprostřed hor či pouště... Předtím IC nezahrál, že si to někde bere, že se chystá na výpravu atd... Přijde mi to ne úplně v pořádku.

Ovšem pakliže máme pokračovat v této diskuzi, měli bychom to přesunout jinam, protože tohle se už netýká ani dračích učedníků, ani létání.
Naposledy upravil(a) Aefar dne 14. 7. 2009 13.57, celkem upraveno 1 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Aefar píše: Co potřebuješ víc, než zbraně, luk přes rameno, na torně připnutý štít a v batohu jedny boty, jednu složenou lehkou zbroj a pár kusů oblečení + nějaké to jídlo, čutory a pár drobností.
tohle jsi vystihl přesně :smile: osobně nosím v invu jen zbraně, čutory, sem tam jinou drobnost, šaty na sobě/náhradní a plášť a pak maličkosti do kapsy :biggrin: zbytek se válí v batozích... i lektvary :bigwink:
co se týče těch popisků, tak nevím, jak bys asi vyřešil 5 batohů... možná, že je ani neberu všechny jako "batohy", protože v jednom jídlo, v druhým lektvary, v třetím maličkosti, pak až teprve batoh s nějakou tou zbrojí a náčiním..
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Třeba Altair s sebou vláčí jen boty, šaty, hůl, dýmku, tabák, modlitební kobereček a lovecký nůž. Dohromady asi dvacet liber.

Zbraně přechovává ve stanu a když nějakou potřebuje, zajde si tam. To samé ostatní vybavení.
Kraki Skengdrang
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Jon píše:Třeba Altair s sebou vláčí jen boty, šaty, hůl, dýmku, tabák, modlitební kobereček a lovecký nůž. Dohromady asi dvacet liber.

Zbraně přechovává ve stanu a když nějakou potřebuje, zajde si tam. To samé ostatní vybavení.
Nj, jenže někdo ten stan nemá ;)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Hmm... bytů je k pronájmu spousta, a jsou do cela za levno (5 zlatek na 2 IR měsíce? Co to je?)…
Kraki Skengdrang
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jon píše:Hmm... bytů je k pronájmu spousta, a jsou do cela za levno (5 zlatek na 2 IR měsíce? Co to je?)…
Tak není to pro všechny a ani byty nejsou pro všechny. Jednoduchá matematika říká, že nevejdeš do soukromých trezorů obsah inventáře všech aktivně hrajících hráčů.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Hm hm....holt jsem nikdy nebyl matematik :D
Kraki Skengdrang
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jon píše:Hmm... bytů je k pronájmu spousta, a jsou do cela za levno (5 zlatek na 2 IR měsíce? Co to je?)…
Přesně tak. Catigern nemá bydlení vyloženě IC, přitom otočí za 2 IR měsíce půl platinky až platinku, aniž by nabil nějakého viditelného majetku, a zaplatit nějaký byt je v podstatě sranda. A to patří mezi ty chudší...

Až bude mít byt, klidně si koupí vyleštěnou turnajovou zbroj a pavézu - do té doby má prostě smůlu...

EDIT k Drakovi: Inu, ti, co toho mají hodně, si musí připlatit ten trezor v Bance nebo koupit byt s více trezory... Zase tu jsou tací, co nemají skoro nic.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

A moje postava otočí za dva reálné měsíce tak dvě zlatky a je ráda; platit vlastní byt a půjde si dlabat ubytování v kmeni stromu.

Je to vždy o tom, jaké máte zdroje a výdaje. Výdaje se tu dají celkem slušně omezit prakticky na nulu, ale s vhodným IC výdělkem je tu obtíž.
Amber
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Darthirii píše:A moje postava otočí za dva reálné měsíce tak dvě zlatky a je ráda; platit vlastní byt a půjde si dlabat ubytování v kmeni stromu.

Je to vždy o tom, jaké máte zdroje a výdaje. Výdaje se tu dají celkem slušně omezit prakticky na nulu, ale s vhodným IC výdělkem je tu obtíž.
O tom bych se přel... Pokud je postava pracovitá, nemá o peníze nouzi. A je jedno, jestli má práci "natvrdo" nebo od jiné PC.

Tak sakra, pokud jsem nebojová ženská, vylezu ráno na procházku po království, vrátím se odpoledne s kytkama a aniž by to bolelo nebo nebylo IC, prodám je květinářce a mám dvě zlatky v kapse - upozorňuji na bezpečných lokacích za dne. Za IC rok se projdu ve třech letních dnech a mám na byt.

Zdroje jsou, práce je a i pro líné je spousta slušných zdrojů v okolí na nebojových lokacích takřka bez námahy. Pokud má někdo problém sehnat dva zlaté a není nováček (tedy ještě nepřišel na to, že může hledat zdroj, který zjistí použitím jistého featu), tak opravdu sehnat na ubytování nemůže být problém. Pokud je, pak na takovou IC postavu pohlížím stejně jako na lidi v reálu, co skuhrají, že nemají na chleba, přitom je žádné životní neštěstí nikdy nepotkalo...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Ano, ano, zlaté květiny, za cca hodinu je možnost z nich získat zlatku, ovšem v lokacích, kde jde o život (možná ne systémově, ale víte, jak to chodí). Takže ano, mohla bych chodit týden na květiny a během něj si tedy vydělat na nějaký chudý byt (plášť, botičky, …), jenže mě to nebaví, já těch 6 hodin raději investuji do hry s někým známým či neznámým, protože v týdnu se mi podaří do hry dostat v součtu tak na 10 hodin, jistě ne více. Případ, kdy bychom šli na květiny společně raději pomíjím, protože taková příležitost se naskytne jen zřídka, a stejně tak práce pro PC. Snažit se zajistit plat od DM považuji spíše za nereálné, protože nesplňuji požadavky na jeho přidělení.

Tohle není nutné brát jako stížnost, pouze konstatování faktu, že existují postavy, které z různých důvodů přežívají s minimálními prostředky a to nezmiňuji moji druhou postavu, jejíž skutečné IC výdaje i příjmy za rok života jsou v řádech měděných (opravy šatů).
Amber
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Darthirii píše:Ano, ano, zlaté květiny, za cca hodinu je možnost z nich získat zlatku, ovšem v lokacích, kde jde o život (možná ne systémově, ale víte, jak to chodí). Takže ano, mohla bych chodit týden na květiny a během něj si tedy vydělat na nějaký chudý byt (plášť, botičky, …), jenže mě to nebaví, já těch 6 hodin raději investuji do hry s někým známým či neznámým, protože v týdnu se mi podaří do hry dostat v součtu tak na 10 hodin, jistě ne více. Případ, kdy bychom šli na květiny společně raději pomíjím, protože taková příležitost se naskytne jen zřídka, a stejně tak práce pro PC. Snažit se zajistit plat od DM považuji spíše za nereálné, protože nesplňuji požadavky na jeho přidělení.

Tohle není nutné brát jako stížnost, pouze konstatování faktu, že existují postavy, které z různých důvodů přežívají s minimálními prostředky a to nezmiňuji moji druhou postavu, jejíž skutečné IC výdaje i příjmy za rok života jsou v řádech měděných (opravy šatů).
S těmi dvěma zlatkami jsem mluvil o procházce za 1 IC bílý den (tedy 60 minut hry), nikoli o šesti hodinách.
Lokace jsou bezprostředně u měst a vesnic a jsou ve dne zcela bezpečné (jezevce nepočítám - ti jsou navíc pouze na jedné z nich).

Ale to je jedno. Podstatou je, že peníze na EQ jsou (nepočítám ostrov), dají se vydělat od PC nebo systémovou těžbou surovin nebo prací DM nebo obchodem. Pokud postava nedělá za svých deset hodin hraní týdně nic, čím by vydělala alespoň něco - pak se fláká. Samozřejmě, pokud tě to baví, není co řešit. Pokud se postava bojí opustit město z jkéhokoli důvodu, je to jiný problém. Prostě mi příklad tvých postav nepřijde příliš dobrý, protože mám pocit, že tvá postava prostě IC vydělat nechce. V tom případě, je-li to žena, ať si třeba IC najde chlapa, který ji uživí...


Mě, když IC docházejí peníze, jdu je IC vydělat. IC vím kde a jak a IC je vydělám.

No, celý smysl je ovšem v tom, že hláška ve smyslu "ty máš ten stan a já ne" nebyla podle mě příliš na místě a možnosti mají všichni stejné. Je sice pravda, že se možná inventář všech aktivně hrajících hráčů nevejde do všech trezorů, ale:

1) Zdaleka ne všechny byty jsou prodané
2) Stavějí se nové domy

3) Existují i jiné úschovny a dají se krásně vykrást. Catigern tak žil dlouho, než mu tonějaký nováček vykrad a nechal mu tam vstupní šaty :biggrin: - Holt, pokud to někdo neunese (objemově) a nemá to kam schovat, někde to odložit musí.

Ale opravdu prosím někoho zodpovědného, aby tuto poslední debatu přesunul. Díky

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

A já o ceně za byt, což není jedna zlatka. A jako zkušená sběračka květin ti mohu říct, že za jednu reálnou hodinu nezískáš za květiny dvě zlatky a tím spíše v bezpečných lokacích. Ale máš pravdu, je to jedno, protože se pohybujeme stále ve stejném řádu.

A rovněž máš pravdu, když říkáš, že se mé postavy flákají … ano, OOC mě nebaví a nemám OOC čas vydělávat a moje hra se kolem vydělávání rozhodně netočí. Jestli ale lze říct, že je to IC lenost … možná ano, z donucení. Ráda bych se zašila někde, kde se po mě jako hráči nebude vyžadovat pravidelná hra nebo kde dostanu svoji hru placenou podobně jako stráž, která si může dělat co chce. Jenže taková práce by na mě kladla další OOC nároky, kdy by postava musela práci zodpovědně zastávat a na to já opět nemám čas.

Ano, je to moje volba, že se chovám jako nováček na 1. úrovni a že nejsem ochotná obětovat dlouhé a nudné hodiny hry (a svého času) kvůli tomu, abych z nich zaplatila byt, pro který nemám OOC využití (a jaký má význam míchat poměr IC potřeby s OOC omezením možností výdělku?).

Pokud se někdy v budoucnu stav mé postavy změní, třeba dojde na to, že budu nucena si vydělat alespoň x zlatých za y reálných dní. A teprve poté mě svět donutí hledat způsob, jakým si vydělat víc, aniž by mě to OOC stálo nadkritické množství času. Pokud se najde, budu ráda, pokud nikoliv, budu bezdomovcem s plným inventářem, který mám odložený v místech, kde není perzistentní systémový trezor.
Amber
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

to s tím stanem bylo velice obrazně... pokud budu mluvit konkrétně, např. takovej hraničář podle mých představ nikdy ten stan mít nebude... chodí po lesích, přespává u ohniště... příroda je jeho domovem.. jeho stan, kam ale nic uložit nemůže :) proto má xxx batohů až to je nehezký... a nebo jsou psotavy, kteří prostě byt nechtějí... žijí tak jak žijí a sotva se uživí (ano, můžou se uživit víc, jenže proč? ta postava taková je...), přepává po hospodách apod., a tak bych mohl jmenovat dál a dál... holt někdo rád tolik peněz, že enví co s nimi a někdo má jen tak tak vyrovnanej rozpočet a plánuje každej měďák dopředu
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hlavně prosím celá debata není o tom, abyste každý museli strkat to, co právě nepoužíváte, do jakékoliv permanentní úložny, ale aby lidé měli trochu soudnosti v užívání svého "vybavení".

Každý nahlédne, že v okamžiku, kdy se u elfky v bikinách začne najednou v rukách objevovat dlouhý meč, pavéza a posléze se oblékne do zbroje, vzniká lehký rozpor mezi úložným prostorem bikin a vybaveným vybavením.
Není nutné, aby postava systémově nosila jen to co má u sebe, i když to je výhodné (nemohou ti kapsáři "ukrást" to, co máš vlastně "doma"). Můžete na to ale pamatovat při hře. Při téhle vycházce jste si prostě s sebou meč *nevzali* a jezevce musíte zahnat holýma rukama. Plesové šaty se asi těžko nosí někde po horách. Dvacet seker na zádech neunese asi nikdo.

Většina postav někde bydlí, byť to je jen v hostínci, takže si na pokoj pro věci zajít mohou. Samozřejmě jsou i takové postavy, co nebydlí ani v hostincích (ortodoxní hraničáři apod.). Pak je na jejich hráčích, aby se zamysleli nad tím, kde jejich postava vlastně to všechno nosí a zda to náhodou už nepřehnali.

Rozhodně to není nic, co by bylo striktně na hráčích vyžadováno. Je to jen vaše další špatka k uvěřitelnosti postavy a světa, ve kterém hrajeme. A děláme to pro sebe ;)

Takže rád bych to tímhle "vyjádřením" uzavřel : )

Co se týká tadytoho rozhovoru o Amber – nájemní domy opravdu nejsou pro postavy, co se téměř nevyskytují ve hře. Je zbytečné jeejich hráče nutit, aby 80% herní doby na nájem vydělávali... a je i zbytečné od hráčů, aby takové levné bydlení pro svoje postavy požadovali.
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 14. 7. 2009 17.37, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Street_cz píše:to s tím stanem bylo velice obrazně... pokud budu mluvit konkrétně, např. takovej hraničář podle mých představ nikdy ten stan mít nebude... chodí po lesích, přespává u ohniště... příroda je jeho domovem.. jeho stan, kam ale nic uložit nemůže :) proto má xxx batohů až to je nehezký... a nebo jsou psotavy, kteří prostě byt nechtějí... žijí tak jak žijí a sotva se uživí (ano, můžou se uživit víc, jenže proč? ta postava taková je...), přepává po hospodách apod., a tak bych mohl jmenovat dál a dál... holt někdo rád tolik peněz, že enví co s nimi a někdo má jen tak tak vyrovnanej rozpočet a plánuje každej měďák dopředu
Je to můj názor. Má postava JE hraničář a proto nemá byt. A proto bych si nedovolil mít v inventáři objemově víc, než se vleze do batohu (nepočítám OOC věci jako jsou kokosákem zmiňované kytky či čaje, co vaří, nebo mnou zmiňovaný klacek, který se válí všude).

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět