Učedník Draka

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Učedník Draka

Příspěvek od kohen »

Chtěl jsem se zeptat na celkový pohled na křidélka.. a možnosti…

Křídla narostou na zádech (9LVL UCD) a je jasné že zde nastává otázka toho, zda se dá na nich nosit plášť, jde to vysvětlovat i tak, že křídla se dají nějak přikrýt, či poskládat pod nějaký ten plášť.
Nejsou zrovna malá , ale také zase ne tak velká..

Systém občas zahlásí, že pokud máš křídla nemůžeš mít plášť ani nic jiného na zádech, ale občas se to nestane a plášť se normálně dá nasadit a skryje křídla. Klasický systém plášťů.
Má se to přikládat chybě či je možné… to nějak vysvětlit..? Pokud se dá sundat plášť či jiný předmět na zadech, tak by křídla neměla být možné odepnout. Předpokládám, že je to chybka…

Tím, že nemůže postava učedníka používat plášť je rázem oslabena o OC (dejme tomu -3 OC a taky bonus na sekání či jiný), tím pádem vlastně přijde o všechny bonusy na OC které svým povoláním do dané úrovně nasbírala.

Na jiných serverech se křidélka objevila i s pláštěm… vysvětleno asi tím, že plášť je na těch místech prostřižen…, ano je to divné, ale z pohledu celkového, by i brnění či jiné věci branili tomu je mít..

Celkově se tím chci jen zeptat na to.. Proč když je možné mít křidélka a na sobě zbroj - proč není, nebo je hratelné použít i pláště, či jiné věci jim podobné. Dle mě je to dosti podobné.

Potom by třeba postava co má rohy neměla mít klasickou helmu, postava s kopytem klasické boty, s ocasem třeba taky něco…
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od George »

kohen píše:
Ber to tak, že si slabší, než na předchozím lvlu :bigwink: ..
Plášť jde nasadit tím, že jdeš a nasazuješ ho, čímž jde imho nasadit/sundat všechno Euilibrijský. (zbroj za čaroděje samozřejmě nejde (pokud není odbornost)).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Já nevím. Mě přijde, že všechna RDD by ten 9. lvl chtěla, protože co si budeme říkat, bonusy jsou hezké. Ale ta křídla by nejraději ustřihla.

Teď nic proti tobě kohene, Tonnyho má Alf moc rád, což už mu ostatně řekl. A že to moc lidem neříká.

Ale pokud se chcete vyvarovat problému s křídly, prostě si ten 9. lvl nedáte. Bavil jsem se o tom s braeen a je toho samého názoru. A že by se Kat ten lvl také hodil.

Napadá mne pak jen odstranění křídel na MUNI, u apatykáře ve Staré čtvrti, nebo něco podobného, ale to už mi přijde jako obcházení systému.

Prostě s tím, že dám postavě ten a ten lvl, musím s nějakou odezvou počítat.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od The_Balrog »

kohen píše: Proč když je možné mít křidélka a na sobě zbroj - proč není, nebo je hratelné použít i pláště, či jiné věci jim podobné. Dle mě je to dosti podobné.
Pokud chceš IC vysvětlení, pak plášť chrání proti útokům zezadu a když do nej uděláš díry, ze kterých budou čouhat dvě sáhová křídla, tak je dost pravděpodobné, že ti ten útok zezadu trefí ta křídla - a bonus pláště je tedy nelogický.

Zbroj oproti tomu chrání velkou část těla a můžeme tedy, aby se to nekomplikovalo, považovat, že bonus ze zbroje může fungovat i s křídly.

Ohledně rohů a kopyt - pokud dobře počítám, z hrajících postav na Eq má růžky přesně jedna, která helmu snad (já ho taky spíš nevidím, než vidím) nepoužívá. Růžky a kopyta jsou speciální doplněk, který zapínají DM a kteří při tom ví, jak a co bude daný hráč hrát a podle toho se s ním mohou i domluvit (např nebudeš používat helmu, nebo musíš používat jen helmu s velikými rohy).
Rozhodně těch hráčů není tolik, aby se kvůli nim musel psát systém, který bude při každém nasazení na každé postavě kontrolovat, jestli se nenasazuje helma na rohy. To by byl kocourkov.

S RDDčkama je situace jiná a je to oblíbené povolání (obzvlášť v kombu s bardem). Ke křídlům se tak může dostat "kdokoliv" kdo se vyšvihne na určitý level. Takže tam je to asi už aspoň trochu odůvodnitelné.

A ohledně ocásku - berme totak, že ocásek je tak malé tělesné příslušenství, že pro něj neplatí to, co jsem psal na začátku o křídlech a schytávání útoků. Je to něco, co se rýsuje a možná i vykoukne z pod pláště (což nwn engine neumí, proto z pod pláště ocásek trčí rovně ven).

Holt dračí potomci mají i své nevýhody ^_^
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Alfray píše:Já nevím. Mě přijde, že všechna RDD by ten 9. lvl chtěla, protože co si budeme říkat, bonusy jsou hezké. Ale ta křídla by nejraději ustřihla.

Teď nic proti tobě kohene, Tonnyho má Alf moc rád, což už mu ostatně řekl. A že to moc lidem neříká.

Ale pokud se chcete vyvarovat problému s křídly, prostě si ten 9. lvl nedáte. Bavil jsem se o tom s braeen a je toho samého názoru. A že by se Kat ten lvl také hodil.

Napadá mne pak jen odstranění křídel na MUNI, u apatykáře ve Staré čtvrti, nebo něco podobného, ale to už mi přijde jako obcházení systému.

Prostě s tím, že dám postavě ten a ten lvl, musím s nějakou odezvou počítat.
On ten 9lvl až zas tak moc těch bonusů nedává..., a taky beru odstranění křídel jako vyhejbání se systémů, asi proto...to dopadlo jak dopadlo...

Problém s křídly je totiž dvojí, jednak přijdeš o bonusy atd.. za plaště a taky je tu věc společenského smýšlení, což jak píšeš je odezva a s tou se počítat musí.

Taky jde o to jak na to kdo kouká, pokud se jen koukne a diví se že je to něco jiného a zavrhne to... je to také možné, někomu se právě ta křídla líbí a hraje překvapení ale příjemné... a někdo kdo o tom třeba něco i ví... uznale pokýve např...
Naposledy upravil(a) kohen dne 15. 3. 2009 20.42, celkem upraveno 1 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od George »

Tak možná by o tom ani neškodilo napsat.. asi by byla podobná reakce, kdyby si někdo dal lvl do SD a divil by se, proč nemá HIPS.
Jinak já si zakládal RDD s tím, že třeba někdy (v což sem téměř nedoufal) budu mít křídla, nějaká int+2 za ten lvl mě byla pěkně ukradená.
Ten 9. lvl jsem si rozhodně nedával kvůli tomu jednomu bonusu, ale kvůli křídlům, takže si je nechci nechat odstřihnout.
Alfray píše:Prostě s tím, že dám postavě ten a ten lvl, musím s nějakou odezvou počítat.
S odezvou se počítá, ale s IC odezvou, a ne, že nebudu nosit plášť (což je pro bojovníka, jakým RDD je, pěkná nevýhoda, o který až do nejmíň 14. celkovýho lvlu hráč neví)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od kohen »

George píše: Jinak já si zakládal RDD s tím, že třeba někdy (v což sem téměř nedoufal) budu mít křídla, nějaká int+2 za ten lvl mě byla pěkně ukradená.
Ten 9. lvl jsem si rozhodně nedával kvůli tomu jednomu bonusu, ale kvůli křídlům, takže si je nechci nechat odstřihnout.
Ano dle mě pro Učedníka, který o tom ví... je právě tohle honos, určitá trofej, a zadostiučinění... v ten den, kdy mu křídla narostou... tak se stává "mužem" :bigwink: a jde o úsudek společnosti... a s tím se musí počítat a "bojovat".

Jde o to, že UCD na 9LVL je diskriminován ztratou možnosti a je slabší celkově jak na LVL 8,7...
S tím se také má počítat..?
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

kohen píše:
Taky jde o to jak na to kdo kouká, pokud se jen koukne a diví se že je to něco jiného a zavrhne to... je to také možné, někomu se právě ta křídla líbí a hraje překvapení ale příjemné... a někdo kdo o tom třeba něco i ví... uznale pokýve např...
A nekdo vi, ze temi kridly uz postava asi definitivne ztratila ochranu zákonem a je z ni nepravoplatny obyvatel :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

The_Balrog píše: A nekdo vi, ze temi kridly uz postava asi definitivne ztratila ochranu zákonem a je z ni nepravoplatny obyvatel :)
Zapomněls napsat eště taky "v Hagu bude tak mile vítaný, že i památeční sekery mu ukážou. Zblízka" :D
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

hmmm mnoo :clover:

RDD na 10 lvl :

Str +8
Con +2
Int +2
Cha +2
AC +4
dragon breath (6d10),
darkvision
immunity to fire
immunity to paralysis
immunity to sleep

Proti +3AC za plašt ktorí nemože mat pre kridla

nejak mi unika zmysel debaty :blink:
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Doufam, ze kdyz by se stalo, ze by se promenili natrvalo do draka, tak ze si nebudou stezovat, ze se nevejdou do dveri u baráku a nemuzou si zajit ani nakoupit... o_O;
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Nalk »

kohen píše:Potom by třeba postava co má rohy neměla mít klasickou helmu, postava s kopytem klasické boty, s ocasem třeba taky něco…
Postava která má rohy (a nejsou součástí hlavy) nemůže nosit helmice. To potvrzuji jestli chceš screennu ti i hlášku systému u mého tieflinga. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Já k tomu mám trošku jiný názor, udělej si do pláště díry a křídla tam provlékej, ale pak budeš mít ty křídla nechráněná, takže jaký pak bonus OC? A zároven je nepřekryješ. A zbroj? To by přeci musela mít díry přesně v těch správných místech a musela by být z hodně kusů a dost obtížně by se do toho imho bez pomoci nasoukávalo. A pak.. křídla jsou zase ven a jestli ti někdo sekne do křídla, tak idkyby jsi měl pupek ve třech pancířech, tak si z toho klekneš na kolena. Takže podle mě, by neměli mít ani brnění nasaditelné, alespoň tedy ne normální... Když už tedy do toho začínáte takhle šťourat.
A samozřejmě že na rohy přilbu taky nenasadí (neměli by) a kopyto botu nepotřebuje.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

The_Balrog píše:
A nekdo vi, ze temi kridly uz postava asi definitivne ztratila ochranu zákonem a je z ni nepravoplatny obyvatel :)
Tak to už je jen otázka nastavení světa, čím víc jich tam bude tím mín se jich kdo kde bude bát... asi podle zkušeností s nimi... a Glejt mít přilepen na čele také nebudeš..., když jej dostaneš...

s tím vším se dá bojovat a poprat se...a hezky to zahrát...snad...

Je to právě adekvátní reakce světa, na rozdíl toho, že je postava jiná..., ale takových je postav... ve světě...

a bez systémové diskriminace... je to jako by jste sina začátku v balíčkách vybrali jednu chromou ruku...
a nemožnost použití, v tomhle případe počáteční volby - dobrovolná volba...

allekoo píše:hmmm mnoo :clover:

RDD na 10 lvl :

Str +8
Con +2
Int +2
Cha +2
AC +4
dragon breath (6d10),
darkvision
immunity to fire
immunity to paralysis
immunity to sleep

Proti +3AC za plašt ktorí nemože mat pre kridla

nejak mi unika zmysel debaty :blink:

No takej, že v NWN klidně plášt je nositelný na křídlech... EQ to nedovoluje.… a není popsáno...
A každé povolání má své psané bonusy... s tím to nemužeš srovnavat...RDD ma bonusy takto dané... to samé má dané třeba pán zbraně i když jiné.. a každé povolání...
Naposledy upravil(a) kohen dne 15. 3. 2009 21.08, celkem upraveno 2 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

allekoo píše:hmmm mnoo :clover:

RDD na 10 lvl :

Str +8
Con +2
Int +2
Cha +2
AC +4
dragon breath (6d10),
darkvision
immunity to fire
immunity to paralysis
immunity to sleep

Proti +3AC za plašt ktorí nemože mat pre kridla

nejak mi unika zmysel debaty :blink:
mám ti říct, co má čaroděj na 15.?
Nemusím ti snad připomínat, že to, co si tu napsal je všechno, co RDD za těch svých 10 lvlů dostane že ne?
Jasně, mágovi nějakej plášť může být ukradenej, si hodí buffy a je nesmrtelnej, ale RDD je bojovník.
Pokud bych si chtěl udělat PB, tak si udělám právě mága, nebo KleriQa.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

George píše:
Pravda. Chybí tam automaticky udělená runa s posuvem teploty k teplomilnosti :bigwink:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Začínáš zabíhat mimo. Omýlat čaroděje už není moc IN.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

allekoo říkal, co všechno RDD dostane, tak jen říkám, co všechno dostane čaroděj.
Kokosak píše:Pravda. Chybí tam automaticky udělená runa s posuvem teploty k teplomilnosti bigwink
To fakt dostane? :blink: … na 10.? nebo sem si toho ještě nevšiml?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Tak každé povolání má něco... podle toho si jej také třeba vybíráte... a tak jak je psané mělo by se stát. A Čarodej je prostě čarodej.

Ono nejde jen o OC, ale také o teplotu okolí... a vlastně vubec o to že políčko pláště najednou ztratí smysl...

Diskriminační věc.…

Není to dle mě stejné jako třeby příklad svatby a snubního prstenu, kterým se dobrovolně také jednoho pole na ruce zřeknete...nebo vybrání chromé končetiny... dobrovolné nošení batohu...atd


(No a nehledě na to že kdo hraje draka.. a ví o tom... že je IC drak má spousty věcí, které může nebo by měl zahrát s obtížemi (voda, led, zima, pleť...) to je zase ale věc každého...)
Naposledy upravil(a) kohen dne 15. 3. 2009 21.21, celkem upraveno 1 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

George píše:allekoo říkal, co všechno RDD dostane, tak jen říkám, co všechno dostane čaroděj.
Jen se tu o tom nikdo nebaví, řeší se RDD a pláště.
George píše:
Kokosak píše:Pravda. Chybí tam automaticky udělená runa s posuvem teploty k teplomilnosti bigwink
To fakt dostane? :blink: … na 10.? nebo sem si toho ještě nevšiml?
Vzhledem k tomu, že sem viděl nejmenované RDDčko vesele si pobíhat v třeskutém mrazu s odkrytými křídly, tak asi ne. Ale dávalo by to smysl, nemyslíš? Je to přece jen Red Dragon Disciple, s imkou na oheň, s vlastním dechem...
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět