Prohlížení

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Prohlížení

Příspěvek od Sethiel »

Napadl mě dneska takový … no, systém.

Při vytvářené postavy je možné si vytvořit RP předmět s vlastním názvem a všechno, ale dokud ho budete nosit na sobě, nikdo se vlastně nedozví, že ho nosíte. Takže, nevím, jestli je to technicky možné, ale představa je taková, že na straně toho člověka je možnost upravit nejen název, ale i popisek předmětu, na straně druhé - ostatních - je možné přes nějaké vylepšené prozkoumávání kouknout a přečíst si tyto popisky.

Když spolu postavy sedí u ohně nebo u píva, je ideální příležitost kecat a koukat, co to vlastně ten druhej nosí. A dát v tu chvli prozkoumávání a dozvědět se, že má "Zlatý prsten s vyrytým znakem rodiny té a té" nebo brnění "S hlubokými šrámy nejspíš po drápech nějakého velkého stvoření" může být RP úplně skvělé. Jako začátečník si nejsem jistý, ale tuším, že nic podobného zatím neexistuje.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

… nebo má na sobě letadlo. Bohužel i takové případy by vznikly. :ermm:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Nevím, zdali by to bylo možné, ale jsem rozhodně proti tomuto. Popisky mnoha předmětů mohou být příliš … citlivé na to, aby je bylo vhodné veřejně číst a dovedu si představit postavy (třeba tu svou), které nemají zájem na to, aby si někdo prohlížel jejich unikátní šaty, zbraně, prsteny, amulety, …

Pokud se chceš o tyto nějak podělit, nic ti nebrání si takovou informaci o vzhledu tvé výbavy umístit do popisu či dojde-li na předmět řeč, ukázat jej v obchodním okně či popsat ve hvězdičkách.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

No já nevím, pokud někdo potřebuje zdělit světu, že má na sobě něco vyjímečného, tak to prostě napíše do hvězdiček. Ale že má na sobě oblek s názvem: "Roucho mnicha" to už nikdo neví a vidí jen roucho.
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

No to by se mi taky moc nelíbilo, kdyby mi někdo viděl skoro až do inventáře i když by to byli jen ty předměty co mám nasezené na postavě. Někdo třeba nosí náhrdelník pod košilí, prsteny pod rukavicema adt adt.

Bude tu velká většina lidí, kterým se to nebude líbit (včetně mě). Jak říkají kolegové výše není vůbec problém napsat do hvězdiček něco o co se chceš podělit a není to vidět na první pohled.
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Také se přikláním k tomu že je to nesmysl. Zajímavější by v tomhle ohledu mohla být menší úprava nástroje pro změnu popisu postavy – na dvě části popisu, jednu statickou a jednu dynamickou, které si hráč může upravovat nezávisle na sobě. Tj. pevná část popisu by zůstala a hráč by mohl měnit informace o tom co má na sobě, aniž by musel celý deník přepisovat znovu. Ovšem nevím jak těžké by to bylo na implementaci…
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ne tohle nebude, viz důvody co napsali ostatní výše.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

Darmonlor píše:Také se přikláním k tomu že je to nesmysl. Zajímavější by v tomhle ohledu mohla být menší úprava nástroje pro změnu popisu postavy – na dvě části popisu, jednu statickou a jednu dynamickou, které si hráč může upravovat nezávisle na sobě. Tj. pevná část popisu by zůstala a hráč by mohl měnit informace o tom co má na sobě, aniž by musel celý deník přepisovat znovu. Ovšem nevím jak těžké by to bylo na implementaci…
No já to dělám pomocí posledního odstavce, který se u mé postavy mění (/PC+ a /PC- nebo tak nějak).
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

dave píše:No já to dělám pomocí posledního odstavce, který se u mé postavy mění (/PC+ a /PC- nebo tak nějak).
Ano, to je řešení, které napadne každého přemýšlejícího tvora : )


A já si pomáhám změnou portrétu O:)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Nebránil bych se více verzím popisku postavy (jedna v róbě, druhá vystrojená, třetí v plavkách, čtvrtá v kápi), ale těžko říct, zdali by to bylo globálním přínosem.

Něco jako /pc1* … /pc2* … a pak vybírat pomocí /pc1 /pc2.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:Nebránil bych se více verzím popisku postavy (jedna v róbě, druhá vystrojená, třetí v plavkách, čtvrtá v kápi), ale těžko říct, zdali by to bylo globálním přínosem.

Něco jako /pc1* … /pc2* … a pak vybírat pomocí /pc1 /pc2.
Já například popisky u postav, které lépe znám, většinou znovu nečtu - a když, tak výjimečně. Opravdu spíš preferuji krátkodobé změny vzhledu (nové rukavice, štít na zádech, otep dřeva na rameni) raději říci v hvězdičkách, když postva kolem prochází, než aby se sušily v popisku.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

The_Balrog píše:
dave píše:No já to dělám pomocí posledního odstavce, který se u mé postavy mění (/PC+ a /PC- nebo tak nějak).
Ano, to je řešení, které napadne každého přemýšlejícího tvora : )
Děkuji za zhodnocení mé schopnosti přemýšlet, s dovolením bych to poupravil na „tvora který si pořádně přečte nápovědu k dané funkci“ :blush:
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

kokosak píše:… nebo má na sobě letadlo. Bohužel i takové případy by vznikly. :ermm:
To si můžeš tak jak tak napsat do popisu, naštěstí jsem nikoho takovýho ještě nepotkal... uf :dry:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Při této debatě mě napadla ještě jedna věc. Je možné nějak zjistit svůj věk? Možná jsem nejsem jenom nepřemýšlející, ale i slepý a nikde jsem na to nenarazil, přitom jsem tak nějak zjistil že už to nepočítám u několika postav delší dobu… Třeba v pokročilém ovládání postavy by se to hodilo :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Darmonlor píše:Při této debatě mě napadla ještě jedna věc. Je možné nějak zjistit svůj věk? Možná jsem nejsem jenom nepřemýšlející, ale i slepý a nikde jsem na to nenarazil, přitom jsem tak nějak zjistil že už to nepočítám u několika postav delší dobu… Třeba v pokročilém ovládání postavy by se to hodilo :)
než zjistíš nějakou změnu u elfů, bude tvoje postava a její potomek a potomek potomka a potomek potomka potomka.….mrtvéééééééééééééééééééj
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Akira píše:
Darmonlor píše:Při této debatě mě napadla ještě jedna věc. Je možné nějak zjistit svůj věk? Možná jsem nejsem jenom nepřemýšlející, ale i slepý a nikde jsem na to nenarazil, přitom jsem tak nějak zjistil že už to nepočítám u několika postav delší dobu… Třeba v pokročilém ovládání postavy by se to hodilo :)
než zjistíš nějakou změnu u elfů, bude tvoje postava a její potomek a potomek potomka a potomek potomka potomka.….mrtvéééééééééééééééééééj
Nj, ale kdo si to má počítat? :smile:
Krom toho ne každej je elf a za člověka ta změna jde poznat.. hlavně když se někdo zeptá, kolik té postavě je, nemusím to přepočítávat a pročítat logy :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

U tohoto problému je vcelku snadné řešení, ve kterém se s Elfy nepočítá vůbec :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Pro všechny bohy, snad si pamatujete, kolik je vaší postavě let, ne? :blink:
Kraki Skengdrang
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

AD věk: Lze to snadno řešit zapsáním si datumu narození v EQ času např. do deníku postavy a následným zkontrolováním času v astrálních hodinách ve velkých městech. Ale jako pomocná featurka by se mi to taky líbilo. Nejvíc by to asi ocenili hráči, kteří si postavu nastříleli od boku a nic si nezapsali a pak po letech, kdy se jejich přístup ke hře změnil, toho litují a nevědí věk svých postav.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ehm, ne... občas to odhadem spočítám a upravím popis postavy, ale ne, nevím. :biggrin: Co ale vím, tak údaj o věku postavy se nemění v čase, takže jediný možný výpočet je exportovat postavu, zjistit z ní věk a přičíst dobu, kterou žije ve hře (násobenou šesti).

Naylun: Jsou tu i postavy, které žádný deník nevedou a spoléhají se na vlastní hlavu a logy (už jen proto, že za ty dva roky, jsem NWN reinstaloval nepočítaněkrát a deník … nezálohuji nic, co není uloženo v Documents and Settings, protože na to vždycky zapomenu.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět