Co lze vynutit na "mrtvole"

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jen upřesním - nevím jak se stínovýma, ale pokud je postava ve fázi "mrtev" a může sejít dolů, tak pokud máte dostatek času, tak nemusíte mít ani bod ve zlodějském skillu a můžete ji obírat a obírat. Sem tam se to sice nepovede, ale pár věcí vytáhnete zcela určitě.… a u stínových by přece stačilo, pak dát té postavě ještě jednu ránu a pokračovat dál.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

The_Balrog píše:Otázkou je, zda systém umožňuje obchod u postavy v bezvědomí
Ano, umožňuje, pokud se vypne odpor.

Osobně jedna z mých postav byla okradena tímto způsobem a líbilo se mi to mnohem více, než kdyby mě tam ufeatovali. Většina zlodějů hledá co je zajímá (např. lektvary, knihy, léky etc..), neukradnou něco co by postava neměla mít (např. hromada čajů aby bylo možné čaj *uvařit* v lese na ohništi) a navíc nechají postavě hloupůstky (např. korbel, spacák, často i zbroj, která se blbě krade...).

Jenom útočník musí mít důvěru v hráče postavy napadeného, aby si ten neschovával některé věci. A nebo DM kolem...
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Jen upřesním - nevím jak se stínovýma, ale pokud je postava ve fázi "mrtev" a může sejít dolů, tak pokud máte dostatek času, tak nemusíte mít ani bod ve zlodějském skillu a můžete ji obírat a obírat. Sem tam se to sice nepovede, ale pár věcí vytáhnete zcela určitě.… a u stínových by přece stačilo, pak dát té postavě ještě jednu ránu a pokračovat dál.
Presne tak, systemove to pravdepodobne lze takto do nekonecna delat.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

The_Balrog píše:….
Okrádání - souhlasím.
Obchodvat by myslím mělo jít, dokud v cestě nestojí nastavený odpor. Bohužel jsou ale takoví vykukové, kteří nepřiznají co všechno mají u sebe.

Já osobně postavu s NPC o věci oberu, pokud je pro to důvod (např. medvěd nikoho šacovat nebude ale bandité se na oběť vrhnou a nenechají postavě ani drahé spodky).
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

OT: V tom případě ale bys měl u hráču připustit to aby mohli okrást banditu o všechny věci. Tudíž odcházeli od nich s 50 kopíma a nevím 70 scimitarama + ty jejich kutny.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Skurkaa píše:OT: V tom případě ale bys měl u hráču připustit to aby mohli okrást banditu o všechny věci. Tudíž odcházeli od nich s 50 kopíma a nevím 70 scimitarama + ty jejich kutny.
Systemove to nelze, pouze v pritomnosti DM.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

cybermisa píše:
Skurkaa píše:OT: V tom případě ale bys měl u hráču připustit to aby mohli okrást banditu o všechny věci. Tudíž odcházeli od nich s 50 kopíma a nevím 70 scimitarama + ty jejich kutny.
Systemove to nelze, pouze v pritomnosti DM.
To bylo také k tomu pavlovému příspěvku.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Vyvedeno do extrému se tu může ustálit podobný systém jako na Ultimě (mám jen z doslechu), kdy defakto po určité době je pro vás základní příjem peněz jen obírání jiných hráčů.. necháte je vyčistit dung a pak je oberete o to co najdou - když uvážíme poměry EQ, která není tak masivní a k něčemu se propracovat celkem trvá, tak i když je zde RP korektnost, tak to zcela (s prominutím) kurví herní prožitek. Proto jsou taky u stínového boje ty omezení, že jde přímo tím systémem vybrat jen měšec, nebo ne?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Já bych to zase tak dramaticky neviděl. Tak se tu objevil nějaký krutý loupežník. Svět na něj může reagovat, postavy na něj mohou začít reagovat – a rozčeří se tím ty nudné vody rutiny, kdy obvykle víte, co v které lokaci můžete čekat.

Pokud všechno probíhá korektně a ničeho se nezneužívá (ať už systémů nebo hry druhého), je to dobře.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Ony postavy reagují, ale loupežník ne a ne umřít :)
Bratrstvo zabanovaných!
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

EDIT Naylun: Smazáno pro porušení pravidel fora.
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:Vyvedeno do extrému se tu může ustálit podobný systém jako na Ultimě (mám jen z doslechu), kdy defakto po určité době je pro vás základní příjem peněz jen obírání jiných hráčů.. necháte je vyčistit dung a pak je oberete o to co najdou - když uvážíme poměry EQ, která není tak masivní a k něčemu se propracovat celkem trvá, tak i když je zde RP korektnost, tak to zcela (s prominutím) kurví herní prožitek. Proto jsou taky u stínového boje ty omezení, že jde přímo tím systémem vybrat jen měšec, nebo ne?
Tohle, co popisujes, je PvP, to je na EQ prisne zakazano a PK jsou tvrde eliminovani uz v zarodku - ono jich nastesti nikdy moc nebylo.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Pao, já se neodlogl ze hry, jako ty. Pověz mi, kolikrát mi kdo zabil postavu? Že o tom máš takový přehled? Řekni mi, kolik permek jsem způsobil a kolik si jich vynutil. Chci to jmenovitě, když už tu hlásáš takové nesmyslné kraviny a nepravdy. Kolika postavám jsem vybral inventář. Když někoho přepadnu, sem tam si něco vemu, ale nikdy né celý inv. Naposledy jsem ukradl meč a helmu. Namísto abych vybral inventář. Nejdřív si zjisti pravdu a nepodávej zde své lživé poznatky. To je ode mě asi vše k této debatě.

Edit: X krát jsem přišel s postavou o celej inv, x krát jsem někomu daroval artefakty a dost zlata.… a vy tu fnukáte kvůli pár mincím, které vám někdo ukradne. Myslím si, že je lepší někoho okrást třeba o 10 zlatých, místo abys ho zabil. :no:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

cybermisa píše:
Nalk píše:Vyvedeno do extrému se tu může ustálit podobný systém jako na Ultimě (mám jen z doslechu), kdy defakto po určité době je pro vás základní příjem peněz jen obírání jiných hráčů.. necháte je vyčistit dung a pak je oberete o to co najdou - když uvážíme poměry EQ, která není tak masivní a k něčemu se propracovat celkem trvá, tak i když je zde RP korektnost, tak to zcela (s prominutím) kurví herní prožitek. Proto jsou taky u stínového boje ty omezení, že jde přímo tím systémem vybrat jen měšec, nebo ne?
Tohle, co popisujes, je PvP, to je na EQ prisne zakazano a PK jsou tvrde eliminovani uz v zarodku - ono jich nastesti nikdy moc nebylo.
To je ultima.. jenže.. mumlej si něco o Hargudech a Bhaalech, jen sleduješ lidi, zjistíš, že někam jde nějaká skupinka a pak si na někoho počíháš?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

EDIT Naylun: Smazáno pro porušení pravidel fora.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

No, takže dotaz:

Je možné tedy v případě zabití někoho ve stínovém módu, ho potom nejen okrást o "zlaté", ale poté "oškubat" i o zbytek?

..já totiž chápu zloděje/vrahy apod., ale zase .. ne vždy to "oběti" zrovna zvýší chuŤ do hry..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Akruo píše:No, takže dotaz:

Je možné tedy v případě zabití někoho ve stínovém módu, ho potom nejen okrást o "zlaté", ale poté "oškubat" i o zbytek?

..já totiž chápu zloděje/vrahy apod., ale zase .. ne vždy to "oběti" zrovna zvýší chuŤ do hry..
Jak bylo jiz receno, resi se to na nyni DM foru.
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Pavel Urban píše: Okrádání - souhlasím.
Obchodvat by myslím mělo jít, dokud v cestě nestojí nastavený odpor. Bohužel jsou ale takoví vykukové, kteří nepřiznají co všechno mají u sebe.
Obchodovat ve stínové smrti lze, jen je třeba mít rozumného okrádaného. Jediné co se mi nepovedlo bylo nechat si "otočit" výzbroj a výstroj nesenou postavou ve chvíli "smrti". Předměty nejdou shodit ani do inventáře ani přesunout do obchodovacího okna dřív, než se "zabitý" může zvednout (případné přezbrojení přes quick slot nereaguje).

Co se obírání (skoro)mrtvol týče, v určitých IC "mantinelech" je podle mě vpořádku. To že takové okradení může člověku pokazit den je sice pravda, ale která negativní událost tenhle potenciál postrádá? Když už je EQ zakletá onou HCRP zkratkou, stálo by za to, kdyby si její obyvatelé uvodomovali, že sem tam se může dění ubírat mimo jejich režii i těmi nepříjemnějšími cestami.
Kdybych už měl anurinovi něco vyčítat, rozhodně by nešlo o jeho přístup k banditismu, ten má (alespoň dle mých zkušeností) dostatečně rozumný.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Sám jsem si jednou nedávno zažil okradení (a okradli mě NPC řízené DM), přišel o předměty v řádu platinek a jeden velmi vzácný předmět... A ještě blbě umřel. Ale vždyť o nic nejde. Je to hra... a narazili jste na banditu.

Pokud někdo umřel permanentně proto, že měl runu CvC permky, a vadí mu to, příště by si ji vzít neměl. Ta runa dává body za to, že vaše postava jednou pravděpodobně umře definitivně.

Pokud jde o ty inventáře, je to o rozumné dohodě.
Pokud se nedohodnete a cítíte se neprávem poškozeni, obraťte se na DM, jak psal CM, oni oprávněnosti vašich stížností posoudí.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

cybermisa píše:
Akruo píše:No, takže dotaz:

Je možné tedy v případě zabití někoho ve stínovém módu, ho potom nejen okrást o "zlaté", ale poté "oškubat" i o zbytek?

..já totiž chápu zloděje/vrahy apod., ale zase .. ne vždy to "oběti" zrovna zvýší chuŤ do hry..
Jak bylo jiz receno, resi se to na nyni DM foru.
Dobře, skvělé. Takové věci jsou nejlépe pěkně pevně dány, někde napsány...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět