Kamená kůže a trpasličí obránce - dmg redukce

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Kamená kůže a trpasličí obránce - dmg redukce

Příspěvek od Tomyn »

Mám problém nesčítá se mi redukce z kamenky a moje osobní od trpasličího obránce, přitop z pásku, bo pláště se mi redukce zčítají s redukcemi trp. obránce

má to tak být nebo je to chyba já osobně to považuji za chybu, mám i někde screen, kdyby ste chtěli ale budu ho muset najít
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Kamená kůže a trpasličí obránce - dmg redukce

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:Mám problém nesčítá se mi redukce z kamenky a moje osobní od trpasličího obránce, přitop z pásku, bo pláště se mi redukce zčítají s redukcemi trp. obránce

má to tak být nebo je to chyba já osobně to považuji za chybu, mám i někde screen, kdyby ste chtěli ale budu ho muset najít
Nevim presne, o jakem scitani redukci mluvis. Pokud ma postava nejaky item s redukci X/- a kamenku 10/5 a pokud dana postava schyta zasah zbrani +4 a horsi, tak se zraneni nejprve zredukuje o X, dalsich az 10 bodiku pohlti kamenka (snizi se ji zasobnik) a zbytek jde do postavy. Pokud dostane postava zasah od potvory se zbrani +5 a lepsi, kamenka je ignorovana a redukuje se pouze o X. Podle vseho, featy a itemy s redukci X/- by se scitat nemely a automaticky by mel byt bran v potaz item/feat s nejvyssi redukci. Pokud mas za DD redukci 3/- a opasek 5/-, tak by postava nemela mit redukci 8/-, ale pouze 5/-. Alespon podle me, ale mozna se pletu …
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

pleteš se, ty redukce se sčítají - tedy 5/- a 3/- ...jak to je s kaménkou netuším
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Opasek má dmg resistance a ta se sice nestackuje s jinou dmg resistance, ale má DD má dmg reduction... Takže výsledek je že z rány za 20 dmg projde 12dmg... Když tě někdo praští neočerovanou zbraní a máš ještě i kamenku, tak ti to v logu vypíše tři řádky:
pohlceno 10
pohlceno 5
pohlceno 3
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no a mě to tři hlášky nepíše tak co teda to je mě se bere jen kamenka
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

eqileus píše:Opasek má dmg resistance a ta se sice nestackuje s jinou dmg resistance, ale má DD má dmg reduction
Aaaha, DD to maji redukci, uz to vidim. Mel jsem za to, ze z featu se to pocita jako rezistance, kdyz to nema uvedenou pozadovanou magicnost zbrane …

Street_cz: V nwn se co ja vim rezistance nikdy nescitaly, t. tj. kdyz si vezmes plast i opasek i robu, tak se zapocita jenom jedna rezistance a to ta nejvetsi (alespon mela by).
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

cybermisa píše:
eqileus píše:Opasek má dmg resistance a ta se sice nestackuje s jinou dmg resistance, ale má DD má dmg reduction
Aaaha, DD to maji redukci, uz to vidim. Mel jsem za to, ze z featu se to pocita jako rezistance, kdyz to nema uvedenou pozadovanou magicnost zbrane …

Street_cz: V nwn se co ja vim rezistance nikdy nescitaly, t. tj. kdyz si vezmes plast i opasek i robu, tak se zapocita jenom jedna rezistance a to ta nejvetsi (alespon mela by).
nj, ale v tomhle konkrétním případě se jedná o resistance z povolání (něco jako má třeba barbar) a nějakého itemu, a to se stackuje
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

jojo tohle chápu opasek a kamenka se nesčítá to mě je uplně jedno ale kamenka a DD redukce musí, jinak to DD má teda uplně na houby a vlastně jeho jediná pořádná výhoda kromě HP je v háji, já osobně si myslím že je to bug. když se sčítá DD redukce a opasek
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Street_cz píše:
cybermisa píše:
eqileus píše:Opasek má dmg resistance a ta se sice nestackuje s jinou dmg resistance, ale má DD má dmg reduction
Aaaha, DD to maji redukci, uz to vidim. Mel jsem za to, ze z featu se to pocita jako rezistance, kdyz to nema uvedenou pozadovanou magicnost zbrane …

Street_cz: V nwn se co ja vim rezistance nikdy nescitaly, t. tj. kdyz si vezmes plast i opasek i robu, tak se zapocita jenom jedna rezistance a to ta nejvetsi (alespon mela by).
nj, ale v tomhle konkrétním případě se jedná o resistance z povolání (něco jako má třeba barbar) a nějakého itemu, a to se stackuje
No vis, on je prave cely figl v tom, ze se o rezistanci nejedna, ale o redukci (jak upozornil equileus). Proto to vypada, ze se to scita, i kdyz ve skutecnosti nescita, ale jde o dve ruzne veci :bigwink:
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

cybermisa píše:
Street_cz píše:
cybermisa píše: Aaaha, DD to maji redukci, uz to vidim. Mel jsem za to, ze z featu se to pocita jako rezistance, kdyz to nema uvedenou pozadovanou magicnost zbrane …

Street_cz: V nwn se co ja vim rezistance nikdy nescitaly, t. tj. kdyz si vezmes plast i opasek i robu, tak se zapocita jenom jedna rezistance a to ta nejvetsi (alespon mela by).
nj, ale v tomhle konkrétním případě se jedná o resistance z povolání (něco jako má třeba barbar) a nějakého itemu, a to se stackuje
No vis, on je prave cely figl v tom, ze se o rezistanci nejedna, ale o redukci (jak upozornil equileus). Proto to vypada, ze se to scita, i kdyz ve skutecnosti nescita, ale jde o dve ruzne veci :bigwink:
chtěl jsem říct redukci...pfff už jsem unavenej tak mi to moc nemyslí :blush: radši se pro dnešek už vypnu
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jinak teda na wiki je to popsane:

http://nwn.wikia.com/wiki/Damage_reduction

Konkretne:

Damage reduction does not stack with itself. The only exceptions to this are the barbarian-, dwarven defender- and epic- damage reduction feats (i.e. the sources of x/- damage reduction); these feats stack with each other.

Coz v praxi znamena, jak jsem psal, ze nejprve se vyhodnoti rezistance (napriklad pasek) a pokud je splnena podminka na magickou zbran, tak pak redukce (napriklad stoneskin). Redukce od DD a stoneskin patri do stejne kategorie a tak by se nemely stackovat, stejne jako patri do stejne kategorie rezistance z plaste, opasku atd, ktere se rovnez nestackuji. JEDINE, co se stackuje, jsou ze skupiny redukci ty tri zminovane featy …
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

tak asi to je tím že je ráno, ale tak to nechápu stejně

co vím já jak to teĎ v nwn funguje:

opasek(plášť) a kamenka se nescčítají (na stoprocent si jistej nejsem)
opasek a DD redukce se sčítá
DD redukce a kamenka se nesčítá

mě to prostě nejde do hlavy proč je to takhle
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Nejsem si jistej ale není to tak
že DD redukce je něco/- na fyzický a s páskama se to sčítá protože ty maj vždy na určitej typ dmg sečny/bodny/tupy tz. když ti bestie dá tupym a ty máš pásek tak počítá každý zvlášt nejdřív s eodečte jedna redukce a pak druhá... myslim že to je vidět v i konzoly(že se odečítá dmg jakoby dvakrát).

DD redukce se s featama na pohlcení sčítá. stejně jako u barbara.. ale tuším že barbar+DD se neščítá.. navíc tam je rozdíl v potřebným přesvědčení.

A ke kamence a pláštím to se nesčítá protože kamenka a pláště mají soak redukci. to znamená že některý zbraně jí prorazý některý ne kamenka je 10 /+5 tz. +5 to prorazí myslim.(tady si nejsem moc jistej.)

pokad máš větší pohlcení z kamenky než fyzickýho od DDčka tak by se měla počítat kamenka dokad jí z tebe nevymlátěj, jakožto největší resist.(Ale vubec si nejsem jistej jak to je když máš ktomu pohlcení od DD ještě pásek..)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Takze se to pokusim vysvetlit jeste jednou :smile:

:excl: NESCITA se nic s nicim, KROME featu DD, barbara a epicky redukce.

:excl: Rezistance, redukce a imunita jsou tri ruzne typy odolnosti na zraneni a KAZDA, se resi zvlast s ruznou prioritou (1. imunita, 2. rezistance, 3. redukce), imunitu v dalsich uvahach ignoruju.

:excl: Rezistance se ti vyhodnoti, pokud splnis pozadavek na typ zraneni (opasek na secny -> funguje v pripade secneho zraneni)

:excl: Redukce se ti vyhodnoti, pokud splnis pozadavek na typ zraneni nebo na "magicnost" (enhancement) zbrane (kamenka 10/5 pohlti fyzicka zraneni, pokud zbran utocnika je +1, +2, +3, nebo +4. Zbran +5 uz projde)

UVAHA: Podle me, system nyni bere redukci od DD jako lepsi nez redukci od kamenky (je X/- namisto X/5), proto ji systemove uprednostnuje. Ovsem, je taky mozne, ze dana potvora, na ktere jsi to testoval ma +5 zbran (malo pravdepodobne), nebo vznikla nejaka chyba ve vypisu (nepravdepodobne).

Doporucuji precist ty odkazy na wiki :clover:
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Možná sem to špatně napsal...

:excl: Sčítá se redukce a resist, redukce a redukce se nesčítá(kamenka a DDredukce NE!,Kamenka a pásky ANO!,DD redukce a pásky ANO!)

:excl: jinak ten bonus ze zbraně se vyhodnocuje pouze u Soak redukce to je např 10/+2 5/+4 atd.(obecně kouzla a pláště)

k tvojí uváze jestli je redukce větší jak 10/- tak se kamenka vubec nebere v potaz. a když je menší popravdě si nejsem jistej kdysy sem DDčko hrál a nemůžu si vzpomenout jak to bylokdyž byla menší než deset ale nejspíš to bude tak jak řikáš.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

hele nechci vypadat jako hlupák ale co se dá dělat, ale mám dojem, že DD redukce se počítá na všechny typy zranění, jak živly, kouzly tak i zbraněmi
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

nene, funguje to pouze na fyzická zranění
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

cybermisa píše: UVAHA: Podle me, system nyni bere redukci od DD jako lepsi nez redukci od kamenky (je X/- namisto X/5), proto ji systemove uprednostnuje. Ovsem, je taky mozne, ze dana potvora, na ktere jsi to testoval ma +5 zbran (malo pravdepodobne), nebo vznikla nejaka chyba ve vypisu (nepravdepodobne).

Doporucuji precist ty odkazy na wiki :clover:
neumím číst :)

ne jde mi o to že se mi počítá jen kamenka a prostě dostanu dmg 13 sečnou

kamenka: 10/5
DD: 3/-
opasek(plášť): 5/-

a já z těch 13dmg dostanu 3, což mi prostě přijde trochu nefer, měl bych dostat 0 pokud bych dostal 14dmg tak 1, jelikož si myslím že by se kamenka a DD mělo sčítat, když se sčítá pásek a DD, ještě sem ale nezkoušel jak funguje ochrana proti živlům a DD redukce, to by mě taky zajímalo

jen tak uvaha ohledně té kamenky a DD redukce aby se sčítali, prostě DD má tři věci co jsou u něj dobré jako bojovníka prestige class: DD redukce, 1d12 HP a postoj(+2str, +4con, +4AC dodge bonus, +2 all save trows) a myslím že právě ta redukce mu dosti pomáhá, ale ve finále pokud chodím s partičkou co na DD hází stále kamenku, ztrácí DD redukce smysl, samo kromě dispell hůlek, kreré občas létají

nechci plakat na rameni ale pláču, samo se s tím srovnám co nadělám, jen sem se chtěl zeptat na názor a na fakt jak to vlastně funguje
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše: :excl: Sčítá se redukce a resist


Ne, nescita se. Jsou to dve ruzne veci. Pokud splnis podminky pro kazdou, tak obe zafungujou s tim, ze rezist prvni a redukce druha. Redukce a redukce se scita jen pro pripady: DD feat, barbarsky feat a epicka redukce.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše: ne jde mi o to že se mi počítá jen kamenka a prostě dostanu dmg 13 sečnou

kamenka: 10/5
DD: 3/-
opasek(plášť): 5/-

a já z těch 13dmg dostanu 3,
Tak to mi prijde teda hodne podivne spocitany …

Kdyz dostanes 13 secnou zbrani typu +4 a horsi, tak by opasek 5/- na secny (rezistance) mel nejprve pohlitit 5 bodu a zbytek se prenese do stone skinu, tedy 8 bodu by se ti melo odecist ze zasobniku. Podle tech 3 dmg, co pises ze dostanes, mi to spis prijde, ze nedostavas secny zraneni (pasek je ignorovan) a stone skinu je dana systemem prednost pred DD, tedy tech 13 se zredukuje o 10 na 3 …
Naposledy upravil(a) cybermisa dne 25. 5. 2009 13.38, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět