Zmizení postav z OOC důvodů (smazání apod.)

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Zmizení postav z OOC důvodů (smazání apod.)

Příspěvek od Street_cz »

Nejdřív na začátek upřesním, že níže vyjmenované případy jsou pouze příklady, jde o úvahu.
Docela by mě zajímalo, jak mám jako postava na toto reagovat. Abych to upřesnil, mám (např.) postavu, která si je velmi blízká s jinou, ale hráč se dopustí nějakého prohřešku a jsou smazány všechny jeho postavy - včetně té, která mé postavě byla nejblíž. Rád bych v tomhle měl jasno, jestli to brát jako čistě OOC věc a nechat to být (smazat ji ze života) nebo jí vymyslet alternativu zmizení - např. že zemřel někde na výpravě a už mu nebylo pomoci či to brát prostě tak, jak to je, a to že zmizela a má postava nemůže vědět proč (a podle toho vyvinout následnou hru)… Pak se občas může naskytnout situace, kdy smazaná postava vlastnila věc mé postavy, ale z důvodů hráčské blbosti je postava i s mým itemem smazána... Je nějaká možnost domluvy s DM (s prošetřením, pokdu to je možné) o navrácení předmětu? Samozřejmě, pokud to nebude něco, co se dá bez problémů sehnat...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

OOC zmizení (smazání) postavy řeš tak jako kdybys nevěděl proč ta postava zmizela. Co by asi dělala tvá postava kdyby dlouho nepotkala toho přítele? Asi by ho hledala, zjišťovala kdo ho viděl naposled, kam asi šel.. taková záchranná nebo pátrací akce může být pěkným cílem a může zabavit nejen tebe.

Nebo když to byl jen třeba obchodní partner tak postava asi mávne rukou "někde ho něco sežralo" a jde si hledat nového. To záleží na tvé postavě jak se zachová. OOC znalost hráče že tu postavu už nikdy neuvidí je irelevantní a ve hře by se neměla nijak projevit.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Můj soukromý názor: dělat, že se nic nestalo je IC nesmysl. Stalo se, osoba zmizela. Možná ji někdo unesl... Ez většinou o dotyčném prohlašuje, že ho asi něco sežralo. Je třeba na Druhé straně a buď se vrátit nechce, nebo ho Mocnosti nepouštěj, což je většinou přesnější. Nebo ho unesli banditi a odvlekly na ostrov... možná o něm někdo slyšel. Také se s oblibou používá (zejména u mágů) různé astrální serepetičky, stázová pole, etc etc.

Edit: zase předběhnutej
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět