Summoni a hod na vuli

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Grundag
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 3. 2006 15.16

Příspěvek od Grundag »

HCRP server. Skvěle. Tak budu hrát samotáře, výborné podmínky. Sorcku? Né, ta je moc boostlá, nutilo by mě to vzít si pantera jako ostatní impotenti, to není RP, přeci. Vezmu Zloděje, fajn postava na samotářování, nic moc silnýho, ve městě jako doma, to by mohlo bejt fajn. Ostatní PC i NPC mě nechávají chladným, pokud se jim u pasu nehoupe měšec.
A ejhle, čtu fórum. Najít si partnera je životně důležité. Když si ho nenajdete, nedostanete XP tolik, jak ti, co se kamarádíčkují s každým a najdou si partymana za každou cenu. A já se ptám, co to má společnýho s HCRP? Nebo jsem si tu zkratku prostě vyložil špatně?
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ano to sis ji vyložil špatně. HC RP totiž nezávisí na světě a jeho nastavení ale na lidech kteří ho hrají. Pokud chceš skutečně hrát HC RP samotáře tak ti bude šuma fuk, že ostatní dostanou nějaký ten bonus při interakcích PC/PC a že přijdeš o nějaké ty výhody.

Pokud jsi četl fórum skutečně pozorně tak jsi jistě narazil i na důvody proč byl zaveden xp bonus při seskupení postav (záměrně bonus a ne postih pro samotáře, všiml jsi si toho?). Když 80% procent postav sóluje na surovinách a v dungeonech a zbytek jsou vyvrženci na ostrově (co hrají mimochodem dobře) nebo stálé páry tak to je špatně.

Proto podpora pro interakci PC/PC, neboť to je jádrem HC RP. Žít charakter, žít ho tak aby tě bavil a co víc - bavil ostatní. Je jedno jestli výpravami do neznáma, do dungeonů, sezením u ohně, ve městěch, vyprávěním, vyhrožováním a terorizováním....ale hlavní je zábava při kontaktu PC/PC. Proto je to taky on-line hra.

BTW: Pokud chceš hrát super RP samotáře co nikdy nikoho nepotká tak na to je nejlepší single. :bigwink:
Naposledy upravil(a) labir dne 9. 3. 2006 16.02, celkem upraveno 1 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

osvald píše:Jsem tu teprv dva dny. Ostrov vyvrhelu je fajn...
no, asi smůla, prostě sme nebyli doma - lodní lupen na pevninu stojí tři kila, takže když už jednou jedem, koukáme tam toho vyřídit co nejvíc a to někdy chvilku trvá
klidně to zkus znova, jestli se nebojíš :megalol:

@Alcatraz a spol. - zapomeňte někdy aspoň na chvilku na ten combatbox a na všechny ty čísílka, co tam lítaj, vaše postava zná prd a ne svoje šance na to či ono, jediná možnost jak je zjistit je zkoušet to a podle výsledku se příště zařídit, ať už dobře nebo špatně
zkuste někdy hrát bez inerface ("H"), možná budete překvapený
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Alcatraz píše: a nastin sanci? :) me proste takove veci zjistovat IC prijde minimalne nevhodne. Stejne jako hod vuli na Hold Person. Postava vi, jaky ma sance na udrzeni postavy, proto bych ja mel videt hod :) stejne jako imunitu na mind. Postava taky nebude zkouset ovladnout nekoho, kdo na to ma magickou imunitu.
Otestuj si to IC. Ten vzorec nebude publikovaný nikdy. Protože pak to nebude RP hra, ale stolní battletech - snaha namaxovat postavu v tom či onom směru a bez rizika. Riziko patří k životu.

Otestuj to IC a pak můžeš ty výsledky i IC třeba prodat. Naopak to přináší spousty možností - jen na ně přijít a s trochou fantazie je využívat.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Grundag píše:HCRP server. Skvěle. Tak budu hrát samotáře, výborné podmínky. Sorcku? Né, ta je moc boostlá, nutilo by mě to vzít si pantera jako ostatní impotenti, to není RP, přeci. Vezmu Zloděje, fajn postava na samotářování, nic moc silnýho, ve městě jako doma, to by mohlo bejt fajn. Ostatní PC i NPC mě nechávají chladným, pokud se jim u pasu nehoupe měšec.
A ejhle, čtu fórum. Najít si partnera je životně důležité. Když si ho nenajdete, nedostanete XP tolik, jak ti, co se kamarádíčkují s každým a najdou si partymana za každou cenu. A já se ptám, co to má společnýho s HCRP? Nebo jsem si tu zkratku prostě vyložil špatně?
Nestačím se divit... :no:
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

photter píše:nebyl náhodou hod na vůli při summonování v BG ? nebo si to z něčim pletu ?
Byl, házelo se tam když čaroděj povolal elementa. Házelo se pokud se nepletu jenom na elementy...
Wanting something does not give you the right to have it.
Grundag
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 3. 2006 15.16

Příspěvek od Grundag »

Jestli chceš hrát samotáře, pak ti jistě nevadí, že nebudeš dostávat XP. Co to je za hloupost? Já tady mluvím o znevýhodňování určitého postoji k mému charakteru a ty řekneš vybral sis sám, za to je málo XP. Trošku postavený na hlavu, nemyslíš? HCRP je tedy přesně co?
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Grundag píše:Jestli chceš hrát samotáře, pak ti jistě nevadí, že nebudeš dostávat XP. Co to je za hloupost? Já tady mluvím o znevýhodňování určitého postoji k mému charakteru a ty řekneš vybral sis sám, za to je málo XP. Trošku postavený na hlavu, nemyslíš? HCRP je tedy přesně co?
Čti si to pořádně... :angry:

Nikdo ti XP nebere, XP máš pořád stejný, akorát ti co nejedou sólovky dostávaji o něco víc.
Wanting something does not give you the right to have it.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Grundag píše:Jestli chceš hrát samotáře, pak ti jistě nevadí, že nebudeš dostávat XP. Co to je za hloupost? Já tady mluvím o znevýhodňování určitého postoji k mému charakteru a ty řekneš vybral sis sám, za to je málo XP. Trošku postavený na hlavu, nemyslíš? HCRP je tedy přesně co?
Přečti si znovu co jsem napsal a ne co si myslíš, že jsem napsal. "Pokud chceš skutečně hrát HC RP samotáře tak ti bude šuma fuk, že ostatní dostanou nějaký ten bonus při interakcích PC/PC a že přijdeš o nějaké ty výhody." To je RP pohled. Pohled "...Já tady mluvím o znevýhodňování určitého postoji k mému charakteru a ty řekneš vybral sis sám, za to je málo XP. " je pohled powergamera, tj. toho komu víc než na charakteru záleží na síle a moci postavy.

Hard Core Role Play. Ve velmi volném překladu by to asi bylo Hraní postavy tak jako by skutečně žila. Bez ohledu na nějaké xp, které jsou čistě OOC informace. Na našich stránkách www.equilibrie.cz je nástin jak se dá hrát RP. Není to vyčerpávající a už vůbec ne všeobsažné, ale do začátku to může pomoci.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Grundag
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 3. 2006 15.16

Příspěvek od Grundag »

Dobře, zeptám se tedy jinak. Když teda nezáleží na síle postavy, proč, opakuji PROČ reguluješ tímto způsobem XP?
A když se ozvu, tak jsem ošklivý PG. Opravdu, vtipná historka. Až ji budu někomu vyprávět, nebude mi věřit
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

photter píše:@Alcatraz a spol. - zapomeňte někdy aspoň na chvilku na ten combatbox a na všechny ty čísílka, co tam lítaj, vaše postava zná prd a ne svoje šance na to či ono, jediná možnost jak je zjistit je zkoušet to a podle výsledku se příště zařídit, ať už dobře nebo špatně
zkuste někdy hrát bez inerface ("H"), možná budete překvapený
"H" sem na alh používal jen málokdy kuli oknu s textem... Jinak okno s logem sem měl permanentně zavřený. A nepoužíval sem examine (bohužel sem se připravoval o ty popisy no...). A můžu vřele doporučit, je to zajímavý tak hrát :smile:

To Grundag - ehm... a to s tim panterem... no to radši nebudu komentovat...

Ale zpátky k summonům. jako oslabení vítam. Ale zase nevim nevim, jestli to neni trochu moc HC... Nebo spíš z hlediska logiky. Povolam LG Archona, ten se votočí a mojí NG postavu zmasakruje? Dal bych chování podle přesvědčení nebo nějakej hod. proč by měl vždycky útočit na mě? Prostě když bytost nezvládnu, bude se chovat přirozeně jako normální a ne ovládaná bytost. U zlejch můžu čekat že pudou po mě, jako u agresivních nebezpečnejch zvířat. U jinejch bytostí třeba že zůstanou stát, nebo se obrátěj proti nepřátelům (s tim že je nemůžu ovládat). Inteligentnější bytosti by se třeba mohly rozhodnout se navrátit do svý sféry nebo odkud je to vlastně vyvolávam :biggrin:

Podle mě je důležitý znemožnit to samotný vyvolání nebo omezit. Když se to nepovede, tak to účel splnilo, a je jedno jestli summon mága rozseká, uteče, postaví se na hlavu nebo já nevim co (z hlediska systému, mágovi pak samozřejmě jedno neni jestli po něm pude nebo ne :smile: ).
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Grundag píše:Dobře, zeptám se tedy jinak. Když teda nezáleží na síle postavy, proč, opakuji PROČ reguluješ tímto způsobem XP?
A když se ozvu, tak jsem ošklivý PG. Opravdu, vtipná historka. Až ji budu někomu vyprávět, nebude mi věřit
Zase. Čti co lidi píšou a ne co si myslíš, že píšou. Nikde nepíši cokoliv o ošklivém PG - v principu se PG s RP dokonce nevylučuje. Jen je méně obvyklé.

A proč reguluji xp? Nereguluji. Jedná se o bonus (bonus=něco navíc) pro ty co nejsou sólo, nikoliv postih (postih=něco vzít) pro sólové postavy. A důvod jsem už psal např. v příspěvku s časem 16:02.

Opět je to nepochopením z čeho pramení zábava na RP serveru. Není to ze zabíjení příšer (i když tam je) není to z dolování a sbírání surovin (i když tam je), ale právě z interakce PC/PC. Někdo to ví a hraje tak a baví se, někdo třeba začíná a pak mu ten bonus může pomoci nasměrovat směrem, na který by třeba nemusel přijít. A to že hrát třeba ubohého žebráka co neumí nic může být a kolikrát je mnohem a mnohem zábavnější nežli hrát pána světa s neomezenou mocí.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

kolja píše:
Podle mě je důležitý znemožnit to samotný vyvolání nebo omezit. Když se to nepovede, tak to účel splnilo, a je jedno jestli summon mága rozseká, uteče, postaví se na hlavu nebo já nevim co (z hlediska systému, mágovi pak samozřejmě jedno neni jestli po něm pude nebo ne :smile: ).
Souhlas. Proto se chystám zavést i tyhle možnosti. Vlastně budou čtyři, s pravděpodobností podle summona. Útok na pána, odvolání, vlastní život, zešílení s útokem na cokoliv okolo. Pak to skutečně bude asi lepší. :smile:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Grundag
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 3. 2006 15.16

Příspěvek od Grundag »

Nikdo nechce hrát pána světa, teda aspoň já ne, jak sis mohl vyvodit z jednoho z mých předchozích příspěvků. Odpustím si poznámku o paralele s našimi politickými stranami a zeptám se bez ironie: Tvrdíš, že zvýhodnění jedněch není postih pro druhé? Myslíš to vážně?
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Grundag píše:Nikdo nechce hrát pána světa, teda aspoň já ne, jak sis mohl vyvodit z jednoho z mých předchozích příspěvků. Odpustím si poznámku o paralele s našimi politickými stranami a zeptám se bez ironie: Tvrdíš, že zvýhodnění jedněch není postih pro druhé? Myslíš to vážně?
Když se na všechno koukneš z opačné strany tak se ti vztahy obrátí. Pokud to budeš chtít chápat jako postih s tím že ti systém ubližuje tak to tak budeš chápat i kdybych nechal spadnout Prvotní kámen na Desku.

Důvody, které k tomu vedly a proč to tak je už znovu psát nebudu - najdeš je výše. Je na tobě jak si to přebereš.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Grundag píše:********
Covicku, ty to beres moc osobne … To, ze jsi s nekym v parte a dostavas vic XP je fajn. Ale je zcela na tobe, zdali v te parte budes chtit byt nebo ne.
Dam ti priklad na me postave.

Vcera po zavedeni tohoto systemu, jsme se sesli tri, hned jsem zacli dostavat o par XP vice. Chvilku jsme klabosili a pak jsme se normalne rozesli a hned jsme meli o pra XP mene. Nikomu nam to nevadilo. Bylo nam jedno, ze jsem zacli mit o par XP mene.
Predtim, jsme za to zadne XP nemeli a nevadilo nam to. Chovame se, jako by se nam nic nezvisilo a o tom RP je.
I ty jako zlodej, muzes mit vic XP, nevim jak jsi prisel na to, ze hrat zlodeje znamena nemoci byt mezi lidmy. Naopak zlodej je velice druzny clovek a to prave proto aby prezil.
To, ze jsi se rozhodl hrat postavu , jako samotar, je jen a jen tve rozhodnuti. Nemas za to , zadny postih a jen nemas bonus. A pozor na to. Ono staci byt v mistnosti, aby jsi ty XP dostaval, nemusis stema postavama kecat a byt snima primo v kontaktu.

Hehe priznam se , ze nechapu co ti vadi … Nikdo te neomezuje , nikdo i nebrani hrat s ostatnima a nikdo ti nerekl nic spatneho. Jen ty sam v tom hledas problem … Je to muj a jen muj nazor a pohled, co jsem si udelal z toho co jsi zatim napsal.

IxTremist: :clap: :yes:
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Grundag
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 3. 2006 15.16

Příspěvek od Grundag »

Asi jo, asi to beru moc osobně :bigwink:
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Vratim se jeste ktem sumonum.
Pokud se sumon odtrhne, mel by ztratit cast sve zivotni sily (zivotu) a to same sesilatel.
Pokud uz to brat HCRPG tak sevsim vsudy :bigwink:

Jelikoz kdyz neco vyvolate,davate dotoho cast sve zivotni energie.Pokud o to pouto prijdete a nebo je pouto pretrzeno, tak o tu energii prijdete a to same sumon.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Psanec píše:Vratim se jeste ktem sumonum.
Pokud se sumon odtrhne, mel by ztratit cast sve zivotni sily (zivotu) a to same sesilatel.
Pokud uz to brat HCRPG tak sevsim vsudy :bigwink:

Jelikoz kdyz neco vyvolate,davate dotoho cast sve zivotni energie.Pokud o to pouto prijdete a nebo je pouto pretrzeno, tak o tu energii prijdete a to same sumon.
Hmm, zajímavá myšlenka, ale mechanika povolávání summonů je poněkud jiná. Takhle to funguje u přítelíčků a zvířecích společníků a tam je přenos zranění proveden a nehrozí "odrtržení" přítelíčka či zvířátka - jsou se svým pánem spjati příliš těsně.

Když se povolává summon, jedná se o dočasný a neúplný sférální přesun. Ten summon je někde doma a sesilatel jej povolá z jeho sféry k sobě. Povolání není úplné, podstata summona dlí stále v jeho domácí sféře. Proto po jeho smrti nebo odvolání se summon automaticky vrací zpět domů do své sféry. Nadneseně se dá říci, že je to stejný princip jako vyvolání démonů z pekla. Takže summon není se svým vyvolavatelem nikterak spjat, jediné co ho drží v poslušnosti je kouzlo a vůle sesilatele. Proto také když sesilatel medituje a přeruší tak kontrolu nad summonem, tak summon zmizí domů. U přítelíčků a zvířecích společníků se toto neděje.

Nově jen jde, že se summon vykroutí z kouzla a moci vůle sesilatele a osamostatní se. :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

Labir píše:Nově jen jde, že se summon vykroutí z kouzla a moci vůle sesilatele a osamostatní se. :bigwink:
Cimz by se mel automaticky odvolat. Protoze kdyz ho nedrzi vule, tak se prirozene vrati do sve sfery :) Coz mi prijde rozhodne nejlogictejsi zhlediska IC.

2Photter a cisla: asi se jen rozchazi nase predstavy o fungovani. Jsem mag. Kdyz se pokusim nekoho ovladnout, tak to nevypada tak, ze otevru nejaky lexikon kouzel, reknu Abraka dabra a cilova postava musi udelat co reknu (Saxana, Harry Potter model). Jedna se o mentalni upravy prostoru kolem sebe. Ovladnout nekoho musim delat pres manipulace s vedomim. Ver, ze kdyz tohle zacnu delat, tak sakra dobre vim, jak je cil mentalne odolny, jak velky odpor cizi vule musim prekonat a jak dlouho a jak moc je treba se soustredit, abych ho udrzel "svazaneho". Obecne plati snad jen, ze kdyz prevezmu kontrolu, tak mam tu tezsi cast za sebou a cil ma o dost horsi sance se vymanit, nez ubranit. Nicmene, pokud mi v manipulaci zabrani magicka ochrana, tak to poznam. Pokud mi v manipulaci zabrani silna vule cile, tak to pozname oba. Se skrytym logem, by cil nemel snad ani poznat, ze se ho nekdo pokousi ovladnout? Krom toho, se skrytym logem jsem odkazan vyhradne na kruhove menu :/ Nevim jestli HCRP je o tom, naucit se rychle a zhlavy klikat, kdyz vim, ze postava by reagovala ihned primerene reakcim. To nemluvim o dost znevyhodnenym Counterspellu, ktery ma graficky efekt a nejednoduche prakticke aplikaci.

Nemluve o tom, ze kdyz nekdo zacne kouzlit, tak jedine v logu poznam kouzlo, apod. Nevim jestli hrajes figtera, nebo podobny povolani, kterymu je log asi opravdu na nic.

Zjednodusene jsem presvedcen, ze vsechny tyhle hody na vuli by mely byt znamy. Skryty muzou zustat hody treba na Reflexy pri firebalu, blescich nebo na fortitude pri wailu, Phantasmal K. protoze tam ja vytvarim efekt a nevim co to udela s cilem (svoje zachranny hody bych videt mel). Bud umre, nebo bude zit. Nemam tuseni jestli to bylo tesne. Tam bych mel IC zkouset sance a bude to v poradku. Ale u toho, jestli vuli udrzim summona vim prece IC velmi dobre, jestli sem povolal balora, ktery se usklibne a prerusi spoj, nebo malou mys, ktera moji mysli nemuze konkurovat.
Odpovědět