Infravidění

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Infravidění

Příspěvek od Sethiel »

V dotvoření postavy je možnost "Infravidění" v sekci Zrak. Předpokládám, že to znamená Neverwinterácký Noční vidění (jako mají trpaslíci), a ne Ultravidění (jako kouzlo) - pokud mi to může někdo potvrdit nebo vyvrátit, ať tak prosím učiní.

Otázka je … když jsem hrál Neverwintery, nikdy jsem si nevšiml, co to vlastně konkrétně dělá (Low-light vision a Dark vision), jaký to má dopad. Způsobuje to, že je obrazovka míň tmavá? Nebo to modifikuje nějaké hody? Nebo co vlastně?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Jedná se opravdu o Ultravidění (jako kouzlo).
Co se otázky týče - nevím, jestli jsi měl někdy postavu trpaslíka. Pokud jo, mohl sis všimnout, že třeba v nějaké jeskyni máš okolo něj slabé světlo - něco, jako bys na sobě měl kouzlo "Světlo" akorát s mnohem menší intenzitou záření a dosahu... někdy si to schválně zkus - vem trpaslíka do nějaké jeskyně nebo někam, kde je opravdu tma.. pak vem člověka :)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Potvrzuji, že se jedná o runu s Ultraviděním.
Dark Vision má větší dosah vidění ve tmě než Low-Light Vision.
S Dark Vision vidíš (PC, NPC, monstra) stejně daleko ve tmě i na světle.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

No nevím, já si žádnýho rozdílu ba dokonce mezi normálním a viděním ve tmě nevšiml... ale jsou rozdílný hody... s viděním ve tmě nemá postava penalizaci do všímavosti (-5) když není osvětlená.. grafickýho rozdílu jsem si nevšiml.
Jak je to s runou, nevím.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Re: Infravidění

Příspěvek od KaTo »

Doplním George:
Darkvision (noční vidění - jako mají trpaslíci a některé povolání a prestižky) - graficky posouvá tmu do "šera" (vpodstatě softwarově vytažený "brightness" na monitoru).
Ultravidění (jako kouzlo) = umožňuje vidět i ve tmě, dokonce i v magické tmě. Graficky běžnou tmu "prosvětluje" lehkým fialkovým, světlem. Nicméně zároveň umožňuje Ultravidění vidět i skrz Temnotu (tj. kouzlo). Graficky sice nevidíš nic, ale(!) můžeš zaměřovat nepřítele (často využíváno např. mágy, kdy s dvojicí kouzel Ultravidění a Temnota takto zabíjejí(li) ne-TSkové NPC protivníky). :megalol:
Obrázek
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: Infravidění

Příspěvek od Street_cz »

KaTo píše:Darkvision (noční vidění - jako mají trpaslíci a některé povolání a prestižky) - graficky posouvá tmu do "šera" (vpodstatě softwarově vytažený "brightness" na monitoru).
tohle jsem testoval a není to přesné... opravdu, jak jsem psal to osvětluje nejbližší okolí postavy, nevšiml jsem si, že by mi to zešeřilo celou oblast ze tmy :)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Infravidění

Příspěvek od George »

Street_cz píše:
KaTo píše:Darkvision (noční vidění - jako mají trpaslíci a některé povolání a prestižky) - graficky posouvá tmu do "šera" (vpodstatě softwarově vytažený "brightness" na monitoru).
tohle jsem testoval a není to přesné... opravdu, jak jsem psal to osvětluje nejbližší okolí postavy, nevšiml jsem si, že by mi to zešeřilo celou oblast ze tmy :)
Přesně, ale to malý osvětlený okolí kolem postavy.. není to i bez vidění ve tmě?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: Infravidění

Příspěvek od Street_cz »

George píše:
Street_cz píše:
KaTo píše:Darkvision (noční vidění - jako mají trpaslíci a některé povolání a prestižky) - graficky posouvá tmu do "šera" (vpodstatě softwarově vytažený "brightness" na monitoru).
tohle jsem testoval a není to přesné... opravdu, jak jsem psal to osvětluje nejbližší okolí postavy, nevšiml jsem si, že by mi to zešeřilo celou oblast ze tmy :)
Přesně, ale to malý osvětlený okolí kolem postavy.. není to i bez vidění ve tmě?
já mám právě za to, že není... pff, ale teď si nejsem vůbec jistej :blush:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Aha, díky moc :) Ještě jedna otázka … pokud je to skutečně Ultravision, znamená to, že okolo mojí postavy bude permanentně animace těch očí (tak jako když se zakouzlí Ultravision), nebo je to jen stejný efekt bez animace?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Sethiel píše:Aha, díky moc :) Ještě jedna otázka … pokud je to skutečně Ultravision, znamená to, že okolo mojí postavy bude permanentně animace těch očí (tak jako když se zakouzlí Ultravision), nebo je to jen stejný efekt bez animace?
nene, na EQ sou ty permanentní efekty očí odstraněny...ať už u runy či u kouzla
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Ale pozor, kouzlo ultravidění se myslim projevuje i za světla ve dne tím, že blízké okolí vykresluje v takové přesvětlené nafialovělé záři. Předpokládám, že runa to bude dělat také, tak aby ti nevadilo se na to stále koukat.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Anade píše:Potvrzuji, že se jedná o runu s Ultraviděním.
Dark Vision má větší dosah vidění ve tmě než Low-Light Vision.
S Dark Vision vidíš (PC, NPC, monstra) stejně daleko ve tmě i na světle.
A tohle platí i pro Ultravision?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Nene, infravidění nic fialového nedělá, alespoň mi se nezdá že by dělalo, tedy, jedná se o hraničářské infra.. možná magické to dělá.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Jája CZE píše:Nene, infravidění nic fialového nedělá, alespoň mi se nezdá že by dělalo, tedy, jedná se o hraničářské infra.. možná magické to dělá.
Já to teď zkoušel v základních Neverwinterech, abych se koukl, jak moc je to špatný … teda to magický (počítám, že ta runa je stejná jako kouzlo, protože je to jen jiný způsob aplikace stejného efektu, ale až tak moc do toho nevidím, abych si byl jistý) … no a je to určitě fialový a to dost znatelně. Ale možná jen když člověk vidí ten rozdíl, asi se na to dá zvyknout. Spíš se bojím, že mi to bude ničit atmosféru tmavých a ponurých míst …
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Sethiel píše: Spíš se bojím, že mi to bude ničit atmosféru tmavých a ponurých míst …
S tím tak nějak při používání ultravidění bys mohl počítat, ne? :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

The_Balrog píše:
Sethiel píše: Spíš se bojím, že mi to bude ničit atmosféru tmavých a ponurých míst …
S tím tak nějak při používání ultravidění bys mohl počítat, ne? :)
a k tomu ti to povačšine rozhodi ešte nasvietenia, tiene a svetelne efekty. Zlaty slepy človek :biggrin:
Because I'm Batman !!!
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

The_Balrog píše:
Sethiel píše: Spíš se bojím, že mi to bude ničit atmosféru tmavých a ponurých míst …
S tím tak nějak při používání ultravidění bys mohl počítat, ne? :)
To jo, špatně jsem to formuloval :bleh: … čekal jsem, že se mi třeba ozve někdo, kdo s takovou postavou dlouhodobě hraje, a potvrdí/vyvrátí mi to. Jestli se dá zvyknout bez větší újmy, nebo některé lokace prostě vypadají příšerně.

Pokud totiž vlastnost postavy bude kazit zážitek hráče, pak to za to asi nestojí, i kdyby to zahrnovalo i True Seeing a neoslepitelnost a navrch dva tucty velbloudů.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

Sethiel píše: To jo, špatně jsem to formuloval :bleh: … čekal jsem, že se mi třeba ozve někdo, kdo s takovou postavou dlouhodobě hraje, a potvrdí/vyvrátí mi to. Jestli se dá zvyknout bez větší újmy, nebo některé lokace prostě vypadají příšerně.

Pokud totiž vlastnost postavy bude kazit zážitek hráče, pak to za to asi nestojí, i kdyby to zahrnovalo i True Seeing a neoslepitelnost a navrch dva tucty velbloudů.
No jooo... hraju s tím dlouhou dobu a je to úplně v pohodě, ve dne to vidět neni a v noci je ta fialková záře spíš neznatelná a zvykneš si hodně rychle, většině lokací to dává trochu tajemný nádech. Žádné jiné efekty to nemá (očíčka nad hlavou nebo tak). Po pravdě doteď nemám ověřenou tu magickou tmu, mám ale pocit, že pomocí tab cílit můžu (já se teda domníval že to tak mají všichni :blush: ).
Někdy zkusím v mag. tmě seslat i kouzlo ultravidění, jestli bude nějaký rozdíl.
Jo a velbloudů jsem dostal jen tucet... tak to bude asi nějakej bug ne?
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

dave píše:Někdy zkusím v mag. tmě seslat i kouzlo ultravidění, jestli bude nějaký rozdíl.
Rozdíl v zobrazení v kouzlu temnota s a bez ultravize není vidět. Jinak asi nejlepší na ultravizi je, když se přijde do nějaké lokace, kde nejsou nastavena opravdu žádná světla. To tam pak člověk stojí a přemejšlí co všichni blbnou že neviděj :D
dave píše:Jo a velbloudů jsem dostal jen tucet... tak to bude asi nějakej bug ne?
Jo, to nevim, já mám slona.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět