Placos

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Zbytečně to komplikujete. Stačí zachovávat jednoduchá pravidla:

:excl2: Jeden hráč - jedna instalace NWN.

:excl2: Nepřipojuji se za "cizí" účty.

:excl2: Nepřendavám předměty jenž měla jedna moje postava (za kterou jsem hrál a je jedno jak na jakém účtu a instalaci) na jinou moji postavu (jedno z jakých OOC nebo IC důvodů proti pravidlům to je tak jako tak).

Vy jste to tak totálně zblbli hraním za cizí postavy z jiné instalace a přendaváním předmětů mezi nimi (a důvod je vcelku irelevantní proti pravidlům to je), že je teď nemožné obecně říct který předmět je označen jako "majetek" jakého hráče (DM si to mohou zobrazit předmět od předmětu) a jak či kdy dojde opět k situaci "dostal předmět co měla jiná jeho postava".

Kdybyste to nekomplikovali na (někdy za) hranou pravidel tak k téhle situaci vůbec nedošlo, jen se čas od času stávalo, že se k postavě dostal oklikou náhodou předmět jenž měla jiná postava hráče a to se vždy nějak vysvětlilo (děje se to tak 1x za 2-4 real měsíce).

Teď to ignorujte a hrajte dál než se vám srovná PGR k nule. Mezitím nechejte předměty v trezoru být. Až se vám to srovná k nule, tak můžete zkusit vzít jeden předmět - počkat cca 30 sec - zkontrolovat PGR a pak jet dál, když vám výrazně klesne … no tak byl registrovaný že jej měla jiná postava na účtu či instalaci za kterou jste někdy hráli. Takže problém se primárně týká účtů Dantese, pro Luelle se bude projevovat zřejmě méně.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Chjo :(

Jenže to tak bylo schválně... schválně mám děti a matku na jinm účtu a to proto, abychom se ty děti mohli střídat :(
16? Tak to je v pohodě
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

O věci v trezoru ani tak nejde. Žádný cenosti tam nejsou a klidně je vyhodím do popelnice a koupím znova. O ty věci vážně nejde.
Je tam jídlo, nějakej stan..
Jde o něco jiného. Jde o budoucnost, minulost nechme být. V pondělí vyprší Luelle ten automatický BAN, připojí se od sebe se svým CD klíčem. Pokud jí já dám nově vytvořený klíč od bytu, bude to problém?
To je to oč mi jde. Protože nemůžu hrát manželský pár s postavou které nemůžu nic dát. A tady nejde o nějaký bohaství, tady jde o praktický věci - klíč od bytu například, kytku atd.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Navíc by mě zajímalo jak maj při tomhle systému rodiče živit svoje děti. To si má pětiletý dítě vydělávat na jídlo?
16? Tak to je v pohodě
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Lu, to co píšeš šlo dřív, teď s tím už nic nenaděláme. Systém je systém. Tohle opravdu neřeš prosím.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Luelle píše:Navíc by mě zajímalo jak maj při tomhle systému rodiče živit svoje děti. To si má pětiletý dítě vydělávat na jídlo?
Proto většina ostatních má děti jako henchmany (aby mohly být s oběma rodiči) a nebo hraje dítě někdo úplně jiný - třetí.

Henchman nepotřebuje jíst, spát, nic...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Luelle: Požádej o plat pro dítě, jako kapesné na jídlo, pití a šaty.

Aefar: jenže takové dítě nezahraješ bez postavy rodiče.
Naposledy upravil(a) kokosak dne 4. 6. 2009 12.30, celkem upraveno 1 x.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Aefar píše:
Luelle píše:Navíc by mě zajímalo jak maj při tomhle systému rodiče živit svoje děti. To si má pětiletý dítě vydělávat na jídlo?
Proto většina ostatních má děti jako henchmany (aby mohly být s oběma rodiči) a nebo hraje dítě někdo úplně jiný - třetí.
Jenže ty postavy existují už dva roky a v té době jsi jako miminko dostal předmět... a když mohly běhat udělala se postava a dostala dětské tělíčko.
16? Tak to je v pohodě
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Aefar píše:
Luelle píše:Navíc by mě zajímalo jak maj při tomhle systému rodiče živit svoje děti. To si má pětiletý dítě vydělávat na jídlo?
Proto většina ostatních má děti jako henchmany (aby mohly být s oběma rodiči) a nebo hraje dítě někdo úplně jiný - třetí.

Henchman nepotřebuje jíst, spát, nic...
Bohužel to za nás ještě nebylo.. mám ten pocit, ale hádat se nechci. To dítě máme real rok.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Luelle píše:
Aefar píše:
Luelle píše:Navíc by mě zajímalo jak maj při tomhle systému rodiče živit svoje děti. To si má pětiletý dítě vydělávat na jídlo?
Proto většina ostatních má děti jako henchmany (aby mohly být s oběma rodiči) a nebo hraje dítě někdo úplně jiný - třetí.
Jenže ty postavy existují už dva roky a v té době jsi jako miminko dostal předmět... a když mohly běhat udělala se postava a dostala dětské tělíčko.
Takže je to tak jak sem si myslel.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

kokosak píše:Luelle: Požádej o plat pro dítě, jako kapesné na jídlo, pití a šaty.

Aefar: jenže takové dítě nezahraješ bez postavy rodiče.
Sociální dávky, jo? Ještě tu chybí rodina s dvaceti děckama, který budou vydělávat jen přídavkama na děti, a už tu budem skoro jako doma :clover:

Co se problému týče, nepochopil jsem ho do detailu, budu se řídit Labirovejma radama výše (jinak mě to ani nenapadlo) a doufat, že nebude problém. Dál to nechci řešit, příliš mnoho hru otravujících věcí, různí hráči, různé účty, různé IP, různé klíče, různé klíče od bytu … uh.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Tak my se Labirovýma radama budem řídit taky, to není problém. Dřív byl jinej systém, teď je to úplně jiné. Děti se řeší jinak, není potřeba je mít na účtu. Dřiv to jinak nešlo, s tím nic nenaděláš.
Ono nedocházelo k nějakýmu hraní na obou učtech. Jestli se to stalo jednou? Beth si chtěla vyjít s dětmi a hrát děti tak sem si vzal ji. Jestli to je zločin? Tady to vypadá že já hrál půl času za ni a ona za mě - tak to se v žádném případě nestalo.
Stalo se, nezříkám se odpovědnosti, ale svědomí mám naprosto čisté. Jestli sem někdy porušil nějaký pravidlo, tak v tom rozhodně úmysl nebyl.
Tehdy byl prostě jiný systém a všechno fungovalo jinak.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

jo jen párkrát jsme obráceně... teřba když se konala oslava narozenin a musel tam být oslavenec i hostitelka.…
16? Tak to je v pohodě
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

No nic, odpoledne předám klíč od bytu a uvidíme co se stane. Díky všem co se konstruktivě snažili pomoct a prosím o uzavření.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Dantes píše:No nic, odpoledne předám klíč od bytu a uvidíme co se stane. Díky všem co se konstruktivě snažili pomoct a prosím o uzavření.
V nejhorším se můžete domluvit s třetí osobou, která by vám pro dítě věci koupila a pak by jste se vyrovnali. Není to zrovna nejelegantnější řešení, ale rozhodně by to šlo.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

NiamCK píše:
Dantes píše:No nic, odpoledne předám klíč od bytu a uvidíme co se stane. Díky všem co se konstruktivě snažili pomoct a prosím o uzavření.
V nejhorším se můžete domluvit s třetí osobou, která by vám pro dítě věci koupila a pak by jste se vyrovnali. Není to zrovna nejelegantnější řešení, ale rozhodně by to šlo.
Díky, jinak to bohužel asi nedopadne.
Já chtěl s Argem po dnešku skončit.. Ale Lu mě ukecala abych tomu dal ještě šanci. Tak dám a uvidím, třeba to nebude tak hrozný jak to na první pohled vypadá.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Ještě jednou díky všem a teď už opravdu prosím o uzavření.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

NiamCK píše:
Dantes píše:No nic, odpoledne předám klíč od bytu a uvidíme co se stane. Díky všem co se konstruktivě snažili pomoct a prosím o uzavření.
V nejhorším se můžete domluvit s třetí osobou, která by vám pro dítě věci koupila a pak by jste se vyrovnali. Není to zrovna nejelegantnější řešení, ale rozhodně by to šlo.
Problém je v okamžiku kdy hrajete za jednu postavu dítěte na střídačku dva a zároveň máte své dvě postavy za které hrajete sami a chcete od těchto svých postav přendat věci oné střídací postavě za kterou momentálně hraje ten druhý. Tak to fakt nejde a je to i proti pravidlům, jedno jak IC zdůvodněno.

Pokud chcete mít "herní děti jako postavu" tak to udělejte jednoduše - za dítě bude hrát jen jeden a ten tu postavu dítěte bude mít na svém účtu. Můžu ji tam i přenést z jiného účtu. Pak mu může ten druhý předávat cokoliv. Pokud máte děti dvě tak na druhého připadne druhé dítko na jeho účtu.

Schematicky:

Hráč H1 - vlastní účet U1 s postavou P1 a účet Ux s postavami Px a Py.
Hráč H2 - vlastní účet U2 s postavou P2 a také účet Ux s postavami Px a Py.
Postava P1 ani postava P2 nemůže nic předat postavám Px a Py, respektive je pravděpodobné že je PLACOS detekuje jako přendavání věcí (může se stát že to projde, to zálěží na konkrétní posloupnosti manipulace s věcí a na tom kdo jak byl za co nalogovaný). Takže tenhle styl je špatně.


Hráč H1 - vlastní účet U1 s postavami P1 a Px.
Hráč H2 - vlastní účet U2 s postavami P2 a Py.
Pak může postava P1 cokoliv předat postavě Py a P2 cokoliv postavě Px. Předpokladem je, že se hráči nelogují na své účty navzájem, ale jen na ty své, Tj. H1 si nezahraje za Py a H2 si nezahraje za Px. Jedna postava má jen jednoho hráče. Takhle je to správně.


Problém je v tom, že jak jste čachrovali s těmi postavami, účty a věcmi, tak je naprosto nemožné říct jak se co teď bude chovat. Mohu vám přesunout děti na vaše účty a pak je třeba vyčistit trezor (musí udělat DM, pokud se toho dotknete tak riskujete snížení PGR) a vyčistit věci na všech postavách (to můžu jen já po domluvě a po tom transferu postav). Takže postup bych viděl následující:

1. Domluvit se se mnou o nějakém večeru kdy budeme moct na 30 min všichni.
2. Odlogujete se a provedu přesun postav z účtů jaké mi dáte na účty jaké mi pošlete (nutno zcela přesně).
3. Nalogujete se za svoje rodičovské postavy - provedu čistku metadat věcí.
4. Nalogujete se za dítka vám svěřená (viz. zelený příklad výše) - provedu čistku věcí.
5. Zlikviduji obsah trezoru.

pak by to mělo být v pořádku pokud budete jednat podle zeleného příkladu výše.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Díky moc Labire.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Labire díky moc =)

Prostě jsme nemohli tušit, co se stane... hlavně když já nemohla skoro 9 měsíců hrát. Určitě se domluvíme. Moc děkujeme =)
16? Tak to je v pohodě
Odpovědět