Placos

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Placos

Příspěvek od Dantes »

Tak přiznám se že už nerozumím vůbec ničemu..

Přijdu k vetešníkovi v Mithu a prodám přebývající věci z inventáře, většinu z nich už nosím moře IC let. Pak se jdu kouknout vedle, zavřu truhlu a najednou se objeví hláška že sem podvodník, že podvádím.. placos -3.. a vydáno varování.
Co sem provedl? Stalo se to někomu už?
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nevynesl jsi náhodou něco omylem z obchodu?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Nejspíš jsi udělal něco, co se dá zneužít a co PLACOS kontroluje. Mohl být na vině třeba i lag.
Pokud jsi nic neudělal, DM ti nejspíš PGR vrátí do původní hodnoty až se to prověří. Neomezuje-li tě to nějak hrej normálně dál.

EDIT: Také nemuselo jít o reakci na bezprostřední akci.
Naposledy upravil(a) Roma dne 3. 6. 2009 22.21, celkem upraveno 2 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Kdepak, nic sem nekupoval, jen sem prodával. Šel sem vedle a koukal jsem na malířské plátno v truhle, zavřu truhlu a vyskočila hláška.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Roma píše:Nejspíš jsi udělal něco, co se dá zneužít a co PLACOS kontroluje. Mohl být na vině třeba i lag.
Pokud jsi nic neudělal, DM ti nejspíš PGR vrátí do původní hodnoty až se to prověří. Neomezuje-li tě to nějak hrej normálně dál.
Nejsem si jist že placos jde upravit. Řeknu upřímně že před pár dny jsem měl pro nové systémy jen slova chvály. Ovšem za dva dny jsem bohužel byl nucen změnit názor. Neberte to prosím nikdo ve zlým, ale tak to prostě je.
Já nic neporušil a sem trestán.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

aj Placos je len človek.

Nemožu to robit predmety čo kolovali po tej vaše rozsiahlej rodinke skrz učty a postavy ?
Because I'm Batman !!!
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Stalo se mi něco podobnýho, lognu se a vesele hraju, asi 5 IR minut.…..šel sem hned spát, postava se probere, koukne na nějaký věci v trezoru doma a bum, 2x minus za podvádění. Ale tak neřešil sem to, za pár dnů sem to zas dostal zpátky na nulu:)
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

allekoo píše:aj Placos je len človek.

Nemožu to robit predmety čo kolovali po tej vaše rozsiahlej rodinke skrz učty a postavy ?
Nejsem si ničeho vědom. Luelle už víc než půl reálnýho roku nehrála kvůli technickým problémům. Pokud teď PLACOS po tom omylu s klíči (ten beru na sebe, holt klíč je taky předmět, měl sem na to myslet) považuje můj a její účet za jeden, bude to znamenat že se jeden účet bude muset zrušit a jedna z těch postav vytvořit znovu?
Znamenalo by to vyhodit všechny předměty z trezoru, protože už si opravdu nepamatuju co koupila ona a co já.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

No to je ono, pokud hrajete ze dvou účtů z jednoho počítače a mícháte předměty tak je jasné že to PLACOS chápe jako přendavání. S tím ani nic dělat nebudu, protože by to šlo zneužít. A doba po jakou nemá předmět nikdo v ruce je vcelku irelevantní. Předměty z jednoho počítače se na postavy na tom počítači míchat nesmí.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Znamená to tedy, že stačí jediné lognutí na ten účet z mého počítače aby to placos považoval už trvale za můj účet?
To je totiž docela průšvih. V tom případě by to znamenalo že ty dva účty co má Luelle - Luelle a romaneskum by se museli smazat, protože je to teď prakticky nepoužitelné.
Neumím si představit že dvě postavy co spolu hrají nejvíc by si nemohli nic předat. V praxi to znamená totiž i klíče od bytu, kus masa atd.
Mezi těmi účty nikdy nedocházelo k přesouvání předmětů kvůli zisku či nějakému prospěchu. Třeba se šlo a koupilo se jídlo, to se dalo do trezoru a pokud někdo měl hlad tak si to jídlo vzal.
Praktický trest smazání všech postav mi přijde v tomhle případě hrozný. Nešlo by to nějak vyřešit v tomhle jednom konkrétním případě například přesunem postav na nově vytvořený účet?
Hrajeme tady přes dva roky, žádné pravidlo jsme vědomě nikdy neporušily, chápu že kvůli jedné události se PLACOS měnit nebude, ale tenhle trest mi přijde hrozný.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak hele, hlavně to nechápej jako trest - je to prostě princip, na kterém ten systém funguje. Opravdu nejde nijak zařídit, aby systém na serveru poznal, kdo sedí za vaším počítačem :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Nepochopil jsem, může mi to prosím někdo vysvětlit, přesně za jakých podmínek se vyskytuje tenhle problém?

Plánujeme hrát na EQ dva z naší domácí sítě, což není jeden počítač, ale navenek jedna IP. Je tam nějaký problém?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Sethiel píše:Nepochopil jsem, může mi to prosím někdo vysvětlit, přesně za jakých podmínek se vyskytuje tenhle problém?

Plánujeme hrát na EQ dva z naší domácí sítě, což není jeden počítač, ale navenek jedna IP. Je tam nějaký problém?
Jestli jsem to pochopil, není problém v jedné IP, ale v jednom CD klíči, v tu chvíli jsou všechny účty se stejným CD klíčem chápány systémem jako jeden hráč. Jinými slovy, bylo by vhodné, aby každý investoval do koupi vlastní hry.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Sethiel píše:Nepochopil jsem, může mi to prosím někdo vysvětlit, přesně za jakých podmínek se vyskytuje tenhle problém?

Plánujeme hrát na EQ dva z naší domácí sítě, což není jeden počítač, ale navenek jedna IP. Je tam nějaký problém?
My doma hrajeme z místní sítě za routerem (tedy asi to samé, co u vás) a je vše v pořádku.

Problém (myslím) je, pokud hrajete ze stejného počítače (čili stejný CD klíč, stejná IP - což je něco, co se člověku s originálkou nestane, protože mu to dovolí jen jeden účet na jeden CD klíč ;) <- EDIT: nejspíš kecám, jak to tak vypadá)
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 4. 6. 2009 11.15, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

The_Balrog píše:Tak hele, hlavně to nechápej jako trest - je to prostě princip, na kterém ten systém funguje. Opravdu nejde nijak zařídit, aby systém na serveru poznal, kdo sedí za vaším počítačem :)
Já to chápu a jak píšu výše až do situace před pár dny jsem ten systém schvaloval a souhlasil s ním. Jenže vysvětli pak někomu že kvůli němu přijde minimálně o tři postavy které v krajním případě bude muset vytvářet znovu. Protože z našeho pohledu ta situace jinak řešitelná není.
Vše co sme hráli bylo IC v pořádku. Vždycky se říkalo hrajte poctivě a o PLACOS se nemusíte starat.Bohužel to není tak úplně pravda. Je to systém a každý systém má bohužel své mouchy.
Neznalost neomlouvá, takže pro nás to by to trest byl. Můžeme to nazývat třeba sankcí nebo systémem, bohužel to na tom nic nezmění.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Aefar píše:
Sethiel píše:Nepochopil jsem, může mi to prosím někdo vysvětlit, přesně za jakých podmínek se vyskytuje tenhle problém?

Plánujeme hrát na EQ dva z naší domácí sítě, což není jeden počítač, ale navenek jedna IP. Je tam nějaký problém?
Jestli jsem to pochopil, není problém v jedné IP, ale v jednom CD klíči, v tu chvíli jsou všechny účty se stejným CD klíčem chápány systémem jako jeden hráč. Jinými slovy, bylo by vhodné, aby každý investoval do koupi vlastní hry.
Aha, dík :clover: Nebylo mi jasný, podle čeho se identifikuje ten "stejný počítač". Od doby, co jsem si tady přečetl radu a zakoupil dvakrát Score s Neverwintery, nemám s klíči problém. Originálka za dvě stovky, no nekup to. :bigwink:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Aefar píše:
Sethiel píše:Nepochopil jsem, může mi to prosím někdo vysvětlit, přesně za jakých podmínek se vyskytuje tenhle problém?

Plánujeme hrát na EQ dva z naší domácí sítě, což není jeden počítač, ale navenek jedna IP. Je tam nějaký problém?
Jestli jsem to pochopil, není problém v jedné IP, ale v jednom CD klíči, v tu chvíli jsou všechny účty se stejným CD klíčem chápány systémem jako jeden hráč. Jinými slovy, bylo by vhodné, aby každý investoval do koupi vlastní hry.
To problém nebude. VYsvětlím jak k celé situaci došlo šířeji:

Luelle má postavu Beth, která si už kdysi dávno vzala za muže mou postavu Arga. Dva účty, dva hráči hrající prakticky z opačných stran republiky, oba s jiným CD klíčem.
Asi před půl rokem došlo u Luelle k technickým problém a nemohla dál hrát - byla bez připojení k internetu.
Já hrál dál (i když bohužel času bylo málo), platil sem nájem a dělal vše jako by ta postava Beth ve hře dál byla.
Před pár dny sem se dozvěděl že Luelle bude znovu hrát. Nechal sem vytvořit čtyři klíče (ještě pro dve další postavy), ty položil Argem na zem, odlognul se a přilognul se za Beth a klíče sebral. Tady PLACOS zareagoval a vystavil Beth automatický BAN za předávání věcí. Má chyba, nejspíš mě to mělo napadnout, bohužel možná proto že z mého pohledu sem nedělal nic špatného, nenapadlo.

Luelle teď bude hrávat od sebe, bude mít jinou IP adresu, jiný CD klíč, otázka je jestli to něco na celé věci změní a nebo mě bude už PLACOS na vždy považovat za majitele toho účtu. Pokud ano, je to z našeho pohledu neřešitelné a nehratelné.
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

The_Balrog píše:
Sethiel píše:Nepochopil jsem, může mi to prosím někdo vysvětlit, přesně za jakých podmínek se vyskytuje tenhle problém?

Plánujeme hrát na EQ dva z naší domácí sítě, což není jeden počítač, ale navenek jedna IP. Je tam nějaký problém?
My doma hrajeme z místní sítě za routerem (tedy asi to samé, co u vás) a je vše v pořádku.

Problém (myslím) je, pokud hrajete ze stejného počítače (čili stejný CD klíč, stejná IP - což je něco, co se člověku s originálkou nestane, protože mu to dovolí jen jeden účet na jeden CD klíč ;))
Není pravda, mám originálku a neměl jsem problém vytvořit druhý účet.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Fajn, fajn, fajn.…


Já jsem totálně totální technickej idiot a nějaká CD klíče, IP adresy a blabla co vím já ještě - to jde naprosto mimo mě...

Prostě mě zajímá, co mám ted dělat. mám tři postavy za, které se chystám dlouhodoběji hrát...protože konečně mám zase přístup k netu... dvě jsou na jednom účtu a ta třetí na jiném... předpokladám, že oba ty účty maj stejnej ten CD klíč. takže jediný řešení aby ta moje postava - matka dala peníze argovi, on nakoupil jídlo, dal ho trezoru a ty ostatní postavy si ho odtamtud mohou brát, jak se jim zachce... to by šlo?

a co mám dělat s věcmi, které už jsou nakoupené? protože u věcí, které už jsou koupené netušíme, kdo je kdy a komu koupil.…
16? Tak to je v pohodě
Dantes
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 9. 2007 12.53

Příspěvek od Dantes »

Tvá postava už jako matka dětem nebude nic moct dát. To se nedá nic dělat, systém je systém. To jako problém nevidím, to by se přizpůsobilo.
Největší problém je stav Argo - Beth a Argo - děti. Pokud mě teď systém bude už napořád považovat za majitele (přestože budeme mít jinou IP i jiný CD klíč) , nedá se to prakticky hrát.

Ach jo to je zamotaný..
Draco Allanard
Argo Urebrill
Samuel Bonnet
Odpovědět