Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Vše ohledně plánovaných akcí, srazů a srázků.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Jedem Broumovsko. Z Náchoda, resp. Kudowa Zdroj jdem přes Bludné skály nahoru na Broumovské vrchy a končíme asi v Polici nad Metují, nebo okolí, odkud jede nádherný přímák až do Prahy.
Pro Aefara je to taky ideálka, Placko jak jsi na tom ty?

Celková trasa kolem 40km se vším všudy. Večer až přijdu z práce, sednu nad tím, odjezd mezi tou čtvrtou pátou, půl osmá osmá tam budem.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 3. 6. 2014 12.52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

A ohledně ČSŠ se mám velmi předběžně zeptat, co děláte 28.7-4.8. :biggrin:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

28.7. - 4.8. se mi kreje s jiným čundrováním, takže spíš ne (a navíc bych asi ani neuhádal dovču)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od placidity »

Jsem měl rozepsané něco jiného, ale když už je rozhodnuto... :)

Na Broumovsko se dopravím jakkoliv, cesta tam mi problém nedělá (jestli to vezmu přes Prahu nebo přímo se uvidí, ale tady mě to nějak zásadně netrápí, jde spíš jen o cena/čas/pohodlí)
Přímák do Prahy zpět mi vyloženě taky nevadí, ale je to dost zajížďka (pokud nestaví někde v HK nebo Pardubicích, pak bych se odpojil). Plus samozřejmě musím stíhat alespoň poslední rychlík co vyráží z Prahy na Ostravu, a ten vyjíždí po půl osmé (z Prahy). Pokud se dá vejít do tohohle limitu, tak nemám problém a jedu :)

Na čsš předběžně nevím, je to ještě daleko.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od DarckDewy »

Můžu se zeptat na víc ohledně toho Broumovska? :) Nebo to už proběhlo? Nebo jsem to špatně si vyložil a nekoná se? Děkuji
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Bude tento víkend... odjezd mezi pátou čtvrtou, příjezd cca k půl sedmé osmé kus od Náchoda. Trasa dva dny, délka cca 40km. Přes Bludné skály, Broumovské vrchy a končí se v Poličce nad Metují, nebo podobně. Nejsi na FB?

Spaní pod širákem, jídlo částečně sebou, částečně v hospodách...
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od DarckDewy »

Já bydlím cca 20 km od Náchoda. Ale nevím jestli bych to stihl domluvit. Jestli že je to tenhle víkend.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

No, domluvit co?:) Budeš-li chtít, sbal se a přijeď na místo a čas, jež tu bude upřesněno, v neděli tě doma vrátíme. Pedagogický doprovod zajištěn. Jedou i zástupci inteligence, manuálně pracujících i ex-vojska, takže čistě teoreticky budeš pod dohledem, v bezpečí a ještě můžeš přijít vzdělán, přesto s nohama stále pevně na zemi. Dám ti to i písemně.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Placka - kdy se dokážeš dopravit rozumně do
a) Náchoda
b) Kudowa-zdroj
c) Náchod Malé poříčí
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od placidity »

Náchod - 15:40
Náchod MP - 16:02
Kudowa Zdroj - 16:55

A všecno je to po jedné cestě. Bohužel pozdější spoje buĎ nemají návaznost nebo bych odjel od domu o 20 min později a dojel o 2h později. Takže moc smyslu nemají.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

placidity píše:Náchod - 15:40
Náchod MP - 16:02
Kudowa Zdroj - 16:55

A všecno je to po jedné cestě. Bohužel pozdější spoje buĎ nemají návaznost nebo bych odjel od domu o 20 min později a dojel o 2h později. Takže moc smyslu nemají.
Ah. My tam budem až později Aefar taky nemůže dojet než k té osmé. Nicméně Kudowa zdroj je prý nádherné lázeňské městečko, takže nudit se snad nebudeš.
Primárně bych brala Kudowa jako lepší cíl, Náchod MP / Náchod Babí tepna je však dostupnější a do Kudowé je to pak cca 2km.

Naše varianty: (Já mohu vyjet prakticky kdykoli po druhé, takže tohle stojí primárně na Woxovi, Naylunovi a Alexovi. Alex snad může taky od tří kdykoli)
Z Prahy (pokud nepojedem autem) bus Florenc 16:40
Náchod - 19:18- 19:30 bus
Kudowa zdroj - 19:50

Z Prahy bus Florenc 15:20
Náchod MP - 18:30

Praha bus Florenc 16:00
Náchod MP 19:00

V rámci možností tedy dojedeme/dojdeme do Kudowé, kde se potkáme, prohlédneme si krásy místních termálních a výčepních pramenů a počkáme na Aefara.
Snad ještě za světla vyjdeme do lesa a ať ujdeme kam ujdeme, vyhledáme první vhodný nocleh.

BTW. Máte někdo mapu? Budu kupovat, jen nevím, jestli seženu celou oblast v jedné, takže bych pak řekla číslo, které mám a někdo další ochotný by dokoupil případnou druhou.

Prosím tedy o vyjádření zde nebo na FBF, v kolik pražákům vyhovuje odjezd!
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od placidity »

Alternativa ještě je, že dojedu až do Prahy a pak se svezu s váma. Ale to si musím projet idosem.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Některé ze skalních okruhů (dva?) jsou se vstupným. Bludné skály a Szczeliniec wielki- obé vstup 6 zlotých (40 kč), prý jde platit i korunách, ale počítejte s údajnou 20% přirážkou. :biggrin:

A tady něco motivačky:
http://petrjelinek.blog.idnes.cz/c/2685 … sledy.html
(To převýšení bude tedy něco.)
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Naylun »

Ahoj, mapu mám celé oblasti 1:25k z roku 2011 + kompas, dalekohled, určitě se neztratíme. Odjezd je mi nakonec jedno, musel jsem si stejně vzít dovolenou na celý den. Auto bych nakonec mít mohl, ale má to několik háčků:
1) Výlet končí na jiném místě, než začíná, takže by byl nutný přejezd.
2) Do auta se vejde max 5 lidí, takže jeden by se nemohl svézt.
3) Asi bych se o něj trochu bál tam někde v Polsku :-)
4) Alkohol - ale to vlastne neni moc problem, protoze v nedeli bych uz stejne asi moc nepil

Skoro se teda spíš klonim k vlaku (btw. ke správnýmu vandru ten vlak prostě patří :-) Výhoda by ale zas byla, že auto cestu zkrátí cca o 60-120 min, a můžeme si přesně vybrat čas, kdy dojedem (tj. Placka by nemusel čekat). Tak nevim no, rozhodněte to vy, co vidíte jako lepší variantu.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Auto bychom mohli nechat v Náchodě a dál se dopravit dle plánu, stejně tak zpět.
Z Phy jede Woxa, Alex, Ty a já, případně Placka - Aefar dojede z Brna (a čekat budem asi na něj). A alkohol je alkohol, no :)

Zkusím zjistit, nakolik vyjde cena busem - a můžem se rozhodnout i podle toho.

Dalekohled snad nebude potřeba, potáhneš na zádech zbytečnou váhu. A místo kompasu bude GPS (Woxa?). S mapou teda počítám.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Tak jedna cesta busem tam vyjde na 150 - 165 kč.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Naylun »

Tak autem do Záchoda za 1h 49 min (cca o hoďku kratší než bus) za 100 Kč na osobu benzin ve 4 lidech.

EDIT: V neděli by z Police nad Metují jel každých 90 min přímý bus do Náchoda, doba jízdy 33 min.
Naposledy upravil(a) Naylun dne 4. 6. 2014 11.04, celkem upraveno 1 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

Mapu i GPS beru. Odjezd je mi taky putna, dopoledne půjdu na krev, čímž získám volno na zbytek dne :)
Našel jsem i nějaký bus do Náchoda 14:15 - 17:30, takže ten když stihnem, tak Placka moc čekat nebude.
Auto bych řešil asi hlavně podle toho, jak dostupné budou spoje Police-Náchod, ale osobně to dám klidně vlaky/busy.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Bus ve dvě nestíhá Alex, ověřím.
Police je jen jedno možné místo konce, končit se dá i v Broumově, nebo kdekoli na železniční trase Dědov, Ždár nad Metují...

Za sebe preferuji spíše auto z důvodů cenových, vlak by byl taky super, ale busy zrovna nemusím. Konečné rozhodnutí je pochopitelně na řidiči.

Pokud pojedem tím busem, silně doporučuji udělat alespoň na cestu tam nákup jízdenky předem (u sebe), ať si sednem. :biggrin:
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Naylun »

Ok, tak pokud by auto bylo v Nachode, tak by to slo. Je teda potreba, aby se domluvil Placka s Aefarem. Pokud by oba jeli vlak+bus, tak by asi stalo za to, abychom jednoho z nich svezli z Prahy/Pardubic/Hradce, aby se jim zkratila cesta a synchronizovaly se prijezdy do Nachoda.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Odpovědět