Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Vše ohledně plánovaných akcí, srazů a srázků.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Naylun »

6.-8. bych šel.

V kolik hodin v ten pátek by se cca vyráželo? Budu si na to asi muset objednat půl den dovolenou. Jinak z těch lokalit je mi to jedno, nejvíc toho mám prolezlého asi ve Švýcarskách, ale vzhledem k tomu, jak jsou (dohromady) velké, bych tam klidně jel znova někam kousek vedle než minule, dát si Eintopf. Toulcovy maštale zní jako pěkná díra, ale na mapě koukám, že je to poblíž Karlštejna, tak tam snad něco taky pojede :-)
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Jen dodám, že Toulcovy maštale jsou ve Ždárských vrších, což je Vysočina. Je tam, pravda, Karlštejn, ale chudý příbuzný hradu - takový maličkatý zámeček. :biggrin:
V pátek bych vyrážela ráda co nejdřív, ale závisí to na ostatních. Kdybychom vyrazili nejpozději do čtvrté, značka ideál.

Podle počtu lidí bych už klasicky volila jako dopravní prostředek auto, zanechané v nějakém dostupném uzlu.

Termín tedy platí 6.-8. června.

Zatím se na FB událost přihlásil kromě Woxy a Nayluna ještě Alex, plus za možná je tam Kucik a Aefar.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 26. 5. 2014 17.00, celkem upraveno 2 x.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

Lokalita mi je taky šumák (v podstatě neznám ani jeden z navrhovaných fleků)
A odjezd taky, nějak bych si to v práci zařídil, ale ideální je pro mě právě ta 16h (+- 30min podle toho kde bude startovní sraz)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

Protože se nám termín blíží, tak se ptám jak to vidíte toho 6.-8.6.
Já bych vyrazil, ostatně i počasí se zatím tváří dobře.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od placidity »

Já se pořád motám kolem možná, ale fb, ačkoliv mám, nepoužívám :)

Takže by mě zajímalo konkrétnější kam, kdy se chcete srazit, kdy to rozpustit (a jestli bude někdo v autě mít místo při cestě tam/zpět do nějakého lépe dostupného dopravního uzlu), a jestli to bude tour de hospoda nebo spíš partyzánské vyhýbání se všemu civilizovanému v dosahu, lovení méně šťastných spoluturistů do guláše, a další veselosti.

A jak už jsem předesílal, je to pro mne půl dne ve vlaku takže potřebuju mít časový rozvrh kvůli spojům domů ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Naylun »

Ja s tim pocitam, na FB se pridal i Aefar, na planu akce pracuje Braenn.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

S akcí se počítá. Zatím prosím o hlasování pro výběr lokality:
ČS Švýcarsko
Broumovské skály (potažmo Bludné skály v Polsku)
Vršek Ždárských vrchů.

Aefar pojede autem/vlakem z Brna, takže to bych viděla jako dopravní uzel.

Domlouváme to primárně na Fb, jestli tam jsi...?

Co se týče jídla a pochodu, vidím to tak na 20-25 kiláků denně, podle náročnosti terénu (ČSŠ je dost kopcovitý, takže tam ta dvacítka+ je asi akorát). Jídlo v hospodě když mineme bude super, v pátek večer je tam asi velmi slušná možnost.

BTW, mám jedno velmi, velmi parádní spaní na pátek v ČSŠ poblíž Jetřichovic. (Vsuvka pro šílený smích). Jen pokud nemáte strach z výšek a trochu šikovnosti pro neohrazené šplhání touto škvírou :

Obrázek.
asi tak sem:
Obrázek
(Další vsuvka pro totéž). :biggrin:
Aneb ne zcela přístupný skalní hrad Falkenstein
http://www.hrady.cz/?OID=710&PARAM=2
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Kdybychom jeli ČSŠ vlakem, pak přichází v úvahu spojení Praha-Jetřichovice v 16:29 odjezd, dojezd půl osmá Jetřichovice. Nebo pak busem z Prahy do České Kamenice v 15:30-18:00, odkud to je cca 8km pěšky.

Pokud auty, pak bych navrhla setkání v Děčíne v 18:00, odkud tím samým busem do Jetřichovic.

Zpátky z Bad Schandau do Děčína v 17+-. do Phy po sedmé., možno rychlíkem bez Děčína z BS přímo do Phy, návrat asi půl osmá.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Velmi hrubý nástřel průchozích míst a trasy zde:

http://mapy.cz/#!x=14.234167&y=50.91151 … 22%7D&l=16
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Hospody a jídlo jsou: Jetřichovice (pátek), Na Tokáni (sobota dopoledne), Hinterhesmcosisdorf (odpledne, eura). V neděli asi u těch jeskyní něco bude v Německu, ale ruku do ohně bych za to nedala, takže pak nedělé k páté Bad Schandau (eura). Během neděle bychom měli jít minimálně kolem jedné studánky, v sobotu se dá také.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od placidity »

Kruci, to je vyloženě zadel světa... Jdu se podívat na spoje, ale trochu se bojím, že návrat mi prudce nevychází.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

Mě je lokalita celkem fuk, ale řekl bych, že pro přátele zpoza Uralu budou nejlepší ty Ždárský vrchy (navíc mám pocit, že ty zbylý dvě by si zasloužily víc jak 2-3dny).
Jinak co se týče Falkenšteina jsem trochu skeptický ohledně šplhání s velkym báglem, ale jinak to vypadá lákavě :)

//Edit: pokud pro to máte vytvořenou nějakou (ne moc utajovanou a soukromou) událost na FB, tak dejte link, já se tam aspoň mrknu
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od placidity »

Well... Teoretický dovoz či odvoz na Brno je mi na nic, já jsem od Ostravy. A ono se nakonec dá i to ČSŠ, což o to, ale jediný spoj, který pro mě přichází v úvahu, je tohle:
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (35.66 KiB) Zobrazeno 4410 x
Na druhou stranu, ono to asi nikde o moc lepší nebude, protože nejrychleji (případně o něco pomaleji, ale podstatně komfortněji) se dá všude stejně dostat přes Prahu nebo přidružená velká města na trase. Holt jsem prostě z druhého konce republiky a cesta trvá...

Zítra to zkusím ještě nějak promyslet a dám vědět, co a jak.

Hm, a ještě mě napadá jedna věc, bylo by to schůdné pro nocleh pod stanem (vím, že je psaný širák nebo plachta, ale já jsem změkčilec zhýčkaný civilizací :D )?
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Tak přichází v úvahu ještě varianta přespání u někoho v Pze, jestli nejsi vázán pevnou pracovní dobou.

A co se týče stanu, řeknu ti to takto - co si potáhneš na zádech, to si večer rozložíš. Jestli si poneseš po těch kopcích (a ony to JSOU stoupáky) stan, campingový set a plynovou lampu, jdi do toho. Pokud nás tam načapají lesáci, tak je alespoň jasné, kdo bude na ráně jako první. :biggrin:

Ale vážně - stan ne. Už kvůli těm lesákům, oni si snad dokonce říkají Strážci parku, nosí fešácký mundůr, sem tam mají čokla a mračí se na každýho s batohem. Ti neměčtí na tom asi budou dost podobně. Naštěstí se drží dost kolem profláklých míst ala Pravčická.
Na zhýčkanost doporučuji dobrou karimatku a kudlu, se kterou si v případě extrémní potřeby tepla nasekáš pod sebe chvojí, plachtu nad sebe a společníky, kteří se v noci přitulí. Případně, pokud jde o teplo a prospanou noc, vem si místo stanu lahev rumu. Je výrazně lehčí, společenštější a budeš spát jako miminko. :smile:

"Kvalitní" spacák mohu zapůjčit, případně i ne tak kvalitní samonafukovačku.

Což mi připomíná, že si musím koupit nové pohorky a mám čtyři dny na jejich rozchození. :blink:
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

Na stan bych se vyprd určitě a na plachtu (pokud náhodou nebude pršet - což nemá) taky, a pak se pánové s fešáckym mundůrem můžou tak leda mračit (aspoň co se týká těch na naší straně hranice - jak to maj se zákony u sousedů netuším).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

Woxa píše:Na stan bych se vyprd určitě a na plachtu (pokud náhodou nebude pršet - což nemá) taky, a pak se pánové s fešáckym mundůrem můžou tak leda mračit (aspoň co se týká těch na naší straně hranice - jak to maj se zákony u sousedů netuším).
Správa NP ČSŠ k tomu má co říct, obávám se:
3. Smí se v národním parku nocovat ve stanu ve volné přírodě, případně je možné přespat zde „pod širákem“?
Nocovat ve volné přírodě na území národního parku, ať již ve stanu či jiným způsobem, je dle zákona č. 161/1999 Sb., kterým se vyhlašuje Národní park České Švýcarsko, možné jen na místech vyhrazených k tomuto účelu správou NP. Takovým místem je v současné době pouze kemp na Mezní Louce.

+ Nemáte někdo zkušenosti s tím, jestli berou koruny těsně za hranicí?
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Braenn »

A dodám tedy, že pokud by byl pro dojížděcí moc velký problém, pořád můžem změnit lokalitu. Proto jsem dávala víc variant, bylo mi celkem jasné, jak komplikované je dostávat se do téhle díry. ČSŠ by sneslo prodloužený víkend.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Naylun »

Vzhledem k dojížděčům a nedostatku času bych souhlasil, že ČSŠ necháme na jindy. Ono tam kolem Hřenska je toho hodně co vidět, na německé straně je tam třeba poblíž i pěkná pevnost Konigstein na stolové hoře, případně po několikadenním výletu není nic lepšího než zajít do lázní se tam vysaunovat a naložit do vířivek :-) Tam by se dalo být celý týden, když na to přijde.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné výlety a jiné bohulibé činnosti - kam asi?

Příspěvek od Woxa »

Jo, Braenn, máš pravdu, jsem zapoměl že ČSS je vyjímkou, která má svůj vlastní zákon (kde je pak perlička v podobě toho slova "nocovat", který je dost neurčitý a proti spaní přes den den úplně bezzubý). Po zbytku republiky je chrápání pod širákem možný. Někde na outdoor foru nebo outdoor.cz na tohle téma byl článek, který vycházel snad i z nějakýho soudního sporu, ale už je to dýl, co jsem to četl.

Každopádně, volíme teda ty Žďárské vrchy nebo Broumov?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět