Odhalení neviditelnosti pomocí naslouchání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Odhalení neviditelnosti pomocí naslouchání

Příspěvek od Aefar »

Nevíte někdo jak to v praxi funguje?

A creature can use hearing to find an invisible creature. A character can make a listen check for this purpose as a free action each round. A listen check result at least equal to the invisible creature's move silently check result reveals its presence. (A creature with no ranks in move silently makes a move silently check as a dexterity check to which an armor check penalty applies.) A successful check lets a character hear an invisible creature "over there somewhere". It is practically impossible to pinpoint the location of an invisible creature. A listen check that beats the DC by 20 pinpoints the invisible creature's location.
Listen check DCs to detect invisible creatures
Invisible creature is . . . DC
...in combat or speaking 0
...moving at half speed move silently check result
...moving at full speed move silently check result - 4
...running or charging move silently check result - 20
...some distance away +1 per 10 feet
...behind an obstacle (door) +5
...behind an obstacle (stone wall) +15


Pořád si to nedokážu představit... to se při překonání ticho pohybu pomocí listen vpíše hláška "někde severozápadně je neviditelná postava" a teprve při rozdílu o 20 se postava ukáže? Nebo to funguje úplně jinak? Docela by mě to zajímalo.

Taky tahle věta mi přijde zajímavá: A character can make a listen check for this purpose as a free action each round.
Pochopil bych to jako že musíš použít listen ke specifickému účelu odhalování neviditelných postav.

Celkově v tom mám zmatek. Sama o sobě se mi ještě neviditelná postava neodhalila... A to listen nemám malé... a bude jednou více než epické...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhalení neviditelnosti pomocí naslouchání

Příspěvek od KaTo »

Aefar píše:
Jak jsou na EQ nastavený střeva scriptu odhalování neviditelnosti netuším, matně se mi vybavuje, že to Labir překopával.
Jinak ve výsledku se ti postava (ať v neviditelnosti nebo v ukrytí) "systémově" odhalí tak, že se poloprůsvitná objeví tobě na monitoru. Btw - není rozlišitelné, zda jsi ji "uviděl" nebo "uslyšel". Poloprůsvitná bude v obou případech.
Obrázek
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Myslim ale, že se IC řeklo, že invis i tiší hluk, takže neviditelný je i neslyšitelný... a tudíž neodhalitelný jinak, než kouzly, nebo tím, že si k němu přijdeš dost blízko.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

kokosak píše:Myslim ale, že se IC řeklo, že invis i tiší hluk, takže neviditelný je i neslyšitelný... a tudíž neodhalitelný jinak, než kouzly, nebo tím, že si k němu přijdeš dost blízko.
Pokud to tak na EQ funguje, nedá se nic dělat... Ovšem k čemu je pak kouzlo ztišení...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

http://nwn.wikia.com/wiki/Silence_(spell) Aby se nedalo seslat kouzlo, pokud k tomu potřebujete hlasovou složku?
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Ještě mě napadla taková zvědavá otázka. Když bude postava zneviditelná a ještě k tomu si zapne trochu slušnej HIDE, bude možný takovou to postavu odhalit pomocí dovednosti naslouchání/všímavost (tedy za předpokladu, že postava v neviditelnosti jde odhalit pomocí naslouchání/všímavost)?
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nevím, jak ty systémy přesně fungují, ale zkušenost mám následující:

:point: Pokud jsem neviditelný a nepřiblížím se k někomu nablízko (tak, že by na mě už rudé NPC zaútočilo), nikdy mě neuvidí, neuslyší, nic.

:point: Pokud se neviditelný a zároveň ve svém středně dobrém stealthu a přiblížím k někomu natěsno (že už neviditelnost nefunguje), odhalí mě jen ti s hodně dobrým lisiten/spotem a to obvykle po výrazně delší době, než by tomu bylo bez neviditelnosti.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Panathian píše:Nevím, jak ty systémy přesně fungují, ale zkušenost mám následující:

:point: Pokud jsem neviditelný a nepřiblížím se k někomu nablízko (tak, že by na mě už rudé NPC zaútočilo), nikdy mě neuvidí, neuslyší, nic.

:point: Pokud se neviditelný a zároveň ve svém středně dobrém stealthu a přiblížím k někomu natěsno (že už neviditelnost nefunguje), odhalí mě jen ti s hodně dobrým lisiten/spotem a to obvykle po výrazně delší době, než by tomu bylo bez neviditelnosti.
Je fakt, že si pamatuji jeden AQ, kde vypomohl neviditelný Aldalbert a pomáhal s magickými efekty... Xkrát jsem věděl, kde Adalbert je, protože se mi v určitých okamžicích zobrazoval jeho popisek - nic víc jsem ovšem neviděl. Považoval jsem to za BUG - otázka je, jestli to není to ono...

Protože systém by to měl umět. Stejně jako by mělo být možné neviditelnou postavu stopovat, mělo by ji jít slyšet "over there somewhere" ??? Teprve při překonání o 20 bych měl znát přesnou lokaci. Ovšem pokud je EQ úprava opravdu rozšířena na neslyšitelnost, pak se tím nebudu zalamovat.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

A ještě bodík: pokud někomu vstoupíte do "neviditelnostní" bubliny, slyšíte jeho Mluvu ještě dost dlouhou dobu i potom co už po něm na
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Aefar píše:...Ovšem pokud je EQ úprava opravdu rozšířena na neslyšitelnost, pak se tím nebudu zalamovat.
Jak jsem řekl: nevím. Psal jsem jen svou omezenou zkušenost.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Panathian píše::point: Pokud se neviditelný a zároveň ve svém středně dobrém stealthu a přiblížím k někomu natěsno (že už neviditelnost nefunguje), odhalí mě jen ti s hodně dobrým lisiten/spotem a to obvykle po výrazně delší době, než by tomu bylo bez neviditelnosti.
Tak to funguje asi u neviditelnosti klasické, že? Pokud by, ale postava byla v neviditelnosti vylepšené+hide zůstává tam i na blízko ten bonus 50% ukrytí postavy ne? Jestli tedy předpokládám dobře postavu by bylo hodně těžké odhalit pomocí naslouchání/všímavosti. Vlastně dvakrát težší než by byla hodnota potřebná pro odhalení za běžných podmínek.(bez invisu)
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

hrusi píše:Tak to funguje asi u neviditelnosti klasické, že? Pokud by, ale postava byla v neviditelnosti vylepšené+hide zůstává tam i na blízko ten bonus 50% ukrytí postavy ne? Jestli tedy předpokládám dobře postavu by bylo hodně těžké odhalit pomocí naslouchání/všímavosti. Vlastně dvakrát težší než by byla hodnota potřebná pro odhalení za běžných podmínek.(bez invisu)
I v klasické neviditelnosti máš myslim bonus 50% concealment, pokud ji nezrušíš bojovou akcí. U vylepšené je rozdíl jen v tom, že těch 50% zůstane i v boji apod. Ale opravdu nevim, jestli se o těch 50% nějak upravují hody na detekci/stealth.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

hrusi píše:
Panathian píše::point: Pokud se neviditelný a zároveň ve svém středně dobrém stealthu a přiblížím k někomu natěsno (že už neviditelnost nefunguje), odhalí mě jen ti s hodně dobrým lisiten/spotem a to obvykle po výrazně delší době, než by tomu bylo bez neviditelnosti.
Tak to funguje asi u neviditelnosti klasické, že? Pokud by, ale postava byla v neviditelnosti vylepšené+hide zůstává tam i na blízko ten bonus 50% ukrytí postavy ne? Jestli tedy předpokládám dobře postavu by bylo hodně těžké odhalit pomocí naslouchání/všímavosti. Vlastně dvakrát težší než by byla hodnota potřebná pro odhalení za běžných podmínek.(bez invisu)
50% ukrytí znamená zcela něco jiného, je to 50% šance, že tě útočník mine.…
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Aha. Myslel jsem, že to má účinek i při skrývání. Moje chyba.

Ale zapoměl jsem Panathianovi potvrdit to, že když je inviska a hide dohromady je postavu těžší odhalit i když stojí hned vedle vás, ale to asi většina ví. :smile:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

hrusi píše:Aha. Myslel jsem, že to má účinek i při skrývání. Moje chyba.

Ale zapoměl jsem Panathianovi potvrdit to, že když je inviska a hide dohromady je postavu těžší odhalit i když stojí hned vedle vás, ale to asi většina ví. :smile:
Co mám zkušenost, není to těžší. Jediný háček je v tom, že dotyčný hider musí být v dosahu kdy druhá postava prohlédne invis. Háček je v tom, že jakmile se z dosahu vzdálí a zase se do něj vrátí, hází se znovu, protože hidař zase zmizí ve stínech. Tudíž by tam neměli být větší hody, jen plocha na házení se zmenšuje a je jen v případě kdy je dotyčný v dané zóně od vás.

Má postava Roran s prstem v nose odhalila jakéhokoliv hidaře i s invisem na sobě. Stačilo když prošel kolem mě a hned jsem ho viděl. Jen s velikou smůlou se mi ho nepovedlo spotnout. Stačí rvát body do naslouchání a všímavosti.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

anurin píše:
hrusi píše:Aha. Myslel jsem, že to má účinek i při skrývání. Moje chyba.

Ale zapoměl jsem Panathianovi potvrdit to, že když je inviska a hide dohromady je postavu těžší odhalit i když stojí hned vedle vás, ale to asi většina ví. :smile:
Co mám zkušenost, není to těžší. Jediný háček je v tom, že dotyčný hider musí být v dosahu kdy druhá postava prohlédne invis. Háček je v tom, že jakmile se z dosahu vzdálí a zase se do něj vrátí, hází se znovu, protože hidař zase zmizí ve stínech. Tudíž by tam neměli být větší hody, jen plocha na házení se zmenšuje a je jen v případě kdy je dotyčný v dané zóně od vás.

Má postava Roran s prstem v nose odhalila jakéhokoliv hidaře i s invisem na sobě. Stačilo když prošel kolem mě a hned jsem ho viděl. Jen s velikou smůlou se mi ho nepovedlo spotnout. Stačí rvát body do naslouchání a všímavosti.
Ano, mám stejnou zkušenost - a to i u Nayluna...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Nachujamifiči
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 7. 2009 11.11

Příspěvek od Nachujamifiči »

A je nějaká dovednost umožňující útočit na dálku z módu krytu? Konkrétně takový lučišník z křoví v tmavym lese by byl pak pěkně zákeřná věc... A IC by nezbávalo, než dojít po dráze letu šípu k útočníkovi, jestli by po cestě přežil... A nebo zdrhnout :biggrin:
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Nachujamifiči píše:A je nějaká dovednost umožňující útočit na dálku z módu krytu? Konkrétně takový lučišník z křoví v tmavym lese by byl pak pěkně zákeřná věc... A IC by nezbávalo, než dojít po dráze letu šípu k útočníkovi, jestli by po cestě přežil... A nebo zdrhnout :biggrin:
Nejdřív si uvědom co je to mód krytu nebo útok v obraně a pak si uvědom, jak bys asi tu činnost provozoval s lukem v ruce .P
Kraki Skengdrang
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Nachujamifiči píše:A je nějaká dovednost umožňující útočit na dálku z módu krytu? Konkrétně takový lučišník z křoví v tmavym lese by byl pak pěkně zákeřná věc... A IC by nezbávalo, než dojít po dráze letu šípu k útočníkovi, jestli by po cestě přežil... A nebo zdrhnout :biggrin:
Samozřejmně že ta možnost je.
1) jsi v módu "krytu" a v ruce držíš luk
2) na seznamu připojených hráčů dáš cíli "odpor" (pokud to není NPC)
3) zmáčkneš "útok" čímž zaútočíš z módu "krytu".
4) Tímto útokem se automaticky "ukončí" mód krytu (tj. prozradíš svou pozici) a dál boj pokračuje dle nastavení NWN.
5) než dotyčný k doběhne...jak jsi řekl po dráze letu šípu k útočníkovi střílíš a střílíš... :megalol:
Obrázek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

a pak si taky uvědom, že "mód krytu" není to samé, co "mód ukrytí" :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět