EQ na vistách

Chyby co se nikam nedaly zařadit

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Palgor
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 4. 2007 12.05
Bydliště: Tirian, hospoda u kormidla
Kontaktovat uživatele:

EQ na vistách

Příspěvek od Palgor »

Zdar,
vyskytnul se mi tu problém s Equlibrií na vistách. Známá věta "program přestal fungovat" se objeví většinou hned po tom co se naloguju do hry a celý NWN mi spadnou. Nejsem v tom sám, kámoš má ty stejný problémy. Na XPéčkách mi všechno šlapalo v pohodě bez problémů, a tak jsem byl dost podivenej, když mi to asi šestkrát za sebou spadlo(:crazy:). Samozřejmě jsem zkoušel NWN přeinstalovat (kámoš taky) ale nepomohlo to a tak se s poslední prosbou obracím na fórum, doufaje, že někdo už tenhle problém vyřešil.

Dík za případnou odpověď
laty
Příspěvky: 94
Registrován: 7. 4. 2007 22.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od laty »

Mám stejjný problém.Jen přidám závislosti-padá to nejčastěji v době,když je ve hře co nejvíc hráčů,venku prší a není nic ke čtení:)Nevšiml jsem si,že by padalo normální NwN,jen Eq.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Řešení je downgrade z Vist na XP. Nedávno jsem to provedl a onen notebook přímo zázračně "ožil" a celkově se mu zlepšila použitelnost o víc jak 100%.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Zkoušeli jste nastavení kompatibility? Mám Visty a jede mi to bez větších problémů
Bratrstvo zabanovaných!
Palgor
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 4. 2007 12.05
Bydliště: Tirian, hospoda u kormidla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palgor »

Ok, zkusim to, určitě by mi to taky vyhovovalo, ale nevím, jestli to půjde, spíš to zkusím přetrpět a doufat že Windows 7 se předvedou v lepším světle než visty.

Jak myslíš nastavení kompatibility, s vistama celkově? Možná by to mohl zaviňovat jen jeden proces, mrknu se, snad se to vyřeší.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

režim kompatibility, něco podobného mají i XPčka. Snad se k tomu na Vistách dostaneš tak, že si pravým klikneš na exáč a najdeš "vlastnosti", Tam bude někde políčko s režimem kompatibility. tam vyber "spouštět jako windows XP" a mohlo by to pomoci.

Znám pár lidí, co Eq hrají na Vistách a nemají s tím prakticky žádné potíže.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Palgor
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 4. 2007 12.05
Bydliště: Tirian, hospoda u kormidla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palgor »

Dík moc, našel jsem, zaškrtnul jsem, jdu vyzkoušet.
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

The_Balrog píše:režim kompatibility, něco podobného mají i XPčka. Snad se k tomu na Vistách dostaneš tak, že si pravým klikneš na exáč a najdeš "vlastnosti", Tam bude někde políčko s režimem kompatibility. tam vyber "spouštět jako windows XP" a mohlo by to pomoci.

Znám pár lidí, co Eq hrají na Vistách a nemají s tím prakticky žádné potíže.
Mám krom Win XP 64b Edit. i Wisty a s EQ jemají problém
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1085
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

Na Vistách mi EQ běží bez problémů, spíš bude zlobit nějaký ovladač ke grafice, ty to s radostí dělávají.
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Já hlásím velké vítězství - ve Windows 7 neshazují NWN drivery, ale drivery shazují NWN (výsledek je týž, ale v logu mám o jedno systémové varování méně). :biggrin:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Palgor
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 4. 2007 12.05
Bydliště: Tirian, hospoda u kormidla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palgor »

No s tou grafárnou teda nevim, zkoušeli jsme to s kámošem a každej má jinou a oba stejnej problém...jedu v režimu kompatibility a taky mi to čas od času spadne, snad se to nějak vyvrbí...
Palgor
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 4. 2007 12.05
Bydliště: Tirian, hospoda u kormidla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palgor »

Tak tu mám update, zjistil jsem, že mi to padá pokud si měnim šaty:zbroj-oblečení a naopak, u ničeho jinýho jsem nezaregistroval tolik spadnutí, jako když si měnim oblečení...no tak nevim, jestli to s tim souvisí, ale snad někdo ví...?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Palgor píše:Tak tu mám update, zjistil jsem, že mi to padá pokud si měnim šaty:zbroj-oblečení a naopak, u ničeho jinýho jsem nezaregistroval tolik spadnutí, jako když si měnim oblečení...no tak nevim, jestli to s tim souvisí, ale snad někdo ví...?
To se mi děje na XP taky (mně hlavně při nasedani/sesedání z koně), imho grafika.
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 14. 7. 2009 17.43, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
cabi88
Příspěvky: 68
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

S chodem na Vistách nemám sebemenší problém :no: :clover:
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Já jedu na Vistách 32 už více jak rok a bez sebemenších potíží. Ještě jsem neviděl nic co by se jen vzdáleně podobalo pádu, kromě toho že se mi občas přehřejí součástky a vypnou. Ale to bude spíše starými větráčky a prachem.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Palgor
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 4. 2007 12.05
Bydliště: Tirian, hospoda u kormidla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palgor »

Tak jsem nainstaloval nejnovější ovladače a jdu to zkusit, uvidíme...
Libra
Příspěvky: 319
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

labir píše:Řešení je downgrade z Vist na XP. Nedávno jsem to provedl a onen notebook přímo zázračně "ožil" a celkově se mu zlepšila použitelnost o víc jak 100%.
Mohu jen potvrdit, právě jsem provedl na svém notebooku stejný downgrade a nevěřím svým očím. Vřele doporučuji všem a nejen kvůli EQ. Například hra jako je Mass Effect mi dříve běhala sotva v polovičních detailech, momentálně běží v plné kvalitě a ještě plynuleji než předtím. :good:
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

No abych pravdu řekl, tak mám 64 bitové visty a všecko šlape jako po másle,
laty
Příspěvky: 94
Registrován: 7. 4. 2007 22.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od laty »

Co se týče tohohle problému,u mě záhadně samo vyřešeno :blink: .Ale mám tu další problém ,pravděpodobně Visty.Změnil jsem si připojení z nestabilního O2 na wifi,problém několika počítačů v domě chtěl vyřešit routerem.Připojení funguje jak má,jenže Equilibrie mi nefunguje,resp. připojení se k internetové hře obecně.

Jako první důvod mě napadnul firewall routeru,vyzkoušel jsem portforward: „The wlan11g will not allow you to forward enough ports, to run Neverwinter Nights. You should try using the DMZ portion of this router if it is available. Alternatively you can try switching the router to bridged mode. You will need to contact your ISP to switch to bridged mode, so they can make the required changed on their end. “

Demilitarizované pásmo v kontextu s počítači nechápu,stejně jako zbytek textu :bleh: ,takže jsem to přeposlal poskytovateli s prosbou o pomoc.Poskytovatel mi sdělil,že si mám za příplatek a na vlastní riziko pořídit veřejnou IP adresu,jenže na druhém počítači s XP vše i přes router funguje bez problému,tak musí být chyba někde u mě.

Máte tušení o co by se mohlo jednat?Podotýkám,že před routerem i na Vistě ve skoro bez problému.Maličkost,které jsem si všiml-při autorizaci hráče probíhá delší dobu „CHECKING VERSION“,při připojování k GameSpy se několik serverů ukáže(Equilibrie ne,offline),ale při snaze najít server a připojit se „Server is not responding(timed out)“.Nová internetová hra vytvořit lze.

Všechny reinstalace a downgrady beru až jako poslední řešení,radši se nehrabat ve věcech,kterým nerozumim :ermm:

Možná přesunout do OOC:Rady a řešení problémů...
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Podle toho jaký je to router, ale třeba u některých modelů dLink je třeba v administraci routeru povolit něco jako "Gaming options" nebo "Game multithread" či něco takového podobného, to najdeš v manuálu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Odpovědět