IMHO

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

IMHO

Příspěvek od Aefar »

Prosím Vás, co je to IMHO?

Miluji češtinu a snažím se ji používat, jak nejlépe dovedu. Učím se rusky, umím plynně anglicky a německy, znám základy latiny a nejběžnější zkratky, ale IMHO nikde není. Ve slovníčku pojmů EQ jsem to taky nenašel.
Přesto to tady používá každý druhý.

Co to tedy znamená? Je to nějaký odborný výraz? Či zprzněnina ve stylu OMG, LOL či XD...?

Možná jsem ze staré školy a možná jsem divný, ale tyhle "vcucky" jsou pro mě asi tak na stejné úrovni jako na EQ hodně používané "Naschledanou".

Přijmout smajlík mi taky trvalo tři roky a i tak si pečlivě vybírám, kam patří a raději to nepřeháním :clover:

Nicméně, když už se to tu používá, jsem zoufalý :crazy:. Co to je IMHO? Prosím pomožte...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

In My Honest Opinion.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

in my opinion je IMO ted je otázka co je H jestli to třeba nebude honest
//edit sakra Maďar je rychlej
PODPIS
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jon píše:In My Honest Opinion.
Děkuji :clover:

Tedy zprzněnina, která do češtiny nepatří. Inu, musím se s tím smířit :bigwink: Hlavně že vím, co to znamená...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Jon píše:In My Honest Opinion.
Taky se používá In My Humble Opinion ( čili podle mého skromného názoru ), ale to už je celkem jedno.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

No, upřámný a skromný jsou dvě dost jisté věci. IMHO :bigwink:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Jedno je, jestli si za to H dosadíš ten, nebo onen výraz a v debatě se po tom nikdo nebude pídit. Akorát sem si říkal, že pro úplnost bych sem tuhle druhou možnost mohl dát.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

darmian píše:
Jon píše:In My Honest Opinion.
Taky se používá In My Humble Opinion ( čili podle mého skromného názoru ), ale to už je celkem jedno.
Taky to znám jako skromný, čili humble.

Mimochodem … je to poprvé, co to používám, ale zde se to hodí: UTFG!!!

Aneb hodím do Googlu a první odkaz (prvních několik odkazů) to vysvětluje. Čekal bych, že ptát se budeš, až když tohle zkusíš.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

kokosak píše:No, upřámný a skromný jsou dvě dost jisté věci. IMHO :bigwink:
Thank you very much. These abbreviations are very new for me in the internet discussions and DMNN are degrading our beutiful language. PPK, I cannot understand them at all and they seem to me SKS.

Slovníček:
DMNN - Dle mého nejúpřímnějšího názoru (V češtině IMHO)
PPK - Pro pána krále (v češtine OMG)
SKS - Strašně k smíchu (česky by se ovšem celá věta napsala Nerozumím jim LOL)

:biggrin:

Teď vážně: Díky, opravdu jsem nevěděl, co to znamená :bigwink:
Už to nerozmazávejme, jsem už takový, co se češtiny týče. Jsem prostě na tohle trochu moralista.

EDIT pro Sethiela: Nemohl jsem si pomoct a trochu nerýpnout, hledat tuto zkratku na internetu je pod mou úroveň

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Aefar píše:EDIT pro Sethiela: Nemohl jsem si pomoct a trochu nerýpnout, hledat tuto zkratku na internetu je pod mou úroveň
No hlavně že seš tak strašně na úrovni, že místo jednoho jednoduchýho kliknutí (s téměř jistotou, že najdeš odpověď) s tím tady budeš otravovat na fóru a ještě si o sobě hrozně myslet.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Sethiel píše:
Aefar píše:EDIT pro Sethiela: Nemohl jsem si pomoct a trochu nerýpnout, hledat tuto zkratku na internetu je pod mou úroveň
No hlavně že seš tak strašně na úrovni, že místo jednoho jednoduchýho kliknutí (s téměř jistotou, že najdeš odpověď) s tím tady budeš otravovat na fóru a ještě si o sobě hrozně myslet.
Ale no tak :smile: Ja treba moc dobre pochopil, co se tim basnik snazil rict a proc pouzil forum (verim, ze o googlu slysel :biggrin: )

PS: Topicy, ktere me otravuji, na foru zasadne nectu a tim spis do nich neprispivam :clover:

PSS: Jo a navic s Aefarem ohledne cestiny soucitim :yes:
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

cybermisa píše:
Sethiel píše:
Aefar píše:EDIT pro Sethiela: Nemohl jsem si pomoct a trochu nerýpnout, hledat tuto zkratku na internetu je pod mou úroveň
No hlavně že seš tak strašně na úrovni, že místo jednoho jednoduchýho kliknutí (s téměř jistotou, že najdeš odpověď) s tím tady budeš otravovat na fóru a ještě si o sobě hrozně myslet.
Ale no tak :smile: Ja treba moc dobre pochopil, co se tim basnik snazil rict a proc pouzil forum (verim, ze o googlu slysel :biggrin: )

PS: Topicy, ktere me otravuji, na foru zasadne nectu a tim spis do nich neprispivam :clover:

PSS: Jo a navic s Aefarem ohledne cestiny soucitim :yes:
Jsem na tom dost podobně, prznění češtiny mi vadí, hrubky mi vadí … no, je toho dost. Znám dokonce lidi, kteří používají ty anglický zkratky (jako zkratky) normálně v řeči, o těch už si úplně myslím svoje. Když někdo mezi řečí prohlásí "LOL". Obvykle mi dá velkou práci si uvědomit, že nemůžu ostatní donutit, aby psali hezky a bez chyb … už třeba jen proto, že mnoho lidí toho není schopno.

Moje reakce byla ale na něco jiného. Myslím, že jsem to napsal dost výstižně napoprvé.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Sethiel píše:
Aefar píše:EDIT pro Sethiela: Nemohl jsem si pomoct a trochu nerýpnout, hledat tuto zkratku na internetu je pod mou úroveň
No hlavně že seš tak strašně na úrovni, že místo jednoho jednoduchýho kliknutí (s téměř jistotou, že najdeš odpověď) s tím tady budeš otravovat na fóru a ještě si o sobě hrozně myslet.
Jen ho bouchni kyblíkem! Do něj!

:megalol:
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ano, přiznávám, že jsem především chtěl poukázat na to, že by se tyto zkratky neměly na česských fórech objevovat...

Přiznávám ovšem taky, že to bylo poté, co jsem to viděl asi posté (do té doby jsem jakékoli IMHO přehlížel - a tudíž jsem netušil, že se tím ostatní snaží dát najevo právě svůj názor) a toto fórum vzniklo opravdu až když mi došla trpělivost a chtěl jsem zjistit, co že to vlastně všichni používají, když už to jsou opravdu skoro všichni. Jazyk se przní, masy to přijímají a já mohu pouze zanadávat, sklonit hlavu a jít dál.

Tak jsem si taky jednou zanadával, už nebudu :clover:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Aefar píše:Ano, přiznávám, že jsem především chtěl poukázat na to, že by se tyto zkratky neměly na česských fórech objevovat...

Přiznávám ovšem taky, že to bylo poté, co jsem to viděl asi posté (do té doby jsem jakékoli IMHO přehlížel - a tudíž jsem netušil, že se tím ostatní snaží dát najevo právě svůj názor) a toto fórum vzniklo opravdu až když mi došla trpělivost a chtěl jsem zjistit, co že to vlastně všichni používají, když už to jsou opravdu skoro všichni. Jazyk se przní, masy to přijímají a já mohu pouze zanadávat, sklonit hlavu a jít dál.

Tak jsem si taky jednou zanadával, už nebudu :clover:
Tak tenhle boj jsem vzdal už velice dávno :clover:
Naposledy upravil(a) Sethiel dne 14. 7. 2009 18.25, celkem upraveno 1 x.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Raději ať se stane čeština poloangličtinou, než aby se kvůli její zastaralosti nebo neefektivitě přestala používat.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

George píše:Raději ať se stane čeština poloangličtinou, než aby se kvůli její zastaralosti nebo neefektivitě přestala používat.
Hm … škoda jen, že tu není třetí možnost.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

K tomu prznění českýho jazyka, nejsme sami, kdo to nemá rád a dokonce je i celkem pěkná webová stránka, která se tímhle "problémem" zabývá.
http://www.pistecesky.ic.cz/

Já osobně nemám rád ten "gangsta spýk" chápejte rúzně prostřídaný velký a malý písmenka, dvojtý W všude kde to jde atp. I když v diskuzích jsem se jaksi smířil se zkratkama jako LOL, WTF...
Ještě doplním, že jsem taky nedávno hledal co to IMHO znamená :smile: A doteď nevim, kdy to použít ve větě, tak to radši nebudu užívat.
???
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Když někdo použije sem tam na fóru zkratky jako LOL nebo IMHO, tak to těžko lze brát jako prznění jazyka. Druhá věc je, jak tady Kodek naznačil, psaní alá idiot.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

No ono je to těžké. Je to vývoj jazyka, ať se nám to líbí nebo ne. Prostě internetová komunikace do něj zasahuje a nic se na tom nejspíš změnit nedá. Ty zkratky jsou obecně známé a nejde o to, že je to anglicky (nebo jiným jazykem). Často je lepší a přehlednější použít zkratku, než to složitě opisovat (i proto, že je to třeba dost slov) a zkratce českého významu jako ono DMNN by nejspíš nikdo nerozumněl (mimochodem u mne je to "humble").

Když už se tu pozastavujeme nad zkratkami, v české komunikaci se jich objevuje docela dost i bez internetu - namátkou P.S., PF, OK nebo všem jistě známé tituly (MUDr., PhDr., JUDr., RNDr., Ing., Bc., Mgr., CSc. a další). Když se bude člověk trochu snažit, jistě přijde i na další. :bigwink:

Zbytečně bych to tedy nedramatizoval. To mně spíš vadí (zvlášť v poslední době se objevující) anglikanismy a mrvení slov - např. bejby, někdo je lama atd.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Odpovědět