Elfí vousy

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

The_Balrog píše:Raději se ani nebudu ptát, jak to je s ochlupením na jiných částech těla.. O_o;;
Ehm ty to nevis? :biggrin: :megalol: Mozna bychom meli udelat anketu na tema: Co myslite, jak moc je Alky chlupata?
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

The_Balrog píše:Raději se ani nebudu ptát, jak to je s ochlupením na jiných částech těla.. O_o;;
No, co je nejasného na "They have no facial or body hair"? :shades:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

drake127 píše:
The_Balrog píše:Raději se ani nebudu ptát, jak to je s ochlupením na jiných částech těla.. O_o;;
No, co je nejasného na "They have no facial or body hair"? :shades:
Podle reakcí na můj dotaz očividně docela dost.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Sethiel píše:
drake127 píše:
The_Balrog píše:Raději se ani nebudu ptát, jak to je s ochlupením na jiných částech těla.. O_o;;
No, co je nejasného na "They have no facial or body hair"? :shades:
Podle reakcí na můj dotaz očividně docela dost.
Implikace předpokládá, že tato věta platí, což na Equilibrii není pravda. Ale pokud přijmeme premisu elfa bez ochlupení, jenž pochází z rodu, kde tato věta platí, není důvod ji neimplementovat zcela... ale nečekejte, že labir bude dělat nude-modely bez ochlupení. :biggrin:

Prostě hrajte svoji postavu tak, jak chcete. Tohle snad uhvězdičkujete, ne?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Když už se tu řeší nwn definice elfů, nebylo v té samé taky že jsou všichni elfové černovlasí, zelenoocí a s bledou pletí? Nebo něco takového:) Takže, navrhuji hromadný ban všem nezelenookým a nečernovlasým a opáleným elfům, samozřejmě hned po tom co dostanou všichni (jeden) fousatí :yes:
Naposledy upravil(a) Braenn dne 16. 7. 2009 15.31, celkem upraveno 1 x.
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Braenn píše:Když už se tu řeší nwn definice elfů, nebylo tam že jsou všichni černovlasí a zelenoocí a s bledou pletí? Nebo něco takového:) Takže, navrhuji hromadný ban všem nezelenookým a nečernovlasým a opáleným elfům, samozřejmě hned po tom co dostanou všichni (jeden) fousatí :yes:
tam bylo napsáno většinou;)
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

tak jo, tak ten ban jen většině :biggrin:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

drake127 píše:Implikace předpokládá, že tato věta platí, což na Equilibrii není pravda.
Pokud vím, tak jsi mi vysvětloval, že implikovat je předpokládat... takže jsem to nepochopil, nebo je tahle věta kokotina? :biggrin:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

George píše:
drake127 píše:Implikace předpokládá, že tato věta platí, což na Equilibrii není pravda.
Pokud vím, tak jsi mi vysvětloval, že implikovat je předpokládat... takže jsem to nepochopil, nebo je tahle věta kokotina? :biggrin:
V1: "They have no facial or body hair"
V2: Elfové nemají ochlupení nikde.
V3: No, co je nejasného na "They have no facial or body hair"?

V3 <-> (V1 -> V2)

Tedy jsem se snažil říct, že ta anglická věta je napsaná celkem jasně, byť na Equilibrii není nutně pravdivá. A jak víme, neplatí-li implikační předpoklad, tvrzení je stále pravdivé. Lepší tahle?
Naposledy upravil(a) drake127 dne 16. 7. 2009 17.17, celkem upraveno 2 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

George píše:
drake127 píše:Implikace předpokládá, že tato věta platí, což na Equilibrii není pravda.
Pokud vím, tak jsi mi vysvětloval, že implikovat je předpokládat... takže jsem to nepochopil, nebo je tahle věta kokotina? :biggrin:
Jen klid :bigwink: Vím přesně, co znamená implikace, a tu jeho větu jsem taky nepochopil :clover:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

drake127 píše:
George píše:
drake127 píše:Implikace předpokládá, že tato věta platí, což na Equilibrii není pravda.
Pokud vím, tak jsi mi vysvětloval, že implikovat je předpokládat... takže jsem to nepochopil, nebo je tahle věta kokotina? :biggrin:
V1: "They have no facial or body hair"
V2: Elfové nemají ochlupení nikde.
V3: No, co je nejasného na "They have no facial or body hair"?

V3 <-> (V1 -> V2)

Tedy jsem se snažil říct, že ta anglická věta je napsaná celkem jasně, byť na Equilibrii není nutně pravdivá.
Až na tu drobnost, že V3 se nedá přiřadit logická hodnota, protože to není výrok.

EDIT: A pak ještě tu, že V1 a V2 jsou tentýž výrok v jiném jazyce.
Naposledy upravil(a) Sethiel dne 16. 7. 2009 17.18, celkem upraveno 1 x.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Sethiel píše:Až na tu drobnost, že V3 se nedá přiřadit logická hodnota, protože to není výrok.
Gramaticky možná nikoliv, ale svým smyslem je to příslušná ekvivalence. Můžeš si otočit strany v ekvivalenci a považovat to za definici.

Edit: No, o tom to právě je a taková byla odpověď Balrogovi. :-)
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Sethiel píše:
drake127 píše:
George píše:Pokud vím, tak jsi mi vysvětloval, že implikovat je předpokládat... takže jsem to nepochopil, nebo je tahle věta kokotina? :biggrin:
V1: "They have no facial or body hair"
V2: Elfové nemají ochlupení nikde.
V3: No, co je nejasného na "They have no facial or body hair"?

V3 <-> (V1 -> V2)

Tedy jsem se snažil říct, že ta anglická věta je napsaná celkem jasně, byť na Equilibrii není nutně pravdivá.
Až na tu drobnost, že V3 se nedá přiřadit logická hodnota, protože to není výrok.

EDIT: A pak ještě tu, že V1 a V2 jsou tentýž výrok v jiném jazyce.
Dík no, takže jsem to nepochopil.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

drake127 píše:
Sethiel píše:Až na tu drobnost, že V3 se nedá přiřadit logická hodnota, protože to není výrok.
Gramaticky možná nikoliv, ale svým smyslem je to příslušná ekvivalence. Můžeš si otočit strany v ekvivalenci a považovat to za definici.

Edit: No, o tom to právě je a taková byla odpověď Balrogovi. :-)
Nic proti, ale za předpokladu, že V1 a V2 jsou tentýž výrok v jiném jazyce, pak nevím, kdes sebral implikaci. Pokud ti to udělá radost, tak:

V4: V1 a V2 jsou tentýž výrok ve stejném jazyce.

V4 -> (V1 <-> V2)
Imagination is the only weapon in the war against reality.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

No … a? Já dokazoval implikaci a ta platí. Že platí i ekvivalence mě už nezajímá. Resp. jsem tvrdil, že platí, dokazovat se mi ji nechce.

Nebo snad chceš naznačit, že (V1 <-> V2) -> (V1 !-> V2)?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

drake127 píše:No … a? Já dokazoval implikaci a ta platí. Že platí i ekvivalence mě už nezajímá. Resp. jsem tvrdil, že platí, dokazovat se mi ji nechce.
Ekvivalence platí zřejmě, tudíž nemá dost dobrý smysl dokazovat implikaci. Protože platí taky zřejmě. To je to, co jsem chtěl říct … že jakkoli je tvůj složený výrok krásný, neříká vůbec nic nového.

EDIT: Ne, nechci naznačit, ani nenaznačuju, ani by mě to nenapadlo. Proč se ptáš? Vypadá to tak, že naznačuju?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jistěže, taky když se Balrog ptal na takovou blbost, která je řečena hned v první a jediné větě výroku o elfech? :biggrin: Snažil jsem se to trochu vyjasnit, či lépe tu větu vypíchnout, což se mi zjevně tak docela nepodařilo. Ale aspoň jsem si vzpomněl na výrokovou logiku. :)
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

drake127 píše:Jistěže, taky když se Balrog ptal na takovou blbost, která je řečena hned v první a jediné větě výroku o elfech? :biggrin: Snažil jsem se to trochu vyjasnit, či lépe tu větu vypíchnout, což se mi zjevně tak docela nepodařilo. Ale aspoň jsem si vzpomněl na výrokovou logiku. :)
Když koukám na reakci Balroga (pro kterého to mělo být), tak máš pravdu … moc jsi mu to nevyjasnil. :bigwink: :clover:

Ale něco mi hlodá kdesi vzadu v hlavě, že jsme LEHCE OT.

V první řadě, než jsem založil tuhle diskuzi, jsem si nikdy nevšiml, že existují elfí hlavy s vousy a že si tedy NWN protiřečí už samy. To je pak těžký.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Tak hloupí asi nejsou. :smile: Takovej model mohl udělat kdokoliv mimo Bioware.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Zklamu vas ale co si pamatuju lore tak Forgotten realms narozdil od elfu jinych fantasy svetu mit vousy muzou. Tusim ze ten elfi pohlavar z BG mel vousy napriklad. Vetsinou to ale plati pro velmi stare elfy.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Odpovědět