Elfí vousy

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Elfí vousy

Příspěvek od Sethiel »

Možná je to kravina, ale teď jsem procházel podrobné popisy postav a zaujal mě tam popis elfa s vousy.

viewtopic.php?p=17683#17683

Takže … dodržuje Equilibrie ten elfí rys, že nemají absolutně žádné ochlupení ani vousy (cituji: "They have no facial or body hair"), nebo ne?

Nejde mi teď o to, že někdo může mít elfa z jiné sféry, kde to může být jinak. Jen že elfové z Desky by to měli mít sjednocené, a ptám se, zda opravdu mají.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já bych to nehrotil :bigwink:

(I když chápu že někomu to přijde jako extrémně důležité téma).
Kraki Skengdrang
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Jon píše:Já bych to nehrotil :bigwink:

(I když chápu že někomu to přijde jako extrémně důležité téma).
Ono to může být o něco důležitější v některých souvislostech. Například já bych z tohohle důvodu nikdy s elfem nepoužil holící soupravu … která tuším může zvýšit charisma.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Sethiel píše:
Jon píše:Já bych to nehrotil :bigwink:

(I když chápu že někomu to přijde jako extrémně důležité téma).
Ono to může být o něco důležitější v některých souvislostech. Například já bych z tohohle důvodu nikdy s elfem nepoužil holící soupravu … která tuším může zvýšit charisma.
to už záleží na tobě jak si to vysvětlíš. Je tu nelogičnost že v nwn u popisku elfů je že kromě vlasů nemají žádné ochlupení a pak je možnost si vybrat hlavu s vousy, ale to už záleží na tobě jak to zahraješ
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

K té holící soupravě - ber si to třeba tak, že si upravíš vlasy :) Myslím že je to síš takový "cosmetic kit" než přímo a jen holící souprava s břitvou a ničím jiným :)
Kraki Skengdrang
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Kapik píše:
Sethiel píše:
Jon píše:Já bych to nehrotil :bigwink:

(I když chápu že někomu to přijde jako extrémně důležité téma).
Ono to může být o něco důležitější v některých souvislostech. Například já bych z tohohle důvodu nikdy s elfem nepoužil holící soupravu … která tuším může zvýšit charisma.
to už záleží na tobě jak si to vysvětlíš. Je tu nelogičnost že v nwn u popisku elfů je že kromě vlasů nemají žádné ochlupení a pak je možnost si vybrat hlavu s vousy, ale to už záleží na tobě jak to zahraješ
Vzhledem k tomu, že tohle - pokud by platilo - bylo obecné pravidlo, nemáš pravdu v tom, že je to na mně, jak to zahraju. Pokud hraju elfa, který naprosto samozřejmě nemá vousy a ani je neřeší a pak jdu na výpravu s jiným, který po utáboření sedne k řece, začne se holit a prohlásí na mě (zase úplně samozřejmě, jako že elfové vousy mají) "ty se nejdeš oholit?", je někde díra. Je to modelová situace a uznávám, že to není AŽ TOLIK důležité téma. Ale je podle mě fajn mít jasno.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Sethiel píše:
no, ale vzhledem k tomu že na equilibrii se může dostat prakticky kdokoliv z jiný sféry, není to až tak divný. Na desce třeba elfům vousy nerostou, zato v jinejch sférách jo, a za ty staletí už to může bejt tak promíchaný že i těm co se tady narodili ty vousy můžou nebo nemusej růst:-) podle mě je to stejně důležitá otázka jako ta, jestli se eflové potěj nebo ne, kterou na mě vytáh jeden hráč kdysi:-)
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Jon píše:K té holící soupravě - ber si to třeba tak, že si upravíš vlasy :) Myslím že je to síš takový "cosmetic kit" než přímo a jen holící souprava s břitvou a ničím jiným :)
Volnost ve výkladu není řešení žádného problému, spíš obcházení. Jednak, když se píše "Holící souprava", pak to beru jako slovo od systému, který je dle pravidel vždy nadřazený hvězdičkování a dalšímu. Druhak, pokud použiju holící soupravu "jakože" si upravuju vlasy a někdo na mě zase zareaguje "probohy, co si holíš", jsem v nepříjemné situaci, která nemá elegantní IC řešení. Protože já se neholím. V podstatě obcházím systém … je to stejné, jako když se řešilo, jestli se můžou používat motlitební knížky jako meditační. Nemůžou. Proč? Protože jsou to proboha motlitební knížky, a ne meditační.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Kapik píše:
Sethiel píše:
no, ale vzhledem k tomu že na equilibrii se může dostat prakticky kdokoliv z jiný sféry, není to až tak divný. Na desce třeba elfům vousy nerostou, zato v jinejch sférách jo, a za ty staletí už to může bejt tak promíchaný že i těm co se tady narodili ty vousy můžou nebo nemusej růst:-) podle mě je to stejně důležitá otázka jako ta, jestli se eflové potěj nebo ne, kterou na mě vytáh jeden hráč kdysi:-)
Jo, máš v podstatě pravdu. Já chci jen říct, že to, co tady řeším, není ÚPLNÁ hovadina. Nastínil jsem tady už asi dvě situace, kde to může dělat problémy. Pocení nikdy nebudeš mít jako část svého denního režimu nebo něco, na co by ostatní mohli reagovat.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Přestože to můžete považovat za úplnou kravinu, tak bych rád slyšel oficiální vyjádření, jak je to s elfy na Desce.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Pro boha živýho, ta sada na holení obsahuje ještě nějaké voňavky, kolínskou... můžeš se tím postříkat, ať už máš plnovou s nebo jsi holobrádek.

S modlitební knížkou bych to rozhodně nesrovnával, bonus z holení není na žádném božském principu :))
Kraki Skengdrang
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Ad holící souprava: ano, ale jak je patrný z popisku, je to souprava různejch břitev, nůžek a tak. A to se dá stejně dobře použít i k úpravě vlasů, nejen k holení.(a taky je to asi žádoucí, vzhledem k tomu že nevim o nějaké soupravě, nůžkách nebo něčem čim by si postavy mohli systémově upravovat vlasy:-). A když to napíšeš ve hvězdičkách, tak to každej veme
Ad vousy:nevim, běhaj tady lidi s křídlama, potkáš tu zelený gobliny, orky, kamenný obry....moji postavu by rozhodně elf s vousama potom co všechno viděla a běžně vídá nepřekvapil:-))
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Tak holící soupravu nepoužívej... pokud máš elfa, kterýmu vousy nerostou, je přece blbost aby si je holil... Samozřejmě, vlasy si tím upravit můžeš, ale to by šlo asi blbě a třeba by to nemuselo bejt úspěšný :biggrin: ono tohle vůbec řešit mi přijde dost ošemetný, už hlavně kvůli tomu, jak zmínil Kapik s tou jinou sférou... když uvidíš elfa jak se holí, zahraj to, když se tě zeptá, proč se neholíš, osobně bych zareagoval "a mám snad co?" vůbec, těch možností je nesčetně a nakonec z toho bývá i pěkná a zajímavá hra
EDIT po ostatních: no dokonce to má víc než jen věci pro holení :-)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Street_cz píše:Tak holící soupravu nepoužívej... pokud máš elfa, kterýmu vousy nerostou, je přece blbost aby si je holil... Samozřejmě, vlasy si tím upravit můžeš, ale to by šlo asi blbě a třeba by to nemuselo bejt úspěšný :biggrin: ono tohle vůbec řešit mi přijde dost ošemetný, už hlavně kvůli tomu, jak zmínil Kapik s tou jinou sférou... když uvidíš elfa jak se holí, zahraj to, když se tě zeptá, proč se neholíš, osobně bych zareagoval "a mám snad co?" vůbec, těch možností je nesčetně a nakonec z toho bývá i pěkná a zajímavá hra
EDIT po ostatních: no dokonce to má víc než jen věci pro holení :-)
a to ja bych zas rad IC potkal fousateho Elfa :) nebo takoveho, kterej by si nesikovnym pokusem holeni britvou oholil vlasy na "koleno"
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

koulinek píše:
Street_cz píše:Tak holící soupravu nepoužívej... pokud máš elfa, kterýmu vousy nerostou, je přece blbost aby si je holil... Samozřejmě, vlasy si tím upravit můžeš, ale to by šlo asi blbě a třeba by to nemuselo bejt úspěšný :biggrin: ono tohle vůbec řešit mi přijde dost ošemetný, už hlavně kvůli tomu, jak zmínil Kapik s tou jinou sférou... když uvidíš elfa jak se holí, zahraj to, když se tě zeptá, proč se neholíš, osobně bych zareagoval "a mám snad co?" vůbec, těch možností je nesčetně a nakonec z toho bývá i pěkná a zajímavá hra
EDIT po ostatních: no dokonce to má víc než jen věci pro holení :-)
a to ja bych zas rad IC potkal fousateho Elfa :) nebo takoveho, kterej by si nesikovnym pokusem holeni britvou oholil vlasy na "koleno"
to se teda divím, žes ho nepotkal, protože jeden takovej patří mezi důležité orgány Tirína :D
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Vzhledem k existujícím modelům bych nepřítomnost ochlupení nedefinoval jako rozpoznávací znak elfů, pouze jako možnost.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Elfí vousy

Příspěvek od cybermisa »

Sethiel píše: Takže … dodržuje Equilibrie ten elfí rys, že nemají absolutně žádné ochlupení ani vousy (cituji: "They have no facial or body hair"), nebo ne?
Pokud vim, EQ toto nijak neresi, protoze je to IMHO zbytecne.

Domnivam se, ze system Automatickeho rustu fousu a vlasu se bude zavadet zaroven se systemem Vymesovani a vyprazdnovani … :clover:
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfí vousy

Příspěvek od Street_cz »

cybermisa píše:
Sethiel píše: Takže … dodržuje Equilibrie ten elfí rys, že nemají absolutně žádné ochlupení ani vousy (cituji: "They have no facial or body hair"), nebo ne?
Pokud vim, EQ toto nijak neresi, protoze je to IMHO zbytecne.

Domnivam se, ze system Automatickeho rustu fousu a vlasu se bude zavadet zaroven se systemem Vymesovani a vyprazdnovani … :clover:
to bude? :dribble:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Raději se ani nebudu ptát, jak to je s ochlupením na jiných částech těla.. O_o;;
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfí vousy

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:
cybermisa píše:
Sethiel píše: Takže … dodržuje Equilibrie ten elfí rys, že nemají absolutně žádné ochlupení ani vousy (cituji: "They have no facial or body hair"), nebo ne?
Pokud vim, EQ toto nijak neresi, protoze je to IMHO zbytecne.

Domnivam se, ze system Automatickeho rustu fousu a vlasu se bude zavadet zaroven se systemem Vymesovani a vyprazdnovani … :clover:
to bude? :dribble:
A následovat bude systém, kdy se postava při setkání s drakem pos**e strachy.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Odpovědět