Smrt v důsledku kouření

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Smrt v důsledku kouření

Příspěvek od Street_cz »

Tak mě na popud nedávné smrti napadlo, že hráč by měl být nějak informován o stavu své psotavy, pokud hodně kouří - mám na mysli, že mu je těžko, blbě se mu dýchá apod., prostě aby hráč věděl, kdy by s kouřením měl co nejdřívě přestat... možná zavést i rakovinu plic :) jde mi o to, že podle mě je současný systém celkem neadekvátní, kdy si postava kouří kouří třeba několik IC let, je jí fajn pak si jednou zapálí a bum, umře... a kdyby se jí v důsledku toho kouření přitížilo, určitě by to na sobě poznala a určitě by s tím třeba něco i dělala... snad je jasný, co mám na mysli, ono to totiž pak zamrzí, když postava zemře v důsledku předávkování... nečekaně, bez varování, prostě lehne a hráč neměl nijak možnost tomu zabránit
EDIT: po delších dohadách jsem usoudil, že jako následky kouření by se mohly projevit i v atributech postavy, kdy hráč pozná, kdy jde opravdu do extrému a kdy by postava mohla začít uvažovat o snížení dávek, či přestat kouřit... protože když kouří IC asi 2-3 roky, pak si jednou (!!!) zapálí a lehne, bez varování, přijde mi to zkrátka... neadekvátní :)
Naposledy upravil(a) Street_cz dne 18. 7. 2009 11.08, celkem upraveno 1 x.
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Smrt v důsledku kouření

Příspěvek od cybermisa »

Street_cz píše:… hráč neměl nijak možnost tomu zabránit
Nekourit? :smile:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Kouření může zabíjet, máš to psaný všude, tak se teď nediv.. ministerstvo zdravotnictví tě varovalo. :angry:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

vám nedochází pointa, a to, že když už někdo kouří tolik že by měl umřít, tak by měl před tím nejprve nějaké těžkosti, což by mělo postavu donutit přestat ba dokonce i abstinovat... jako když se postava cítí fajn a najednou klekne... ne, nepřidje mi to v pořádku
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Možná trochu mimo, ale má tvoje postava dost vysokou int/wis na to, aby to poznala? Kolik blbejch lidi umre na koureni, ikdyž vidi, že jsou z nich trosky...
Nebo chceš mít bonusy z kouření a pak najednou hlášku pozor, ještě jednou potáhneš a končíš?

EDIT: Ještě bych k těm vlastnostem postavy dodal zkušenosti s léčením, když už - tak už!
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:Možná trochu mimo, ale má tvoje postava dost vysokou int/wis na to, aby to poznala? Kolik blbejch lidi umre na koureni, ikdyž vidi, že jsou z nich trosky...
Nebo chceš mít bonusy z kouření a pak najednou hlášku pozor, ještě jednou potáhneš a končíš?
Tady nejde o bonusy... IMHO to je absolutně mimo... jde o to, že každá postava, i hloupá by měla na sobě znát následky kouření... a pak je na hráči, jestli přijme fakt, že jeho postava de do hnoje, ale nemá staty na to aby si to uvědomila... nebo s tím začne něco dělat.
Ad CM: jasně, ale hráč by měl znát zlom, kdy to už je fakt v extrému a kdy se postavě začne blbě dýchat, kdy začne mít náběhy na infarkt, tohle všechno postava pozná a měl by to vědět i hráč aby se tomu přizpůsobil... proto jsem to sem píchnul, vím, že když člověk kouří, že neumře hned na ulici a že ze začátku pociťuje různé komplikace, které se časem zhoršují a zhoršují a pak teprve může zemřít (klidně i poo měsících v nemocnici)… mám to z vlastního života znal jsem člověka, co si tím prošel
EDIT: a pokud bych měl mluvit konkrétně a dát nějaký příklad, např. bojovník, co kouří jak komín začne pociťovat zhoršení fyzičky, problémy v bojových taženích.. a možná proto taky přestane kouřit... (ale tohle je na uvědomění hráče)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

IMHO se na Eq nekouří Petry ani Sparty, takže očekávám, že ikdyž se třeba dýchá špatně, tak zase ten krásný pocit z dýmu v plicích kuřáka od kouření neodradil.

A pokud nějakou hlášku o vemli špatném stavu, tak navázat na vlastnosti postavy protože RP povolání ani znalosti navázat nelze.

EDIT: Notabene by každý kdo si zakouří měl při výkonu pociťovat zhoršení není-li pod účinky omaných látek, kvůli kterým se jistě na Desce kouří. Protože že by si bojovník vykouřil suchou slámu a pak v plné polní (brnění, meče lektvary a kdo ví co ještě) doběhl někam bojovat, tak by to jistě pocítil, ne?
Naposledy upravil(a) Roma dne 17. 7. 2009 18.52, celkem upraveno 1 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:IMHO se na Eq nekouří Petry ani Sparty, takže očekávám, že ikdyž se třeba dýchá špatně, tak zase ten krásný pocit z dýmu v plicích kuřáka od kouření neodradil.

A pokud nějakou hlášku o vemli špatném stavu, tak navázat na vlastnosti postavy protože RP povolání ani znalosti navázat nelze.
Jasně, já klidně souhlasím pro to, aby se to podepsalo i ve statech.. menší odolnost apod., záchraný hody... klidně, ale postava/hráč by to znám měl (a tohle mi nikdo nevyvrátí)… možná to bude i lepší než hláška...ještě
Roma píše:Nebo chceš mít bonusy z kouření a pak najednou hlášku pozor, ještě jednou potáhneš a končíš?
ono samotné odvykání je mnohem, mnohem horší (nevím, jestli víš, co za postihy máš)
Ad George: nechápu...?
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:EDIT: Ještě bych k těm vlastnostem postavy dodal zkušenosti s léčením, když už - tak už!
s tím nemůžu jinak než nesouhlasit, léčení totiž je umění aplikovat lék, uvázat správně obvaz, postarat se o zlomeninu... ne o uvědomění, že to jde s tebou takříkajíc do háje :)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Nahoře je edit.
Ne, popravdě nevím nic o postizích z odvykání, ale jistě se bonusy z kouření postihům alespoň vyrovnají, jinak nevidím důvod si takovou vlastnost na postavu brát.
Léčení není jen napravit, ale i rozpoznat a zhodnotit a na základě toho, rozhodnout jak se bude konkrétně při léčení postupovat. Imho veliký hlupák by měl klidně narážet hlavou do zdi a vůbec by mu nemělo docházet, že kvůli toho krvácí a bolí ho hlava
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:Imho veliký hlupák by měl klidně narážet hlavou do zdi a vůbec by mu nemělo docházet, že kvůli toho krvácí a bolí ho hlava
int okolo 6?
K těm bonusům, zvislost se dá vypěstovat (můj případ)… kouření bývá věšinou čistě RP záležitost... bonusy, které z toho máš jsou oproti postihům v absťáku celkem nicotné, takže to opravdu smysl nemá... a s tím brněním a fyzičkou, to je moc přímočarej náhled a byl to jen příklad, kouří samozřejmě i jiní než bojovníci … a těm naopak postihy přijdou nicotné oproti těm bonusům.. ale tak či onak, hráč by měl vědět kdy mu de postava do háje, a´t je do bojovník, mudrc nebo cokoli jiného... a hra by se měla přizpůsobit na základě toho (postihy do statů, hláška že pociťuješ paličvou bolest v rameni a blbě se ti dejchá... že by měl prostě ubrat)…
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já myslím, že kouření je opravdu jen RP záležitost a smrt v následku kouření bych vůbec nezaváděl. Třeba mně by docela mrzelo, kdyby mi Altair po IC 40 letech kouření najednou zaklepal bačkorama... Bonusy z kouření jsou docela zanedbatelné, jak Street píše.

(Těžší drogy, dryanka a nebo alkohol, to je samozřejmě něco jiného).
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Street_cz píše:vám nedochází pointa, a to, že když už někdo kouří tolik že by měl umřít, tak by měl před tím nejprve nějaké těžkosti, což by mělo postavu donutit přestat ba dokonce i abstinovat... jako když se postava cítí fajn a najednou klekne... ne, nepřidje mi to v pořádku
Jsem IRL zaryty nekurak, takze soucit v tomhle smeru u me nehledej :clover: Kouris? Tvoje volba *zamava na rozloucenou*
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Jon píše:
Ale ať si klidně zavedená smrt za kouření je, ale přijde mi divné, že si jednou šlukneš a ono to s tebou plácne ( teda jestli to v úvodním příspěvku nebyla nadsázku ).

EDIT: Neřeknu, kdyby si vykouřil půlku váčku s tabákem najednou ( nebo třeba už 5 šluků ), ale po jednom a takhle naráz?

EDIT2 - pro rýpaly: Ano, mám runu závislosti na tabáku.
Naposledy upravil(a) darmian dne 17. 7. 2009 19.47, celkem upraveno 3 x.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

darmian píše:Ale ať si klidně zavedená smrt za kouření je, ale přijde mi divné, že si jednou šlukneš a ono to s tebou plácne ( teda jestli to v úvodním příspěvku nebyla nadsázku ).
přesně o tomhle jsem mluvil... a přesně tohle byla moje pointa, kterou asi nikdo nepochopil...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Street_cz píše:
darmian píše:Ale ať si klidně zavedená smrt za kouření je, ale přijde mi divné, že si jednou šlukneš a ono to s tebou plácne ( teda jestli to v úvodním příspěvku nebyla nadsázku ).
přesně o tomhle jsem mluvil... a přesně tohle byla moje pointa, kterou asi nikdo nepochopil...
Akutni zachvat, kolaps, kdo vi, proste eqtabak. Riziko, ze to s tebou muze jednou seknout proste na sebe beres s kazdym pokourenickem. Kumuluje se to kumuluje a pak bum, proc ne :smile: Pokud to teda neni bug …
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

cybermisa píše:
Street_cz píše:
darmian píše:Ale ať si klidně zavedená smrt za kouření je, ale přijde mi divné, že si jednou šlukneš a ono to s tebou plácne ( teda jestli to v úvodním příspěvku nebyla nadsázku ).
přesně o tomhle jsem mluvil... a přesně tohle byla moje pointa, kterou asi nikdo nepochopil...
Akutni zachvat, kolaps, kdo vi, proste eqtabak. Riziko, ze to s tebou muze jednou seknout proste na sebe beres s kazdym pokourenickem. Kumuluje se to kumuluje a pak bum, proc ne :smile: Pokud to teda neni bug …
sice jsem nekuřák, ale vím, jak to vypadá, když někdo kolabuje z vůdovů kouření... a řeknu ti, že to není chvilková záležitost
EDIT: a rozhodně to nevypadá tak, že 2 roky kouříš, pak si jednou zapálíš a dostaneš infarkt
Naposledy upravil(a) Street_cz dne 17. 7. 2009 20.37, celkem upraveno 1 x.
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Jinak upozorňuju, že IC nemusí všechny postavy o škodlivosti kouření vědět. Prodejci většinou naopak říkají, jak to je zdraví prospěšné, že to vyčistí plíce od všeho zlého. Ostatně, stačí aby si kuřák zapálil a hned přestane kašlat ;)
Naposledy upravil(a) kokosak dne 17. 7. 2009 19.59, celkem upraveno 1 x.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

No jistě! :)) Však je to zdravé, zkracuje to seniorskej život :D
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

a byly doby, kdy se myslelo, že jsou zdravé a pro každého! :)

http://wellmedicated.com/lists/40-gorge … tisements/

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 17. 7. 2009 20.03, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět