Smrt v důsledku kouření

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

to je sice hezké a máš v něčem i pravdu, ale pořád trvám na původním návrhu... a tyhle příspěvky, vůbec celá tahle debata to jenom uzemní a původní myšlenku zabije... což o to, já si to hrál, hrát budu, hraje si to každej, ale pořád by tam ten kompromis měl být, jak zmínil Darmian.. a to mi nikdo nevymluví... tenhle návrh projít nemusí, ale chtěl jsem aspoň, aby se vzal v úvahu... opravdu nevím, jak líp to mám napsat, abych něco nenavrhnul a nesnesla se na mě sprška, že je to zbytečný a na nic, že mi jde jen o přesílení něčeho a komentáře podobnýho typu... klidně to na nic může být, klidně to projít nemusí a já se s tím smířím, ale chtěl jsem, aby se nad tím aspoň uvažovalo... a podle mého je zrovna tohle celkem zásadní věc...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

:biggrin: Teda popisat tu tri stranky kvoli jednej žiadosti do logu v zneni :

Je ti blbo, už tolko nehul.

:clover:
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

dneskasi snad nevidel jak to působí?
a teda už i jindy když je poblíž blondýna a někdo si zapálí?
PODPIS
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 238
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Příspěvek od Dr.Lizard »

Tak já také přispěju svým spamem do mlýna

V první řdě, tak jsem jsem pochopil původní příspěvěk (než byl rozveden do všech směrů i profesionálního spamu) tak celý problém tkví v akutní intoxikaci nikotinem připadně ostatními spalinami. To je, jak už řekl Wendigo nemožné, repektive bolest a další příznaky vám v tom zabrání. To čím argumentuje Roma tj inteligence a moudroust jsou totální plky, tady jde o pudsebezáchovy a o instinkty, kterými disponuje každá živá bytost (hlupák pokud nebude ve stavu psykyckého poškození pochopí že ty údery do zdi mu ubližují)

Co se týče případné chronické otravy způsobené kouřením, tj zanesení plic dehtem, vzniku rakoviny apodobně. Je to totální kravina, víc ani nemůžu říct. Existují stovky vlivů, které mohou způsobit podobné chonické stavy ústící ve smrt, když pominu alkoho a drogy tak kupříkladu chudáci trpaslící a jejich milovaná těžba. Všichni by umírali nejpozději ve věku 100-120 let v důsledku zaprášení plic, ti co těží kupříkladu měď ještě dříve z důvodu toxicity měďného prachu.
Kdybych chtěl zohlednovat lektvary a magii tak to je technicky vzato kapitola sama pro sebe

Zkrátka, pokud chcete zavést důsledky kouření, bylo by fér zavést stejnou věc i pro vše ostatí. Výsledek? neuvěřitelně obtížný (néli nemožný) systém. Jeho přínos? Po x měsících(letech) hry mi najednou log napíše nemůžeš dýchat, umíráš. Já bych v tom okamžiku vstal a došel si pro toho kdo tu blbost vymyslel.

Závěr, pokud existuje systémově smrt v důsledku akutní otravy způsobené kouřením, bylo by slušné na ní upozornovat, když už né zrušit.
Upít k smrti se lze, zdrogovat taky, ale kouřením se opravdu nezabijete
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Taky si přispěju:
Tahle náhlá smrt kouřením jak je zavedená teď je totální kravina, protože jednak by ten člověk musel hodně dlouho hulit aby to s nim takhle seklo a i to je dost nepravděpodobný. Argumentovat že kuřák umřel na infarkt, ano přispívá to k tomu, ale není to jediný rozhodující faktor, jde o celý životní styl(mastné jídla, žádný pohyb a já nevim co ještě), takže je blbost aby se vypsala hláška "Umřel si na předávkování tabákem" jako je teď.
Mimojiné, to o čem tu spousta lidí mluví sou cigarety a to je úplně něco jiného než doutníky nebo dýmky. Zatímco u cigaret se kouř ŠLUKUJE, u dýmek a doutníků ne(zkoušel někdo z vás šluknout někdy doutník? docela nechutná věc), tudíž u cigaret hrozí rakovina plic, zatímco u doutníků spíše rakovina patra jak už to někdo zmínil.

Ještě k tomu systému. Měl sem postavu trpaslíka, kterého sem hrál tři tejdny IR a vytáh sem ho asi na nějakej 3,4 lvl myslim. Nehrál sem za něj moc často a byl to kuřák, taky ne nijak extrémní. Přesto po nalogování sem si v průběhu reálné hodiny dvakrát potáh a už kleknul a objevila se hláška "Zemřel si na předávkování tabákem". Tohle mi teda moc vhodně nastavený nepřijde.
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

No, dokud se k tomu nevyjádří Labir, považoval bych to za uzavřené. Možná je tam jen někde chybka, možná ne... spekulovat o tom nemá smysl. Chování systému (tedy náhlé úmrtí bez jakéhokoli předchozího upozornění) je nahlášeno, nevím co ještě byste chtěli řešit.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

To na všechno potřebujete systém (uznávám že je cosi úžasného, když systém v krizové chvíli donutí vaší postavu padnout na kolena a házet šavle, ale i tak) :shades: ?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:No, dokud se k tomu nevyjádří Labir, považoval bych to za uzavřené.
:yes: :yes: …. :yes: :yes:
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Nalk píše:To na všechno potřebujete systém (uznávám že je cosi úžasného, když systém v krizové chvíli donutí vaší postavu padnout na kolena a házet šavle, ale i tak) :shades: ?
*odhvězdičkuj si to* // a pak si hoď sebevraždu :bleh: :bigwink:
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Nalk píše:To na všechno potřebujete systém (uznávám že je cosi úžasného, když systém v krizové chvíli donutí vaší postavu padnout na kolena a házet šavle, ale i tak) :shades: ?
systém evidentně existuje, když zhebneš, jenom tě neupozorní :megalol: to je poněkud divné :megalol:

jinak já kouření rozhodně neobhajuju...jak podotýkal scirop..zkuste si vedle mě zapálit

:biggrin: začnu se dusit, protože jsem alergická na nikotin
16? Tak to je v pohodě
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Luelle píše:..zkuste si vedle mě zapálit

:biggrin: začnu se dusit, protože jsem alergická na nikotin
Já myslel "vytáhnu obouručák a to něco uvidíte" :bigwink: :megalol:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Sethiel píše:
Luelle píše:..zkuste si vedle mě zapálit

:biggrin: začnu se dusit, protože jsem alergická na nikotin
Já myslel "vytáhnu obouručák a to něco uvidíte" :bigwink: :megalol:
to většinou dělá moje okolí..já se jen klidím z oblasti smrti :biggrin:

ale dobrej byl kokosův pohled v sobotu, když jistí kuříci měli problém s tím, že maj odtánout :megalol:
jsem čekala kdy se změní na minotaura nebo něco podobně pěknýho :megalol:
16? Tak to je v pohodě
peetrs
Příspěvky: 12
Registrován: 12. 5. 2009 21.39

Příspěvek od peetrs »

K tomuhle me leda tak napada, ze tabak co se kourina EQ nebude stejny "tabak" co se kouri IRL.

Tabak na EQ rozhodne nebude obsahovat tisice ruznych chemikalii, ktere zpusobuji ony nemoci zkoureni. Tabak sam o sobe neni nijak moc skodlivy. Tedy smysl toho threadu je ponekud mimo misu...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

peetrs píše:K tomuhle me leda tak napada, ze tabak co se kourina EQ nebude stejny "tabak" co se kouri IRL.

Tabak na EQ rozhodne nebude obsahovat tisice ruznych chemikalii, ktere zpusobuji ony nemoci zkoureni. Tabak sam o sobe neni nijak moc skodlivy. Tedy smysl toho threadu je ponekud mimo misu...
Co ty víš co ti tam hospodští přidávaj než to prodají že? :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

peetrs píše:K tomuhle me leda tak napada, ze tabak co se kourina EQ nebude stejny "tabak" co se kouri IRL.

Tabak na EQ rozhodne nebude obsahovat tisice ruznych chemikalii, ktere zpusobuji ony nemoci zkoureni. Tabak sam o sobe neni nijak moc skodlivy. Tedy smysl toho threadu je ponekud mimo misu...
Ty chemikálie se tam nepřidávají, ty tam prostě jsou a vznikají zejména spalováním tabáku :megalol:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jsou to sice IC reálie - ale prozradit, že součástí EQ zabáků bývají nehty a různé jiné ingredience myslím není vyzrazení žádného tajemství.

Ovšem samozřejmě smrt v důsledku kouření tak, jak je na EQ, není vyřešena moc šťastně... Osobně bych zrušil jak smrt tak bonus.

Mudrc kouří, aby si přemýšlení zpříjemnil, ne, aby se víc soustředil.

Sám jsem kuřák a po cigaretě si moudřejší nepřipadám. Ani po vodní dýmce. Zato si připadám moudřejší po čaji - který stimuluje rozhodně mnohem více. Při závislosti jsou abstinenční příznaky na místě. Ale riziko smrti by se mělo objevit až nejdříve po dvaceti IR odehraných letech kuřáka.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Aefar píše:Jsou to sice IC reálie - ale prozradit, že součástí EQ zabáků bývají nehty a různé jiné ingredience myslím není vyzrazení žádného tajemství.

Ovšem samozřejmě smrt v důsledku kouření tak, jak je na EQ, není vyřešena moc šťastně... Osobně bych zrušil jak smrt tak bonus.

Mudrc kouří, aby si přemýšlení zpříjemnil, ne, aby se víc soustředil.

Sám jsem kuřák a po cigaretě si moudřejší nepřipadám. Ani po vodní dýmce. Zato si připadám moudřejší po čaji - který stimuluje rozhodně mnohem více. Při závislosti jsou abstinenční příznaky na místě. Ale riziko smrti by se mělo objevit až nejdříve po dvaceti IR odehraných letech kuřáka.
No, otazka ovsem je, jak se chova takova EQ rakovina. Kdyz to porovname s EQ potvorama a EQ nemocema … :smile:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

peetrs píše:K tomuhle me leda tak napada, ze tabak co se kourina EQ nebude stejny "tabak" co se kouri IRL.

Tabak na EQ rozhodne nebude obsahovat tisice ruznych chemikalii, ktere zpusobuji ony nemoci zkoureni. Tabak sam o sobe neni nijak moc skodlivy. Tedy smysl toho threadu je ponekud mimo misu...
ano můsíme vzít v úvahu průmyslové zpracování tabáku, fermenaci parfemaci a další jiné pro kouření nezbytné serpetičky, ale jak jsi prosím přišel na to že tabák sám o sobě moc škodlivý není? čistý přírodní tabák je věc takřka nekouřitelná (rozumněj nešlukovatelná) ale jinak obsahuje stejné množství dehtu atd, jak poznamenal george který vzniká při hoření nemluvě o kianidu který je jenom třešničkou na smrtelném dortíku
PODPIS
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Jiste ze tabak je na EQ stejne skodlivy jako v realu, ale v realu nemame heal a greater restoration tam hledejte problem.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

cybermisa píše: No, otazka ovsem je, jak se chova takova EQ rakovina. Kdyz to porovname s EQ potvorama a EQ nemocema … :smile:
Samozřejmě - to je jiná věc... Stejně jako to, že na druhé straně zmizí :bigwink:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět