Placos

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Luelle píše:já z vás leknu, běžte radši spát hovada :D :megalol:
DOBROU přeju :whouum:
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

PLACOS na EQ neni kvuli tomu, ze by to byl nejaky Labiruv rozmar. Muzou si za jeho existenci jen a pouze hraci, tj. nestezujte si tu na PLACOS, ale na hrace, kteri za to muzou. PLACOS je jen evoluce v ramci moznosti a schopnosti EQ.

PS: A Georgi:

AD 1. Naprosto nemas pravdu :)
AD 2. Mas pravdu jen castecne, ve vysledku je tva vypoved ale dost zkreslena. Kazdopadne, ona snaha neustale nejake systemy vyustila prave v PLACOS. (Snazte se PLACOS obchazet a driv nebo pozdeji se na to prijde a objevi se PLACOS veze 2)
AD 3. Pro DM je to dostatecne informativni a neni problem si informace velmi jednoduse overit. Ovsem, jako jediny a uplny zdroj info se to brat neda.
AD 4. Souhlas.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

PLACOS je systém skládající se z více podsystémů. Každý z podsystémů je zaměřen na sledování jedné specifické činnosti. Činnosti mohou být problémové, může se jednat o porušení pravidel, ale PLACOS sleduje i činnosti, které jsou brány jako prospěšné. PLACOS tak je spíš nástroj monitorovací, který do jisté míry zastupuje DM. Hodnotí hráče v několika metrikách, výsledky ukládá a zpřístupní příslušným osobám. V některých případech dokáže PLACOS sám ordinovat tresty.

PLACOS je ještě stále celkem mladý systém, některé věci potřebují doladit. Je pravda, že se může použít jako argument (koukni na jeho PLACOS, to je ale prase), ale spíše se k němu přistupuje (pevně doufám) jako k indikátoru, který může přitáhnout pozornost - ať již negativní (podezření z prohřešků), tak pozitivní (pěkná hra).

Snaha PLACOS obejít a tudíž záměrně zkreslovat monitoring o své osobě je IMHO jedním z nejhorších přestupků, co člověk může udělat. Pokud se vám zdá, že je PLACOS nastaven špatně, je lepší se ozvat, přinést důvody proč tomu tak dle vašeho názoru je a nechat je posoudit. Jednotlivé metriky byly, jsou a budou upravovány tak, aby opravdu odrážely skutečnost. Kdo má čisté svědomí, nemusí se PLACOSu bát.

Tolik mé dva centy.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hemendo:

a ty věci ji bral Morhenem, nebo tou tvoji druhou postavickou?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Osobní zkušenost - S úplně první postavou jsem dostal knížku, když jsem moc sbíral jahody a později začal rýžovat. Nevydělal jsem i tak pomalu ani na chleba a bylo tozpůsobeno pouze tím, že jsem netušil, že se dají i sbírat květiny, těžit něco atd...

Později, když jsem poznal EQ, podobné starosti odpadly.

Nyní s Catigernem můj charakter IC činnosti PLACOS velmi zatěžuje. Kdybych netěžil na stavby, na kterých dělám, tak mám asi místo +1 - +2 tak +6... Ať dělám, co dělám, ať těžím, co těžím, nikde vypsaný žádný mínus, že bych něco přeháněl a ne a ne se dostat zpátky na nulu. Je to asi tím, že mezi těmito činnostmi dělám jiné :bigwink:

Přendávání věcí mezi postavami je skutečně velmi hlídaný, ale je fakt, že zas tak často se to nestává a lze si na to dávat pozor. Z aktuálních zkušeností čím dál tím více zjišťuji, že hraní za více postav není skutečně vhodné, a to nejen z tohoto důvodu, ale i z jiných.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Aefar píše:Osobní zkušenost - S úplně první postavou jsem dostal knížku, když jsem moc sbíral jahody a později začal rýžovat. Nevydělal jsem i tak pomalu ani na chleba a bylo to způsobeno pouze tím, že jsem netušil, že se dají i sbírat květiny, těžit něco atd...

Později, když jsem poznal EQ důkladněji, podobné starosti odpadly.

Nyní s Catigernem můj charakter IC činnosti PLACOS velmi zatěžuje. Kdybych netěžil na stavby, na kterých dělám, tak mám asi místo +1 - +2 tak +6... Ať dělám, co dělám, ať těžím, co těžím, nikde vypsaný žádný mínus, že bych něco přeháněl a ne a ne se dostat zpátky na nulu. Je to asi tím, že mezi těmito činnostmi dělám jiné :bigwink:

Přendávání věcí mezi postavami je skutečně velmi hlídaný, ale je fakt, že zas tak často se to nestává a lze si na to dávat pozor. Z aktuálních zkušeností čím dál tím více zjišťuji, že hraní za více postav není skutečně vhodné, a to nejen z tohoto důvodu, ale i z jiných.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ach ten EDIT :blush:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

PlaCoS? Ajo to je ta věcička na kterou se jednou za čas podívám, zjistím, že se prý mám omezit v práci pro Alfraye, tak na to třea chvílu peču a mám "dovolenou". :megalol:

Jednoduše řečeno: PlaCoS nemá cenu nějak extra moc řešit, největší "postihy" u něj mám, když s postavou urputně pracuji delší dobu. Tak to pak beru jako ukazatel touhy po dovolené. :megalol: Jak ho obechcávat nevím, a proto asi nemám ty pluska, ač se snažím sebevíc. :megalol:

PlaCoS netrestá jen špatné, chválí jen ty "připravené". :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cabi88
Příspěvky: 68
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

:megalol: ukazatel touhy po dovolené

to je moc pěkné...asi bych si měl dát dovču tak na 14 dní :megalol: :clover:
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

The_Balrog píše:Hemendo:

a ty věci ji bral Morhenem, nebo tou tvoji druhou postavickou?
Za fiekra, byly 2 hodiny ráno a zapínal jsem kvůli tomu znova PC :biggrin: A Morhen byl dál, tak jsem bral fiekra.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

hemendo píše:
The_Balrog píše:Hemendo:

a ty věci ji bral Morhenem, nebo tou tvoji druhou postavickou?
Za fiekra, byly 2 hodiny ráno a zapínal jsem kvůli tomu znova PC :biggrin: A Morhen byl dál, tak jsem bral fiekra.
No jasně, a je to jasný: přendavání věcí mezi postavami, no. To vážně nesmíš :))
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

No, ale nevím, možná v tom bardském domě to vážně trošku blbne, protože mám zničehonic placos PGR 2x mínus za podvádění a porušování pravidel a já hrál opravdu bez nějakých leváren, dokonce jsem neměnil postavy a tak nemohlo dojít k nechtěnému přendání věcí. Vážně nevím za co jsem to dostal... (mimo to to bylo u postavy Fred Vokurka, u kterého jsem prostě téměř žádný čas zatím nestrávil..)

Možná by bylo pěkné, kdyby se u tohoto placos mínusu (u konktrétně porušování pravidel a podváděni, protože zbytek je rozepsán jako např. pobíjení příšerek, sběr a dolování atd.) psalo i za co je - jako ne jen porušování pravidel, ale jaké bylo porušeno.


P.S.: Měl by kdyžtak někdo, prosím, z DM čas se mrknout, za co to mám? ..Děkuji
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

cabi88 píše::megalol: ukazatel touhy po dovolené

to je moc pěkné...asi bych si měl dát dovču tak na 14 dní :megalol: :clover:
Ano a vynucena dovolena ma oznaceni BAN :smile:
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Jon píše:
hemendo píše:
The_Balrog píše:Hemendo:

a ty věci ji bral Morhenem, nebo tou tvoji druhou postavickou?
Za fiekra, byly 2 hodiny ráno a zapínal jsem kvůli tomu znova PC :biggrin: A Morhen byl dál, tak jsem bral fiekra.
No jasně, a je to jasný: přendavání věcí mezi postavami, no. To vážně nesmíš :))
Ale to by se stalo to samý, kdybych je vzal s morhenem, jelikož to byly sudy s limonadama a pivkem. Ty já neměl v ruce ani za jednu postavu... :no:
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

cybermisa píše:
cabi88 píše::megalol: ukazatel touhy po dovolené

to je moc pěkné...asi bych si měl dát dovču tak na 14 dní :megalol: :clover:
Ano a vynucena dovolena ma oznaceni BAN :smile:
No jo, jenže já už mám prázdiny, takže dovolenou nepotřebuju :helpsmilie:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Akruo píše:No, ale nevím, možná v tom bardském domě to vážně trošku blbne, protože mám zničehonic placos PGR 2x mínus za podvádění a porušování pravidel …
To máš z toho, že bereš věci nemocným..to že je jen roznášíš už jednoduchý systém nepoznal. :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Nalk píše:
Akruo píše:No, ale nevím, možná v tom bardském domě to vážně trošku blbne, protože mám zničehonic placos PGR 2x mínus za podvádění a porušování pravidel …
To máš z toho, že bereš věci nemocným..to že je jen roznášíš už jednoduchý systém nepoznal. :megalol:
Jo? A proč já dělám to samý a jsem v pořádku, pane chytrej?
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

FAJN

Příspěvek od hemendo »

Nalk píše:
Akruo píše:No, ale nevím, možná v tom bardském domě to vážně trošku blbne, protože mám zničehonic placos PGR 2x mínus za podvádění a porušování pravidel …
To máš z toho, že bereš věci nemocným..to že je jen roznášíš už jednoduchý systém nepoznal. :megalol:
No tim pádem se to každopádně vysvětluje žejo... :ermm:

UŽ JEN 3-4 DNY a k :1aid: už ani nepáchnu...
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Nalk píše:
Akruo píše:No, ale nevím, možná v tom bardském domě to vážně trošku blbne, protože mám zničehonic placos PGR 2x mínus za podvádění a porušování pravidel …
To máš z toho, že bereš věci nemocným..to že je jen roznášíš už jednoduchý systém nepoznal. :megalol:

Já že beru?.. já dávám! Nebo to snad systém bere tak, že když dáš na charitu, vidí v tom snahu prát peníze? :biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jon píše:Jo? A proč já dělám to samý a jsem v pořádku, pane chytrej?
Nebuď hned agresivní, když si z toho akorát dělám prdel. :bigwink:

Akruo: pošleš prachy na Afriku a všecko jde na zbrojení a né na hlad... tak asi PlaCoS ví, že to co děláš, děláš s jiným umyslem, než bys měl :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Zamčeno