Upozornění stran strhávání vzkazů

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Upozornění stran strhávání vzkazů

Příspěvek od kokosak »

Dovoluji si upozornit všechny, kteří to neví: není možné bez předchozí domluvy s DM *strhávat* vzkazy, které postava nenechala vyvěsit. Proto není ani korektní psát na nástěnky věci typu *vzkaz je stržen*. Vzkaz může strhnout pouze ten, kdo ho vyvěsil a prokáže to písaři, ten jinak vzkaz strhnout nedovolí. Cokoli jiného vyžaduje souhlas DM - jedná se o hraní NPC, což pravidla hráči nedovolují.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Navíc bych se vsadil, že vzkaz pověšený na nástěnku je opatřen magickou kletbou, kterou může zlomit jen autor vzkazu, nebo někdo velice mocný, komu je udělena pravomoc "Strhávání vzkazů".

Vážně: ehm místy to působí velice komicky, asi jako jistá elfka co psala *nekouzlí* :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Re: Upozornění stran strhávání vzkazů

Příspěvek od Nifredil »

kokosak píše:Dovoluji si upozornit všechny, kteří to neví: není možné bez předchozí domluvy s DM *strhávat* vzkazy, které postava nenechala vyvěsit. Proto není ani korektní psát na nástěnky věci typu *vzkaz je stržen*. Vzkaz může strhnout pouze ten, kdo ho vyvěsil a prokáže to písaři, ten jinak vzkaz strhnout nedovolí. Cokoli jiného vyžaduje souhlas DM - jedná se o hraní NPC, což pravidla hráči nedovolují.
Tak mě napadá, proč všechno hnát přes systém a DM? Proč se prostě nedohodnout?! To je tak těžký napsat - Hele, moje postava čte tvůj vzkaz a její logiká reakce je ho strhnout. Odpověď.. ne písař Ti to nedovolí...jo... písař má pomalý nohy.. škubnul jsi rychle. A reakce světa? Hledá šmudla, co páchá výtržnosti - strhává vzkazy.
Šlo by to i tak? :blush:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Problém je, že většinou se strhávají vzkazy co nejrychleji, aby si je nikdo nemohl přečíst... pokud by to někdo řešil přes DM, tak by si počkal nejmíň půl hodiny a to v případě, že je DM online a chystá se mu věnovat...čekat několik dní, na strhnutí vzkazu aby si ho nikdo nepřečetl je ..neefektivní :D (nic proti DM, já tu situaci chápu, jen je to z vlastní zkušenosti v drtivé většině případů pravda)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění stran strhávání vzkazů

Příspěvek od kokosak »

Nifredil píše:Tak mě napadá, proč všechno hnát přes systém a DM? Proč se prostě nedohodnout?! To je tak těžký napsat - Hele, moje postava čte tvůj vzkaz a její logiká reakce je ho strhnout. Odpověď.. ne písař Ti to nedovolí...jo... písař má pomalý nohy.. škubnul jsi rychle. A reakce světa? Hledá šmudla, co páchá výtržnosti - strhává vzkazy.
Šlo by to i tak? :blush:
Asi nešlo. Písař zavolá stráž, ta dotyčného lapí.… tedy, udělala by to, pokud by tam bylo DM. A to, že by si to hráči navzájem povolovali.… nevím, nelíbí se mi to. Hráči nemají právo hrát za NPC. Sice to víceméně děláme všichni, když předpokládáme reakce NPC třeba na pozdrav, na objednávku pití... na dotaz či ho ten či onen neviděl... ale nikdy se tak neděje (nebo nemělo by se dít) v konfliktních situacích.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

George píše:Problém je, že většinou se strhávají vzkazy co nejrychleji, aby si je nikdo nemohl přečíst... pokud by to někdo řešil přes DM, tak by si počkal nejmíň půl hodiny a to v případě, že je DM online a chystá se mu věnovat...čekat několik dní, na strhnutí vzkazu aby si ho nikdo nepřečetl je ..neefektivní :D (nic proti DM, já tu situaci chápu, jen je to z vlastní zkušenosti v drtivé většině případů pravda)
Není zas takový problém Dx kontaktovat OOC po ICQ a nechat si to posvětit dřív, než to dotyčný provede.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Upozornění stran strhávání vzkazů

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:Dovoluji si upozornit všechny, kteří to neví: není možné bez předchozí domluvy s DM *strhávat* vzkazy, které postava nenechala vyvěsit. Proto není ani korektní psát na nástěnky věci typu *vzkaz je stržen*. Vzkaz může strhnout pouze ten, kdo ho vyvěsil a prokáže to písaři, ten jinak vzkaz strhnout nedovolí. Cokoli jiného vyžaduje souhlas DM - jedná se o hraní NPC, což pravidla hráči nedovolují.
Je to presne tak, jak pise kokosak. Pozor na zneuzivani nepritomnosti DM ve hre :shades:
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Navíc proč by měl autor právo strhávat vzkaz? copak si písaři pamatují každého hlupáka, který jim tam něco připíchne? navíc ten vzkaz můžete vytvořit démonkem, takže to ten písař nemusí ani psát.…

já vzkaz strhla jen jednou a to protože, se stala chyba v systému a nebyl tam text, který tam být měl a vyvěsila ho znovu správně - což bylo více méně OOC strhnutí
16? Tak to je v pohodě
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Luelle píše:Navíc proč by měl autor právo strhávat vzkaz? copak si písaři pamatují každého hlupáka, který jim tam něco připíchne? navíc ten vzkaz můžete vytvořit démonkem, takže to ten písař nemusí ani psát.…

já vzkaz strhla jen jednou a to protože, se stala chyba v systému a nebyl tam text, který tam být měl a vyvěsila ho znovu správně - což bylo více méně OOC strhnutí
Autor ma pravo prave predevsim kvuli moznym chybam, preklepum, nebo kdyz vyvesi jiny vzkaz nez chtel :smile: *koukne po Morgii*
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

cybermisa píše:
Luelle píše:Navíc proč by měl autor právo strhávat vzkaz? copak si písaři pamatují každého hlupáka, který jim tam něco připíchne? navíc ten vzkaz můžete vytvořit démonkem, takže to ten písař nemusí ani psát.…

já vzkaz strhla jen jednou a to protože, se stala chyba v systému a nebyl tam text, který tam být měl a vyvěsila ho znovu správně - což bylo více méně OOC strhnutí
Autor ma pravo prave predevsim kvuli moznym chybam, preklepum, nebo kdyz vyvesi jiny vzkaz nez chtel :smile: *koukne po Morgii*
ale to beru jako OOC strhnutí... já jednou psala vzkaz démonkem a místo toho textu se tam objevil tell který mi poslal Arto.. tak jsem to opravila..ale IC by to neměl mít ani autor... protože písař není Mardo, abys i pamatoval každýho kdo se kolem mihne :biggrin:
16? Tak to je v pohodě
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Re: Upozornění stran strhávání vzkazů

Příspěvek od Nifredil »

cybermisa píše:
kokosak píše:Dovoluji si upozornit všechny, kteří to neví: není možné bez předchozí domluvy s DM *strhávat* vzkazy, které postava nenechala vyvěsit. Proto není ani korektní psát na nástěnky věci typu *vzkaz je stržen*. Vzkaz může strhnout pouze ten, kdo ho vyvěsil a prokáže to písaři, ten jinak vzkaz strhnout nedovolí. Cokoli jiného vyžaduje souhlas DM - jedná se o hraní NPC, což pravidla hráči nedovolují.
Je to presne tak, jak pise kokosak. Pozor na zneuzivani nepritomnosti DM ve hre :shades:
No mě přijde, že tím trpí hra.. postava by se zachovala, jak by se zachovala. Nepovažuju to za zneužití. A vždycky se to dá zahrát tak, aby se o tom stráž dozvěděla. Mimochodem.. bylo by super, kdyby stráž chytla hned každýho lumpa :bigwink: :megalol:
Berte to jako můj názor, nepotřebuju nijak přesvědčovat. Jednou tu hraju, pravidla budu respektovat i když mi někdy přijdou nesmyslná :bigwink:
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Re: Upozornění stran strhávání vzkazů

Příspěvek od Luelle »

Nifredil píše:
cybermisa píše:
kokosak píše:Dovoluji si upozornit všechny, kteří to neví: není možné bez předchozí domluvy s DM *strhávat* vzkazy, které postava nenechala vyvěsit. Proto není ani korektní psát na nástěnky věci typu *vzkaz je stržen*. Vzkaz může strhnout pouze ten, kdo ho vyvěsil a prokáže to písaři, ten jinak vzkaz strhnout nedovolí. Cokoli jiného vyžaduje souhlas DM - jedná se o hraní NPC, což pravidla hráči nedovolují.
Je to presne tak, jak pise kokosak. Pozor na zneuzivani nepritomnosti DM ve hre :shades:
No mě přijde, že tím trpí hra.. postava by se zachovala, jak by se zachovala. Nepovažuju to za zneužití. A vždycky se to dá zahrát tak, aby se o tom stráž dozvěděla. Mimochodem.. bylo by super, kdyby stráž chytla hned každýho lumpa :bigwink: :megalol:
Berte to jako můj názor, nepotřebuju nijak přesvědčovat. Jednou tu hraju, pravidla budu respektovat i když mi někdy přijdou nesmyslná :bigwink:
tak v Tirianu brousí stráž pořád okolo a v Mithu zase brousí v podhradí..nástěnky jsou hlídaná věc, není šance hrát strhávače vzkazů
16? Tak to je v pohodě
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Hmmm, další věc, co jsem nevěděl...

Takže nástěnka má status úřední listiny, jsetli to správně chápu. No... udělalo to tolik lidí přede mnou, že mě ani nenapadlo, že by to bylo zle. A dokonce to nebylo ze vzteku.

Beru na vědomí a omlouvám se

Edit: Osobně mám kontakt na tři lidi na EQ po ICQ/Skypu... ani jeden není Dx

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Aefar píše:Takže nástěnka má status úřední listiny, jsetli to správně chápu. No... udělalo to tolik lidí přede mnou, že mě ani nenapadlo, že by to bylo zle.
… a proto to píšu
Aefar píše:Edit: Osobně mám kontakt na tři lidi na EQ po ICQ/Skypu... ani jeden není Dx
Na forech má dost členů týmu ICQ vyvěšeno, neni až takovej problém to kliknout ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 672
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

no jo, ale jak vysvetlite rozmlaceni nastenky, i presto, ze tam pisar porad byl?
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Paklic píše:no jo, ale jak vysvetlite rozmlaceni nastenky, i presto, ze tam pisar porad byl?
a stráže okolo tam jsou 24/7
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

tak až si příště nejprve zjistíš co a jak... :coffee:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Já beru nemožnost bez DM strhnout vzkaz a nebo s ním jinak manipulovat jako OOC omezení a nevysvětlval bych to IC nijak. Bohužel se mi to včera nepodařilo ověřit, ale vím, že v jednu chvíli v noci není u nástěnky v Tirianu ani písař ani strážný (alespoň tedy nebyl a po nových trasách stráží si tím nejsem jist). Krom toho můžu mít invis, hide...

A pak... Vážne by písař dovolil vzkazy přišpedlovat šípy, dýkami, vyvěsovat kusy kůže, zakrvácené pásky přes oko, pomluvy šlechticů atd.? (Nepočítám možnosti, kdy DM asistovalo) Já to bral, jako že je to v pořádku práve proto, že to někdo mohl udělat v době, kdy tam nikdo není a nebo není viděn.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Roma píše:… Krom toho můžu mít invis, hide.…
Upozornění číslo 2: Invis a Hide proti autoritám (tedy například strážný) nepomůže. Tedy například rádobychytrý zlodějíček, co se pošklebuje strážnému ze stínů či spoza kouzla dostane přes papuli.
Naposledy upravil(a) kokosak dne 8. 8. 2009 13.39, celkem upraveno 1 x.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

kokosak píše:Tedy například rádobychytrý zlodějíček, co se pošklebuje strážnému ze sténů či spoza kouzla dostane přes papuli.
Ovšem, na základě OOC to IC schytá. Stejně jako že se na nástěnce vzkazy nestrhávají.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Odpovědět