Vystřelení jediného šípu při mnoha útocích za kolo

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Vystřelení jediného šípu při mnoha útocích za kolo

Příspěvek od Aefar »

Narazil jsem na jednu nepříjemnost...

Postava dosáhla 4 útoků za kolo, což v praxi znamená 2 útoky - malá pauza - jeden útok - malá pauza - jeden útok …… následuje další kolo.
Nenašel jsem jediný způsob, jak vystřelit pouze jediný šíp. Ty dva útoky na začátku kola probíhají takřka současně. Problém je, že tato vlastnost vyřazuje postavu ze všech turnajů v lukostřelbě, což je IC hloupost. Na turnajích se samozřejmě vystřelí každý šíp zvlášť a pečlivě se míří, což teď technicky nedokážu.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Re: Vystřelení jediného šípu při mnoha útocích za kolo

Příspěvek od OneIceOne »

Aefar píše:Narazil jsem na jednu nepříjemnost...

Postava dosáhla 4 útoků za kolo, což v praxi znamená 2 útoky - malá pauza - jeden útok - malá pauza - jeden útok …… následuje další kolo.
Nenašel jsem jediný způsob, jak vystřelit pouze jediný šíp. Ty dva útoky na začátku kola probíhají takřka současně. Problém je, že tato vlastnost vyřazuje postavu ze všech turnajů v lukostřelbě, což je IC hloupost. Na turnajích se samozřejmě vystřelí každý šíp zvlášť a pečlivě se míří, což teď technicky nedokážu.
Třeba navození efektu slow, doporučuji kapesního mága nebo možná dokáže efekt navodit vyšší moc...
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Při útoku na terč se v levém horním rohu objeví ikonka mečíku. Myslím že značí probíhající akci útok. V okamžiku, kdy po vystřelení prvního šípu na ni klikneš, tak se útok přeruší. Stejně tak se přeruší jakákoli akce, třeba nakliknuté kouzlo, které se ještě neseslalo a stojí ve frontě akcí viditelných právě v levo nahoře.

Takhle většina lidí stříli v turnajích, aby, jak ty říkáš, využívala jen nejvyšší útok a střílela pomalu a s rozmyslem.

Ten druhý způsob je méně efektivní a hezký, ale stejně rozšířený - prostě po první ráně místo boje klikneš šipkou dopředu, popojdeš nebo cokoli jiného a on se boj a stířlení přeruší.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Braenn: To funguje na přerušení kola po fázi (kolo se skládá z několika fází). S předepickým dosažením BAB (základního bonusu k útoku) 16 ovšem má postava najednou v první fázi 2 útoky (ve střelbě nebo v boji tváří v tvář, to je jedno).

Způsobem jak docílit jediného výstřelu je rozdělit si v inventáři šípy a mít k dispozici jen jeden (tj. v políčku na šíp) a po výstřelu zrušit útok (krok nebo ikonka v rohu) a znovu si tam umístit jeden šíp. Bohužel funguje to z pochopitelných důvodů jen pro střelbu. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Vystřelení jediného šípu při mnoha útocích za kolo

Příspěvek od anurin »

Aefar píše: Problém je, že tato vlastnost vyřazuje postavu ze všech turnajů v lukostřelbě, což je IC hloupost. Na turnajích se samozřejmě vystřelí každý šíp zvlášť a pečlivě se míří, což teď technicky nedokážu.
Vážně? Nepřijde mi. Protože s postupem na další lvly se ti AB zvětší. Trochu tě to znevýhodnuje proti těm, kteří mají o 1 lvl níže a mají 3 útoky.. s dalšími lvly se to však vyrovnává a pořád na tom budeš lépe. Napiš si AB na papír a uvidíš že za pár pár lvlů tě zase nikdo neporazí, tedy krom těch.. kteří budou mít stejný nebo vyšší lvl. Také mají 4 útoky. Přijde mi to nesmyslné, řešit to kvůli turnaji. Technicky je to nemožné nějak udělat, abys mohl střílet jen jeden šíp na začátku kola ( když máš 4 útoky ) … nebo.. leda nechat se zpomalit. Jsi ale první kdo si na to ,,stěžuje´´.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Pavel Urban píše: Způsobem jak docílit jediného výstřelu je rozdělit si v inventáři šípy a mít k dispozici jen jeden (tj. v políčku na šíp) a po výstřelu zrušit útok (krok nebo ikonka v rohu) a znovu si tam umístit jeden šíp. Bohužel funguje to z pochopitelných důvodů jen pro střelbu. :bigwink:
Děkuji... tohle je opravdu řešení... a docela elegantně vystihující to obligátní *zapíchápřed sebe deset šípů do země* :bigwink:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Pavel Urban píše:Braenn: To funguje na přerušení kola po fázi (kolo se skládá z několika fází). S předepickým dosažením BAB (základního bonusu k útoku) 16 ovšem má postava najednou v první fázi 2 útoky (ve střelbě nebo v boji tváří v tvář, to je jedno).

Způsobem jak docílit jediného výstřelu je rozdělit si v inventáři šípy a mít k dispozici jen jeden (tj. v políčku na šíp) a po výstřelu zrušit útok (krok nebo ikonka v rohu) a znovu si tam umístit jeden šíp. Bohužel funguje to z pochopitelných důvodů jen pro střelbu. :bigwink:
...skvělé řešení...

nevím mám 4 utoky a na blízko zautočím jedním bud odběhnu nebo odkliknu a dám jen jednu ránu, jde to ale chce si to vychytat, to samé s lukami, jinak souhlasím s Anurinou
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Re: Vystřelení jediného šípu při mnoha útocích za kolo

Příspěvek od Aefar »

anurin píše:
Aefar píše: Problém je, že tato vlastnost vyřazuje postavu ze všech turnajů v lukostřelbě, což je IC hloupost. Na turnajích se samozřejmě vystřelí každý šíp zvlášť a pečlivě se míří, což teď technicky nedokážu.
Vážně? Nepřijde mi. Protože s postupem na další lvly se ti AB zvětší. Trochu tě to znevýhodnuje proti těm, kteří mají o 1 lvl níže a mají 3 útoky.. s dalšími lvly se to však vyrovnává a pořád na tom budeš lépe. Napiš si AB na papír a uvidíš že za pár pár lvlů tě zase nikdo neporazí, tedy krom těch.. kteří budou mít stejný nebo vyšší lvl. Také mají 4 útoky. Přijde mi to nesmyslné, řešit to kvůli turnaji. Technicky je to nemožné nějak udělat, abys mohl střílet jen jeden šíp na začátku kola ( když máš 4 útoky ) … nebo.. leda nechat se zpomalit. Jsi ale první kdo si na to ,,stěžuje´´.
Většina AA obvykle nemá BAB 16. Další věc - nestěžuji si, hledám řešení. Vypadá to divně, když vystřelíš na terč takřka v jediném okamžiku dva šípy najednou... A to si nedokážu představit, že by se šípů mělo střílet třeba 5 (liché číslo)

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Pavel Urban píše:Braenn: To funguje na přerušení kola po fázi (kolo se skládá z několika fází). S předepickým dosažením BAB (základního bonusu k útoku) 16 ovšem má postava najednou v první fázi 2 útoky (ve střelbě nebo v boji tváří v tvář, to je jedno).

Způsobem jak docílit jediného výstřelu je rozdělit si v inventáři šípy a mít k dispozici jen jeden (tj. v políčku na šíp) a po výstřelu zrušit útok (krok nebo ikonka v rohu) a znovu si tam umístit jeden šíp. Bohužel funguje to z pochopitelných důvodů jen pro střelbu. :bigwink:
nevím, nemám čtyři útoky za kolo, ovešm Serin ano a měla jsem víc než dojem, že ten způsob puožívá a stíhá. To se ale spíš vyjádří on, coby druhý nejlepší lučištník desky:)
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Vystřelení jediného šípu při mnoha útocích za kolo

Příspěvek od anurin »

Aefar píše:
anurin píše:
Aefar píše: Problém je, že tato vlastnost vyřazuje postavu ze všech turnajů v lukostřelbě, což je IC hloupost. Na turnajích se samozřejmě vystřelí každý šíp zvlášť a pečlivě se míří, což teď technicky nedokážu.
Vážně? Nepřijde mi. Protože s postupem na další lvly se ti AB zvětší. Trochu tě to znevýhodnuje proti těm, kteří mají o 1 lvl níže a mají 3 útoky.. s dalšími lvly se to však vyrovnává a pořád na tom budeš lépe. Napiš si AB na papír a uvidíš že za pár pár lvlů tě zase nikdo neporazí, tedy krom těch.. kteří budou mít stejný nebo vyšší lvl. Také mají 4 útoky. Přijde mi to nesmyslné, řešit to kvůli turnaji. Technicky je to nemožné nějak udělat, abys mohl střílet jen jeden šíp na začátku kola ( když máš 4 útoky ) … nebo.. leda nechat se zpomalit. Jsi ale první kdo si na to ,,stěžuje´´.
Většina AA obvykle nemá BAB 16. ..
Nesouhlasím.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Je to vcelku jedno... otázka byla - je způsob? Odpověď - ano je... Děkuji za ni. Myslím, že Serin používá Dinem popsaný způsob. Díky

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

to jsem vymyslel já, to jsem vymyslel já!!! *poskakuje a hlasi se* :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

The_Balrog píše:to jsem vymyslel já, to jsem vymyslel já!!! *poskakuje a hlasi se* :)
:bigwink: :megalol:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Braenn píše:
Pavel Urban píše:Braenn: To funguje na přerušení kola po fázi (kolo se skládá z několika fází). S předepickým dosažením BAB (základního bonusu k útoku) 16 ovšem má postava najednou v první fázi 2 útoky (ve střelbě nebo v boji tváří v tvář, to je jedno).

Způsobem jak docílit jediného výstřelu je rozdělit si v inventáři šípy a mít k dispozici jen jeden (tj. v políčku na šíp) a po výstřelu zrušit útok (krok nebo ikonka v rohu) a znovu si tam umístit jeden šíp. Bohužel funguje to z pochopitelných důvodů jen pro střelbu. :bigwink:
nevím, nemám čtyři útoky za kolo, ovešm Serin ano a měla jsem víc než dojem, že ten způsob puožívá a stíhá. To se ale spíš vyjádří on, coby druhý nejlepší lučištník desky:)
Serin sám mi poradil na turnaji, že si ty šípy při prvním "dabl" výstřelu mam rozdělit, že to pak pálí jen jeden.

Takže bych řekl, že to používá. :bigwink:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
cabi88
Příspěvky: 67
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

dle meho (ne ze by na mem nazoru zaleželo :megalol: :clover: ) názoru je opravdu rozdeleni sipu po jednom jedine rozume řešení :megalol: :clover: protože při tolika utocích za kolo urcite nestihnes odkliknout ten druhy (pokud tedy chceš využívat výhody prvního) utok ktery takřka prakticky nasleduje ihned za prvním...
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

myslím že už je zbytečné to tady dál rozepisovat,
ted prosím někoho zmocněného , aby napsal do triků tedle fígl pak téma přesunout
PODPIS
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Díky za tipy, ten Pavlův (Balrogův:) s rozdělováním jsem umístil do Rad a triků - herní část. Pomocí klikání na ikonku nebo popocházení se mi dávku rozdělit nepovedlo, kdyby se to někomu z vás přece jen povedlo, tak to sem ještě napište, nebo rovnou do toho tipu.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Panathian píše:...kdyby se to někomu z vás přece jen povedlo, tak to sem ještě napište, nebo rovnou do toho tipu.
Dovolím si pochybovat, že se někomu kromě programátorů povede "rozdělit" systémově spojené útoky, jinak než že seberete "střelivo" nebo postavu "systémově" zpomalíte nebo ji sníží BAB pod 16.

P.S.
S tímhle mimojiné souvisí "podobný" případ dosažitelný s mnichem - aneb, jak ve výpise vypadá "jedna" facka od mnicha s sedmi (a více) útoky za kolo. A pokud má v buildě "snejky" a vyhraje iniciativu... :crazy: :blush: (sorry za částečné OT)
Obrázek
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

KaTo píše:P.S.
S tímhle mimojiné souvisí "podobný" případ dosažitelný s mnichem - aneb, jak ve výpise vypadá "jedna" facka od mnicha s sedmi (a více) útoky za kolo. A pokud má v buildě "snejky" a vyhraje iniciativu... :crazy: :blush: (sorry za částečné OT)
tady bych spíš pak využil domluvu s hráčem, vysvětlit mu situaci a případně to zahrát ve hvězdičkách, když na to přistoupí :) osobně jsem to takhle s jednín mnichem řešit musel
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

S křížkem po funuse, možná upřesnění. Je dobré nejprve odejmout balíček s šípy z aktuální pozice a pak si teprve narozdělovat klidně plný inventář šípů po jednom. Vzhledem k faktu, že střelec automaticky užívá poslední nabytou střelu, stanou se rozdělené šípy "naposledy získané" a nemusíte se o nic starat, jen přerušujete útoky a postava sama "nabíjí" balíčky po jednom šípu. Jediná pakárna je si vzpomět na dostatečnou zásobu a nedohánět to až na place před terčem.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Odpovědět