Zajímavé odkazy

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Tohle mi dneska přišlo mailem...nevím jestli o tom víte:

http://nw.perfectworld.com/about
Smrt je jen začátek druhého dějství.
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Because I'm Batman !!!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 506
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Příspěvek od Ondrasman »

Včera jsem to viděl a reake lidí jsou zajímavé... Myslím si, že si nikdo nemůže být jistý, jestli by utekl nebo hned šel na pomoc.. A já? Já bych se nejspíše snažil pomoci..
Chard
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Ondrasman píše:Včera jsem to viděl a reake lidí jsou zajímavé... Myslím si, že si nikdo nemůže být jistý, jestli by utekl nebo hned šel na pomoc.. A já? Já bych se nejspíše snažil pomoci..
A komu konkrétně, oběti nebo útočníkovi? :biggrin:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Mourisson1 píše:
Ondrasman píše:Včera jsem to viděl a reake lidí jsou zajímavé... Myslím si, že si nikdo nemůže být jistý, jestli by utekl nebo hned šel na pomoc.. A já? Já bych se nejspíše snažil pomoci..
A komu konkrétně, oběti nebo útočníkovi? :biggrin:
záleží na
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Braenn »

Hezky napsaná úvaha o fantasy brnění pro ženy. :shades:

http://www.tor.com/blogs/2013/05/boob-p … d-kill-you
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Woxa »

Tak ono tohle není nic novýho pod sluncem, vesměs to samý platí i na různý zubatý meče a všemožně složitý přilbice.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Pavel Urban »

Nechci obhajovat prsatá benění, ale mě tedy přijdou ty důvody v článku trochu přehnané.

Plátové brnění není dělané na uhýbání, je dělané na to, aby vydrželo/odklonilo ránu. Představa, že by zasažený žensky tvarovaný prsní plát svedl ránu do hrudi mi připadá přitažená za vlasy. To samé to padání... když by ona osoba dopadla takovou silou, že by jí plát prorazil hrudní koš, nejspíš by dobře nedopadly ani hlava ruce a nohy... a kdyby takto dopadl mužský, nejspíš by na tom byl velmi podobně. :smile:

Důvody nevznikání takových zbrojí bych viděl spíš na náročnost (i časovou) výroby takové zbroje, případně její cenu. Pak určitá zbytečnost, protože, když se žena navleče do toho, co by měla pod ní (jak se píše i v tom článku, takové zbroje se nenosily jen tak), tak ztratí dost ze svých křivek. Nehledě na to, kolik asi tak bylo žen, které by takovou zbroj nosilo. Nejsem na historii kdo ví jaký expert, ale neřekl bych, že by se v historii v armádách obevovaly moc ženy... a tím méně v plátových zbrojích.

P.S.: Tohle asi všichni znají, ale kdyby ne... :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Braenn »

Pavel Urban píše:
Věř mi, důvody nevznikání prsatých brnění absolutně nemají co dělat ani s náročností, ani s cenou. Šlechta si dělala brnění cizelované, zdobené kytičkami, potahované saténem, lemované zlatem a peníze jen létaly, o náročnosti a času ani nemluvě... když si oblékly (bohaté) ženy v nějakém momentu zbroj a měly ji na míru a do boje, prsa tam rozhodně nefigurovala. Jinak se ženy pochopitelně v armádách neobjevovaly moc, což neznamená, že tam nebyly vůbec. Rozsáhlejší záznamy ovšem (opět pochopitelně) pochází až z dob, kdy bylo umění číst a psát zpřístupněno masám.

Svážení ran už vůbec přitažené za vlasy. Cílem brnění je, aby ránu utlumilo a ta po něm ideálně sklouzla. To samé helma. Jakmile uděláš na brnění libovolné výstupky, počítaje v to i ostny, a na helmu přidáš rohy (ten, kdo to připsal vikingům by zasloužil nakopávat zadek až k Uppsale), tak rána nejenže nesklouzne, ale má mnohem větší pravděpodobnost, že se tam zasekne a veškerá síla úderu půjde na jedno místo. Proto jsou plátové zbroje až po rozšíření střelného prachu pěkně hladké a jemně zaoblené jako dětská prdelka. Prosím nevměšovat zbroje čistě turnajové, které byly speciálně uzpůsobeny.
Ohledně padání - libovolný kus plechu, který má tvar bez výrazných výstupů a těsně přiléhá vydrží více, než plech vyklepaný do dvou masivních výdutí, s oblibou vykreslovaný fantasy autory. I kdyby v něm dotyčná spadla z koně, hrudní koš jí to sice neprorazí, ale materiál by udělal svoje.

Debatou o magii můžeme sice dospět k tomu, že kouzla mohou vylepšit sílu zbroje, nezruší však fyzikální zákony a v boji půjde vždy jen o to, chránit se co nejefektivněji.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Jon »

Ženy válečnice sice rozhodně nebyly nějak běžným úkazem, nicméně historie jich několik doložených má: keltská Boudicca, bezejmnenná saská žena pohřbená se saxem a štítem v Lincolnshiru v Anglii, berberská válečnice Kahina bojující proti arabské expanzi v 7. století (arabský svět má mimochodem v tomto období mnoho válečnic), vikinské štítonošky (pár jich je známo z folklóru, prokazatelně bojovaly třeba v bitvě u Brávellir), Olga Kyjevská co v roce 968 bránila Kyjev, normanská Isabela z Conches (kolem roku 1090) co jezdila v odění rytíře, Tereza Portugalská co ve 12. století urbánila před Maury Coimbru, polská královna Jadwiga která vedla dvě válečné výpravy, Johanka z Arku, Catarina Sforza... a vsadím boty na to, že žádná z těch ženskejch neměla na zbroji "plechový kozy".

Jinak ženy v armádě ve větším užívaly armády Mongolů třeba pod vedením Tamerlána... A vůbec je jich na východě o dost víc, třeba v Číně nezřídka byla císařským generálem žena.
Kraki Skengdrang
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Pavel Urban »

Braenn: Tak já měl na mysli cenu spíš u množstevní výroby, než u výstřelku šlechty, kdy si nechá jen pro sebe vyrobit jeden kus. Jinak samozřejmě souhlasím s funkčností před parádou. :smile:

Docela by mne zajímalo, kde se to zdobení třeba u těch vikingů vzalo. Pochopil bych, kdyby se dělalo nějaké zdobení (jako ty rohy) za účelem zastrašení soupeře, pochopitelně, kdyby to nějak moc nepřekáželo v boji. A zrovna u těch vikingů se to tak traduje, až bych měl podezření, že tam něco takového třeba i bylo (na každém šprochu pravdy trochu, no ne? :bigwink:).
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Jon »

Pavel Urban píše:Braenn: Tak já měl na mysli cenu spíš u množstevní výroby, než u výstřelku šlechty, kdy si nechá jen pro sebe vyrobit jeden kus. Jinak samozřejmě souhlasím s funkčností před parádou. :smile:

Docela by mne zajímalo, kde se to zdobení třeba u těch vikingů vzalo. Pochopil bych, kdyby se dělalo nějaké zdobení (jako ty rohy) za účelem zastrašení soupeře, pochopitelně, kdyby to nějak moc nepřekáželo v boji. A zrovna u těch vikingů se to tak traduje, až bych měl podezření, že tam něco takového třeba i bylo (na každém šprochu pravdy trochu, no ne? :bigwink:).
Co se vikingů týká, ta věc s rohy na přilbách spadá do 19. století, a souvisí to s Wágnerovými operami. Prosté přilby se zdály být příliš netraktivní, proto byly přidány rohy.
Kraki Skengdrang
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Woxa »

Já to kdysi taky zběsile googlil, jak se to s vikingama a rohatejma helmicema je a pamatuju si z toho asi tohle:

No rohatý helmice skutečně byly, ale pro různý rituály a tak dál (ačkoliv už si nejsem jistej, jestli přímo u těch vikingů), že by je vikingové nosili do boje prokázaný není.
Až tak někdy v "posledních" (1-2století zpátky) letech se začali objevovat "rohatý vikingové", protože je tak někdo ztvárnil, vypadalo to cool a chytlo se to :) Mam pocit, že v tý souvislosti byl hodně zmiňován i Wagnerův prsten Nibelungů (nějaké jedno konkrétní ztvárnění kdy právě použili ty rohaté helmy a pak se to nějak uchytilo - kdy, kde, proč, jak si fakt už nevzpomenu).

//a Jon je ninja :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od The_Balrog »

Obrázek
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od placidity »

Stejně není nad bardy předávkované RedBullem, kam se hrabe železná podprsenka.

https://www.youtube.com/watch?v=tds0qoxWVss (...a pak si piáno nesavnulo proti smrti a sesypalo se)


Btw, Balrogu, zapomněl jsi na holé břicho :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Mourisson1 »

jestli je to tvoje RedBull, co je tohle? : https://www.youtube.com/watch?v=f0JZ91gaanI
:ohmy: :ohmy:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od placidity »

Blbost (protože youtube je podobných proof-of-concept sice plný, ale bohužel to už není poslouchatelná hudba) :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Braenn »

The_Balrog píše:
Jo! Holé břicho, výstřih a stehna, a je to dokonalé :dribble:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Wolf »

placidity píše:Blbost (protože youtube je podobných proof-of-concept sice plný, ale bohužel to už není poslouchatelná hudba) :)
Ale melodii to má :D
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Odpovědět