Kolonizace světa !!!!!

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Kolonizace světa !!!!!

Příspěvek od Akruo »

Dostalo se mi do rukou jedno velice znepokojující video. Ač už jsem slyšel kritiky jakékoliv, žádná mnou nepohla, abych jej odsoudil, neboť ukazuje dle MÉHO názoru, hroznou, ale skutečnou pravdu...

http://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU

...ač si během koukání učiníte jakýkoliv názor, prosím, nejde o FLAMES, ale o ZAMYŠLENÍ a rozhodně nebude na škodu, pokud budete vědět o někom, koho by to zajímalo nebo u koho CHCETE aby se na to koukl - přeposlat mu to.

P.S.: Je to už celkem "stará věc" a proto nepiště, že jste to už viděli a podobně :clover:



P.P.S.: Ale je to hrozný teda...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

No a máš nějaký plán jak situaci vyřešit?
Svět se neustále mění, měnil se vždy a stále. Je to stejné jako s érou určitého druhu na planetě...vládli tu dinosauři, teď jsme tu my. Dlouhou dobu bylo hlavním náboženstvím křesťanství, které (řekněme si upřímně) není taky uplně svaté..teď se pomalu mění misky vah a převyšuje náboženství jiné.
Neviděla bych to tak tragicky, protože vezmi si - je jich tu tolik, to znamená že je potkáváš. Poznáš je na ulici? Kolikrát to nepoznáš ani když je znáš. Jsou to lidé vyrůstající v učité společnosti se zaběhlou škálou pravidel, zákunů atp. Ta společnost je nějak vychovala a pozanmenala, to znamená, že přímo v Evropě bych se (alespoň zatím) nebála extremistů. Víra ti dává směr, neudává veškeré tvoje názory. Být muslimem v moderní společnosti je taky jiné, jsou to lidi normální jako my...náboženství není nemoc!
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

A) Osobně mi to příjde jen jako další protiislámský útok, ketrý nemá větší důvod.
B) Jak je zde uvedeno, údaje jsou nepřesné a tedy je video zančně manipulativní. Přeci jen, když amíci mluví o Evropě, tak se obvykle pletou.
C) Nevím, jak přesně je to v západní Evropě, ale třeba u nás jsou jakési populační vlny, kdy jednu dobu jsme málem na vyhynutí, ale pak se dosatne do správného věku silná generace a vytvoří další silnou generaci, čímž překoná mnohdy i potřebné množství.
D) A čeho se vlastně bojíte? Islám je ve své podstatě nejdokonalejší náboženství, protože má v sobě všecka předešlá náboženství. Krom toho to jsou zcela normální lidé.
E) (Křesťané tento bod přeskočí, pokud nehodlají pak řvát, že jsem ignorant apod.) A co jste čekali vy blbečci? Že Evropani se svou náturou přežijí? Ty křesťansko-židovský základy tady už hnijou a dokonce se vytrácí i Evropský duch - vše dobýt, ovládnout a přeměnit ku obrazu svému. Tedy ještě se drží a zarputile, ale už není tak dobyvačný jako dřív za dob velké moci církve a za dob velkých impérií.
F) Dá se to čekat... jediné co může spasit je válka a to nikdo nechce, páč jsme v době, kdy by to mohlo být fatální. Z toho důvodu je většina sci-fi špatná, protože pokud za pár staletí budou lidé kolonizovat vesmír, tak to budou převážně asiati, indové a arabové. :smile:
G) Už aby někdo vymyslel způsob, jak znovuoživit lidské vědomí do nějakého těla. Přál bych si vidět svět tak za dvě nebo tři století. :smile:

Ale ano, zamyšlení je to pěkné.

EDITové BTW: jak jsem nedávno byl v Anglii, tak Arabové byli fajn týpci. Člověk si tak porůznu pokecal atd. Nijak víc odlišní. Jen mě naštvala jedna Líbyjka, když na půl autobusu vypustila nějakej parfém. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

inu =)

Niam divila by ses kolik německých muslimský dívek, které se narodily v Německu jsou svými otci nuceny do dohodnutých svateb v Turecku atd...

Muslimové jsou skutečně nejméně tvárná skupina obyvatel.

Ta slova o Koránu jsou lživá. Ponižování žen atd je zapsáno jen ve výkldaech koránu v koránu samotném je dokonce doslova napsáno, že správný muslim a správná muslimka musí studovat, aby byl Alláh spokojený, a že žena má být vzdělaná.

Fakt - ano muslimové mají větší porodnost.. stejně jako Číňané, Hispánci a podobné národnostní skupiny...

ALE četla jsem sociologický průzkum, který říká, že války vznikají vždy, když je na světě přebytek mladých mužů do 25 let

už dlouho válka nebyla, což? :no:
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Jen pro začátek:

Tento příspěvek sice může vyznívat jako protiislámský útok, ale na začátku jsem říkal, že je to na každém jak se na to dívá (sám se snažím v sobě eliminovat všechny sympatie a antipatie) a já se na to snažím dívat co nejvíce realisticky. Nejde o zápas křesťanství a islámu, ale o střet kultur. Ne, já NEMÁM plán. Video jsem sem dával jen a pouze z důvodu upozornění na situaci a výhled do budoucna. Video myslím ukazuje hlavní důvod toho ,proč jsem toto video na tomto fóru uveřejnil a to je to, že nastává a vskutku bude společenská krize (slovo krize nebrát jako problém ,ale změna), která mnoho změní... Víte, pohnutka k tomuto činu u mne byla takový pocit beznaděje, kdy si z toho bahna člověk nemůže vyšlapat cestičku, neboť si za to může sám.. :clover:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Luelle píše:inu =)

Niam divila by ses kolik německých muslimský dívek, které se narodily v Německu jsou svými otci nuceny do dohodnutých svateb v Turecku atd...

Muslimové jsou skutečně nejméně tvárná skupina obyvatel.

Ta slova o Koránu jsou lživá. Ponižování žen atd je zapsáno jen ve výkldaech koránu v koránu samotném je dokonce doslova napsáno, že správný muslim a správná muslimka musí studovat, aby byl Alláh spokojený, a že žena má být vzdělaná.

Fakt - ano muslimové mají větší porodnost.. stejně jako Číňané, Hispánci a podobné národnostní skupiny...

ALE četla jsem sociologický průzkum, který říká, že války vznikají vždy, když je na světě přebytek mladých mužů do 25 let

už dlouho válka nebyla, což? :no:
Ano, pravda, toto video, asi nebylo děláno někým kdo má naprosto objektivní pohled na věc. V koránu se opravdu nevyskytují tato slova, problém je, že islámští věřící vedle Koránu smaotného používají mnohé "vysvětlující a doplŇující texty", které už tato slova obsahují... (Ale jak říkám, žádná společensko- náboženská hádka , jen pro vlastní zamyšlení)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Nalk píše:A) Osobně mi to příjde jen jako další protiislámský útok, ketrý nemá větší důvod.
B) Jak je zde uvedeno, údaje jsou nepřesné a tedy je video zančně manipulativní. Přeci jen, když amíci mluví o Evropě, tak se obvykle pletou.
C) Nevím, jak přesně je to v západní Evropě, ale třeba u nás jsou jakési populační vlny, kdy jednu dobu jsme málem na vyhynutí, ale pak se dosatne do správného věku silná generace a vytvoří další silnou generaci, čímž překoná mnohdy i potřebné množství.
D) A čeho se vlastně bojíte? Islám je ve své podstatě nejdokonalejší náboženství, protože má v sobě všecka předešlá náboženství. Krom toho to jsou zcela normální lidé.
E) (Křesťané tento bod přeskočí, pokud nehodlají pak řvát, že jsem ignorant apod.) A co jste čekali vy blbečci? Že Evropani se svou náturou přežijí? Ty křesťansko-židovský základy tady už hnijou a dokonce se vytrácí i Evropský duch - vše dobýt, ovládnout a přeměnit ku obrazu svému. Tedy ještě se drží a zarputile, ale už není tak dobyvačný jako dřív za dob velké moci církve a za dob velkých impérií.
F) Dá se to čekat... jediné co může spasit je válka a to nikdo nechce, páč jsme v době, kdy by to mohlo být fatální. Z toho důvodu je většina sci-fi špatná, protože pokud za pár staletí budou lidé kolonizovat vesmír, tak to budou převážně asiati, indové a arabové. :smile:
G) Už aby někdo vymyslel způsob, jak znovuoživit lidské vědomí do nějakého těla. Přál bych si vidět svět tak za dvě nebo tři století. :smile:

Ale ano, zamyšlení je to pěkné.

EDITové BTW: jak jsem nedávno byl v Anglii, tak Arabové byli fajn týpci. Člověk si tak porůznu pokecal atd. Nijak víc odlišní. Jen mě naštvala jedna Líbyjka, když na půl autobusu vypustila nějakej parfém. :biggrin:
Nejsem si jistý, ale někde na netu jsem slyšel, že tvůrce je Evropan, ale to je myslím jedno, protože jeho pohled je čistě subjektivní.. :clover:

Resp. Subjektivní není to, že Evropa vymírá, to je čistě objektivní statistický fakt..
Naposledy upravil(a) Akruo dne 14. 8. 2009 21.08, celkem upraveno 1 x.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Jen takový postřeh co mne napadlo. (uvědomuji si, že tímto možná zase dám některým lidem možnost FLAMU)



Když jsem členem jedné společnosti, jednoho národa či kultury (Evropského světa), tak se snažím pro ni udělat co nejvíc, pro její rozvoj, pro blaho toho národa/kultury, neboŤ to bude blaho i moje. A naprostá změna tohoto světa/kultury naráží do tohoto mého vztahu s danou kulturou a může ji zničit.



EDIT: Abyste se nedivili proč to tu tak spamuju (někteří lidé mne bombardují na ICQ a tak to rovnou píšu sem :clover: ). A ještě jednou pro ty určité lidi - nejde o žádné náboženské spory, ale o to, že se Svět mění a zajímalo by mne, jaký na to mají lidé názor a JESTLI náhodou někdo na tom něco nechce změnit.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

jsem stereotypní konzervativec a těžko snáším každou změnu, jakkoliv sebemenší nebo zanedbatelnou... ale podle mého je tohle opravdu trochu přehnané :) podle těch statistyk to bude až za X desítek let... já dneska nepociťuju žádnou změnu, co se týče kultury, nevím, jak tomu bude za 10, 20 let, ale pokud to nebude jdnorázová změna (což pochybuju), člověk se bude postupně adaptovat.. takže to podle mě nebude tak horký, upřímně vidím větší problém v národnostních menšinách (snad všichni chápou, co mám na mysli), než toto
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Street_cz píše:jsem stereotypní konzervativec a těžko snáším každou změnu, jakkoliv sebemenší nebo zanedbatelnou... ale podle mého je tohle opravdu trochu přehnané :) podle těch statistyk to bude až za X desítek let... já dneska nepociťuju žádnou změnu, co se týče kultury, nevím, jak tomu bude za 10, 20 let, ale pokud to nebude jdnorázová změna (což pochybuju), člověk se bude postupně adaptovat.. takže to podle mě nebude tak horký, upřímně vidím větší problém v národnostních menšinách (snad všichni chápou, co mám na mysli), než toto
:yes: :yes:
Je pravdou, že video trošku "zveličuje" - a myslím, že vím proč, protože tvůrce měl svůj velice vyhraněný názor (se kterým bych se možná ani neztotožnil), který chtěl dát veřejnosti ukázat...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

NiamCK píše:přímo v Evropě bych se (alespoň zatím) nebála extremistů. Víra ti dává směr, neudává veškeré tvoje názory. Být muslimem v moderní společnosti je taky jiné, jsou to lidi normální jako my...náboženství není nemoc!
Ohledně názorů, Korán je pro Muslimy svatější než ústava.
A k těm extrémistům… byl bych velice rád kdyby tohle http://www.youtube.com/watch?v=mLVtaJ-OpV8 byl fake… Krásná slůvka jako holocaust mi jako nemoc autora zní :/
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

Akruo píše:
Nalk píše:A) Osobně mi to příjde jen jako další protiislámský útok, ketrý nemá větší důvod.
D) A čeho se vlastně bojíte? Islám je ve své podstatě nejdokonalejší náboženství, protože má v sobě všecka předešlá náboženství. Krom toho to jsou zcela normální lidé.
Abych odpověděl vám oběma, a "zabil tak dvě mouchy jednou ranou" - to video i Nalkův příspěvek si žádají jasnou a srozumitelnou odpověď, aneb VYŠŠÍ DIPLOMACII

http://klimes.mysteria.cz/clanky/ostatn … omacie.htm


Edit:
Darmonlor: to chce právě vyšší diplomacii :yes:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Darmonlor píše:
NiamCK píše:přímo v Evropě bych se (alespoň zatím) nebála extremistů. Víra ti dává směr, neudává veškeré tvoje názory. Být muslimem v moderní společnosti je taky jiné, jsou to lidi normální jako my...náboženství není nemoc!
Ohledně názorů, Korán je pro Muslimy svatější než ústava.
A k těm extrémistům… byl bych velice rád kdyby tohle http://www.youtube.com/watch?v=mLVtaJ-OpV8 byl fake… Krásná slůvka jako holocaust mi jako nemoc autora zní :/
mno,.. to mi připomíná to heslo: "Budeme je hladit, hladit,.. až je vyhladíme!"
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Nemohl by to prosím někdo přesunout do Témat mimo Equilibrii? Vždycky s očekáváním kouknu, co se řeší a ono pořád tohle.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Alfray píše:Nemohl by to prosím někdo přesunout do Témat mimo Equilibrii? Vždycky s očekáváním kouknu, co se řeší a ono pořád tohle.
aha, to jsem si neuvědomil - se omlouvám - mohl by teda někdo?
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Přesunuto.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

nečetl jsem ani jeden příspěvek, přeštu později

moje rakce:

osobně znám věřícího v islám odsuzuje utoky a sám bere islám jako neútočící náboženství

ale můj osobní názor se mi nelíbí, je zde velký problém sociálně-politicko-ekonomický a díky tomu přibývají další přistěhovalci do evropské unie, co s tím?
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Velice manipulativní video přišlo s úžasnou novinkou:

SVĚT SE MĚNÍ :megalol:

Nu což, tak ať se mění. Jste věřící? Já ano :bigwink: A můj názor je, že se světem je všechno v naprostém pořádku. Už několik miliard let.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Akruo píše: Když jsem členem jedné společnosti, jednoho národa či kultury (Evropského světa), tak se snažím pro ni udělat co nejvíc, pro její rozvoj, pro blaho toho národa/kultury, neboŤ to bude blaho i moje. A naprostá změna tohoto světa/kultury naráží do tohoto mého vztahu s danou kulturou a může ji zničit.
Zajímavý pohled na věc. Takže pokud se snažím o změnu kultury, tak ji vlastně ničím?


Akruo píše:...nejde o žádné náboženské spory, ale o to, že se Svět mění a zajímalo by mne, jaký na to mají lidé názor a JESTLI náhodou někdo na tom něco nechce změnit.
Z toho jak píšeš to vyznívá, že ty bys s tím chtěl cosi dělat. Navrhuju nejprve řádně zjistit na čem jsme.… co třeba povinnou registraci náboženství? Hm... aha, zbytečné, pravda, ono je určeno tím jakým rodičům se kdo narodil.

Nevím, asi radši přestanu než začnu zabíhat do takových detailů jako JAK bys to chtěl řešit, protože už tak se mi otvírá kudla v kapse. Pokud někdo nechápe proč, stačí si zkouknout podobné výplody v historických kanálech. Přes 60 let a rétorika stále stejná.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja na to reknu jen jedno: pokud chceme soudit jine, sudme nejdriv sami sebe :shades:
Odpovědět