Kolonizace světa !!!!!

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

kokosak píše:
Tomyn píše:co vím tak když se přijede do tkových zemích musí se turisti řídit jejich kodexem

když přijedou oni sem, ignorují náš kodex

jsem proti migraci
Co tě vede k názoru, že "oni" ignorují náš kodex? Nezdá se ti to trochu předpojaté? Myslíš, že sem jezdí aby nám ukradli slepice, nebo aby se začlenili do společnosti? A že mají jinou kulturu.. tak ať. Aspoň nejsme všichni stejný a neni to nuda. Lidi z Vietnamu, Číny jezdí sem (turci hlavně do Německa)… my jezdíme do Velké Británie, do USA. Tak to chodí. Lidi migrovali za lepším už od …. od doby co jsou lidé. Může se ti to nelíbit, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. Zkus se vžít do situace, kdybys chtěl odjet pracovat do USA a tam ti někdo řekl... nene, tyhle slovany tu nechceme, ať táhnou.
Já jsem proti migraci též v současné formě... Tomyn má svatou pravdu - vemte si, že vyleze ženská v kraťasech na ulici někde u zafačovaných hlav, v nejlepším ji jen zbičují. U nás si může chodit kdo chce jak chce a nikdo neřekne ani popel. A ačkoli na spoustě kostelů bývají takové ty puritánské cedulky, že se do nich nemá lézt v minisukních a podobně, ruku na srce, kdo kdy za to komu utrhl hlavu? Jen si vlezte v minisukni do mešity :bleh: a to je jen špička ledovce.

A k tomu jak my někam jezdíme... Hlavní rozdíl mezi migrací do USA a Evropy je v tom, že v USA se z přistěhovalců prostě stanou Američané, časem... V Evropě je každý přistěhovalec pořád Pákistáncem, Maročanem, Turkem a podobně. V několika generacích po sobě, to není normální a vede to tam, kam to vede -> (_._) viz. Francie.

Pokud se přistěhovalec skutečně hodlá řídit našimi zvyklostmi a respektovat místní kulturu a přizpůsobit se jí postupně, nemůžu proti němu nic mít... A na hlavě ať má třeba kikirikí.
Pokud jen hodlá mít zafačovanou hlavu a vyřvávat do světa svou nenávist vůči všem jiným než on... a ještě se mu v rámci politické korektnosti nesmí nic říct, je mi z toho zle.

A měli bychom se poučit z francouzských chyb, že sice jim dát dávky a "postarat" se o ně nestačí... Že by to chtělo umožnit začít nový plnohodnotný život a ne jen proto, že jste "barevný a zafačovaný" nemít možnost sehnat jakoukoli práci a žít normální život, to je taky dost smutné.

A ještě k té kokosákově americe - zkus být mexičan a vyjet za prací, jo a zkus to "legálně" :megalol:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Lampyris píše:A ještě k té kokosákově americe - zkus být mexičan a vyjet za prací, jo a zkus to "legálně" :megalol:
no lol, tady nejenže zřejmě hovoří vlastní zkušenosti, ale s formulací "zkus být mexičan a vyjet za prací" jsi mě dostal:) Tak co kokos, co to zkusit třeba od příštího úterý.. ?
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

častečné nastavení dnešní migrace typu - Turci v Německu, Vietnamci u nás je důsledkem politiky studené války. Kdy byli Turci pozvaní do Německa na práci po druhé světové, protože logicky bylo málo německých mužů, jako tak zvaní "Gastarbeiteři" a například v Berlíně je v současné době čtvrť jim tehdy přidělená tou nejkrizovější částí Berlína.

Četl jste někdo Bílou Masajsou nebo Souad - upálená za živa?

Faktem zůstává, že jisté národy jsou poněkud méně přizpůsobivé k našim zvyklostem. A některé národy mají tendence zavádět ty své u i nás. Například ruské školy v Karlových Vary... ono záleží i typu těch zvyklostí...

Naši emigranti si v Kanadě udělali vlastního Sokola... muslimové si postaví mešitu.. Ty kultury jsou tak odlišné, že vzájemné ovlivnění beze změny není možné. Bohužel ta změna nemusí být k dobru..

BTW - nedávno jsem četla článek, kde se psalo, že za sex na pláži v TUrecku dostanete menší trest než ve Španělsku :megalol:

a jinak...primárně je Američan ten, kdo se v Americe narodí... hlavně když se podíváme o pár století zpátky..ano Američané jsou ti indiáni v rezervacích..a jsem hrozně alergická na slovní spojení - Americká kultura.. a jo říkám to na rovinu - jsem zaujatá proti USA
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Luelle píše:častečné nastavení dnešní migrace typu - Turci v Německu, Vietnamci u nás je důsledkem politiky studené války. Kdy byli Turci pozvaní do Německa na práci po druhé světové, protože logicky bylo málo německých mužů, jako tak zvaní "Gastarbeiteři" a například v Berlíně je v současné době čtvrť jim tehdy přidělená tou nejkrizovější částí Berlína.

Četl jste někdo Bílou Masajsou nebo Souad - upálená za živa?

Faktem zůstává, že jisté národy jsou poněkud méně přizpůsobivé k našim zvyklostem. A některé národy mají tendence zavádět ty své u i nás. Například ruské školy v Karlových Vary... ono záleží i typu těch zvyklostí...

Naši emigranti si v Kanadě udělali vlastního Sokola... muslimové si postaví mešitu.. Ty kultury jsou tak odlišné, že vzájemné ovlivnění beze změny není možné. Bohužel ta změna nemusí být k dobru..

BTW - nedávno jsem četla článek, kde se psalo, že za sex na pláži v TUrecku dostanete menší trest než ve Španělsku :megalol:

a jinak...primárně je Američan ten, kdo se v Americe narodí... hlavně když se podíváme o pár století zpátky..ano Američané jsou ti indiáni v rezervacích..a jsem hrozně alergická na slovní spojení - Americká kultura.. a jo říkám to na rovinu - jsem zaujatá proti USA
Mno, ale faktem zůstává, že ty zvyklosti můžou býti pro novou zemi/kulturu, kde přistěhovalci žijí více či méně problémové.
Přiznejme si, že komunita Sokolů rozhodně ovlivňuje dění méně než mešita(nejde o útok, ale příklad, ano Nalku?). A proto si myslím, že v určitých věcech by měli ti ,jenž příjdou do určité země jako přistěhovalci ,příjmout nebo aspoň uznávat původní kulturu.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Akruo píše:
Luelle píše: Faktem zůstává, že jisté národy jsou poněkud méně přizpůsobivé k našim zvyklostem. A některé národy mají tendence zavádět ty své u i nás. Například ruské školy v Karlových Vary... ono záleží i typu těch zvyklostí...

říkám přeci to samé =)
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Stejně věřím, že Zemi ovládnou gumové kachničky a ponožkový lid.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jak byl ten vtip? Optimisté se učí anglicky, pesimisté rusky/čínsky/arabsky a realisté střílet.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Luelle píše:
Akruo píše:
Luelle píše: Faktem zůstává, že jisté národy jsou poněkud méně přizpůsobivé k našim zvyklostem. A některé národy mají tendence zavádět ty své u i nás. Například ruské školy v Karlových Vary... ono záleží i typu těch zvyklostí...

říkám přeci to samé =)
Však já se s tebou nepřu :-D To bylo jenom takové "vypíchnutí" toho nejdůležitějšího..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

drake127 píše:Jak byl ten vtip? Optimisté se učí anglicky, pesimisté rusky/čínsky/arabsky a realisté střílet.
hehehe tak to je skvělý vtip :)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

drake127 píše:Jak byl ten vtip? Optimisté se učí anglicky, pesimisté rusky/čínsky/arabsky a realisté střílet.
áha :D
tak teď už chápu … a prej ochrana ovcí xD
16? Tak to je v pohodě
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Akruo píše: Když jsem členem jedné společnosti...snažim se pro ni udělat co nejvíc
Třeba člověkem na planetě Zemi, stejně jako všici ostatní žejo :smile:

Všimli jste si toho tónu hlasu ve videu? Na mě působí jako kazatelský tń, který má zastrašit.….šokovat. Takový, jako kdyby mluvil o šířící se pandemii moru... Už jen proto je to na spláchnutí, takováhle jednoduchá věc dokáže člověku zalézt pod kůži a ovlinit i úsudek (imo imo imo, nechce se mi ta debilní zkratka pořád opakovat :))

Celkově to u mne vedlo spíše k zamyšlení nad ovlivnitelností člověka. Jak má spousta lidí pořád potřebu se něčeho bát a strachovat. A když zrovna není nic pořádnýho, tak si nějakýho bubáka prostě vytvořej. Třeba tímhle videem na joutůb...
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Doporučuji toto: The power of nightmares

http://www.youtube.com/watch?v=Vt-FyuuW … re=related
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneHeart píše: Celkově to u mne vedlo spíše k zamyšlení nad ovlivnitelností člověka. Jak má spousta lidí pořád potřebu se něčeho bát a strachovat. A když zrovna není nic pořádnýho, tak si nějakýho bubáka prostě vytvořej. Třeba tímhle videem na joutůb...
Nejlip se manipuluje s lidma, kteri se bojej - pravidlo cislo jedna jakekoli propagandy :yes:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

OneHeart píše:
Akruo píše: Když jsem členem jedné společnosti...snažim se pro ni udělat co nejvíc
Třeba člověkem na planetě Zemi, stejně jako všici ostatní žejo :smile:

Tak tak.. jenže pak nastane otázka: Co je nejlepší? :yes: :yes: :yes:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Akruo píše:
OneHeart píše:
Akruo píše: Když jsem členem jedné společnosti...snažim se pro ni udělat co nejvíc
Třeba člověkem na planetě Zemi, stejně jako všici ostatní žejo :smile:

Tak tak.. jenže pak nastane otázka: Co je nejlepší? :yes: :yes: :yes:
nejlepší je to, co je. Právě proto, že to JE! (...a jiný to není :))
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Nejlepší je FERDA, protože Ferda... chytrák je

šůůůba důba důba
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

kokosak píše:Nejlepší je FERDA, protože Ferda... chytrák je

šůůůba důba důba
nečichej už ten toluen :zorro:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

drake127 píše:Jak byl ten vtip? Optimisté se učí anglicky, pesimisté rusky/čínsky/arabsky a realisté střílet.
Hmmm, první jsem se naučil anglicky a německy, pak jsem vystudoval vojenskou vysokou školu a teď se ve firmě, kde pracuju, učím rusky...

Jde to se mnou z kopce :excl:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Aefar píše:
drake127 píše:Jak byl ten vtip? Optimisté se učí anglicky, pesimisté rusky/čínsky/arabsky a realisté střílet.
Hmmm, první jsem se naučil anglicky a německy, pak jsem vystudoval vojenskou vysokou školu a teď se ve firmě, kde pracuju, učím rusky...

Jde to se mnou z kopce :excl:
Tomu se říká pokrýt všechny možnosti :bigwink:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Sethiel píše:
Aefar píše:
drake127 píše:Jak byl ten vtip? Optimisté se učí anglicky, pesimisté rusky/čínsky/arabsky a realisté střílet.
Hmmm, první jsem se naučil anglicky a německy, pak jsem vystudoval vojenskou vysokou školu a teď se ve firmě, kde pracuju, učím rusky...

Jde to se mnou z kopce :excl:
Tomu se říká pokrýt všechny možnosti :bigwink:
nic o čínštině jsem tam neviděl, tak jaképak všechny možnosti, hehe :)
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Odpovědět