Vrrrrrk

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

anurin: je možný, že je to špatný překlad...
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

to nemění nic na tom že nwn je podle zmrvenejch pravidel :bleh:
PODPIS
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrrrrrk

Příspěvek od Sethiel »

Akruo píše:
Street_cz píše:
Vrrci vypadají jako velcí vlci. I když velcí jaksi nevystihuje skutečnost. Zuřivé bestie, od špičky ocasu k čenichu dlouhé 4-5 metrů, se hřbetem ve výši hřbetu poníka, s krví podlitýma očima a tesáky dlouhými dobrých 10 palců (jak tvrdí očití svědkové), jsou přeci jen o něco víc než jen „velcí vlci“. Jsou totiž navíc inteligentní a díky spolupráci se skřety se dostávají na vyšší civilizační stupeň, než se zdá možné. Vrrci hojně užívají zbroje dělané skřety na míru (nechávají si dělat jakési „přilby“ a též zbroje na trup. Přední i zadní tlapy zůstávají povětšinou holé, respektive „jen“ porostlé tlustou kůží a srstí. Vrrci se mezi sebou orientují po čichu. Při společných operacích se skřety to ale působilo silné zmatky a tak si vrrci nechávají dělat na hřbet a tlapy barevné šmouhy podle oddílů (většinou dvou až tříbarevná kombinace pro každý oddíl), díky kterým je skřetí velitelé dokáží snáze rozeznávat.
sice nevím k čemu to patří a ani celý dokument jsem nečetl, ale tohle by myslím mohlo stačit
:yes: :yes: Tak nějak si je představuju :yes: :yes:
Já taky. "Společný operace se skřety" je přesně ten správnej výraz, vůbec to podle mě (a nejsem očividně sám) nejsou tupá ochočená jízdní zvířata.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Re: Vrrrrrk

Příspěvek od Luelle »

Sethiel píše:
Akruo píše:
Street_cz píše:
Já taky. "Společný operace se skřety" je přesně ten správnej výraz, vůbec to podle mě (a nejsem očividně sám) nejsou tupá ochočená jízdní zvířata.
což nejsou ani vlci, jak víme z historie =)
pes vznikl tak, že se vlkům zdálo výhodné přidat se k lidem
16? Tak to je v pohodě
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

ObrázekWorgs are powerful wolves with an evil disposition and an uncanny intelligence. They are sometimes found with goblins whom they serve as mounts and guardians.

Zdroj: http://nwn.wikia.com/wiki/Worg

Edit1:

Spadají do kategorie Magical beasts:

Magical beasts are similar to animals but can have intelligence scores higher than 2. Magical beasts usually have supernatural or extraordinary abilities, but sometimes are merely bizarre in appearance or habits.

Edit2:

Zdroj: http://www.dandwiki.com/wiki/SRD:Worg

A typical worg has gray or black fur, grows to 5 feet long and stands 3 feet tall at the shoulder. It weighs 300 pounds.

More intelligent than their smaller cousins, worgs speak their own language. Some can also speak Common and Goblin.

Tito mají inteligenci 6

---------------------------------------

Kdekoli jsem narazil na Worga (správný překlad Vrrrk), je popisován jako inteligentní.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

A ještě, kde to v mytologii vzniklo a kde je Tolkien vzal:

http://en.wikipedia.org/wiki/Warg

Tento přehled je asi nejvíc vyčerpávající - uvádí mytologický původ i aplikace ve fantasy. Mimochodem, Vrrrk prostě není špatný překlad, ale docela pěkný český překlad - tedy přinejmenším mě se líbí. Ale to je otázka vkusu.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět