Vrrrrrk

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Vrrrrrk

Příspěvek od anurin »

Vrrrk... dotaz.. je vrrrk inteligentní zvíře .. inteligentnější než jakýkoliv jiný vlk? Litý vlk? … a nebo je to prostě... jen chlupatější a větší vlk. Děkuju.. těm, kteří mi poradí.


EDIT Pavel: Vzhledem k tomu, že se nejedná o téma k EQ, přesunuto sem.
Jesper
Příspěvky: 627
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jesper »

IMHO je to obyčejný velký tmavý vlk... přece jen se to píše i v popisu
( ͡° ͜ʖ ͡°)
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Vrrrrrk

Příspěvek od anurin »

Jde mi o charakteristiku zvířete jako takovou. Podle D&D
Naposledy upravil(a) anurin dne 24. 8. 2009 17.10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Vrrrrrk

Příspěvek od Akruo »

anurin píše:
anurin píše:Vrrrk... dotaz.. je vrrrk inteligentní zvíře .. inteligentnější než jakýkoliv jiný vlk? Litý vlk? … a nebo je to prostě... jen chlupatější a větší vlk. Děkuju.. těm, kteří mi poradí.
2TT: Popisky slouží k tomu, aby mohli být popsány bytosti co se týká vzhledu. Inteligence se do popisku nepíše.

edit: Jde mi o charakteristiku zvířete jako takovou. Podle D&D
No nevím jak podle DaD, ale Tolkien toto "zvíře" popsal jako polointeligentního (něco jako opice)tvora, kdy jejich vůdci - nejchytřejší ze smečky dokonce uměli i trošku mluvit.
(viz. The Hobbit)
EDIT: Aspoň NWN Vrrrk mi příjde dosti slabý na to jak si vrrka představuji, ale to bude asi kvůli vyváženosti - kdy se zde vyskytuje ještě vlk litý a vůdce smečky.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Vrrrk jakozto tvor jez nevychazi z aDaD ale z zastarale knihy pochybne kvality... tezko rict. Dle aDaD post intelogentnich vlku patri vlkodlakum a to jen Selunitum vzhledem k tomu ze Mlarite jsou vetsinou na inteligenci prilis agresivni a vysinuti.

Z hlediska logiky pokud jsou i vcelku tupi goblinoidi schopni vrrky ovladnout a vycvicit jako jizdni zvire jejich inteligence rozhodne nebude vetsi nez inteligence kone, ve dvojici jizdni zvice - jezdec je vespod vzdy ten hloupejsi.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Wendigo píše:Vrrrk jakozto tvor jez nevychazi z aDaD ale z zastarale knihy pochybne kvality...
:hunter1: :hanged1: :chain1: Tsss.. Tolkien je největší PB spisovatel!

:megalol:

Jinak aspoň tedy z jeho podání (vrrky vymyslel, takže to myslím je celkem důležitý zdroj) se vrrci spojovali se skřety, protože to pro ně bylo výhodné. Nešlo o vycvičení v jízdě na nich, ale oni je nechali..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jedná se především o EQ vrrrka - a zda ti jsou inteligentní, záleží na WB (či DM). Tedy přijde na to, jakou inteligenci mají oni v atributech a zda mají větší, než ostatní vlci. Víc bych to neřešil.

Tak jako se nedají srovnávat EQ krabi s kraby z jiných Fantasy (jako že těch krabů ve Fantasy literatuře je :biggrin: ), tak se nedá přece srovnávat Vrrrk. A koneckonců - pokud jsou, měla by to být pouze IC informace.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Aefar píše:Jedná se především o EQ vrrrka
To říkáš Ty. Já mluvím o Vrrrkovi .. podle D&D. EQ Vrrrka nemá moc smysl řešit. To at si každej řeší ve hře.
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Podla NWN :

Vlk, Lity vlk - zviera a Inteligenica 3
Vrrrk - magicka bestie a Inteligencia 6

Podla Eq : ???
Because I'm Batman !!!
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

allekoo píše:Podla NWN :

Vlk, Lity vlk - zviera a Inteligenica 3
Vrrrk - magicka bestie a Inteligencia 6

Podla Eq : ???
:pray1:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

allekoo píše:Podla NWN :

Vlk, Lity vlk - zviera a Inteligenica 3
Vrrrk - magicka bestie a Inteligencia 6
ÁHA! Už vím proč s nima měl Dhun takový problémy na ostrově :-D :megalol: :megalol: :megalol:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Wendigo píše:Z hlediska logiky pokud jsou i vcelku tupi goblinoidi schopni vrrky ovladnout a vycvicit jako jizdni zvire jejich inteligence rozhodne nebude vetsi nez inteligence kone, ve dvojici jizdni zvice - jezdec je vespod vzdy ten hloupejsi.
To mi teda u dvojice "goblin na vrrkovi" nikdy nepřišlo. Naopak mám pocit, že jsou dost srovnatelné inteligence a že jsou spolu v jakési symbióze … asi se takhle loví líp, takže mají dohromady lepší kořist a mají z toho prospěch obě rasy. Ale vůbec mi nepřišlo, že by byl goblin o něco chytřejší než vrrk.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pokud se nepletu, tak v singlu se někde kecá s vlčiskama. Akorát už nevím, jestli je šéfem smečky vrrk nebo litý vlk. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

To je ve dvojce ale tusim ze nakonec zjistis ze to byl druid ktery ztratil schopnost premenit se zpet.

Nicmene druide schopnost "mluvit" se zviraty maji, jen nejde o rec takovou spis o znalost zvirat a spojeni mysli zvirete a druida zapomoci priodni magie. [U hranicaru to funguje jinak, tam je to jen ta znalost zvirat, jejich chovani a mimiky]
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrrrrrk

Příspěvek od Street_cz »

anurin píše:Vrrrk... dotaz.. je vrrrk inteligentní zvíře .. inteligentnější než jakýkoliv jiný vlk? Litý vlk? … a nebo je to prostě... jen chlupatější a větší vlk. Děkuju.. těm, kteří mi poradí.
možná ti pomůže tohle b5a.cz/dokumenty/realie/vrrci.doc
Vrrci vypadají jako velcí vlci. I když velcí jaksi nevystihuje skutečnost. Zuřivé bestie, od špičky ocasu k čenichu dlouhé 4-5 metrů, se hřbetem ve výši hřbetu poníka, s krví podlitýma očima a tesáky dlouhými dobrých 10 palců (jak tvrdí očití svědkové), jsou přeci jen o něco víc než jen „velcí vlci“. Jsou totiž navíc inteligentní a díky spolupráci se skřety se dostávají na vyšší civilizační stupeň, než se zdá možné. Vrrci hojně užívají zbroje dělané skřety na míru (nechávají si dělat jakési „přilby“ a též zbroje na trup. Přední i zadní tlapy zůstávají povětšinou holé, respektive „jen“ porostlé tlustou kůží a srstí. Vrrci se mezi sebou orientují po čichu. Při společných operacích se skřety to ale působilo silné zmatky a tak si vrrci nechávají dělat na hřbet a tlapy barevné šmouhy podle oddílů (většinou dvou až tříbarevná kombinace pro každý oddíl), díky kterým je skřetí velitelé dokáží snáze rozeznávat.
sice nevím k čemu to patří a ani celý dokument jsem nečetl, ale tohle by myslím mohlo stačit
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Vrrrrrk

Příspěvek od Akruo »

Street_cz píše:
Vrrci vypadají jako velcí vlci. I když velcí jaksi nevystihuje skutečnost. Zuřivé bestie, od špičky ocasu k čenichu dlouhé 4-5 metrů, se hřbetem ve výši hřbetu poníka, s krví podlitýma očima a tesáky dlouhými dobrých 10 palců (jak tvrdí očití svědkové), jsou přeci jen o něco víc než jen „velcí vlci“. Jsou totiž navíc inteligentní a díky spolupráci se skřety se dostávají na vyšší civilizační stupeň, než se zdá možné. Vrrci hojně užívají zbroje dělané skřety na míru (nechávají si dělat jakési „přilby“ a též zbroje na trup. Přední i zadní tlapy zůstávají povětšinou holé, respektive „jen“ porostlé tlustou kůží a srstí. Vrrci se mezi sebou orientují po čichu. Při společných operacích se skřety to ale působilo silné zmatky a tak si vrrci nechávají dělat na hřbet a tlapy barevné šmouhy podle oddílů (většinou dvou až tříbarevná kombinace pro každý oddíl), díky kterým je skřetí velitelé dokáží snáze rozeznávat.
sice nevím k čemu to patří a ani celý dokument jsem nečetl, ale tohle by myslím mohlo stačit
:yes: :yes: Tak nějak si je představuju :yes: :yes:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

anurin: v DnD (ADnD, DnD 3,xe ani DnD 4e) žádný vrrrk nebyl a není. takže ti definici někdo já jen ztěží. Existují worgové či sněžní vlci, ale jinak Tolkienovský vrrrrk není. Asi nejblíž tvé předsatvě může být právě worg nebo sněžný vlk.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Akira píše:
Ted si mě trošku zaskočil. Nwn je podle jakých pravidel? Tu vrrci jsou.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

nwn je podle zmrvenejch pravidel
PODPIS
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Ne tady jde o chybu ceskeho prekladu kde je Worg prelozeny jako Vrrrk, zahledla jsem to tusim i v SP.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Odpovědět