otázky a odpovědi

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Street_cz píše:sám si odpověděl... pokud chceš strhnout vzkaz, tak si myslím, že jedině přes DM nebo v určitých případech po domluvě s hráčem, který ten vzkaz vyvěsil
… ale to přece vím, jen se ptám proč to není jinak, přece by to technicky šlo, aby měl každý kdo klikne na nějaký vzkaz napsáno strhnout vzkaz, stejně jak to má u těch svých.
Bruciacullo
Příspěvky: 236
Registrován: 28. 12. 2008 2.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bruciacullo »

a pak tam přijde nějaky blbec a strha z nudy všechny že? je to hloupost aby šli strhavat.. jesti chceš.. domluv se s pisatelem, na stržení...
Gallinacio - Hrebogův válečník, otec Arminie, šťastně ovdovělý
Vanessa Raumo - Emocionálně labilní mrcha

http://www.youtube.com/watch?v=rrtpOVTX5NA
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Bruciacullo píše:a pak tam přijde nějaky blbec a strha z nudy všechny že? je to hloupost aby šli strhavat.. jesti chceš.. domluv se s pisatelem, na stržení...
Nejde mi o jeden vzkaz a někdy člověk ani nemusí vědět, kdo ten vzkaz napsal. Ovšem stejně může mít dobrý důvod, proč ho strhnout. Rozhodně si myslím, že to není hloupost, každý vzkaz jde strhnout.

"a pak tam příjde nějaký blbec a strhá z nudy všechny"
No osobně si myslím, že strhávání všech vzkazů by se dalo nějak pohlídat/ochránit,
ale nevím, proč by to někdo jen tak dělal, krom toho strhání všech vzkazů z nástěnky si písař nebo kdokoliv určitě všimne.
Bruciacullo
Příspěvky: 236
Registrován: 28. 12. 2008 2.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bruciacullo »

hemendo píše:
Bruciacullo píše:a pak tam přijde nějaky blbec a strha z nudy všechny že? je to hloupost aby šli strhavat.. jesti chceš.. domluv se s pisatelem, na stržení...
Nejde mi o jeden vzkaz a někdy člověk ani nemusí vědět, kdo ten vzkaz napsal. Ovšem stejně může mít dobrý důvod, proč ho strhnout. Rozhodně si myslím, že to není hloupost, každý vzkaz jde strhnout.

"a pak tam příjde nějaký blbec a strhá z nudy všechny"
No osobně si myslím, že strhávání všech vzkazů by se dalo nějak pohlídat/ochránit,
ale nevím, proč by to někdo jen tak dělal, krom toho strhání všech vzkazů z nástěnky si písař nebo kdokoliv určitě všimne.
proč by to někdo dělal? heh a proč někdo kopiruje předměty protláčí se přez stěny a já nevím co, protože jsem ospalej a už mi to nemyslí... protože lidi jsou dementi.. a když mužou něco zmrvit a zprasit tak to prostě zmrví a zprasí... protože to prostě jde..
Gallinacio - Hrebogův válečník, otec Arminie, šťastně ovdovělý
Vanessa Raumo - Emocionálně labilní mrcha

http://www.youtube.com/watch?v=rrtpOVTX5NA
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Bruciacullo píše:
hemendo píše:
Bruciacullo píše:a pak tam přijde nějaky blbec a strha z nudy všechny že? je to hloupost aby šli strhavat.. jesti chceš.. domluv se s pisatelem, na stržení...
Nejde mi o jeden vzkaz a někdy člověk ani nemusí vědět, kdo ten vzkaz napsal. Ovšem stejně může mít dobrý důvod, proč ho strhnout. Rozhodně si myslím, že to není hloupost, každý vzkaz jde strhnout.

"a pak tam příjde nějaký blbec a strhá z nudy všechny"
No osobně si myslím, že strhávání všech vzkazů by se dalo nějak pohlídat/ochránit,
ale nevím, proč by to někdo jen tak dělal, krom toho strhání všech vzkazů z nástěnky si písař nebo kdokoliv určitě všimne.
proč by to někdo dělal? heh a proč někdo kopiruje předměty protláčí se přez stěny a já nevím co, protože jsem ospalej a už mi to nemyslí... protože lidi jsou dementi.. a když mužou něco zmrvit a zprasit tak to prostě zmrví a zprasí... protože to prostě jde..
Na takové je tu tuším placos, který si je už dokáže pohlídat. Krom toho si myslím, že zrovna tady na Equilibrii takových hráčů moc není, zato je tu dost takových, kteří někdy tím, že nemohou strhnout něčí vzkaz trpí. :clover:
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Na přesně tom fóru, které jsi odkazoval, DM jasně dopřesnili pravidla. Systémově vzkaz pouze svůj, jakýkoli cizí pouze s DM, protože to písař hlídá. Tedy strhnutí vzkazu z nástěnky = okrádání před zrakem strážného = zabití někoho před strážným = vyvolávání nemrtvých před strážným = zabití modré NPC v hospodě/ve městě.

Stačí?

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Wolf píše: Osobně mi také příjde hloupé, aby byla možnost stržení jakéhokoli vzkazu. Protože takové postavy tady jsou, co příjdou a strhnou jen tak nějáký vzkaz, aby se pobavili. Pokud je to tak duležité viděl bych to jak řekl street. Buď s domluvou hráče nebo s DM.
No tak jestli se bavíme o postavách, koneckonců proč by tu takové postavy nebyly? Každý nemusí být chrabrý rytíř nebo okouzlující elfka. Tak by někdo občas strhával vzkazy no a?

Krom toho co ti přesně příjde hloupé na tom, že by měl jít strhnout vzkaz z nástěnky, je to jen papír, takže by tu vždy měla být možnost, že jde strhnout ne?

Někdy nemusíš vědět kdo ten vzkaz napsal nebo prostě domluva s ním nemusí klapnout, řekne si prostě že ho to stálo dva stříbrné, tak mi nedovolí abych to strhnul a s dm je to většinou na delší dobu.

//EDIT P.
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Aefar píše:Na přesně tom fóru, které jsi odkazoval, DM jasně dopřesnili pravidla. Systémově vzkaz pouze svůj, jakýkoli cizí pouze s DM, protože to písař hlídá. Tedy strhnutí vzkazu z nástěnky = okrádání před zrakem strážného = zabití někoho před strážným = vyvolávání nemrtvých před strážným = zabití modré NPC v hospodě/ve městě.

Stačí?
Nestačí

Já vím co tam napsali a příjde mi to trochu přitažené za vlasy, podívejse jaký písař je v mithu v hospodě, přitom žádný písař nevydrží na místě 24/7, ale o to tady ani tak nejde. Písařova pozornost se dá jistě odvrátit třeba někým druhým, kdo se s ním bude vybavovat, zatímco jeho komplic strhne vzkaz. Nebo si prostě nemusí všimnout, když má postava dobré některé dovednosti. Taky si myslím, že zrovna tenhle písař nevidí neviditelné. :clover:
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Hemendovi polopatě:

Jde strhnout vzkaz z nástěnky. Jde někoho zavraždit před NPC stráží. Jde vybít celou hospodu modrých NPC.

Ale POUZE za přítomnosti DM. Je to pravidlo jako každé jiné. Strhávání vzkazu může (i když nemusí) vzbudit u NPC nestandardní reakci, která bez přítomnosti DM nepřijde. PROTO tohle pravidlo platí.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Aefar píše:Hemendovi polopatě:

Jde strhnout vzkaz z nástěnky. Jde někoho zavraždit před NPC stráží. Jde vybít celou hospodu modrých NPC.

Ale POUZE za přítomnosti DM. Je to pravidlo jako každé jiné. Strhávání vzkazu může (i když nemusí) vzbudit u NPC nestandardní reakci, která bez přítomnosti DM nepřijde. PROTO tohle pravidlo platí.
Tak teď nevím, kam napsat, pokud chci prosadit změnu, protože si myslím, že stržení vzkazu z nástěnky není záležitost vyžadující si přítomnost dm.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

hemendo píše:Tak teď nevím, kam napsat, pokud chci prosadit změnu, protože si myslím, že stržení vzkazu z nástěnky není záležitost vyžadující si přítomnost dm.
Nápady a připomínky, ale nemyslím si, že se to bude měnit.
Bratrstvo zabanovaných!
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

hemendo píše:
Aefar píše:Hemendovi polopatě:

Jde strhnout vzkaz z nástěnky. Jde někoho zavraždit před NPC stráží. Jde vybít celou hospodu modrých NPC.

Ale POUZE za přítomnosti DM. Je to pravidlo jako každé jiné. Strhávání vzkazu může (i když nemusí) vzbudit u NPC nestandardní reakci, která bez přítomnosti DM nepřijde. PROTO tohle pravidlo platí.
Tak teď nevím, kam napsat, pokud chci prosadit změnu, protože si myslím, že stržení vzkazu z nástěnky není záležitost vyžadující si přítomnost dm.
nejde ani tak ot stržení vzkazu z nástěnky, jako o to, že na to nějaká reakce NPC přijít musí(buť tě uvidí a zakročí, nebo si tě nevšimne a bude čumět do blba), a to už přítomnost DM vyžaduje. Kupříkladu jak si říkal, že by jeden mohl odlákat písařovu pozornost, už je to hraní za NPC a podle pravidel u toho musí být DM
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

hemendo píše:Tak teď nevím, kam napsat, pokud chci prosadit změnu, protože si myslím, že stržení vzkazu z nástěnky není záležitost vyžadující si přítomnost dm.
taky pochybuju, že se to změní, ale směle do toho... už jsem to říkal, lidi (pro tebe hráči) dokážou být prasata a pak by si někdo z nudy řekl "hele, strhnu všechny vzkazy z nástěnky, hahaha!"… sice by to nejspíš ze zálohy šlo vrátit, ale proč, když k tomu ani nemusí dojít? tady už se zneužilo tolik výhod pro hráče (počínaje protlačení končeje zneužitím extras) tak proč dávat další podnět pro prasení... pokud chceš strhnout vzkaz, domluv se s DM, dej mu důvody a podle mě není problém, myslím že to bohatě stačí
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Street_cz píše:
hemendo píše:Tak teď nevím, kam napsat, pokud chci prosadit změnu, protože si myslím, že stržení vzkazu z nástěnky není záležitost vyžadující si přítomnost dm.
taky pochybuju, že se to změní, ale směle do toho... už jsem to říkal, lidi (pro tebe hráči) dokážou být prasata a pak by si někdo z nudy řekl "hele, strhnu všechny vzkazy z nástěnky, hahaha!"… sice by to nejspíš ze zálohy šlo vrátit, ale proč, když k tomu ani nemusí dojít? tady už se zneužilo tolik výhod pro hráče (počínaje protlačení končeje zneužitím extras) tak proč dávat další podnět pro prasení... pokud chceš strhnout vzkaz, domluv se s DM, dej mu důvody a podle mě není problém, myslím že to bohatě stačí
To nejsou jen podněty pro prasáky, já se to tu nesnažím prosadit proto, abych mohl přijít ke všem nástěnkám ve hře a strhat tam všechny vzkazy proboha. Tyhle komentáře "podnět pro prasáky apod." mě fakt vytáčej, no nezrušíme raději vytváření nových postav? Vždyť je to přece podnět pro prasáky. Někdo by toho mohl zneužít. Mohli by jsme zrušit vlastně všechno co jde zneužít, ale tím horší bude pak hra. :clover:
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Kapik píše:
hemendo píše:
Aefar píše:Hemendovi polopatě:

Jde strhnout vzkaz z nástěnky. Jde někoho zavraždit před NPC stráží. Jde vybít celou hospodu modrých NPC.

Ale POUZE za přítomnosti DM. Je to pravidlo jako každé jiné. Strhávání vzkazu může (i když nemusí) vzbudit u NPC nestandardní reakci, která bez přítomnosti DM nepřijde. PROTO tohle pravidlo platí.
Tak teď nevím, kam napsat, pokud chci prosadit změnu, protože si myslím, že stržení vzkazu z nástěnky není záležitost vyžadující si přítomnost dm.
nejde ani tak ot stržení vzkazu z nástěnky, jako o to, že na to nějaká reakce NPC přijít musí(buť tě uvidí a zakročí, nebo si tě nevšimne a bude čumět do blba), a to už přítomnost DM vyžaduje. Kupříkladu jak si říkal, že by jeden mohl odlákat písařovu pozornost, už je to hraní za NPC a podle pravidel u toho musí být DM
Tak to potom jo, ale dost mě to mrzí, nevím jediné co mě napadá je najmout PC písaře. :biggrin:
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

já tě chápu a vím, že ty to myslíš dobře, ale já se ti snažím vysvětlit, víceméně proč to není zavedený (z mého pohledu)… ale nejsi jediný hráč na EQ a jedna dobrá duše vs. ostatní to není moc férový boj :)
EDIT: + jedná se o zneužití nepřítomnosti DM
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Street_cz píše: + jedná se o zneužití nepřítomnosti DM
No to se právě snažím změnit :clover:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

stupidní otázečka

Příspěvek od Akruo »

Zdravíčko!
:helpsmilie:
Mám dva dotazy či spíše poznámky:

a) Jak jsem tak pročítal plánovaný CRAFT, tak jsem nikde nezaregostroval možnost výroby samostřílů a jejich střeliva - zřejmě jsem to přehlídl, nebo se to stejně plánuje, ale i tak bych tomu byl rád. Přece jenom by to bylo zváštní, kdyby to nešlo v už tak velkém výběru řemesel ( i třeba zakomponované do jiného). :clover:

b) Co si myslíte, že je nejlepší pro postavu kušníka/kušaře/střelce ze samostřílu :-), nejde mi o dělání PB, ale zase, když vymyslíte postavu, která se tímto bojem zajímá, tak očekáváte, že v tom bude trošku lepší než ostatní. Proto tedy, co byste navrhovali za povolání, featy atd. :shades:

Díky :clover: :smile:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Re: stupidní otázečka

Příspěvek od Aefar »

Akruo píše:Zdravíčko!
:helpsmilie:
Mám dva dotazy či spíše poznámky:

a) Jak jsem tak pročítal plánovaný CRAFT, tak jsem nikde nezaregostroval možnost výroby samostřílů a jejich střeliva - zřejmě jsem to přehlídl, nebo se to stejně plánuje, ale i tak bych tomu byl rád. Přece jenom by to bylo zváštní, kdyby to nešlo v už tak velkém výběru řemesel ( i třeba zakomponované do jiného). :clover:

b) Co si myslíte, že je nejlepší pro postavu kušníka/kušaře/střelce ze samostřílu :-), nejde mi o dělání PB, ale zase, když vymyslíte postavu, která se tímto bojem zajímá, tak očekáváte, že v tom bude trošku lepší než ostatní. Proto tedy, co byste navrhovali za povolání, featy atd. :shades:

Díky :clover: :smile:
Obratný válečník s patřičnými zaměřeními, vylepšenými kritikami, specializacemi, mířením a já nevím čím vším :smile:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: stupidní otázečka

Příspěvek od Akruo »

zuzuPD píše:
Aefar píše: Obratný válečník s patřičnými zaměřeními, vylepšenými kritikami, specializacemi, mířením a já nevím čím vším smile
Neobratný moudrý klerik (třeba vylepšenej o toho bojovníka) s patřičnými změřeními, vylepšenými kritikami, mířením, zen archery a s rapid reload (tedy bez něj je to levnější na munici)
hmm.. ale zase u toho klerika, no... dávat si jej jenom kvůli tomu aby to byla dobrá postava... překrucovat RP .. to spíš nějak vymyslet toho bojovníka...
hm
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět