otázky a odpovědi

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
AnnaPe
Příspěvky: 46
Registrován: 25. 12. 2013 23.30
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od AnnaPe »

4. Chcete takové věci zkusit psát, nebo se nějak angažovat tímto směrem?

Přemýšlely jsme do budoucna s Ogaar o vydání první půlorční kuchařky (obsahující všechny možné pokrmy desky obohacené o půlorční kreativitu a pro tuto rasu specifický výběr surovin) :blush2: :blush2: ..
To je ale v tuto chvíli zatím herně poměrně daleká budoucnost. Kdyby se ti ale náhodou chtělo stručně mi povědět, jak je tohle možný reálně uskutečnit, byla bych ti moc vděčná :). :clover: :clover:
Fred Křivák : Živelný komplex méněcennosti v praxi :shades:
Ogaar Gullash : Ty nesežrat Ogaar dušená skřeta? Ogaar sežrat ty!
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Van »

3) Když se kdysi rozvíjela myšlenka hobitího společenství, tak jsem domlouval i s labirem přidání hobitího boha. Bylo i vymyšleno jak kniha bude vypadat a tak. Ale to je na zabanovaném účtu. Jinak je otázka, zda někdo hobity hraje a zda by je takový bůh zajímal.
Pak mám samozřejmě hromadu věcí k Hrebogovi, ale mnoho z toho už jsem dal k dispozici k bardům.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od George »

Mám rychlej dotaz nesouvisející s Braenniným příspěvkem. Ti, kteří jste ho nečetli, věnujte mu pozornost.

Pokud seslané plošné kouzlo něco zraní, tzn. do logu se vypíše Postava zranil něco, případně se alespoň provede hod na iniciativu, pozná postava, že tím kouzlem něco prošlo? Vždycky jsem to bral jako samozřejmost, ale tak mě napadá, že nikde není řečený, že postava skutečně něco takovýho poznat může a přitom ona nemá žádnou indícii krom výpisu v logu (a do něj se vypisuje spousta OOC věcí), takže by to klidně mohl být metagame.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Braenn »

Van píše: 25. 12. 2017 17.24 3) Když se kdysi rozvíjela myšlenka hobitího společenství, tak jsem domlouval i s labirem přidání hobitího boha. Bylo i vymyšleno jak kniha bude vypadat a tak. Ale to je na zabanovaném účtu. Jinak je otázka, zda někdo hobity hraje a zda by je takový bůh zajímal.
Pak mám samozřejmě hromadu věcí k Hrebogovi, ale mnoho z toho už jsem dal k dispozici k bardům.
Na zabanovanej účet napiš Olymarovi k nápravě. Nemůžu do toho kecat, ale stejně tu jsi jako ty, takže držet ti jiný účet s banem postrádá smysl.

Přidání Boha... spíš ne-e, resp. ne zpětně a ne bez hráčské snahy a takový ty podobný řeči. Nicméně i tak pošli, uvidíme a proberem jinde. A reálie hobitů jako takové budou super! Pokud dáš k dispozici - a konzultaci při propojování -, určitě se použijí.

Takže pro dobro všech přeji brzké zbavení banu.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Braenn »

AnnaPe píše: 25. 12. 2017 17.14 4. Přemýšlely jsme do budoucna s Ogaar o vydání první půlorční kuchařky
To jsem si koukám tak trochu naběhla, ale nějak se to určitě užije. A provedení je snadné. Knihu napiš dle vlastního uvážení s přihlédnutím k tomu, co prodávají a mají v okolí k dispozici a pošli do PM.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od DarckDewy »

Kdysi dávno sem sepisoval "Hobití Společenství" ale byl sem zastaven tím že sem se moc Inspiroval Tolkienem.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Braenn »

Pošli, mrknu na to a srovnám s tím, co (snad) pošle Nalk.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Woxa »

George píše: 25. 12. 2017 19.50 Pokud seslané plošné kouzlo něco zraní, tzn. do logu se vypíše Postava zranil něco, případně se alespoň provede hod na iniciativu, pozná postava, že tím kouzlem něco prošlo? Vždycky jsem to bral jako samozřejmost, ale tak mě napadá, že nikde není řečený, že postava skutečně něco takovýho poznat může a přitom ona nemá žádnou indícii krom výpisu v logu (a do něj se vypisuje spousta OOC věcí), takže by to klidně mohl být metagame.
Podle mého schopný mág může z projevů kouzla poznat jak uspělo/neuspělo.
Když při pnp hraní, jsem se většinou setkal s tím, že (pokud to nebylo zřejmé rovnou z podstaty kouzla) GM vesměs vždy čarodějovi umožnoval hod na spellcraft, aby přesně věděl nakolik kouzlo uspělo/selhalo/kolik cílů zásáhlo atd... Ale jeslti to spadá pod nějaké home rules a nebo to vychází přímo z pravidel to nevím.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od George »

Woxa píše: 25. 12. 2017 21.08
George píše: 25. 12. 2017 19.50
Asi jsem to napsal špatně, jde mi o zpětnej projev. Zakouzlím Firewall, odejdu pryč z viduslechu a za deset kol projde "divočák" zdí. Poznám, že tím něco prošlo? (Systémově ano, ale IC?)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Wolf »

Pokud to nevidis tak nic nepoznáš. Magie v tomhle podání například ohnivé stěny je na místě a čaroděj už ji nejak neovládá. Pro detekci tu jsou nejaka kouzla u kterych bys to mohl poznat i na dálku aniz bys mel kouzlo v dohledu. Ale zrovna u ohnivé stěny určitě ne. Ve chvili kdy ji nemas v dohledu tak proste nic nevíš.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od George »

Wolf píše: 25. 12. 2017 22.50 ...Pro detekci tu jsou nejaka kouzla u kterych bys to mohl poznat i na dálku aniz bys mel kouzlo v dohledu...
Co třeba? Nemyslím samozřejmě Ocejchuj.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Van »

Ale když čaroděj zarestí, tak ji zruší. Tak ji možná ovládá?
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Jesper »

Van píše: 25. 12. 2017 23.57 Ale když čaroděj zarestí, tak ji zruší. Tak ji možná ovládá?
No, to bych nerekl ze ji ovlada. Kdyby ji ovladal, muze ji napr. zmensovat, zvetsovat, zrusit dle libovule. Myslim si, ze jakmile mag kouzlo sesle tak jo, to kouzlo na nem nejak zavisi (ve vetsine pripadu, jsou kouzla ktery zaresteni neovlivnuje), ale zaroven si tak trochu zije vlastnim zivotem, nebot mag uz nad nim zpravidla nema primou kontrolu. Cili jako takove je muze zrusit restem, ale to je vetsinou tak vsechno.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Woxa »

George píše: 25. 12. 2017 21.50 Asi jsem to napsal špatně, jde mi o zpětnej projev. Zakouzlím Firewall, odejdu pryč z viduslechu a za deset kol projde "divočák" zdí. Poznám, že tím něco prošlo? (Systémově ano, ale IC?)
Tak v takovém případě bych řekl, že nepoznáš. Osobně bych se v téhle detekci omezoval právě na ten dohled od kouzla.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Wolf »

George píše: 25. 12. 2017 23.04
Wolf píše: 25. 12. 2017 22.50 ...Pro detekci tu jsou nejaka kouzla u kterych bys to mohl poznat i na dálku aniz bys mel kouzlo v dohledu...
Co třeba? Nemyslím samozřejmě Ocejchuj.
Ted si to kouzlo nevybavim a možná ho mají jen kněží. Ale oznacis misto a kdyz jim nekdo projde mam dojem ze se spusti nejaka rána co i zvukem zranuje. U tohohle kouzla bych to toleroval, ze přestoze jej carodej nevidi, tak zjisti nějaký pohyb -pripadne ze se kouzlo spustilo.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Pipi_CZ »

Wolf píše: 26. 12. 2017 10.24
George píše: 25. 12. 2017 23.04
Wolf píše: 25. 12. 2017 22.50 ...Pro detekci tu jsou nejaka kouzla u kterych bys to mohl poznat i na dálku aniz bys mel kouzlo v dohledu...
Co třeba? Nemyslím samozřejmě Ocejchuj.
Ted si to kouzlo nevybavim a možná ho mají jen kněží. Ale oznacis misto a kdyz jim nekdo projde mam dojem ze se spusti nejaka rána co i zvukem zranuje. U tohohle kouzla bych to toleroval, ze přestoze jej carodej nevidi, tak zjisti nějaký pohyb -pripadne ze se kouzlo spustilo.
Strážné oko, bo něco tak. Funguje defakto jako past. Dělá strašnej kravál a je přímo dělaný na tyhle věci.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Van »

Klerik only, Strážný znak, 3. kruh
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od George »

Z popisu kouzla mi nevyplývá, že by o průchodu měla vědět postava. Jen, že průchod pozná samo kouzlo (které se v tu chvíli spustí). Tzn. popis naznačuje, že kouzlo čeká se spuštěním na průchod a pak se jednorázově spustí (narozdíl od jiných obdobných kouzel, které mají efekt stále aktivní).
The caster creates a small, magical zone that can detect the passage of enemy creatures. When the field is activated, it explodes...
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od placidity »

Strážný znak - stejně jako zpožděný fireball - je jen kouzelná "past", nic víc, nic míň.

Že se u některých kouzel zobrazí hlášky v syschatu i když je postava v jiné lokaci než kouzlo, nebo efekty mizí po restnutí, je systémové omezení (resp. defaultní chování), protože kouzla a ability jsou v systému hry navázané na postavu, která je seslala. Určitě bych je proto nepoužíval jako alarm, byť s trochou kreativity takto využít jdou.
Naposledy upravil(a) placidity dne 26. 12. 2017 20.23, celkem upraveno 1 x.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky a odpovědi

Příspěvek od Braenn »

Jestli jste se už shodli, tak se jen připomínám, aby nezanikla otázka z předchozí stránky:
viewtopic.php?p=167473#p167473
Odpovědět