Zblázněný systém

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Zblázněný systém

Příspěvek od Aefar »

Zdá se, že se mi na účtu zbláznily systémy hladu, žízně, únavy a asi i teploty.

Náhodně to vypisuje různé stupně hlášek u všech postav na účtě:

Příklad:

Kód: Vybrat vše

Unknown Update sub-message
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:06] V hrdle tě pálí a rty samy šeptají vodu...vodu...
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:06] Začínáš mít hlad.
Unknown Update sub-message
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:07] [Server] Jste nyní v oblasti Žádné HxH.
Unknown Update sub-message
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:17] Začínáš mít hlad.
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:17] Je ti dost teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:17] Začínáš být unaven.
Unknown Update sub-message
Unknown Update sub-message
Unknown Update sub-message
Unknown Update sub-message
Unknown Update sub-message
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Sep 17 21:31:18] [Server] Jste nyní v oblasti Plné HxH.
Postava je najezená, vyspaná, napitá a teplo vy jí být nemělo. Nehledě na to, že žádné Unknown Update sub-messages by v logu taky být neměly.

Restart hry nepomáhá. Platí to pro všechny postavy na účtu. Když se napiju, vypíše mi to, že jsem zcela napojen, ale vzápětí to vypíše hlášku "V hrdle tě pálí a rty samy šeptají vodu...vodu..."

Když jsem se dnes v 18:30 odpojoval, všechno bylo OK. Připojil jsem se po deváté a ejhle.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Tak jsem počkal asi deset minut a zkusil se potřetí připojit...

A vše se zdá být v pořádku *krčí rameny*

Nějaká chvilková nestabilita...?

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 244
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

Buď rád, že se ti šlo odpojit a hrát - aneb za všechno může Flint. Nějak se mi stalo, že se pohled dokonce přepínal za něj :) a nešlo pak dělat už vůbec nic. Pomohl jen relog s malou přestávkou.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Lampyris píše:Buď rád, že se ti šlo odpojit a hrát - aneb za všechno může Flint. Nějak se mi stalo, že se pohled dokonce přepínal za něj :) a nešlo pak dělat už vůbec nic. Pomohl jen relog s malou přestávkou.
Tak to je už drsnej PB :megalol: mít za přítelíčka Flinta :megalol:
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

No ja zas svitkem u svačinky zvednul mrtvého, který se také jmenoval Flint, ale nebyl ve hře... prostě nějaká chybka...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 244
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

kohen píše:No ja zas svitkem u svačinky zvednul mrtvého, který se také jmenoval Flint, ale nebyl ve hře... prostě nějaká chybka...
To je přesně on :yes:
Wendigo
Příspěvky: 1001
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Ten byl dnes suverene lognuty 3x...
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

klony útočí
PODPIS
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

To je chyba přenesená ze strany klienta na server kde se s ní nedá vůbec nic dělat. NWN se pak chovají extrémně divně a to hardcoded i skriptovaná část. V takovém případě se okamžitě odpojte a dejte mi vědět jinak riskujete i ztrátu postavy. Řešit se to dá jen externím zabanováním dotyčného dokud to nevyřeší.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Opět se to stalo, server zcela zešílel. Takže IP adresa účtu Impos u kterého se to stalo minule je zabanována na firewallu. Snad to tím přestane.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Impos
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 1. 2009 15.09

Příspěvek od Impos »

Problémy způsobeny připojením dvou lidí ze stejné IP adresy. Z toho vyplývá, že problémy nemohly být způsobeny stranou klienta, ale serverem. Prosím o zrušení banu na IP adresu (často měněna samotným providerem někdy i z hodiny na hodinu). Takže IP ban nic neřeší (možnost připojení přes proxy server).
Problémy se již opakovat nemohou, neboť druhý hráč, Salik1992, který se připojil zároveň ve zhruba stejnou dobu, přestal mít trpělivost a hru již ze svého počítače odinstaloval.
Doporučuji hledat v modulu equilibrie chybu, která toto způsobuje. Může se stát, že se podobný incident bude opakovat u jiných hráčů. Pokud si myslíte, že problémy způsobila strana klienta, pak bych požádal o uveřejnění všech logů, které s chybou souvisí kvůli případnému návrhu řešení.
S pozdravem Salik1992

EDIT: V prvním případě vícenásobného objevení postavy došlo omylem k přihlášení z více počítačů.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

1. Problémy tohoto typu způsobuje klient. Dělá to nezávisle na modulu a nezávisle na IP adrese (potvrzeno pozorováním a testy). Už jsme to tu měli 2x, teď potřetí. problém nastavá v okamžiku připojení dotyčného k běžícímu nwserveru (ani se nemusí nalogovat do hry).

2. Připojením z jedné IP adresy není závadné (sám sdílím vnější IP adresu s Onyxem) pokud se ona IP adresa nevyskytuje vícekrát v jedné síti na libovolné úrovni. Pak je to extra blbost majitele sítě tj. chyba klienta. Tento jev "zbláznění modulu" může být způsoben i nekorektně nastaveným routrem na straně klieta.

3. Popisované "důvody" jsou pravděpodobně jen vedlejším projevem nebo náhodným souběžným jevem, nikoliv příčinou.

4. Není vůbec problém zabanovat celý rozsah poskytovatele u hráče který to vyvolává. Pokud by dotyčný BAN obešel nebo se mu změnila IP adresa tak to bez lítosti a bez zaváhání udělám neboť logika je jasná - buď nebude hrát nikdo nebo budou hrát ti co tyhle problémy nedělají.

5. Odbanovávat se nebude, pokud ano tak za cca měsíc až se uvidí výsledky stability.

6. Logy se zásadně nezveřejňují.

Pokud se to komukoliv nelíbí má možnost si postavit vlastní svět a adminovat si ho dle své nejlepší libovůle.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Impos
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 1. 2009 15.09

Příspěvek od Impos »

Pokud už se ukázaly výsledky stability, rád bych si zažádal o odbanování IP adresy účtu Impos.
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

chyba, potřeb, zobrazování kouzel...

Příspěvek od Mini »

Dobrý den,
nevím kam přesně psát, dnes ve večerních hodinách, se u mé postavy Laura Boo objevila chyba. Začalo to asi ve stejnou dobu, jako míčovaná ve vzdálené říši.
Zobrazovala se mi použití všech kouzel a předmětů od všech hrajících. V tellu i informace o score branky, což bylo vidět i "bíle" ve vzduchu uprostřed lokace.
Má postava neviděla jiné PC, a nereagovala na ukojení tělesných potřeb... "máš dost velkou žízeň" s hrníčkem u úst. (to samé hlad.. úvaha)
Restart 3x … nepomohl. Ukončila jsem hru, aby mi postava nezemřela u studny žízní.


Obrázek
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Když si to přečte někdo, kdo bude mít možnost zařídit restart serveru, tak ho zařídí. Do té doby doporučuji neumírat a raději odlognout a počkat do pravidelného restartu ve 4.00 ranní.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

vše se zdá být už v pořádku

Příspěvek od Mini »

Po napsání příspěvku, jsem se pokusila znovu připojit. Míčovaná zdá se "zázrakem" skončila a vše se zdá být vpořádku. Laura jí pije a ví o tom že spí.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jesper »

Obávám se, že se mi dnes ráno stalo něco podobného; má postava měla už od nalogování (ke kterému došlo někdy před 10:30) neukojitelný hlad a žízeň a hrozilo jí nachlazení navzdory tomu, že v lokaci bylo 23 stupňů. Screen zde.

Nepomohla ani změna lokace, ani restart hry. Nežádoucí konverzaci ani výpisy činností jiných postav jsem neobdržel. Hned po sejmutí screenu jsem raději odlognul.

Edit (11:00): Před chvilkou jsem zkusmo lognul a vše se zdá být v pořádku.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Mám obdobný problém, postava je na umření z hladem a žízní a riskuje zápal plic přesto že je v pokoji a je zasycena a napojena.

Obrázek
Uživatelský avatar
Deadlymoon
Příspěvky: 439
Registrován: 5. 2. 2009 14.24

Příspěvek od Deadlymoon »

A nyní postava Issy leží mrtvá před hostincem aniž by byl hráč lognutý. Zřejmě se mu postava ve hře nějak sekla... pamatuji si ale, že už ut něco takového bylo. Prosím tedy, aby na to většina hráčů nereagovala a kdo by hráče potavy Issy znal, ať se ten hráč prosím logne.
Nephtys - Podezřele svítící elfka
Aisha Al-Namun - Dancer Of Future
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Jo, včera u míčované byla taky jedna postava, dokonce dvakrát, a v různých stupních smrti/života. Někdo asi zase mírně rozhašuje server.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět