Nemoc - Zápal plic

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Nemoc - Zápal plic

Příspěvek od Pipi_CZ »

Všiml jsem si, že je tam zbytečný postih. Spíš bych řekl naprosto nereálný, který by tam snad neměl vůbec být.
Je to snížení síly. Bojovníkům by to asi nevadilo, ale postavám s malou silou to hned praští, protože jsou hned přetíženy, což je podle mého nereálné. Když máte zápal plic tak neunesete 15 kg? Řekl bych že jo. Já zápal plic měl a né jednou. Když máte zápal plic můžete běhat, nebo ne?

Chtěl bych znát Vás názor a hlavně ten Labirův. Možná se mýlím. :clover:
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Re: Nemoc - Zápal plic

Příspěvek od Luelle »

Pipi_CZ píše:Všiml jsem si, že je tam zbytečný postih. Spíš bych řekl naprosto nereálný, který by tam snad neměl vůbec být.
Je to snížení síly. Bojovníkům by to asi nevadilo, ale postavám s malou silou to hned praští, protože jsou hned přetíženy, což je podle mého nereálné. Když máte zápal plic tak neunesete 15 kg? Řekl bych že jo. Já zápal plic měl a né jednou. Když máte zápal plic můžete běhat, nebo ne?

Chtěl bych znát Vás názor a hlavně ten Labirův. Možná se mýlím. :clover:
já neunesu 15kg ani bez zápalu =)

říká ti něco pojem "oslabení organismus"? zkus se čtyřicítkama běhat..když máš mžitka před očima a sotva stojíš na nohou.…
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemoc - Zápal plic

Příspěvek od Pipi_CZ »

Luelle píše:
Pipi_CZ píše:Všiml jsem si, že je tam zbytečný postih. Spíš bych řekl naprosto nereálný, který by tam snad neměl vůbec být.
Je to snížení síly. Bojovníkům by to asi nevadilo, ale postavám s malou silou to hned praští, protože jsou hned přetíženy, což je podle mého nereálné. Když máte zápal plic tak neunesete 15 kg? Řekl bych že jo. Já zápal plic měl a né jednou. Když máte zápal plic můžete běhat, nebo ne?

Chtěl bych znát Vás názor a hlavně ten Labirův. Možná se mýlím. :clover:
já neunesu 15kg ani bez zápalu =)

říká ti něco pojem "oslabení organismus"? zkus se čtyřicítkama běhat..když máš mžitka před očima a sotva stojíš na nohou.…
No dobře...s těma 15 kg jsem to asi přehnal....ale myslím to, že postava je vlastně skoro nepohyblivá.….souhlasím s nějakým postihem síly....ale proč tak vysoký? až o 5 bodů, to mi příjde přehnané.…

když máš zápal plic můžeš běhat a normálně chodit
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Re: Nemoc - Zápal plic

Příspěvek od Aefar »

Pipi_CZ píše:
Luelle píše:
Pipi_CZ píše:Všiml jsem si, že je tam zbytečný postih. Spíš bych řekl naprosto nereálný, který by tam snad neměl vůbec být.
Je to snížení síly. Bojovníkům by to asi nevadilo, ale postavám s malou silou to hned praští, protože jsou hned přetíženy, což je podle mého nereálné. Když máte zápal plic tak neunesete 15 kg? Řekl bych že jo. Já zápal plic měl a né jednou. Když máte zápal plic můžete běhat, nebo ne?

Chtěl bych znát Vás názor a hlavně ten Labirův. Možná se mýlím. :clover:
já neunesu 15kg ani bez zápalu =)

říká ti něco pojem "oslabení organismus"? zkus se čtyřicítkama běhat..když máš mžitka před očima a sotva stojíš na nohou.…
No dobře...s těma 15 kg jsem to asi přehnal....ale myslím to, že postava je vlastně skoro nepohyblivá.….souhlasím s nějakým postihem síly....ale proč tak vysoký? až o 5 bodů, to mi příjde přehnané.…
Protože máš ležet v posteli a léčit se. Měl jsem zápal plic - a s horečkou bylo úsilí si zajít na záchod

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Re: Nemoc - Zápal plic

Příspěvek od Luelle »

Pipi_CZ píše:
Luelle píše:
Pipi_CZ píše:Všiml jsem si, že je tam zbytečný postih. Spíš bych řekl naprosto nereálný, který by tam snad neměl vůbec být.
Je to snížení síly. Bojovníkům by to asi nevadilo, ale postavám s malou silou to hned praští, protože jsou hned přetíženy, což je podle mého nereálné. Když máte zápal plic tak neunesete 15 kg? Řekl bych že jo. Já zápal plic měl a né jednou. Když máte zápal plic můžete běhat, nebo ne?

Chtěl bych znát Vás názor a hlavně ten Labirův. Možná se mýlím. :clover:
já neunesu 15kg ani bez zápalu =)

říká ti něco pojem "oslabení organismus"? zkus se čtyřicítkama běhat..když máš mžitka před očima a sotva stojíš na nohou.…
No dobře...s těma 15 kg jsem to asi přehnal....ale myslím to, že postava je vlastně skoro nepohyblivá.….souhlasím s nějakým postihem síly....ale proč tak vysoký? až o 5 bodů, to mi příjde přehnané.…

když máš zápal plic můžeš běhat a normálně chodit
já to IC nikdy neměla ale snižuje to obratnost? podle mě by mělo a hodně...máš prostě ležet a blouznit a ne někde běhat...
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Obratnost to snižuje, to bych řekl že i málo, ale síla...a o tolik?….no nevím
Prostě si jen myslím že to je se sílou přehnaný.….vždyť ta postava chodí jak želva....pfff, vždyť i ta by ji předběhla :megalol: no, tak když myslíte :smile:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pipi_CZ píše: Prostě si jen myslím že to je se sílou přehnaný.….vždyť ta postava chodí jak želva....pfff, vždyť i ta by ji předběhla :megalol: no, tak když myslíte :smile:
Protože se zápalem plic máš ležet v posteli a ne běhat s nákladem!
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Tohle je problem i z toho duvodu ze takhle nemocnou postavu nekdo "zvedne a nese" jenze ta se porad vlece. Se zapalem plic... behat se s tim neda ani nahodou. To neudejchas, rozhodne ne bez inhalatoru. Chodit normalne... da se, kdyz uz tak nejake to omdlivani, motani hlavy vubec projevy spojene s horeckou , spatne se ti dycha podobne, srazit spis obratnost u sily je opravdu problem navic postava by si treba veci nekde nechala a tak dale ale protoze to kvuli perzistenci veci neni mozne a casto u sebe postavy maji i veci ktere u sebe treba IC vubec nemaji... souhlasila bych ze to je zbytecne omezeni ktere spis jen omezi transport nemocneho a navic opravdu postihne jen pulku postav. Pro nekoho se silou 25 je -5 porad nic zatimco nekdo s 10 se dostane na plizivou uroven. Nemoc sice kazdeho postihne jinak silne ale to uz je zase spis zavisle na konstituci.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

…...alebooooo daj si bejka a beháááj :bigwink:
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

allekoo píše:…...alebooooo daj si bejka a beháááj :bigwink:
jedoné řešení....ale když má někdo sílu 8....co naděláš
kokosak píše:
náklad? tím myslíš luk rapír peníze, klíč, šípy, nějaký ten lekvar, oblečení? promiň, ale každá postava nemá byt s trezorem
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pipi_CZ píše:náklad? tím myslíš luk rapír peníze, klíč, šípy, nějaký ten lekvar, oblečení? promiň, ale každá postava nemá byt s trezorem
Tím myslím, že když ty budeš mít zápal plic a budeš chodit venku na dešti a v zimě, místo abys ležel v posteli, tak umřeš. Náklad je irelevantní. Postavička by ti vůbec neměla vylýzt z postele (krom nezbytností jako nakoupit jídlo, pokud jí ho nikdo nedonese).
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

V podstatě jsem zápal plic odehrával za dobu trvání IC u jistého trpaslíka v minulosti jednou, a to chudák Ez utěšoval svého nemocného pracanta, který mimochodem onemocněl na jeho stavbě... když zavzpomínám :clover:

Jinak je to ale nemoc prakticky nehratelná, pokud tě někdo nechce potěšit v pokoji a ty budeš hrát v horečkách blouznící postavu.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pipi_CZ: Hele, já teď možná budu znít trochu hnusně, ale – tohle jsi mohl s tak nízkou silou přeci čekat. Pokud sis zvolil velmi malou sílu už jako normální stav, pak jsi musel počítat s tím, že když se ti něco přihodí (například mrzačící útok či prokletí), tak na tom budeš fakt bledě.

Holt je to jedna z nevýhod malé síly.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemoc - Zápal plic

Příspěvek od Vugi »

Aefar píše:
Pipi_CZ píše:
Luelle píše: já neunesu 15kg ani bez zápalu =)

říká ti něco pojem "oslabení organismus"? zkus se čtyřicítkama běhat..když máš mžitka před očima a sotva stojíš na nohou.…
No dobře...s těma 15 kg jsem to asi přehnal....ale myslím to, že postava je vlastně skoro nepohyblivá.….souhlasím s nějakým postihem síly....ale proč tak vysoký? až o 5 bodů, to mi příjde přehnané.…
Protože máš ležet v posteli a léčit se. Měl jsem zápal plic - a s horečkou bylo úsilí si zajít na záchod
Ano a pak postava umře hlady nebo žízní, protože při spánku se info o hladu/žízni nevypisuje :bigwink: ze zkušenosti
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

The_Balrog píše:Pipi_CZ: Hele, já teď možná budu znít trochu hnusně, ale – tohle jsi mohl s tak nízkou silou přeci čekat. Pokud sis zvolil velmi malou sílu už jako normální stav, pak jsi musel počítat s tím, že když se ti něco přihodí (například mrzačící útok či prokletí), tak na tom budeš fakt bledě.

Holt je to jedna z nevýhod malé síly.
No ten mrzačící útok mě dost překvapil, ze síly 30 rázem 5 je mazec :ermm:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Z praxe k tomu umírání hlady a žízní:

Postava je v posteli, systémově nespí (ono to v horečkách s tím spánkem není tak jednoduché). Chrchle, kašle... když má hlad jí, když má žízeň, pije. Postupně klesají životy, jakmile se dostanou pod nějakou úroveň, je třeba postavu vyspat (už padne vyčerpáním) - a celé to začíná nanovo...

Druhá možnost je se nepřipojovat, dokud nemoc neodezní (IC postava leží v posteli).

V každém případě je nutné být blízko postele, aby při nalogování v případě trvání nemoci bylo možné zareagovat co nejdříve spánkem.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

The_Balrog píše:Pipi_CZ: Hele, já teď možná budu znít trochu hnusně, ale – tohle jsi mohl s tak nízkou silou přeci čekat. Pokud sis zvolil velmi malou sílu už jako normální stav, pak jsi musel počítat s tím, že když se ti něco přihodí (například mrzačící útok či prokletí), tak na tom budeš fakt bledě.

Holt je to jedna z nevýhod malé síly.
No ano, ale toto mě fakt dostalo....těžce přetížen při zápalu jsem nečekal...jinak se mi to zdá v pořádku (krom postuhu síly)…...protože jak i psala Wendigo při tom přenosu postavy pomocí druhé se to hrozně táhne.…..no nevím asi teda jste se z většiny shodli, tak to asi bude správně :ermm:
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Pipi_CZ píše:...těžce přetížen...
K té síle na EQ je třeba přihlížet už při zakládání postavy (ať si místní zazobanci s bytem a trezory říkají co chtějí :bigwink: :megalol: ) právě z ohledu na nosnost postavy, vztaženou k tomu co všechno chceš "hvězdičkovat" a co všechno chceš "hrát" přes systémové předměty, které váží ve výsledku docela dost.
Moje vlastní zkušenost s nosností je, že jsem svoji "nízko silové" postavě vychytal "na krev" inventář (a to jsem měl byt s trezorem :yes: ) na +- pár volných liber, nicméně když přišla peněžní reforma, která rázem přihodila do invu pár liber "měďáko-stříbrňáků-zlaťáků", dost mě to "zaskočilo" :crazy: , protože vyhodit najednou cca 10liber "čehokoli", aby se do invu "vešel" měšec bylo dost náročný :blush: .
Prostě jednou je systém nějak nastavený, tak se s tím musíš nějak pofackovat sám.
Obrázek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pipi_CZ píše:No ano, ale toto mě fakt dostalo....těžce přetížen při zápalu jsem nečekal...jinak se mi to zdá v pořádku (krom postuhu síly)…...protože jak i psala Wendigo při tom přenosu postavy pomocí druhé se to hrozně táhne.…..no nevím asi teda jste se z většiny shodli, tak to asi bude správně :ermm:
No on tenhle problém s nesením tu je dycky, at te treba nese silny mnich s rychlosti 150%, nebo te vezou na koni pres sedlo. I tehdy se tva postava pohybvuje pomaleji, nez ta, co ji nese. Takze by se to pouze na zapal plic svadet nemelo. Jen to je dalsi misto, kde se to projevi. Na druhou stranu, resit nejakou rychlost bys potreboval maximalne tak kdyz se zapalem plic utikas pred nejakou priserou kterou neridi DM. A to se snad zas az tak uplne casto nestava.

Zapalem plic bohuzel proste trpi vice postavy s nizkou silou, je to nemoc zla :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

The_Balrog píše:
Pipi_CZ píše: ...Na druhou stranu, resit nejakou rychlost bys potreboval maximalne tak kdyz se zapalem plic utikas pred nejakou priserou kterou neridi DM.….

Zapalem plic bohuzel proste trpi vice postavy s nizkou silou, je to nemoc zla :)
No s příšerama problém nemám, prostě ležím.….i když ve stanu, ale ležím...prostě je "tvrdohlavá" no :smile: ….. a zas velkou sílu jsem nechtěl....ta postava by něměla být moc silná....spíš hezká a slušně se vyadřovací...takže char.

No tím bych asi tuto diskusi uzavřel, děkuji všem za příspěvky. Možná bych si ještě počkal na Labirův názor, ale potom, to prosím někdo kdo můžete smažte ať to tu zbytečně nesmrdí :smile:
Odpovědět