Politika

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: re

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:
Vugi píše:Moc krásně popsaná kauza "drobil" http://okamura.blog.idnes.cz/c/168648/B … hrala.html - a opět se nikomu nic nestane … maximálně tomu poctivci co na to nahlásil … ministr dal demisi a je to .. :D :angry:
co sme si zvolili to máme, já volil http://www.ceskapiratskastrana.cz/
Nechci rozjizdet flame ohledne politiky, ale nedokazu si predstavit, jak "pirati" rozhoduji treba o reforme zdravotnictvi nebo skolstvi - co jsem si kdysi cetl jejich program, tak to tam ani vubec nezminovali.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Filosofie té strany spočívá v něčem jiném. Kdyby měli být podstatnou koaliční stranou, museli by se značně reformovat a transformovat. Ale to se neočekává. Pravděpodobně i po zvolení by nevydrželi do dalšího volebního období, ale možná by prosadili jeden dba návrhy ze svého programu, což budou pravděpodobně maximální cíle takové "projektově malé" strany s nanejvýše pár mandáty.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

tato strana by to zvládla úplně v pohodě(slyšel jsem jak o tom mluvil jejich předseda), jinak nějaké transformace jsou o ničem, akorát to zatíží peněženky občanů a sniží růst HDP, stačilo by řádně vymítit korupci, na kterou tato strana má dobré recepty a postupy, myslím že o hodně účinější než to divadélko co se tam hraje nyní - lumpenburžoazie je svinstvo
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:tato strana by to zvládla úplně v pohodě(slyšel jsem jak o tom mluvil jejich předseda), jinak nějaké transformace jsou o ničem, akorát to zatíží peněženky občanů a sniží růst HDP, stačilo by řádně vymítit korupci, na kterou tato strana má dobré recepty a postupy, myslím že o hodně účinější než to divadélko co se tam hraje nyní - lumpenburžoazie je svinstvo
Sorry ale vymiceni korupce nijak neporesi ten bordel ve zdravotnictvi a skolstvi, krom toho, ze vymitit korupci v CR IMHO nejde uz principu kvuli povaze lidi … Bohuzel :ermm:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

cybermisa píše:
Tomyn píše:tato strana by to zvládla úplně v pohodě(slyšel jsem jak o tom mluvil jejich předseda), jinak nějaké transformace jsou o ničem, akorát to zatíží peněženky občanů a sniží růst HDP, stačilo by řádně vymítit korupci, na kterou tato strana má dobré recepty a postupy, myslím že o hodně účinější než to divadélko co se tam hraje nyní - lumpenburžoazie je svinstvo
Sorry ale vymiceni korupce nijak neporesi ten bordel ve zdravotnictvi a skolstvi, krom toho, ze vymitit korupci v CR IMHO nejde uz principu kvuli povaze lidi … Bohuzel :ermm:
Reformy jsou hlavně o penězích, a kde je vzít, a kde ušetřit, takže by to pomohlo. Ty peníze by se do systému dostali pokud by klesla korupce a že by jich bylo.
Jinak piráti jsou zastánce transparentního financování a transparentnosti ve státních procesech nebo důležitých krocích, prostě všichni se dozvědí vše o všech státních zakázkách, můžou atd.
Tohle bych bral jako primární.
Samozřejmě reformy jsou důležité, ale ne na úkor prohlubování nebo zachovávání korupce na nynější úrovni, a tím že většinu ožebračí a zpomalý růst HDP. Jinak se státním dluhem na tom nejsme výrazně špatně oproti celému světu, jsme na tom lépe než německo třeba a rozhodně než Amerika ta je zadlužená nehorázně.
V této zemi je prostě nehorázný bordel a je absolutně nechutný, co se tu děje, když někdo kdo upozorní na konkrétní korupci, je odstraněn a ještě tato korupce je kryta jak celou koalicí tak i samotným presidentem a v klidu to projde.
Je to na nás koho příští volby budeme volit! A jaké si to většina z nás udělá pro příště, škoda jen že většina mi přijde jak neuvažující sunoucí se masa(což je zapříčiněno spíš apatií nebo zaplněním času zábavou), ale demokracie právě počítá úplně s jiným přístupem jedinců, jedinců kteří mají přehled a zájem o veřejné věci a i jistou dávku angažovanosti.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:
cybermisa píše:
Tomyn píše:tato strana by to zvládla úplně v pohodě(slyšel jsem jak o tom mluvil jejich předseda), jinak nějaké transformace jsou o ničem, akorát to zatíží peněženky občanů a sniží růst HDP, stačilo by řádně vymítit korupci, na kterou tato strana má dobré recepty a postupy, myslím že o hodně účinější než to divadélko co se tam hraje nyní - lumpenburžoazie je svinstvo
Sorry ale vymiceni korupce nijak neporesi ten bordel ve zdravotnictvi a skolstvi, krom toho, ze vymitit korupci v CR IMHO nejde uz principu kvuli povaze lidi … Bohuzel :ermm:
Reformy jsou hlavně o penězích, a kde je vzít, a kde ušetřit, takže by to pomohlo. Ty peníze by se do systému dostali pokud by klesla korupce a že by jich bylo.
Jinak piráti jsou zastánce transparentního financování a transparentnosti ve státních procesech nebo důležitých krocích, prostě všichni se dozvědí vše o všech státních zakázkách, můžou atd.
Tohle bych bral jako primární.
Samozřejmě reformy jsou důležité, ale ne na úkor prohlubování nebo zachovávání korupce na nynější úrovni, a tím že většinu ožebračí a zpomalý růst HDP. Jinak se státním dluhem na tom nejsme výrazně špatně oproti celému světu, jsme na tom lépe než německo třeba a rozhodně než Amerika ta je zadlužená nehorázně.
V této zemi je prostě nehorázný bordel a je absolutně nechutný, co se tu děje, když někdo kdo upozorní na konkrétní korupci, je odstraněn a ještě tato korupce je kryta jak celou koalicí tak i samotným presidentem a v klidu to projde.
Je to na nás koho příští volby budeme volit! A jaké si to většina z nás udělá pro příště, škoda jen že většina mi přijde jak neuvažující sunoucí se masa(což je zapříčiněno spíš apatií nebo zaplněním času zábavou), ale demokracie právě počítá úplně s jiným přístupem jedinců, jedinců kteří mají přehled a zájem o veřejné věci a i jistou dávku angažovanosti.
V tom s tebou souhlaism, jenze je to trochu utopie. Predstava, ze se do politiky dostane par mladych nadsencu a zatoci s korupci … :ermm:
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

cybermisa píše:
Tomyn píše:
cybermisa píše: Sorry ale vymiceni korupce nijak neporesi ten bordel ve zdravotnictvi a skolstvi, krom toho, ze vymitit korupci v CR IMHO nejde uz principu kvuli povaze lidi … Bohuzel :ermm:

V tom s tebou souhlaism, jenze je to trochu utopie. Predstava, ze se do politiky dostane par mladych nadsencu a zatoci s korupci … :ermm:
Myslim že ta banda co je tam teď by s těma nadšencema pěkně zatočila … viz. jak se vyjádřil jeden poslanec právě ke kauze Drobil, ten Michálek co na to poukázal dle něj: Ten zkončil, práskače nemáme rádi …

Tak kde to jsme ? … v pr... aliaz ČR …
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Je to běh na dlouhou trať, možná i nekonečný, ale kdo se nesnaží, neměl by si pak stěžovat.

Jen chci podotknout že ČPS(Česka pirátská strana) není jen parta mladých nadšenců, ale její řady se rozrostli i o starší jedince, bohužel se mi nechce, a taky na to teď nemám čas, nikde hledat o koho, ale mám v někde v paměti, že mě tyto jedinci zaujali, pokud budete sami chtít myslím, že si to můžete najít:

zde:
http://www.ceskapiratskastrana.cz/
a
zde:
http://www.piratskenoviny.cz/

a jinak ještě jsem chtěl přidat jeden informační kanál, který není podobná našim běžným a možná i zmanipulovaným informačním kanálům:

www.blisty.cz
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Nu, blisty jsou spíše blogem, jde zpravidla o názory, byť jsou to názory svobodné a mnohdy zajímavé. Ale za informační zdroj je nepovažuji.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Já ho za informační zdroj považuji. Nejedná se o blog, hodně článků je napojeno na jiné informační kanály.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Jak to tak čtu, vybavil se mi jeden hezký článek, co nedávno vyšel na idnes:

http://zpravy.idnes.cz/sociolog-milosla … avarna_chu
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Odpovědět