Věda v ČR

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

cybermisa píše:...Nejvetsi problem UK je, ze by potrebovala omladit a zmodernizovat informacni systemy …
Ano, to je přesně to, o čem tu mluvím. :smile: Jinak jsem na matfyzu, ostatní fakulty nemůžu hodnotit. Bordel v administraci … ale jo, tak lehce, nic hroznýho.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Sathiran
Příspěvky: 13
Registrován: 30. 9. 2009 21.39
Bydliště: Kladno, CZ

Příspěvek od Sathiran »

Matfyz je na tom jeste porad dost dobre. Ted jsem po dvou letech z MFF presel na VSE a tam maji bordel uplne ve vsem
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Na MUNI, Fakulta informatiky, jsem index (ten papírovej studijní průkaz) prakticky nepotřeboval, tuším, že už od druháku, tj. druhý rok po vzniku (nastopil jsem hned po založení FI, 1994). A ano, výuka byla/je na vysoké úrovni.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tak se nam sesel opet rok s rokem a mame tu nove vysledky ohledne celosvetoveho srovnani univerzit, tedy informace celkem zasadni pro ty, kteri se rozhoduji, na ktere skole investuji do sveho vzdelani.

Samozrejme, to bych nebyl ja, abych neudelal opet mensi reklamu CVUT. CVUT totiz v celosvetovem zebricku technickych univerzit poposkocilo o 50 mist. CVUT je proto na 121 miste - vice info viz tu:

http://www.topuniversities.com/universi … technology

konkretne: ( poradi 2010 / poradi 2009 / jmeno uni / body )
121 171= Czech Technical University In Prague 21.00
299= 262= Charles University 12.00

Ostatni technicke univerzity u nas v zebricku nehledejte, je tam jen UK, ktera si oproti lonsku bohuzel pohorsila.

Co se celkoveho poradi mezi vsemi universitami tyce, CVUT i UK si oproti lonsku pohorsily. U UK je to skoda, u CVUT se to dalo cekat, protoze technicka univerzita v celkovem hodnoceni ma dost principialni nevyhodu, pac ji chybi vsechny humanitni fakulty a medicina.

Celkový žebříček: ( poradi 2010 / poradi 2009 / jmeno uni / body )
267= 229= Charles University 40.66
401-450 394= Czech Technical University In Prague 27.41
551-600 401-500 Brno University of Technology 17.56
551-600 501-600 Masaryk University 15.4
Odpovědět