neviditelnost ve měste

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 238
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

neviditelnost ve měste

Příspěvek od Dr.Lizard »

Měl bych takový dotaz/připomínku etc.

Pohyb neviditelných, nebo hidnutých postav ve městě.
Člověk si vesele sedí u svačinky, najednou se mu za zády mihne PC, samozřejmě nevidí, ale tak intuitivně ce ohlédne. Chvilku na to Svačinka vesele zahlaholí co to bude, jistě tady máte a zkasíruje. Nikde ani noha nikde ani ruka.
Je mi jasné, že spousta lidí všude běhá v hidu či invis, ale courat takhle po městě, imrvére když (pokud je mi známo) stráže mají permanentní TS, mi přijde už dost přes čáru. Jaký nervy má asi chudák Diblík když na něj z ničeho nic bafne týpek obědná si, zaplatí a zmizí? O strážích nemluvě, protože být ve městě nejak viditelně nakouzlen to je dle mého stejné jako lítat tam s taseným mečem a to si stráže líbit nechaj? Pochybuju.
Osobně si myslím, že v tohmle směru by měla být magie vůbec užívána více s rozvahou, ale tenhle případ, je takový dosti bijící do očí, zláště kvůli reakcím NPC
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jen tě doplním, že ve městě tak nelítám imrvére, jak jsem ti psal po tellu, zrovna jsem přišel o všecky možnosti jak se toho zbavit. :bigwink:
PS: krom toho jsem si v zákoníku nevšiml nějakých zákazů na tohle téma, zvlášť když strážní mají TS :bleh:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Ono jde asi spíš o to, že nějaký chlápek co se pokradmu plíží nebo je skrytej kouzlem neviditelnosti by měl u stráží asi vyvolávat něco jako podezření :)
Kraki Skengdrang
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Re: neviditelnost ve měste

Příspěvek od Taury »

Dr.Lizard píše:Měl bych takový dotaz/připomínku etc.

Pohyb neviditelných, nebo hidnutých postav ve městě.
Člověk si vesele sedí u svačinky, najednou se mu za zády mihne PC, samozřejmě nevidí, ale tak intuitivně ce ohlédne. Chvilku na to Svačinka vesele zahlaholí co to bude, jistě tady máte a zkasíruje. Nikde ani noha nikde ani ruka.
Je mi jasné, že spousta lidí všude běhá v hidu či invis, ale courat takhle po městě, imrvére když (pokud je mi známo) stráže mají permanentní TS, mi přijde už dost přes čáru. Jaký nervy má asi chudák Diblík když na něj z ničeho nic bafne týpek obědná si, zaplatí a zmizí? O strážích nemluvě, protože být ve městě nejak viditelně nakouzlen to je dle mého stejné jako lítat tam s taseným mečem a to si stráže líbit nechaj? Pochybuju.
Osobně si myslím, že v tohmle směru by měla být magie vůbec užívána více s rozvahou, ale tenhle případ, je takový dosti bijící do očí, zláště kvůli reakcím NPC
Diblíkova reakce je naprosto oprávněná. IC si zjisti co je zač.
Co se jedná o stráže .. zrovna v Tirianu jsou stráže poněkud zvyklé na magii.
Krom toho nevíš co mají u sebe. Třeba tě vidí ani o tom nevíš.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

A hlavně..kdo tvrdil, že v neviditelnosti se plížíš kolem? Když už jdu v invisu, tak si mnohdy pískám a zdravím okolí normálně :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: neviditelnost ve měste

Příspěvek od anurin »

Dr.Lizard píše:Měl bych takový dotaz/připomínku etc.

Pohyb neviditelných, nebo hidnutých postav ve městě.
Člověk si vesele sedí u svačinky, najednou se mu za zády mihne PC, samozřejmě nevidí, ale tak intuitivně ce ohlédne. Chvilku na to Svačinka vesele zahlaholí co to bude, jistě tady máte a zkasíruje. Nikde ani noha nikde ani ruka.
Je mi jasné, že spousta lidí všude běhá v hidu či invis, ale courat takhle po městě, imrvére když (pokud je mi známo) stráže mají permanentní TS, mi přijde už dost přes čáru. Jaký nervy má asi chudák Diblík když na něj z ničeho nic bafne týpek obědná si, zaplatí a zmizí? O strážích nemluvě, protože být ve městě nejak viditelně nakouzlen to je dle mého stejné jako lítat tam s taseným mečem a to si stráže líbit nechaj? Pochybuju.
Osobně si myslím, že v tohmle směru by měla být magie vůbec užívána více s rozvahou, ale tenhle případ, je takový dosti bijící do očí, zláště kvůli reakcím NPC
:no:

Výjmečně souhlasím s Nalkem.

Mimochodem, když budeme brát systém jako stěžejní... tak když má na sobě někdo invis a ty máš TS ( stráže, tajní agenti atp... ) … tak Tě vidí normálně a nepoznají zda jsi invis. Leda by si sundali amulet a zase ho nasadili.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Nalk píše:A hlavně..kdo tvrdil, že v neviditelnosti se plížíš kolem? Když už jdu v invisu, tak si mnohdy pískám a zdravím okolí normálně :megalol:
Měl jsem zrovna na mysli hide, s tím plížením.
anurin píše:Mimochodem, když budeme brát systém jako stěžejní... tak když má na sobě někdo invis a ty máš TS ( stráže, tajní agenti atp... ) … tak Tě vidí normálně a nepoznají zda jsi invis. Leda by si sundali amulet a zase ho nasadili.
Systém je systém, IC je IC - a IC by to asi mělo být rozpoznatelné. Stěžejní je, na jakém principu to "permanentně propůjčené TS" funguje. A taky na jakém principu funguje to kouzlem seslané. Jinými slovy, když něco nevíš, radši nic nepiš.

Pravdou ale asi zůstává, že stráže v Tirianu nějaké přehnané nakouzlení řešit nebudou. Kosmopolitní město magie je holt kospomopolitní město magie :)
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 238
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Příspěvek od Dr.Lizard »

Tak co je, či není Svačinka zač bych neřešil, já ho beru jako vzorkovou skupinu civilista. Jako stráže možná vidí, ale ostatní asi sotva (a jak řekl Jon osoba která se plíží je podezřelá), jak bych se třeba bál vyjít na ulicí, když si du du a najednou puf dva metry předemnou nějakej Éda Vilín kerej mě zdraví.
Zvyk nezvyk, magie je zbraň, a silně mě udivuje, že se na ní jako na takovou nepohlíží
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Dr.Lizard píše:Tak co je, či není Svačinka zač bych neřešil, já ho beru jako vzorkovou skupinu civilista. Jako stráže možná vidí, ale ostatní asi sotva (a jak řekl Jon osoba která se plíží je podezřelá), jak bych se třeba bál vyjít na ulicí, když si du du a najednou puf dva metry předemnou nějakej Éda Vilín kerej mě zdraví.
Zvyk nezvyk, magie je zbraň, a silně mě udivuje, že se na ní jako na takovou nepohlíží
At se zkusí před nekym takhle "pufnout před xichtem" třeba v Hargole :) Tirín je prostě Tirín.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

koulinek píše:
At se zkusí před nekym takhle "pufnout před xichtem" třeba v Hargole :) Tirín je prostě Tirín.
Pointa Lizardova povzdechnutí je ale asi v tom, že i v hargolu, pokud nenarazí na DM či PC, mu to pufání bude v klidu taky procházet ;)

PS Taury: Myslím, že lidé, co tyhle bufací akce dělají, nějak nepřemýšlí moc, zda tohle NPCčko na ně může IC reagovat tak, či onak ;) … obzvlášť když to nejsou u většiny známé informace.

A kolik postav si myslíš, že IC ví to o Svačinkovi, co jsi napsal? Jo, na srazech se toho asi řekne dost, ale kdo z těch (a těch co to ví ooc asi taky není moc) to ví i IC? ;)
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 24. 10. 2009 9.40, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

The_Balrog píše:
koulinek píše:
At se zkusí před nekym takhle "pufnout před xichtem" třeba v Hargole :) Tirín je prostě Tirín.
Pointa Lizardova povzdechnutí je ale asi v tom, že i v hargolu, pokud nenarazí na DM či PC, mu to pufání bude v klidu taky procházet ;)
Nó ale to je pak zneuziti nepritomnosti DM ve hre, Omluvitelne tak leda novackovskou neznalostí reálíí světa.
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

:D mohl by se zavést další koeficient v Odhadu ceny – postavy v Invisu nebo hide by dostaly ± 70% přirážku jako ne-úplně spokojená reakce druhé strany :) chi chi.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

The_Balrog píše:kdo to ví i IC? ;)
Já? Ale stejně je pravda že je to blbý když najednou z ničeho nic Svačinka začne mluvit do vzduchu … ale zase na druhou stranu bych řekl že ho omlouvá to, že neměl možnost jak to zrovna zrušit....možná měl počkat do restu....ale to je věc druhá … ani bych to neřešil, je to zatím jediný případ co jsem takhle viděl a myslím že by si to ani nikdo v invisu nedovolil.….a když jo....no to už je věc druhá :megalol:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Možná, když je Tirian město magie, Svačinka je už zvyklí na ledacos... osobně mi také příjde blbé, když svačinka začne mluvit do vzduchu, ale to je na postavě v Invisu jak tohle bude řešit. A co se týče Hidu často s ním chodím po městech, ale to hlavně kvuli tomu, abych nemusel mačkat onen známý "Shift" (mluvím teď o elfech samozřejmě) :D ovšem, pokud se objeví v okolí nějáká postava, nebo dělám nějákou činost (otevírání vrat nebo tak) tak se odHidnu. Nemám rád třeba takovéto, že se někdo před vašima očima baví s jiným, který má Hide a vy i přesto, že ho slyšíte ne a ne ho vidět :D pak se vaše postava ukáže jako blbec.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 238
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Příspěvek od Dr.Lizard »

Dobře tak abych to upřesnil, tohle se netočí jen kolém Édy V. (promiň Nalku), ale ten samý den jsem viděl další postavu, která si to štrádovala středem ulice a na 99% v Hidu. Pak sebrala item ze zěme hodila ho do koše a zase hop do hidu. (O schopnosti ukrýt se za denního světla na dláždění uprostřed třídy nemluvím, systém je holt systém)
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Já jen doplním, že třeba v Hargolu bych určitě nechodil skrytý..tam se bojím i s buffama na sobě, ale zas jen vejdu nakupím/prodám a odejdu. V Mithu bych si asi taky dával bacha..ale Tirian? :bleh: noo u Amfi jsem nerozhodnutý :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Wolf píše:A co se týče Hidu často s ním chodím po městech, ale to hlavně kvuli tomu, abych nemusel mačkat onen známý "Shift" (mluvím teď o elfech samozřejmě) :D ovšem, pokud se objeví v okolí nějáká postava, nebo dělám nějákou činost (otevírání vrat nebo tak) tak se odHidnu. Nemám rád třeba takovéto, že se někdo před vašima očima baví s jiným, který má Hide a vy i přesto, že ho slyšíte ne a ne ho vidět :D pak se vaše postava ukáže jako blbec.
Naprosto souhlasím a zároveň se přiznávám že v hidu občas taky projdu, ale rozhodně si nebudu číst nástěnku v hidu...to je pitomost.………..jen prostě lenost - mačkání Shiftu mě taky moc nebaví :smile:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

V tirianu se tohle děje běžně a je to zcela normální záležitost. Město magie... lidé musí být zvyklí. Vemte si jak dlouho EQ běží, přepočtěte si to na IC roky. Celé tyhle IC roky se to dělo a děje. Myslíte, že by to lidem náááájednou začlo vadit? Opravdu nesmyslné téma. …. a co se týká Hargolu. Tam by to bylo zneužití nepřítomnosti DM, protože Hargolské zákony něco jasně říkají a já jsem osobně v Hargole nikdy neviděl nikoho kouzlit. Tak co tady vlastně řešíte? Další nesmyslné EQ téma, jen aby měli lidi do čeho píchnout. :blink:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

anurin píše:…….
Tak hlavně, že sis píchnul :bleh: :bigwink:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Chápu Lizardovu připomínku a souhlasím s ním a i mně to přijde divné a nemám to rád jenomže Tirian je prostě takový a tamní hráčstvo má holt jiné hodnoty než my v Říši... Zřejmě nezbývá nic jiného, než se s tím smířit...
anurin píše:...Tak co tady vlastně řešíte? Další nesmyslné EQ téma, jen aby měli lidi do čeho píchnout. :blink:
Že to říkáš zrovna ty.
Zamčeno