Strhávání vzkazů bez přítomnosti DM

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Založíme eviláky, co budou strhávat vzkazy! :megalol:

EDIT po kokosovi: ježda lidi netvařte se tak vážně... dyť je jasný, že se to nezavede kvůli různým prasícím lidem.. tak se tomu směju nooo :shades:
Naposledy upravil(a) Nalk dne 14. 11. 2009 20.41, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pipi_CZ píše: Myslím že ty prasata o kterých tu píšeš tady moc nejsou. Nebo aspoň doufám že ne. Přece by někdo jen tak ze srandy nestrhal všechny vzkazy. Nebo ano?
Heh. Asi nevíš, kde žiješ. Ona ta prasata sice většinou celkem rychle buď odejdou sama, nebo jsou odejita (nyní i díky automatu). Nic na tom ale nemění fakt, že by stačilo JEDNO takovéhle individuum a bylo by po nástěnce. Jen si projdi forum prohřešky, ať se dovíš.. alespoň tu špičku ledovce. Když se tu může objevit člověk vyhrožující fyzickým napadením, člověk co se snaži shodit celý server, protože se cítí ublíženě, lidi co jsou schopni si vytvořit na prvotním kameni jablko s nápisem "letadlo" čistě jen proto, aby se nad nima objevilo *jí: letadlo* … nevím, co by zastavilo někoho takového od vytrhnutí vzkazů.

Edit po Nalkovi: k tomu není co dodat
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

kokosak píše:
Pipi_CZ píše: Myslím že ty prasata o kterých tu píšeš tady moc nejsou. Nebo aspoň doufám že ne. Přece by někdo jen tak ze srandy nestrhal všechny vzkazy. Nebo ano?
Nic na tom ale nemění fakt, že by stačilo JEDNO takovéhle individuum a bylo by po nástěnce.

Edit po Nalkovi: k tomu není co dodat
Ale takovému praseti by se vůbec nemuselo to strhnutí nástěnky povést! :clover:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

kokosak píše:
Pipi_CZ píše:..
lidi co jsou schopni si vytvořit na prvotním kameni jablko s nápisem "letadlo" čistě jen proto, aby se nad nima objevilo *jí: letadlo* … nevím, co by zastavilo někoho takového od vytrhnutí vzkazů.
Možná to, že nástěnka je narozdíl od toho prvotního kamene IC místo, puso.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

kokosak píše:
Pipi_CZ píše: Myslím že ty prasata o kterých tu píšeš tady moc nejsou. Nebo aspoň doufám že ne. Přece by někdo jen tak ze srandy nestrhal všechny vzkazy. Nebo ano?
Heh. Asi nevíš, kde žiješ. Ona ta prasata sice většinou celkem rychle buď odejdou sama, nebo jsou odejita (nyní i díky automatu). Nic na tom ale nemění fakt, že by stačilo JEDNO takovéhle individuum a bylo by po nástěnce. Jen si projdi forum prohřešky, ať se dovíš.. alespoň tu špičku ledovce. Když se tu může objevit člověk vyhrožující fyzickým napadením, člověk co se snaži shodit celý server, protože se cítí ublíženě, lidi co jsou schopni si vytvořit na prvotním kameni jablko s nápisem "letadlo" čistě jen proto, aby se nad nima objevilo *jí: letadlo* … nevím, co by zastavilo někoho takového od vytrhnutí vzkazů.

Edit po Nalkovi: k tomu není co dodat
V tom případě bych možnost strhávání vzkazů dal třeba jen hráčům se statusem Hostitel, nebo starší hráč.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pipi_CZ píše:V tom případě bych možnost strhávání vzkazů dal třeba jen hráčům se statusem Hostitel, nebo starší hráč.
Což by vyřešilo problém s prasecím strháváním. Nicméně není možné aby byly postavy jednoznačně zvýhodňovány statusem svého hráče - tedy aby si jeden mohl strhnout negativní hlášku na svoji osobu a druhý ne.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

kokosak píše:
Pipi_CZ píše:V tom případě bych možnost strhávání vzkazů dal třeba jen hráčům se statusem Hostitel, nebo starší hráč.
Což by vyřešilo problém s prasecím strháváním. Nicméně není možné aby byly postavy jednoznačně zvýhodňovány statusem svého hráče - tedy aby si jeden mohl strhnout negativní hlášku na svoji osobu a druhý ne.
Ano, to je nespravedlivé, takže je nesmí strhávat nikdo, protože by toho někteří mohli zneužít, to je daleko víc spravedlivé. (houby) :clover:

Navíc jde o to, že starším hráčem se nestane jen tak nějaký prasák, takže by to bylo pohlídané a prověřené.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Podle mě by nemělo fungovat žádné strhávání vzkazů...

například stráhávní vzkazů vlastních vidím čistě OOC - udělám ve vzkazu chybu, opravím ji, případně vzkaz už je zbytečný, tak proč by měl zaclánět

copak si písaři pamatují, každé individuum, co tam něco připíchne? Těžko. A proč by někdo měl něco strhávat? NIKDO. NIC

ostatně nástěnka má jakýsi status úřední, částečně, takže jakákoliv manipulace s cizími vzkazy není přípustná
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Luelle píše:Podle mě by nemělo fungovat žádné strhávání vzkazů...

například stráhávní vzkazů vlastních vidím čistě OOC - udělám ve vzkazu chybu, opravím ji, případně vzkaz už je zbytečný, tak proč by měl zaclánět

copak si písaři pamatují, každé individuum, co tam něco připíchne? Těžko. A proč by někdo měl něco strhávat? NIKDO. NIC

ostatně nástěnka má jakýsi status úřední, částečně, takže jakákoliv manipulace s cizími vzkazy není přípustná
:megalol: :megalol: :megalol: no tak tohle mě dostalo. Vážně skvělé. Po tom všem vysvětlování někdo napíše tohle. :crazy:



EDIT: Důvody některých strhávat vzkazy jsou. I když se to nějaké postavě nemusí líbit.
Jaksi nechápu co je nepřípustné na tom, že jde strhnout vzkaz z nástěnky, protože je úřední.
To jako na vzkaz bylo nanešeno speciální úřední lepidlo? :clover:
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Představ si to (v reálu) třeba jako úřední zasklenou nástěnku před ministerstvem, kde abys mohl něco strhnout, musíš rozbít sklo. Tady si tě všimne policie/kamery, na Desce si tě všimne stráž nebo písař (i když teda zrovna nerozbíjíš žádné sklo). Nehledě na to, že například stržené zatykače (a kromě nich i další varování) by asi byly hodně rychle doplněny, takže by to bylo něco jako "vyvěsit - strhnout - vyvěsit - strhnout - vyvěsit..." - záleží, kterou stranu by to přestalo bavit dřív :) Tohle by platilo i u obchodních nabídek a jiného, pokud by motivace dvou postav zněla "chci být jediný zájemce", vypukla by mezi takovými dvěma postavami slušná "nástěnková battle" - zase: "jeden vyvěsí - druhý strhne, vyvěsí svůj - první ho strhne, vyvěsí svůj - druhý přijde, strhne, vyvěsí svůj...".

Ne, vážně, já v tom nevidím žádný přínos. A ty důsledky psané výše mě děsí, nevěřím tomu, že by se to nedělo. DM (a nikomu jinému) by to práci neu šetřilo, naopak by ještě "museli" sledovat, kde kdo strhnul nějaký zatykač, aby bylo možné ho vyvěsit znova.

(Pokud chceš hrát nějakého pořádného eviláka, hraj ho tak, aby na něj ten zatykač nikdy vypsaný nebyl).
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Jon píše:Představ si to (v reálu) třeba jako úřední zasklenou nástěnku před ministerstvem, kde abys mohl něco strhnout, musíš rozbít sklo. Tady si tě všimne policie/kamery, na Desce si tě všimne stráž nebo písař (i když teda zrovna nerozbíjíš žádné sklo).

Ne, vážně, já v tom nevidím žádný přínos. A ty důsledky psané výše mě děsí, nevěřím tomu, že by se to nedělo.
Představ si to v reálu, máš takhle normální nástěnku, žádné sklo tam není, vlastně je ta nástěnka hodně podobná té equilibrijské, protože na equilibrii taky žádné sklo rozbíjet nemusíš. Ted si tě všimne policie/písař nebo taky nemusí, protože nejsou neomylní. (kamery vyškrtnu stejně jako sklo, protože je to stejně přibarvené aby to vypadalo že to nejde. Ono to ic jde.

pozor: JDE STRHNOUT CIZÍ VZKAZ Z NÁSTĚNKY

Ano jde to už teď, opravdu, jen o to musíte požádat DM, ale jde to a mne napadlo, že by to mohlo jít i bez toho, což by dm ušetřilo práci, byla by i menší prodleva mezi tím, jak dlouho tam vzkaz vydrží či ne. Včetně toho, že potížisté, či demo hráči (tady zvaní prasáci) by nemuseli nástěnku nijak ohrozit, dalo by se to pohlídat.

Já osobně si myslím, že by to přínosem mohlo být. Ovšem zajímá mne hlavně jak se vyjádří WB či DM či DS. Ti nad tím myslím mají hlavní slovo.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

a nepřijde ti to zbytečný? mít tady další systém + dalšího hlídače? tak jak to je fungovalo vždy a funguje dobře furt, nechtěl bys mít raději dřív Gnoris? craft? a mnoho dalších vychytávek, který budou x krát užitečnější než tohle?
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Street_cz píše:a nepřijde ti to zbytečný? mít tady další systém + dalšího hlídače? tak jak to je fungovalo vždy a funguje dobře furt, nechtěl bys mít raději dřív Gnoris? craft? a mnoho dalších vychytávek, který budou x krát užitečnější než tohle?
Ano, chtěl, mnohem raději bych tu měl dříve Gnoris a craft než tenhle nástěnkový systém, já se ho tu taky nesnažím protlačit jako nějakou prioritu číslo 1. A hned teď nebo budu zlej. To vážně ne, jen mě napadlo, že by to mohlo pomoct.

Nepříjde mi to zbytečné, nejde možná vlastně ani o systém, mohla by to třeba být jen další možnost, na kterou by jsi mohl kliknout u rozhovoru s písařem.

Tak jak to je to funguje, ovšem nevím jestli dobře.

DM nemusím zastihnout nebo se vyřizování přes dm protáhne. V takovém případě si nástěnku mezitím přečte spousta lidí a já jsem ničeho nedosáhl.

navíc

DM tato záležitost, tedy strhávání vzkazů za jejich přítomnosti zdržuje od práce, ty snad chceš mít později craft nebo gnoris? :shades:


:clover:
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

hemendo píše:DM tato záležitost, tedy strhávání vzkazů za jejich přítomnosti zdržuje od práce, ty snad chceš mít později craft nebo gnoris? :shades:
máš v tom zmatek, na Gnorisu nepracují DM, nýbrž WB... a opět vymyšlení tohodle systému, navrhnout a uvést do praxe, to je práce WB, nevnímaje možné bugy :shades:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Street_cz píše:
hemendo píše:DM tato záležitost, tedy strhávání vzkazů za jejich přítomnosti zdržuje od práce, ty snad chceš mít později craft nebo gnoris? :shades:
máš v tom zmatek, na Gnorisu nepracují DM, nýbrž WB... a opět vymyšlení tohodle systému, navrhnout a uvést do praxe, to je práce WB, nevnímaje možné bugy :shades:
Tak to pardon :bigwink: Myslel jsem že se na tom podílejí i DM, ovšem to myslím nic nemění na tom, že je to může otravovat a nemusí na to mít čas. Chápu práce wb, nuže třeba se mu to zalíbí třeba to zavrhne, je to na něm. :clover:
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

hemendo píše:
Luelle píše:Podle mě by nemělo fungovat žádné strhávání vzkazů...

například stráhávní vzkazů vlastních vidím čistě OOC - udělám ve vzkazu chybu, opravím ji, případně vzkaz už je zbytečný, tak proč by měl zaclánět

copak si písaři pamatují, každé individuum, co tam něco připíchne? Těžko. A proč by někdo měl něco strhávat? NIKDO. NIC

ostatně nástěnka má jakýsi status úřední, částečně, takže jakákoliv manipulace s cizími vzkazy není přípustná
:megalol: :megalol: :megalol: no tak tohle mě dostalo. Vážně skvělé. Po tom všem vysvětlování někdo napíše tohle. :crazy:



EDIT: Důvody některých strhávat vzkazy jsou. I když se to nějaké postavě nemusí líbit.
Jaksi nechápu co je nepřípustné na tom, že jde strhnout vzkaz z nástěnky, protože je úřední.
To jako na vzkaz bylo nanešeno speciální úřední lepidlo? :clover:

co se ti na tom nelíbí?

promin, ale podobnej výsměch si vyprošuju.

myslím, že se to už jednou řešilo.

podívej se co napsal jon - informační deska městské části nebo ministerstva - dokonalý příklad. Strhávání cizích vzkazů je prostě nepřípustná blbost, která akorát naštve spoustu lidí a DM ještě víc znechutí, chudák labir by musel programovat systém na blbost, která se stejně tolik nevyužije.

Jak poznamenal jon - pokud chceš hrát eviláka hraj ho tak ať se na tu nástěnku nedostane. Podle mě tu nástěnku dost přeceňuješ, stejně je mnohem důležitější, co si postavy říkají mezi sebou. Nástěnka hlavně slouží k případům, že někoho nemůžeš ve hře chytit a také hlavně ty obchodní nabídky a oznamování určitých akcí atd.

jen tak bwt aspoň čti pořádně co píšu, když už máš tu nutnost se mi vysmát - ne vzkaz, ale úřední status má ta nástěnka, tak vtípky s úředním lepidlem si schovej za čepici

Vzkazy se nedaj strhávat jednoduše proto, že nějaká nástěnka by vůbec existovat nemusela. To že máme možnost někoho IC kontaktovat i když není ve hře, jinak než poštou je celkem fajn ale není to SAMOZŘEJMOST

jak jistě víš, fantasy je zčásti inspirované středověkem, slyšel jsi někdy o nástěnkách v hodinách dějepisu? Pochybuju, když většina lidí neuměla číst a psát. Nástěnky jsou více méně hlavně pro pohodlí nás hráčů a vymýšlet podobné vylomeniny mi přijde zbytečné. Stačí se nad tím jen zamyslet.
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Luelle píše: co se ti na tom nelíbí?

promin, ale podobnej výsměch si vyprošuju.

myslím, že se to už jednou řešilo.
V tom případě se omlouvám, ale tvůj vzkaz mě pobavil i nesmírně na*ral.
Luelle píše:Jak poznamenal jon - pokud chceš hrát eviláka hraj ho tak ať se na tu nástěnku nedostane. Podle mě tu nástěnku dost přeceňuješ, stejně je mnohem důležitější, co si postavy říkají mezi sebou. Nástěnka hlavně slouží k případům, že někoho nemůžeš ve hře chytit a také hlavně ty obchodní nabídky a oznamování určitých akcí atd.
To jestli chci hrát eviláka je moje věc a hlavně nemá nic společného s tímhle. Tady jde pořád jen o nápad na ulhečení práce dm. Nástěnka slouží nejen k případům, které píšeš ty, vzkaz na ní může dát každý, stejně tak může každý vzkaz zkusit strhnout.
Luelle píše:Vzkazy se nedaj strhávat jednoduše proto, že nějaká nástěnka by vůbec existovat nemusela. To že máme možnost někoho IC kontaktovat i když není ve hře, jinak než poštou je celkem fajn ale není to SAMOZŘEJMOST
To co jsi teď napsala je blbost/hloupost, protože a to sis zdřejmě neuvědomila ani v příspěvku předtím, vzkazy se strhávat DAJÍ, ale zatím jen při přítomnosti DM a to je to co by šlo změnit.
Luelle píše: jen tak bwt aspoň čti pořádně co píšu, když už máš tu nutnost se mi vysmát - ne vzkaz, ale úřední status má ta nástěnka, tak vtípky s úředním lepidlem si schovej za čepici
Možná taky čti pořádně co píšu já. :clover:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

hemendo píše: To co jsi teď napsala je blbost/hloupost, protože a to sis zdřejmě neuvědomila ani v příspěvku předtím, vzkazy se strhávat DAJÍ, ale zatím jen při přítomnosti DM a to je to co by šlo změnit.
Ano. Je tu důvod k tomu, proč to jde jen za přítomnosti DM. Psalo to tu už víc lidí, ale asi jsi to ještě nepochopil, tak to zkusím ještě jednou. Pokus o stržení vzkazu z nástěnky přímo vyžaduje zásah DM, které musí odehrát reakci světa a NPC. Nejde tu o akt samotného stržení vzkazu, ale o reakci světa na tuhle činnost. A to ti žádný systém neohlídá, nedokáže totiž rozpoznat ani závažnost vzkazu, ani IC postavení člověka co to chce strhnout.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Mluvíš o ulehčení práce DM, ale moc jsi nedal té myšlence toho prasení a strhávání vzkazů, které tam případně DM chtějí nechat! :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

Hmm, byl to jen nápad, bránit ho dál asi nebudu, je vidět, že si všichni okolo myslí, že by to nijak neprospělo, někteří se silnějšími argumenty, zato ostatní s úplnýma blbostma.

Takže to tímhle uzavírám. :clover: Ikdyž si myslím, že by to prospělo.
Odpovědět