Runy se změnou XP

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Scrappy
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Runy se změnou XP

Příspěvek od Scrappy »

Z vlastní zkušenosti, i zkušenosti několika hráčů, především nováčků bych jen pokud možno navrhl přidat do popisku run se změnou XP (zrychlení, zpomalení), jakého lvl dosáhne postava s rasou Trpaslík,člověk, elf ….. jde mi jen o jednu věc, že většina nováčků, nebo i hráčů, kteří hrají zřídka neznají situaci xp na EQ a tak si často s úmyslem si přilepšit vemou zrychlené xp (i já byl jeden z nich :biggrin: ) a později, jak se dozví, že se dostanou jen na 17 lvl (píši jen, protože například u zaklínače je to škoda se připravit o 9 okruh) a potom už další lvl nebudou. Podle mě je to návrh, kterým by se dalo předejít situaci, že potom nováček nebo i jiný neuvědomnělý hráč začne najednou řešit, jak si přehodtit věci na novou postavu apod. :bigwink:

PS: snad jsem to napsal aspoň trochu srozumitelně :ermm:
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Runy bych změnil kompletně, protože podle mého už systém XP nereflektuje vývoj na EQ. Nevím, proč jsou trpaslíci omezeni vývojem na level MAX 20, když na serveru jsou postavy na levelu 25.. A to ne ojediněle. Když se tohle probíralo, na serveru byla jediná epická postava a to Asar na 21 a pak šest levelů nikdo...
Přísun toku XP bych dal jako volbu.. Rychlé=epizdní postavy, pomalé=dlouhodobé postavy, střední=něco mezi.
Já osobně jsem kvůli tomu přestal hrát trpaslíka. Nechci postavu, která je systémově tak moc oslabená.
Navíc je EXPení daleko rychlejší. Za rok nahrát na Epickou postavu bylo v počátcích nemožné a to se ještě občas nějaký ten bodík od DM dal zažít.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Teď jsou častější bodíky od hostitelů.

Tahle dilemata by vyřešil level cap, třeba 15 (20, kolik chcete, na úvaze WB - osobně bych preferoval nižší levely). Postavy by tedy nebyly omezené v maximálním levelu, ale v rychlosti, jakým ho dosáhnou: tedy trpaslík - rychlý start, na level cap se plazí; člověk - střední rychlost, elf - velmi pomalý začátek, ale rychlejší později.
Kraki Skengdrang
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Jája: no, zachvilku se bude řešit, co s postavama, který sou na 30. lvl

Jon: mám pocit, že labir to s tim přídělem xp měl promakanější a reálnější, nicméně největší problém je to znevýhodnění ras... kdyby měly všechny level cap 30, tak sou všichni spokojení ať dostávaj za minutu 1 xp … a labir aj cosi říkal, že pak když už xp nechodí, tak je to na domluvě s DM nebo co, ale když je to takhle systémově, tak to hold může odradit... mě to neodrazuje, páč se tam v životě nevyškrábu :)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já si nejsem tak úplně jist, zda jsou trpaslíci slabí tím nízkým levelem...

Přeci jen když vídávám ty damage za stovky, AC pohodlně 50, TS a jiné vymoženosti, 300 HP... nemůžu si pomoct, ale nepřijdou mi oslabení - obzvláště v kompaniích (nejméně jeden) kněz, nějaký ten WM a nějaký ten DD.

Podle mě mají mnohem lepší přístup k penězům a kvalitnímu vybavení.

Co nezvládnou levelem, doženou lektvary, artefakty, které během života získají a týmovým duchem.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

samozřejmě :-) trpaslíci jsou prostě trpaslíci... ale, možná to na co narážel Scrappy je to, že když si to trpaslík neuvědomí a nezmění si tok EXP, tak když se poté dostane na určitou hranici, tak už prostě nemá šanci a pochybuji, že Labir bude dělat nějakou další možnost změnění si run.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Scrappy
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Prosím k tématu

Příspěvek od Scrappy »

*kývne Akruovi*

A ne jen trpaslík, i elf může udělat chybu, když si vezme zrychlené xp, ikdyž měl za to, že je to pro něj jen dobře, tak později by zjistil, že udělal chybu, nebo si jen špatně přečetl popisek runy - a to je to co jsem tady chtěl vytáhnout, že je lepší, aby to bylo pro informovanost hráčů zveřejněno v popisech run,co to znamená mít trpasličí XP apod. => dotyčná osoba, která se rozhodne pro změnu xp může nadávat na sebe, že neumí číst, než na to, že mu to nikdo neříkal apod.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Popis systému zisku zkušeností je hned první položkou na webu v systémech Equilibrie. (https://www.equilibrie.cz/equilibri … systemy_01) Ani tam není popsáno, na jaký level se postava s tímhle vyšplhá, a podle mne to je dobře, čím víc přesných čísel o hře víš, tím víc to svádí ke kombení a propočítávání nejoptimálnějších variant. (A braní si jich a následného "Rp" okecání, na úkor přirozeného vývoje postavy.)

Holt se věci a popisky vyplatí číst pozorněji, obzvlášť pokud je člověk nováček. na druhou stranu máš pravdu, že v runě o zrychlení zmínka o úrovni chybí a možná by se tam mohla připsat, nicméně i tak to je docela polopatické:

Změna zisku zkušeností - zpomalení

Účinkuje pouze na trpaslíky, půlorky, lidi, půlelfy, gnómy a půlčíky. Neúčinkuje na elfy. Postava získává zkušenosti pomalejším tempem, ale po delší dobu a za delší čas tak může dosáhnout vyšší úrovně. Trpaslíci a půlorci tak poté získávají zkušenosti jakoby se jednalo o lidi. Lidé, půlelfové, gnomové a půlčíci získávají poté zkušenosti jakoby se jednalo o elfy.


Změna zisku zkušeností - zrychlení

Účinkuje pouze na elfy, lidi, půlelfy, gnómy a půlčíky. Neúčinkuje na trpaslíky a půlorky. Postava získává zkušenosti rychlejším tempem, ale po kratší dobu. Elfové poté získávají zkušenosti jakoby se jednalo o lidi. Lidé, půlčíci, gnómové a půlelfové pak získávají zkušenosti jakoby se jednalo o trpaslíky.


Co se týká tohohle systému jako celku, je to jeden ze základních systémů Equilibrie a jedno ze základních nastavení světa. Šance, že ho labir změní, je velice malá (obzvlášť teď, po třech letech hraní)(počkat. už čtyřech, vlastně, ne?).

Jája: jaký vývoj? Holt jasně, že situace byla jiná, když trpaslíci ještě nedosahovali svého capu a všichni si vesele (trpoši dvakrát rychleji, než elfové) expili. To, že je dneska situace jiná, je spíš než tímhle systémem přechodem na EQ2, kdy si spousta lidí vzala elfí expení a skáče si vesele dál. Ostatně proto se nedávno zvyšovala cena těchto runa na 5 bodů, aby jejich braní nebylo tak obvyklé a mezi PC se stále tak nějak zachovával ten poměr "trpaslíci rychle a pak nic, elfové pořád trochu".

Navíc, pokud si pamatuješ, před třemi lety o tom byla docela plamenná debata, podnícená trpaslíky a systém zůstal stejně takový, jaký zůstal.

Aefar: Takhle přeci argumentovat nemůžeš :) Jako trpaslíci může fungovat na stejném levlu i člověk. A pak - co orci, co expí s trpaslíky stejně, ale přístup k vybavení není?

To, že si trpaslíci vyrobili pěkné zázemí a "týmového ducha" je jejich plus navíc a nejde ho brát jako protiváhu k jejich "znevýhodnění" (je to v uvozovkách, protože to až tak znevýhodnění není).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

a ono je pekne vidiet ako maju najmenši problem s trpasličima expami hrači epickych elfov :megalol:
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

allekoo píše:a ono je pekne vidiet ako maju najmenši problem s trpasličima expami hrači epickych elfov :megalol:
:biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja osobne bych problem videl nekde uplne jinde … A reseni by bylo, kdyby zadny hrac si nemohl nikterak zjistit level kohokoli jineho …
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1082
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

allekoo píše:a ono je pekne vidiet ako maju najmenši problem s trpasličima expami hrači epickych elfov :megalol:
obvláště ti, co je hrají léta … že?
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Pitikule píše:
allekoo píše:a ono je pekne vidiet ako maju najmenši problem s trpasličima expami hrači epickych elfov :megalol:
obvláště ti, co je hrají léta … že?
Tohle jsem asi nepochopila
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Jsou tu postavy "mladší" než trpaslíci a jsou výš jak oni... protože mají "správnou rasu" a "správnou runu". Navíc, trpoši mizí a zase se objevují. Proč piplat něco, co nejde piplat, Jednou postavenej model se hodí jen do vitríny a oprašovat prach... je potřeba si koupit novej model, aby zase bavila stavba.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

viewtopic.php?t=2787

Tady je důkaz, až se někdo bude otírat, jestli to mám podle sebe... 74% baví tamagočiování, bod číslo 4.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A co teprve na nízkých levlech! Elfí postavy jsou starší než trpaslíci, a trpaslíci jsou o dva levly výš! O.o
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

cybermisa píše:Ja osobne bych problem videl nekde uplne jinde … A reseni by bylo, kdyby zadny hrac si nemohl nikterak zjistit level kohokoli jineho …
Kdyby tohle bylo možné (a lidi by to o svých postavách nezveřejňovali), tak to by bylo krásné...
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1082
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

merlik píše:
cybermisa píše:Ja osobne bych problem videl nekde uplne jinde … A reseni by bylo, kdyby zadny hrac si nemohl nikterak zjistit level kohokoli jineho …
Kdyby tohle bylo možné (a lidi by to o svých postavách nezveřejňovali), tak to by bylo krásné...
:yes: svatá prava
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Balrogovi:

Vím, že tak nemůžu argumentovat... na jedné straně. Na straně druhé pořád přemýšlím, co tím Labir zamýšlel, protože to, že mají trpaslíci pomalejší expení, pořád vidím jako záležitost rovnováhy v praxi. Jinými slovy - jsem přesvědčen, že deska je vyrovnaná tím, že trpaslíci zpomalené expy mají (a zjistil jsem to hraním trpaslíka). Jinými slovy, PG se dá udělat různými způsoby u všech ras, ale 90% RP trpaslíků bude přirozeně PG. A jestli se nepletu, na nejednom turnaji se s epickými postavami hravě vypořádal právě "zpomalený" trpaslík.

A já pořád přemýšlím, čím to je.

Takže když to shrnu: Ano, vidím rasovou diskriminaci, ale pořád mám nějaký "vnitřní pocit", že tu není zbůhdarma.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Promiň Balrogu, ale tohle sem opět nepochopil... co má společný růst postavy s tím, kdo je kdy na jakém levelu?

Zaprvé, mám tam uvozovky, což znamená, že neřeším, jestli je elf starej 120 let, nebo 42 a zadruhé, řešíme tu levelcap, ne rychlost EXPů.. Ale jinak klidně spi dál.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Odpovědět