Brainwave

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Má toto téma na fóru Eq smysl?

Anketa končí za 9. 1. 2011 14.59

Ano
16
44%
Ne
4
11%
Nevím a je mi to u zadku
8
22%
Táhni!
8
22%
 
Celkem hlasů: 36

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

OneHeart píše:Ano. Je otázka jestli mozek vědomí vytváří nebo ho jen zprostředkovává. Na základě mých zkušeností (- není to jen zbožné přání, ke kterému si hledám důkazy ;)) se přikláním spíše ke druhé variantě.
Příkláním se spíš k první variantě, ikdyž bych mnohem radši aby byla pravdivá ta druhá :smile:
George píše: EDIT: Máte nějaký doporučení presetu na AC/OBE?
OneHeart píše: klidně lež, a když ti někam mysl ulítně, tak se modli aby se vrátila :biggrin:
Nj, ale co k tomu mám použít? :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

George píše:
OneHeart píše:Ano. Je otázka jestli mozek vědomí vytváří nebo ho jen zprostředkovává. Na základě mých zkušeností (- není to jen zbožné přání, ke kterému si hledám důkazy ;)) se přikláním spíše ke druhé variantě.
Příkláním se spíš k první variantě, ikdyž bych mnohem radši aby byla pravdivá ta druhá :smile:
George píše: EDIT: Máte nějaký doporučení presetu na AC/OBE?
OneHeart píše: klidně lež, a když ti někam mysl ulítně, tak se modli aby se vrátila :biggrin:
Nj, ale co k tomu mám použít? :)
poradil bych ti lsd, ale za to by mě tu ubili :))

Myslíš jaký preset?
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

http://www.bwgen.com/inx_oobe_dat.htm
stačí si vybrat. Moc jsem to nezkoušel; až to pro mě bude rozumem uchopitelný, tak se do toho bez váhání pustím. Ale pokud je to jen o tom, že se pár lidí shodlo, že existuje astrální prostor, tak nevim nevim. Jediná varianta, která mě napadá a je nějaký cestování po podhoubí kolektivního nevědomí. Což je ovšem uplně to samé jako první příklad a já zatím balancuji na pomezí, protože ještě nemám tak silné důkazy, abych přesvědčil sám sebe :zorro:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

OneHeart píše:Ano. Je otázka jestli mozek vědomí vytváří nebo ho jen zprostředkovává. Na základě mých zkušeností (- není to jen zbožné přání, ke kterému si hledám důkazy ;)) se přikláním spíše ke druhé variantě.
hm... taky zajímavý... jako já bych byl spíš pro tu teorii, že mozek vědomí vytváří... nedokážu si moc představit zkušenost, která by mě dokázala mediovaně vlastním vědomím, ohlídnout se tak, abych začal věřit té variantě existence vědomí bez fyzična... to by pak existovalo 6 miliard lidských vědomí? nebo jedno kolektivní vědomí? Chápu, že nejspíš při takových meditačních věcech se tvoje vědomí dostává mimo tělo, ale stejně to by byl pro mě jen důkaz, že se dokáže od toho fyzična nějakým způsobem odpoutat... byť pořád je na něm závislé... nebo věříš, že po smrti bude tvoje vědomí stále existovat?
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

magnumik píše:
OneHeart píše:Ano. Je otázka jestli mozek vědomí vytváří nebo ho jen zprostředkovává. Na základě mých zkušeností (- není to jen zbožné přání, ke kterému si hledám důkazy ;)) se přikláním spíše ke druhé variantě.
hm... taky zajímavý... jako já bych byl spíš pro tu teorii, že mozek vědomí vytváří... nedokážu si moc představit zkušenost, která by mě dokázala mediovaně vlastním vědomím, ohlídnout se tak, abych začal věřit té variantě existence vědomí bez fyzična... to by pak existovalo 6 miliard lidských vědomí? nebo jedno kolektivní vědomí? Chápu, že nejspíš při takových meditačních věcech se tvoje vědomí dostává mimo tělo, ale stejně to by byl pro mě jen důkaz, že se dokáže od toho fyzična nějakým způsobem odpoutat... byť pořád je na něm závislé... nebo věříš, že po smrti bude tvoje vědomí stále existovat?
Řekl bych, že část vědomí pochází z duše (taková ta podstata) a zbytek z mozku (povaha apod.), ale to je pro mě nějak nepředstavitelný, takže se příkláním tomu, že vědomí vytváří mozek (ač je to víc materialistický názor, než bych chtěl)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

A proč by nebylo jedno vědomí? Nejsem si moc jist směrem diskuze, jistými pojmy a tak, ale všeobecně, přece v historii docházelo k tomu, že více lidí přišlo na stejnou myšlenku/objev. Většina náboženství představuje takřka shodné principy, ačkoliv jednotlivé civilizace se střetávali příliš málo, aby se něco řádně přeneslo (navíc je přenos duchovních hodnot nesnadná záležitost). Někdy dochází k zcela prostým "náhodám", kdy na něco myslíte a někdo tu věc o "chvíli" později provede apod. :smile:

Osobně vidím problém v tom, že v dnešní době je v důsledku rozvoje vědy zvykem, vše dokázat, nazvat, popsat do detailu, ale je vůbec pro člověka možné (s jeho omezenými možnostmi) dostat se až k takovýmto principům a zaručit jejich existenci? :helpsmilie:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

nalk: Nemyslím... to, že náboženství vychází z podobných principů, je podle mě jen věcí zkušenosti a určité logičnosti... když viděl člověk blesk, kterej zapálil strom a dal jim tak oheň a nechápal, že je to nějakým dějem v atmosféře, tak to prostě považoval za něco nadpřitozenýho... není to jedno vědomí, ale to, že žijeme v jednom světě, jedněch podmínkách... pokud tohle nazýváš jednotným vědomím, tak klidně, potom souhlasím...
ty další věci s nazval pěkně "náhody" :) ano, jsou to náhody, prostě určitá věc evokuje dle podobné zkušenosti stejnou věc dvěma lidem, kteří na ni pomyslí ve stejnou chvíli, když něco spustí tu asociaci... ano, to už se zdá, že tady nějaký kolektivní vědomí je, když každej ví, že kámen je tvrdej, ale to je prostě vlastnost toho předmětu zanesená do vědomí díky zkušenosti s ním... že lidé přemýšlí podobně je jasný, sme jeden živočišnej druh, máme určitý pudy... ale na kolektivní vědomí existující ještě před tím než tu byl člověk, to nevidím. A to že určitý vynálezy vyrobí pár lidí na světě nezávisle na sobě je prostě tím, že ti lidi tuší, že to ten svět potřebuje... viz například vynález fotoaparátu.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

magnumik píše:
OneHeart píše:Ano. Je otázka jestli mozek vědomí vytváří nebo ho jen zprostředkovává. Na základě mých zkušeností (- není to jen zbožné přání, ke kterému si hledám důkazy ;)) se přikláním spíše ke druhé variantě.
hm... taky zajímavý... jako já bych byl spíš pro tu teorii, že mozek vědomí vytváří... nedokážu si moc představit zkušenost, která by mě dokázala mediovaně vlastním vědomím, ohlídnout se tak, abych začal věřit té variantě existence vědomí bez fyzična... to by pak existovalo 6 miliard lidských vědomí? nebo jedno kolektivní vědomí? Chápu, že nejspíš při takových meditačních věcech se tvoje vědomí dostává mimo tělo, ale stejně to by byl pro mě jen důkaz, že se dokáže od toho fyzična nějakým způsobem odpoutat... byť pořád je na něm závislé... nebo věříš, že po smrti bude tvoje vědomí stále existovat?
v co věřím tady nehodlám rozebírat, protože by se toho chytl určitě nějaký chytrolín a snažil se mi to vyvrátit pomocí jakýchsi racionálních důkazů. (není to narážka na Aefarovu kritiku článku, jak se může zdát... :))
A pak bych se asi neubránil nějakému odkázání na temné řitní hlubiny :zorro:
Co se týká těch zkušeností a pozorování... je to těžké prezentovat, protože je to tolik osobní a určitá část je slovy nepředatelná. Extrémně nepředatelná formou neosobní komunikace na fórech... kdy si lidi velmi rádi překrucují fakta dle libosti atd. atd.
Možná na srazu :)
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

lednového srazu se nezůčastním, ale nevadí :) chápu
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Mwah! Tak jsem si teď dal jeden zajímavý preset, 21min celkem.
Obrázek

zkusím si tu prostřední 3Hz fázi protáhnout tak na 30-40 minut, protože jsem tam měl velmi (VELMI!) zajímavý prožitek na pomezí bdění a snu (vědomě ovládaného snu, někdy také tzv. lucidní snění).
Bohužel jsem to nestihl moc prozkoumat, protože po chvíli už zase stoupal k bdělému stavu.

Vzhledem k tomu, že to má těch 21min, tak se to hodí pro rychlé uvolnění mysli... nehledě na možnost
toho velmi zajímavého a velmi příjemného zážiku...

zde pro zájemce ke stažení:
Mystery Journey
(sluchátka nutná, samozřejmě)

edit: autor Richard Grossman
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

ještě k tomu předchozímu příspěvku. Byl jsem schopen přes zavřená víčka "vidět" zcela jasně každý detail mého pokoje, jsem z toho uplně navětvi; nikdy předtím moje představivost neuměla být tak jasná a konkrétní.
ááá to je taková zábava! :zorro:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

ty se z toho zcvokneš :p
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Street_cz píše:ty se z toho zcvokneš :p
věř že ne, ve srovnání s jinými zkušenostmi je tohle slabá polívčička :bigwink:

Naopak pro mě jsou tyhle zkušenosti velmi cenné; sebeobjevování a poznávání svých skrytých pohnutek a hybných nití v podvědomí. Duch získává svobodu a já na sobě pozoruji že špatné nálady skoro vymizely, jsem mnohem vyrovnanější a umím s lidma komunikovat mnohem otevřeněji.
Celkově právě sebezkoumání pro mě byla a je nejzásadnější škola do života.
Hodím sem něco z Huxleyho (o kvalitě českého překladu by se dalo spekulovat :ú):

V lidské společnosti sice jednáme a žijeme společně, reagujeme přitom jeden na druhého, ve skutečnosti jsme vždy a za všech okolností sami se sebou. Mučedníci odcházejí zápasit ruku v ruce, ukřižováni jsou však sami. Milenci se v objetí snaží o splynutí svých izolovaných extází v jedinou transcendenci - obvykle marně. Ve své nejvnitřnější představě je každý ztělesněný duch (přesnější překlad je vědomí, pozn. mě:)) odsouzen k tomu, aby trpěl i radoval se osamoceně. Pocity, cítění, vnitřní pohledy, fantazie - to vše je zcela soukromá záležitost. Jediný způsob, jak je sdělit druhému je použití různých symbolů. můžeme navzájem sdílet jisté informace o svých zážitcích, nikdy však zážitky samotné. Od rodiny až po celé národy je proto každá lidská skupina de facto společnosti osamocených ostrovních světů.
většinou jsou si tyto izolované světa naštěstí navzájem dostatečně podobné a jsou schopny vzájemného pozorumění či dokonce empatie. A tak můžeme při vzpomínce na svůj zármutek či vlastní ponížení rovněž soucítit s ostatními, kteři jsou v pdobných situacích...


"ve skutečnosti jsme vžy a za všech okolností sami se sebou"… to je důvod proč já se svého člověka - sebe - snažím naučit ovládat a porozumět mu co nejvíce. A s výsledky jsem více než spokojen :)
Skrze porozumění sobě samému jsem schopen rozumět druhému.. a naopak.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

jinak díval jsem se na ten Deep sleep (preset)… co se zdravotní stránky týče, tak není moc zdravý si pouštět přímo do uší nějaké zvuky(hudbu) zatímco spíš, nebo se mýlím?
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Street_cz píše:jinak díval jsem se na ten Deep sleep (preset)… co se zdravotní stránky týče, tak není moc zdravý si pouštět přímo do uší nějaké zvuky(hudbu) zatímco spíš, nebo se mýlím?
Jn, pusť si do uší Metallicu při spánku a věř mi, že se moc nevyspíš.. tohle ale 1. Může být trochu jinej případ 2. Nepouští se to před spánkem? (fakt nevím :) )
OneHeart píše:ještě k tomu předchozímu příspěvku. Byl jsem schopen přes zavřená víčka "vidět" zcela jasně každý detail mého pokoje, jsem z toho uplně navětvi; nikdy předtím moje představivost neuměla být tak jasná a konkrétní.
ááá to je taková zábava! zorro
Tohle by měl být příznak začínajícího AC... jen bylo to astrální tělo v těle.
Teda já nevím, jaks to cítil ty, samozřejmě to mohly být i představy :)



BTW: Má se to poslouchat i při spánku, nebo jen před?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

ten preset má 7 a půl hodiny
http://www.bwgen.com/presets/desc706.htm
pokud je to to samý, co měl na mysli Oneheart
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

George píše:
Street_cz píše:jinak díval jsem se na ten Deep sleep (preset)… co se zdravotní stránky týče, tak není moc zdravý si pouštět přímo do uší nějaké zvuky(hudbu) zatímco spíš, nebo se mýlím?
Jn, pusť si do uší Metallicu při spánku a věř mi, že se moc nevyspíš.. tohle ale 1. Může být trochu jinej případ 2. Nepouští se to před spánkem? (fakt nevím :) )
jak co, jsou šestihodinové presety pro celou noc. A koukal jsem že velmi chytře udělané (např. pro indukci lucidního snění). Já ale prostě neumím spát sesluchátkama, takže většinou těsně před usnutím sundám - vypnu a stačí. Ale plánuju někdy zkusit celonoční... reporty z toho jsou hodně zajímavé.
Nezdravé? Ne, ale vsugerovat si můžeš cokoliv, žeano. O negativních účincích BW při dlouhodobém užívání jsem neslyšel. Jenže tady se bavíme o tak subjektivní záležitosti, že vlastní setting si musí najít každý sám.
George píše:
OneHeart píše:ještě k tomu předchozímu příspěvku. Byl jsem schopen přes zavřená víčka "vidět" zcela jasně každý detail mého pokoje, jsem z toho uplně navětvi; nikdy předtím moje představivost neuměla být tak jasná a konkrétní.
ááá to je taková zábava! zorro
Tohle by měl být příznak začínajícího AC... jen bylo to astrální tělo v těle.
Teda já nevím, jaks to cítil ty, samozřejmě to mohly být i představy :)

BTW: Má se to poslouchat i při spánku, nebo jen před?
k tomu astrálnímu cestování... doporučil bych filtr zdravé skepse a nezbaštit bez pochybování předžvejkané informace. Nezavrhuju to úplně a v případě osobní zkušenosti o tom určitě začnu přemýšlet hlouběji. Ale dřívě mě to nezajímá, protože to imo nepodchycuje žádnou základní myšlenku ani pozadí PROČ by to mělo takhle fungovat, jen zbožné přání mnoha lidí (ála youtube videa o psychokinezi, telepatii atp.)
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Street_cz píše:ten preset má 7 a půl hodiny
http://www.bwgen.com/presets/desc706.htm
pokud je to to samý, co měl na mysli Oneheart
jasně, ale imo mnohem pofesionálněji na mě působí presety The Dream Experience 1.4.1 a vyšší verze.
Ten chlapík si s tim fakt vyhrál a udělal to velmi rozumně a smysluplně.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

OneHeart píše:
George píše:
OneHeart píše:ještě k tomu předchozímu příspěvku. Byl jsem schopen přes zavřená víčka "vidět" zcela jasně každý detail mého pokoje, jsem z toho uplně navětvi; nikdy předtím moje představivost neuměla být tak jasná a konkrétní.
ááá to je taková zábava! :zorro:
Tohle by měl být příznak začínajícího AC... jen bylo to astrální tělo v těle.
Teda já nevím, jaks to cítil ty, samozřejmě to mohly být i představy :)

BTW: Má se to poslouchat i při spánku, nebo jen před?
k tomu astrálnímu cestování... doporučil bych filtr zdravé skepse a nezbaštit bez pochybování předžvejkané informace. Nezavrhuju to úplně a v případě osobní zkušenosti o tom určitě začnu přemýšlet hlouběji. Ale dřívě mě to nezajímá, protože to imo nepodchycuje žádnou základní myšlenku ani pozadí PROČ by to mělo takhle fungovat, jen zbožné přání mnoha lidí (ála youtube videa o psychokinezi, telepatii atp.)
No pokud nemám na ICQ dva lidi, co si potřebujou honit za každou cenu EGO, tak nemám proč tomu nevěřit :) … jsem od přírody důvěřivej (ovšem ne manipulovatelnej :) )
Ten jeden o tom dělal velmi povedené stránky, druhý je správce fóra o tom se zabívajícího.… nemyslím, že by jim to za to stálo.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

no tak tenhle argument na mě přesně neplatí :biggrin:
tak nějak přirozeně nevěřím lidem, kteří naprosto přesvědčeně tvrdí, že mají pravdu
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Odpovědět