Správa Webového serveru. Dotaz na Linuxáky

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Správa Webového serveru. Dotaz na Linuxáky

Příspěvek od Psanec »

Ahoj
po xx letech se snažím zase si rozchodit webserver na win. Zvolil jsem pache, PHP a MySQL.

Vše sjem rozjle a jede … nerozjel jsem PHP My Admin. To jsem po 5 hodinách laborování vzdal :)))

Ale vzpoměl jsem si, že existuje/existovala správa přes webové rozhraní (neco jako phpmyadmin) : Apache, FTP, DNS, atd …
Bohužel si nevzpomínm jak se jmenovala a nebo kde se dala sehnat.


Je zde nějaký zdatný linuxák, co poradí ?

Dík
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Jestli chceš nějaké All-In-One řešení, tak vím pouze, že taková jsou, ale nestojí za nic (nedají se pořádně spravovat, patchovat, je to další vrstva pro bugy a zdržení a jejich konfigurace se liší v detailech, které dokáží jenom naštvat).

phpMyAdmin je na instalaci docela snadný,stáhneš ho a umístíš někam do adr. struktury webu. Případné chyby ti už nahlásí konkrétně. Pro základní instalaci je potřeba nastavit snad jenom způsob přihlašování (třeba cookie) a adresu MySQL serveru (u LAMPU povětšinou localhost).

Pokud ti nejede něco jiného a nevíš pořádně co, napiš systém, verze jednotlivých aplikací, veřejnou adresu (má-li), jméno serveru (nemá-li PTR záznam) a případně i výcuc z nějakých konfiguráků, podle toho, co ti nejede, abych mohl napsat něco konkrétního.

Edit: Teď mi tu kamarád říká, že pokud to instaluješ na Windows, tak PHP nedokáže na některých instalacích resolvovat localhost, takže místo něj piš 127.0.0.1.
Amber
Odpovědět