Telly

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Omyl pri posilani tellu je jedna vec, stane se, neni problem.

Tellovani o cemkoli, pokud to nikomu ze zucastennych nevadi a neovlivnuje to hru (postava je kazdych 10 vterin AFK a nereaguje), neni problem.

Posilani nevyzadanych tellu nekomu, kdo da jasne najevo, ze o ne nestoji - toto je problem a hranici to se spamem.(samozrejme neplati pro posilani tellu od Dx tykajicich se hry)
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Debata už je opravdu mimo, ale budiž.
Pravidla mimo jiné říkají, že "Používání OOC kanálů pro OOC komunikaci během hry není doporučeno." To si vykládám i jako výzvu, že pokud lidé chtějí tyto kanály používat pro OOC povídání, měli by věnovat zvýšenou pozornost, aby jí nikoho dalšího neobtěžovali. Kromě toho opravím/doplním cybermisu - sdělovat tellem IC informace je pravidly přísně zakázáno.
Ukliknout se člověk taky může, ale ta pravděpodobnost je při střídmém používání tellu celkem zanedbatelná. Pokud z něj ale děláte druhé ICQ, pak se logicky budete uklikávat častěji a nevím, proč se divíte, když to nechci brát jako standard. Že NWN občas dělá psí kusy, s tím jsem se taky setkal, ale pokud už to napsalo správný účet adresáta do textového políčka, tak už to vždy došlo správně.

Pokud to mám říct polopaticky, OOC telly mi prosím potvrzujte klávesou Esc, nejedná-li se samozřejmě o věci přímo a neodkladně související s hrou či situací.

Edit: Abych uvedl na pravou míru - od své prosby zde si nevzpomenu na žádný tell, který by mě vyloženě obtěžoval, takže pouze vysvětluji své stanovisko, nestěžuji si na žádný další incident.
Mithirwen Celeavaeil
Odpovědět